Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku. V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou „jen“ následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu. Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali. (oficiálny text distribútora)

P.J.2

Ze začátku to bylo dobrý ale ke konci se z toho stal až moc akčňák a to mi do toho filmu nesedlo...jinak ale konečně povedený remake japonského filmu ()

cielle

Až na to, že mi nějak nedošlo proč je ten vyhořelej barák hlídanej, když už tam stejně nechtěj nic dělat, se mi film moc líbil. Ten nápad s odrazem v zrcadle odlišným od skutečnosti mě nadchl a účel vyděsit mě k smrti byl taky splněn :D Okolo zrcadel teď chvíli budu procházet opravdu svižněji:) A konec - vynikající! Ten se fakt povedl! ()

FilmWave

Po "Břitvě" a "Horách" je od Ajy standardní variace na "Kruh" poměrně zklamání. To ale neznamená, že jsou "Zrcadla" špatná, prostě tomu jen schází něco navíc. Sutherland je ok, svůdná Paula Patton je v příběhu jak pěst na oko. ()

agassi68

Po dlhej dobe slušný horor. V žánri sa už toho veľa vymyslieť nedá a tak prichádza na rad práca s atmosférou, kamerou a veľa záleží od hereckého obsadenia, ktoré býva často z druhého až tretieho sledu. Tentokrát veľa urobil Kiefer Sutherland, ktorý podľa mňa patrí do prvej ligy a zrejme pre nedostatok iných príležitostí si zahral aj tu dokázal celý film pozdvihnúť na veľmi dobrú úroveň. Škoda záveru. ()

mala_kea

Kiefer opravdu válí a myslím si, že i díky jemu je film stále na stejně vysoké laťce. Pointa je skvělá, lekačky nechybí, napětí a akce trvá až do samotného konce. Nebýt závěrečně scény, kde se Kiefer snaží zabít "ducha", a pár nelogických zvratů a závěrečných 2 minut, když Kiefer vylezen, jednalo by se určitě o větší trhák. I tak ale má mirrors co nabídnout. ()

Tom_Ass86

do posledních, asi 60 sekund filmu, jsem chtěl dát 3*, ale to co bylo v těch 60-ti sekundách mě nadchlo tak, že dávám 4. Jinak lekačky slušný, atmosféra filmu se mi moc líbila, pouštěl jsem si to asi ve 12 v noci a celkově to na mě působilo docela dost hororově, jen škoda, že některý chyby ve filmu jsou opravdu hodně okatý. Ovšem na to, aby holka skočila kolem krku nebo se minimálně víc přitulila, stačí bohatě:)) ()

F.Sucre

Dostal jsem echo na super extra horor, a nakonec dosti zklamaní. Kiefer Sutherland takový vznětlivý trouba. Štvali mě ty střihy a vcelku divné nápady na smrt v podání zrcadla. Alexandre Aja opět moc nezazářil. ()

Andronikos

(SPOILER) Zdá sa, že duchovia a démoni majú dosť zvláštne plány. Namiesto toho, aby mali niekoho v hrsti pomocou zrkadiel, horlivo túžia dostať sa do nášho sveta - ako škaredé a rýchle, ale pomerne ľahko odstrániteľné individuum. (/SPOILER) Pointa tohto hororu je teda mizerná. Čo ďalej? Atmosféra prakticky žiadna, gore síce nepríjemné, ale zriedkavé, dialógy na zaplakanie, Sutherland nevýrazný. Jediné, čo vnieslo trochu osvieženia do neoriginálneho a nepútavého snímku, bol hororovo otvorený záver. Slabá odmena za 107-minútovú trpezlivosť. ()

Hapretor

Lákadlem budiž jen Kefír ZkysnulJen. Děj budiž v první polovině dobrý, neočekávaný a i napínavý. Takový správně záhadný. Druhá polovina budiž debilní, nudná až nevěřícně jsem kroutil hlavou, jak to Aja celé zaonačil. U konce jsem si říkal: "Aja, ajaj, Aja, ájeje, Aja". ()

Faila

Námět je poměrně zajímavý, ale ty nechutné přehnanosti jej mírně zhatily. Kiefer je podle mě nadaný herec, ale v téhle blbince ztrácí jeho um jakoukoliv přesvědčivost. A ke konci už to bylo vážně zhovadilé. Úplná tečka sice stála za to, zachránit celý film ale nedokázala. ()

alambert

Dobře zahrané, precizně strašidelné, pár scén nehorázně nechutných, ale jinak pro mě nepříliš pochopitelné. Navíc mi to celé přišlo takové nesourodé. Příklad: V zajímavostech se píše o scéně s Amy Smart, jak vznikla náhodou...a přesně tak to i ve filmu působí...jako něco sice zajímavého, ale co se tam octlo náhodou...a takových situací je tam bohužel víc... ()

Heroine

Tohle není úplně špatný. Má to zajímavou hudbu, celkem i propracovanou zápletku, i když to logické úplně není, a je tam i pár nápaditě brutálních pochoutek (smrt ve vaně speciálně). Pro mne by si tedy rozhodně mohli Sutherland a Flemyng vyměnit role, potom by to bylo určitě jiný hodnocení :-) Sutherland mi nesedne. ()

GOREGASM

Mirrors sice především v závěrečné třetině rezignují na pečlivě budovanou atmosféru a spustí akční stavidla, do té doby ovšem Alexander Aja dokáže párkrát podráždit divákova nervová zakončení (protáhlý obličej Kiefera Sutherlanda po ránu v zrcadle) a jednou nenávratně dislokovat čelist (Amy Smart jsem od té doby nikde hrát neviděl ;-). Zrcadlová atmosféra donutila i Kiefera předvést víc, než jen dramaticky ušeptaný chraplák a francouzský hororový mág, Alex Aja, dokázal, že mu nejsou cizí ani mysteriózní vody, přestože krví k naší radosti opět nešetří. 70% ()

Raziel_cz

Jakmile máte v hlavní roli hororu Kiefera Sutherlanda, je jasné, že se je na co těšit. Hlavně když ho má pod dohledem talent jako Alex Aja. Zrcadla jsou možná nejděsivější žánrovka za dlouhou dobu. Atmosférická, tajemná, napínavá, a když na to přijde, zatraceně brutální. Ve výsledku je tak celkem jedno, že první polovina dokola recykluje tu samou šablonu, protože návštěvy shořelého obchoďáku jsou odvaz a přelom do druhé hodiny, kde převezme otěže mytologie, nabídne změnu kulis i tempa. Bez akčního vyvrcholení bych se obešel, ovšem úplný závěr je lahoda. Škoda, že Aja utíká k jiným žánrům. A že Sutherland se k tomuhle moc často nevrací. ()

figliar

Prvých 40 minút filmu sa mi zdalo strašne nezáživných. V podstate nič sa vo filme nedialo, teda až na pár zábleskov. Dej sa potom trochu vyhrotil, príbeh nabral na obrátkach, pribudla aj nejaká tá kvapôčka krvi. Kiefer nepatrí medzi mojich obľúbencov, avšak so svojou úlohou sa celkom dobre stotožnil a podal vskutku dobrý výkon. Vo filme sa však použilo a zopakovalo prakticky to isté, čo v každom horore za posledných 10 rokov, takže znova a zase priemerný film. ()