Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

LadyNicole

Co víc o tomhle filmu říct, než že je prostě skvělý? Úžasný Jamie Bell vystupující v úžasném příběhu o úžasném chlapci s úžasným nadáním… Bylo to výborně zahrané, už dlouho mě žádný film nedostal tak jako Billy Elliot, a to při každém zhlédnutí. Co víc dodat? Je to absolutní jednička v mém žebříčku a pokaždé se těším. PS: „Víte, že jsem mohla být baletka?“ ()

jobina

Když jsem film viděla poprvé, nevěřícně jsem zírala, že jej i tradičně konzervativní společnost, pro kterou je jakýkoliv tancující kluk "buznou", přijala kladně. Je však natolik nabalený, že i "tvrdí kluci" jsou schopni se dodívat . Balet zrovna ráda nemám, ale závěrečný střih elévationu připomene, jaká je to dřina. ()

miccio

Billy Elliot se hned po prvním zhlédnutí stal mým opravdu oblíbeným filmem, a to z mnoha důvodů. Předně, je to nádherný film plný emocí, které na vás doléhají velmi přirozeně, necítíte se k nim nuceni, nemáte z filmu pocit, že by vás chtěl emočně vydírat. Je smutný i veselý, brečet ale nejspíš budete v obou rovinách. Jamie Bell je obrovský talent, taneční i herecký. Působivá atmosféra 80. let v chudém přímořském městě, silný britský akcent, vynikající herectví i vedlejších postav - otce Gary Lewise, učitelky Julie Walters, bratra Jamie Dravena i kamaráda Michaela, kterého hraje Stuart Wells. Film tak nějak příjemně ubíhá i díky skvělému soundtracku a mým oblíbeným T-Rex. Tak dlouho jsem čekala na film, který by mě dostal do kolen, až jsem potkala Billyho Elliota, který to dokázal. Je to za velmi dlouhou dobu tak milý a lidský film, že nemám vůbec nic, co bych mu mohla vytknout. Plný počet mu náleží zcela po právu. Za 5*****! ()

HYCYK

Film, který je pravdivý. Jinak se to říct nedá. Ať už o vztazích v rodině, třídním systému, ale hlavně o tanci. Jako kluk jsem taky tancoval. Baleťák ze mě sice není, ale tanec je něco, co ve mě probouzí pocity, které tak dobře Billy popsal. Ještě že otec nebyl horník :-) ()

The Count

Velmi přesvědčivé a sympatické drama, kde se mi moc líbil Jamie Bell. Velmi hezky zpracované prostředí a nálada doby. A samozřejmě krásný film i tématem! ()

ammina

Tenhle týden se na facebooku plače za baronku Thatcherovou a já si vzpomela na tento film, který mám moc ráda - tak taková byla britanie za vlady toryů: nesmyslna privatizace, obrovska nezaměstnanost, restrikce odborů... A na tomto pozadí krásný, křehký příběh o snu ()

Turtle

Dechberoucí film slučuje do jednoho krásně fungujícího celku sociální a osobní drama. Poněkud klišovitý příběh táhnou především úžasné herecké výkony v čele s Gary Lewisem. ()

ziizalka

Tento film mi dlouho ležel v počítači a nějak jsem k němu nemohla najít cestu. A to i přesto, že všechny recenze hovořily jednoznačně pro něj. Nakonec na něho došlo v mrazivý povánoční podvečer a rozhodně nebyl zklamáním. Naplněn urputností a skvělým výkonem Jamieho Bella. To vše zabaleno do citlivého obalu, který s citovým vydíráním rozhodně neměl nic společného. Prostě i takové příběhy může napsat život. ()

Kacenka_73

Herecké výkony za jedna, obzvlášť při tak reálném příběhu sociálně slabších, kdy mě vzrušení a dojetí zároveň dostávalo na kolena, tenhle film je pro mě oskarový a výjimečný. ()

Sadova302b50

Zápletka není zvlášť originální, leč provedení je bez konkurence. Výtečný scénář, styl vyprávění, herecké výkony, emotivní náboj i pár odlehčujících míst, jednoduše naprosto skvělé, silné drama. 94% ()

Jan_Hybern

Koho nerozpláče Billy Elliot, tak má srdce z kamene. Teda já aspoň brečím od začátku do konce :))) Je to film, který stojí za to vidět několikrát. A to nejen kvůli dojemným, naše city drásajícím scénám, ale hlavně pro připomenutí si historických reálií, ve kterých se film odehrává. No a hlavně takový film posílí naše odhodlání jít za svými sny... i třeba proti všem. ()

Tereza11

Silně motivační příběh s propracovanou psychologií...Emočně velmi silné, Billyho si prostě chtě nechtě zamilujete...Scéna kdy otec jede v autobuse okolo svých stávkujících spolupracovníků asi dostane každého...tohle je celkem dobrá psychologie do nitra každého z nás....a zdarma :-) I like the boggie bude dlouho v mojí mysli...:-) ()

Blumental

Dojímavá rozprávka, ako to už býva, keď David poráža Goliáša. Pripomenulo mi to film Kes od Kena Loacha, ktorý nie je rozprávkou a dojíma bez sentimentu. ()