Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

kinej

Tohle je excelentní doják zasazený do období "krutovlády" železné lady. Co se mi líbí, je že se režiser vyvarovalo tuctových agresivně sentimetálních postupů a natočil to po svým. A funguje to dobře. ()

Jamal

Billy Elliot - nejdřív jsem nesnášel jeho bratra pak jeho otce, pak jeho učitelku ( což byli nakonec všichni ) - pak jsem začal mít rád jeho učitelku, pak otce a nakonec i bratra. (( :: hezký příběh, ale ne moc pro kluky (( :: tedy alespoň ne pro drsný boxery ()

balone

O tom, že tanec je univerzální jazyk, a že sny se můžou plnit. Že i tvrdý muž v roli otce může být oblomen svým synem, jenž by se mohlo zdát, že dělá zženštilí sport. Ale talent malého brita je tak obdivuhodný, že by roztančil i stávkující. ()

juta

Z Billyho chtěl táta mít boxera, jenomže box mu moc nešel. Billy náhodou zavítal na hodinu baletu a nějakým způsobem ho to oslovilo natolik, že to chtěl zkusit, i když věděl, že společnost ho tímto krokem bude odsuzovat. On se ale nedal a šel do toho, i když se to zpočátku snažil skrývat, nakonec se to provalilo a měl co dočinění hlavně se svým otcem... jak to pokračuje se podívejte sami, nebudete litovat. Je to opravdu milý a pěkný film plný strastí a odhodlání. I když vám život hází klacky pod nohy, tak svou pílí a vytrvalostí můžete dosáhnout velkých věcí, jako Billy Elliot. ()

TedGeorge

Filmový taťka hraný Gary Lewisem chce, aby synátor chodil po škole boxovat a stal se drsoňem, který v životě obstojí. Billy však slyší v uších muziku a musí na ni tancovat. Dostane šanci naplno projevit svůj talent, nebo se bude muset přizpůsobit svému okolí?  Samotný závěr je vyloženě na potlesk. ()

ajuska

Strhující, to je asi to správné slovo. Málokteré filmové postavě jsem fandila tolik jako Billymu. Kromě příběhu a představitele hlavní role je tu hodně zajímavá také práce s hudbou, která snímek skvěle podkresluje a dotváří. ()

lamps

Příběh sice často hraničí s kýčem a hlavně zezačátku jsem si u něj připadal opravdu jako navlečený v baletní sukýnce, ale postupně se všechno pěkně vybarvilo, a jak jsem zpočátku soucítil spíše s názory nekompromisního otce, tak Billyho vytrvalost a vášeň mě nakonec přinutily sympatizovat právě s jeho postavou a snem. K Bellovu výkonu mám sice trochu výhrady, ale to je téměř u každého dítěte, a navíc ostatní herci dokázali vše bohatě vynahradit. Asi jsem už hodně dlouho neviděl film s tak ohraným a přesně daným scénářem, ale jeho výsledné zpracování mě přesto dokázalo oslovit, což se určitě nedá zanedbat. 80% ()

Jacinda

Rozbřečela jsem se při jedné scéně...Víte která to byla? Ta jak se táta vrátí zpátky do dolu a sám sbotuje stávku. Víc se mi líbí druhá polovina filmu. Navíc film obsahuje prvky, které se mi ve filmu nelíbí. (to šílené tančení na záchode ve stěně mě prostě nebere, i když to má vyjadřovat Billyho pocity) ()

JohnnyD

Tak nejako tak si predstavujem film, ktorý by vznikol, ak by sa Monty Pythoni rozhodli nakrútiť vážnu drámu. Totálne absurdné, s nezabudnuteľnými dialógmi a úžasným dejom. Chlapec z baníckej rodiny chce zanechať box a dá sa na balet. Úžasní herci, skvelá choreografia i soundtrack. Budete sa smiať na mnohých skvelých dialógoch a hláškach, budete dojatý pri absolútne absurdných situáciách spojených s baletom a "buranskou" rodinkou. Malý Jamie Bell je skvelý a vie nadávať s takým entuziazmom, rovnako ako aj jeho kamaráti. Myslím, že je dosť mylné, že je film označovaný ako dráma. A dokonca by som ani netvrdil, že je to tragikomédia. Ono je to proste komédia so scénami, ktoré vás dojmú. Je to film, ktorý sa neberie príliš vážne a je vyplnený množstvom úžasných scén (v meste je štrajk, deti idú pri stene po ulici a s paličkou búchajú o stenu, zrazu budova končí, ale palička "ide" ďalej, lebo tam, kde by bola ulica sú policajti s panciermi). Balet nemám rád, ale tento film ma dostal. ()

Indiana

Po dlouhý době film, který mě opravdu emocionálně dostal a to sem ze začátku bojoval s tim, abych jeho sledování nepřišel jako bukva . Dlouho sem nikomu nefandil tak jako tomu klukovi. Kdo mě zaujal ale ještě víc, byl jeho otec, v podání skvělého Gary Lewise. K tomu perfektní soundtrack...ten film je opravdu skvělej, dlouho sem se mu vyhejbal a ted nechápu proč. ()

petaspur

V malém hornickém městečku má každý muž jasně naplánovanou budoucnost. Nějak se protluče školou, naučí se boxovat a již spěchá fárat do nejbližší šachty. Svět mimo rodnou hroudu pro něj neexistuje, protože pouze stojí peníze a zabírá čas. Malý Billy je však jiný. Podědil většinu vlastností spíše po umělecky založené matce, než po podsaditém otci a proto ho více než mlácení do pytle zaujal ladný pohyb charakterizovaný termíny Pas de deux, Grand plié, Arabeska, Cou de pied nebo Pirueta. Přesvědčit drsné chlapy kolem sebe o tom, že může žít zajímavější život než oni, však vůbec není jednoduché. ()

Stegr

80% - Příjemný, jednoduchý, přímočarý, dojemný, odpočinkový film, plný krásných momentů a přesvědčivých hereckých výkonů... ()

Disk

Úžasný zážitek vidět tento nenápadný snímek. Tak co zhodnotit nejdřív? Začněme hereckými výkony. Ty jsou jedním slovem famózní. Julie Walters je v roli paní učitelky Wilkinsové dokonalá. Otce v podání Garyho Lewise budete (v dobrém slova smyslu) nenávidět. Ovšem to, co předvedl Jamie Bell v roli Billyho Elliota, se jen tak nevidí. Kam se na něj hrabe Haley Joel Osment. To není jen role, Jamie Bell JE Billy Elliot. Za pozornost stojí především Jamieho obličej. Celou dobu jsem měl pocit, že je z gumy. Tolik charakterových kreací uvidíte málokde. Jamiemu věříte úplně všechno. Všechny jeho taneční scény jsou skvělé, na to nemám slov. Asi jsem se do něj zamiloval. Technická stránka filmu je také výborná. Výběr jednotlivých skladeb je pečlivý, všechny tam zapadají. Co musím vyzdvihnout, je neotřelá režie Stephena Daldrye. Nápad s prolínačkami (až uvidíte, pochopíte, co myslím) je k nezaplacení. Celý snímek rychle ubíhá, nenašel jsem žádnou vatu. Takže Billyho Elliota si budu pouštět ještě mockrát. Jamie, byl jsi skvělý a strávit s tebou skoro dvě hodiny bylo velmi příjemné. Doufám, že ještě někdy natočíš něco podobného, takových snímků potřebujeme víc! Děkuji ti. ()

Rosaviva

Nejspíš mě to nedojalo, ani neokouzlilo tolik jako většinu přítomných. Ale film to byl velice dobrý. Balet mi nic neřiká, ale po zhlédnutí většiny baletních filmů co jsem kdy viděla, mě vždycky mrzí, že mě rodiče jako malou na baletní lekce neposlali. A to platí i u tohohle filmu. Julie Walters je skutečně žena všech možných tváří a kdybych nevěděla, že je to ona, těžko bych jí poznávala. Jediné co bych tomu filmu vytkla, byl závěr, tak já se těšila na nějákou kvalitní baletní scénu dospělého Billyho tančícího v Labutím jezeře a nakonec jsem se dočkala jen jednoho skoku. Trochu zklamání. Jinak ale dávám 4* ()

Ruut

I Was Dancing and I was Twelf. Ještě teď slyším tu chytlavou písničku. Krásný příběh ze světa baletáků s výborným Jamie Bellem. A přitom jsou v něm snad všechny klišé dojáků útočících na lidské city. ()

misterz

Ide o neskutočne krásny príbeh, navyše perfektne natočený a zahraný. Tu nie je čo vytknúť, ide o silný zážitok, ktorý ma uchvátil po všetkých stránkach. Asi nikdy som neprial hlavnej postave uspieť tak ako malému Billymu. A koniec filmu ma dostal, je neskutočne dojemný, ale v tom dobrom slova zmysle. Aj napriek smútku, ktorý je na základe príbehu všade prítomný, film vo mne zanechal dobré pocity. Nesie v sebe krásne posolstvo, že keď človek naozaj niečo chce, tak to aj môže dosiahnuť, len sa nemôže vzdať. Naozaj super film, určite stojí za pozretie. A nielen raz. ()

Snorlax

Natolik opravdový film, že se úplně klidně srovnám s tím, že jde po standardní linii všech sportovních filmů. Billy pochází z hornického městečka, v němž je všechno černobílé. Bělma horníků v umouněných tvářích jakoby se přenesla na vše okolo, šedivé městečko černá pod tíhou pouličních střetů stávkujících s policií. A v této situaci v sobě Billy objevuje vztah k tanci. Mezi muži, kteří se snaží dnes a denně si dokazovat svoji chlapáckost, se pokouší prosadit v holčičím prostředí. Je moc dobře, že tohle téma neuchopil Hollywood. Vy\tvořil by z něj nekoukatelnou limonádu, která by se snažila prvoplánově vymačkat z diváků co nejvíce emocí. Takto vznikl citlivý příběh, kterému se bez potíží daří diváka dojmout. ()

Webb

Zajímavě pojatý snímek hrající na dvě strany, každá jiným způsobem vyústí do (ne)zdárného konce. První je zaměřená na chlapce jménem Billy Elliot, který i přes problémy se kterými se potýká usiluje o to stát se baleťákem. Ve druhé se rozjíždí skupina horníků, kteří kvůli mzdě šli stávkovat, ta do zdárného konce bohužel nedorazí. V ní je také Elliotův otec Tony, který pro balet svého syna absolutně nemá pochopení a byl vždy proti tomu aby se mu to podařilo. Když se stávka nepodaří a Tonymu se sny rozplinou, usiluje o to, aby se jeho synovi to také nestalo a začne ho podporovat. Je pravda, že ač jsem to nečekal, dětský herec Jamie Bell zahrál výborně. Stopáž mi nepřišla ani moc přepálená, závěrečné dolování emocí na mě nedoléhalo a to je jistě klad který stojí za připomenutí. 75% ()