Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

camomilla

Dojemny snimek o chlapci, ktery misto boxerskych rukavic obouva "piskoty". Billy je film o krehke dusi a silne vuli, o dospelem i detskem svete, ktery se musi nekde propojit, aby vzajemne vedle sebe fungovaly. V zaveru filmu mam vzdy "zimomrivky". ()

Nathani

Jasně, je to trochu klišé (ta porota v baletní škole byla jak vystřižená z B-čkových "já to dokážu filmů"), ale nestává se to tak občas? Pěkně zpracované, snadno představitelné a s hezky vykreslenou atmosférou. Klučina sympatický a v jeho tanci jsem viděla něco opravdu, jak to jen říct, asi niterního. Trans kamarád a otec-führer, no není to báječné dokreslení takového trošku nevšedního obrázku? ..Velmi příjemné, rozhodně neurazí. Taková hlubší oddechovka s myšlenkou.4* ()

Lillyilly

úžasný film, dojemný, řekla bych hlavně tím, že spousta z nás má sny, nenaplněné... talent promrhaný... potenciál nevyužitý. Billy se nebál jít za svým snem a myslím, že to může oslovit mnoho lidí. ()

Johgas

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Za sny se musí jít, a když v tom pomůže i rodina,která je ze začátku proti, tak to už je něco. Film je - aspoň pro mě - silně emocionální, ale i suchý britský humor zde má svoje místo: rozhovor Billyho s paní učitelkou: "Billy, přemýšlela jsem o studiu na Královské baletní akademii... A soudružko, nejste na to moc stará? Ne já, ale ty bys šel studovat:-) Skvěle vybraný hudební doprovod - T-Rex, temný hornický venkov 80. let, stávky, stávkokazové, děti jdoucí si za svými sny, to vše dělá z filmu koktejl, který mne velmi zasáhl. Asi nejcitlivější pro mne byla scéna, kdy otec v zimě štípe klavír, aby měli čím zatopit... ()

rikimen79

tak tohle jsem od tohohle filmu naprosto nečekal kluk,kteréj nechce boxovat a raději tančí a k tomu balet teda musím dodat,že tenhle film je naprosto skvěléj filmovéj zážitek příběh,prostředí a obsazení silné natolik,že musím dát za pět ikdyž se k filmu asi nikdy nevrátím,ale tohle mě hodně bavilo... ()

dagyšpandr

Tanec mě nebaví. Tanečním filmům se vyhýbám. Billy je čestná vyjímka. Celý film držíte hlavnímu hrdinovi pěsti,aby se mu podařilo dosáhnout svého snu a nikdo mu přitom nerozmlátil hubu. Celkově příběhu pomáhá i depresivní atmosféra předměstí a tehdy neznámé herecké tváře, které podávají úžasné výkony. ()

bez1

S napětím jsem sledovala, jak si chlapec šel za svým, jak dokázal tancem vyjádřit to, co chce a to co cítí. Také bylo zajímavé sledovat otce, jak na začátku nechce o tanci ani slyšet. A pak otci dojde, že jeho syn má talent a právě tanec by mohla být Billyho žívotní šance. Je to skvělý film plný emocí. ()

kodwin

Jsem rozpolcený. Anglické filmy mám vcelku rád, sociální problémy v 80.letech jsou oblíbené téma, ale tady mi ta sociální zápletka moc neseděla. Ztráta matky na mě působila mnohem silněji než to, že otec nikdy nebyl v Londýně, protože tam nemají doly. Přišlo mi to dost takové televizní a zpracování malinko laciné. Prostě nevím. Billyho příběh je bezesporu úžasný, ale film nenadchne. Teda mě ne, ale ani mě neurazil:) ()

skok01

Jedním slovem vynikající film. Klobouk dolů, celý film je skvěle zpracován a vyšlo z toho skutečně vyjímečné dílo. Čekal jsem ledacos, ale toto opravdu ne, předčilo to mé očekávání (v pozitivním slova smyslu). Je toho naštěstí opravdu dost, za co se dá tento snímek pochválit. Výborný scénář, skvelě rozepsané role a jejich dialogy. Zejména z dialogů, ale nejen z nich je naprosto vidět a cítit vlastnosti a charakter jednotlivých postav, je z nich naprosto cítit třídní boj a třídní rozdíl a také je naprosto cítit v jaké době a za jakých okolností se vše odehrává. Dále režie a kamera jsou naprosto bravůrní. V každém okamžiku je cítit vnitřní i vnější boj a rozhodování zejména hlavní postavy Billyho (J. Bell), ale i jeho otce, bratra i jeho učitelky tance. Je také naprosto cítit láska k tanci, nadšení z pohybu a volnost, které se hlavní postavě dostává při tanci, je cítiti jak tanec, hudba hlavní postavou pulzuje, hýbe. Celý film není laciný, podbízivý, tuctový, jedná se o skvotný originál každou vteřinou, která nabízí vskutku navšední podívanou v každém svém okamžiku. Dlouho jsem přemýšlel jsetli dát 4* nebo 5* ale to není tak důležité, to je celkem jedno. Mé hodnocení zní skvělých 90%. Doporučuji ke zhlédnutí. ()

Tomulka

Nádherný film , který dokázal to co dobrý film dokáže vždy - vyvolat emoce. Emoce smíchu a čiré radosti z krásy a rozmanitosti života. Sic zní to jako klišé, ale prožil jsem s postavou celý jeho příběh. Našel jsem si ztotožnění s Billym ač balet jsem nedělal, ale rodiče sport a nenaplněné sny rodičů jsou dostatečnou motivací pro souzněním s Billym. Jsem moc rád , že jsem mohl vidět tento snímek. Nejen silný příběh v podobě scénáře, ale i výborný casting podpořili dojem. A kameraman si našel silné okamžiky pro své umění (např. paní učitelka u boxovacího ringu když čekala na Billyho pro výběr tance). Trochu mne mrzelo, že se Billy nerozloučil přívětivěji a láskyplněji s paní učitelkou. Doufal jsem aspoň v důstojnější rozloučení v podobě pozvání na první hlavní roli Billyho, ale nic. Prostor dostala pochopitelně rodina i když brácha s otcem by si zasloužili delší prostor. A místo kámoše (kontroverze) by si film zasloužil Disney přístup. ()

jauahaoas

Mělo to mouchy. Trochu špatné scény některých baletních kreacích na ulici. Měl jsem pocit, že má Elliot jr. nějaký třes nebo poruchu. Na konec ten velmi rychlý přechod od školáka k hotovému baleťákovi je špatně. ()

baron156

Záznam z muzikálu se mi velmi líbil, ale že mě takhle dostane filmová verze jsem nedoufal. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, hudební pecky jako London Calling či I love to boogie. Dojemné a krásné. ()

Vlkopec

Billy Eliot je dobře (i když ne nijak inovativně) natočený, ale bohužel hodně předvídatelný film. Protože jsem měl dost velká očekávání, byl jsem trochu zklamaný. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem se přiklonil ke třem kvůli opravdu nepovedeně nakašírovanému shěhulákovi :) ()

gizi

Výborně navozená atmosféra 80. let včetně pár slušných hudebních kousků. Skvělý hlavní hrdina a tak vůbec, prostě taková britská klasika. 80%. ()