Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

Campbell

Po podprůměrným Absentia jsem Flanaganovy moc šancí nedával, a navíc den předtímhle jsem zkoukl Lord of tears na který jsem se neskutečně těšil a nakonec mě taky zklamal, takže jsem od moderní duchařiny už moc nečekal. Nakonec jsem si ale musel dát facku. Tohle je rozhodně jeden z nejlepších hororů za posledních 5 let. (což s porovnání s konkurencí není moc těžký). Je pravdou že dvě věci mě teda taky celkem zklamaly a to začátek který mi přišel roztahaný a asi dvakrát sem se přistihl jak se mi klíží oči. A druhá věc je konec který ať působí dobře tak jsem čekal větší finále. Nicméně tenhle film u mě vyhrál díky tomu že jakkékoliv lekačky tu jsou minimální, asi tak 2, a film se soustřeďuje spíše na hlavní dvojici která je parádně jak napsaná tak sehraná. Atmosféra filmu jen houstne a některé scény byly opravdu mindfuck, Tak o 10 minut zkrátit a nebál bych se dát 5*, takhle dávám hodně silný 4*. ()

*CARNIFEX*

Pred jedenástimi rokmi prežili súrodenci Kaylie a Tim skúsenosť, ktorá navždy poznačila ich životy. V jeden a ten istý večer prišli za záhadných okolností o oboch rodičov. Po uplynutí tohto dlhého obdobia je Tim konečne prepustený z psychiatrickej liečebne. Nakoľko Kaylie neustále pokúša zvedavosť, zistiť, čo sa vlastne v onen osudný večer stalo, rozhodne sa, že za asistencie brata, dôkladne vedecky preskúma starožitnosť, ktorú vinní z rodinnej tragédie. Úvodných 50 minút nenasvedčovalo nič tomu, že by som mal prežiť rovnaký filmový "orgazmus", ako to tu podaktorí užívatelia prezentujú vo svojich komentároch. Kecanie, mumlanie, hádky, tisíc krát omieľaný "GhostHouse" námet, ktorý okrem celkom prekvapivého rozuzlenia, hudobného doprovodu a dvoch nepríjemných scén, nepriniesol nič, čo by mimoriadne zaujalo. Záverečná fáza druhej polovice síce pôsobila znepokojujúcejšie, no bohužiaľ, napriek tomu, nezdieľam rovnaké "nadšenie". Ja osobne dosť čítam názory hororových "fajnšmekrov" a nechávam sa "nahovoriť" na takmer hocičo. S "Oculus" to vyzeralo naozaj sľubne. Škoda. Tento krát ich navnadenie na mňa natoľko nezapôsobilo. Možno inokedy - 60%. ()

Peytl

Pro mě jednoznačný důkaz toho, že aukce jsou jen pro nudné zbohatlíky a maloměšťácké trotly, nehledě na to, že jako správný narcis preferuji zrcadla, ve kterých vidím dokonale a v jasných konturách svůj ušlechtilý profil a ne takovou upatlanou, kýčovitou zrůdnost. Podstatně víc napětí zažiji vždy při příhozech na Aukru, na aukci pro lopaty a děsím se vždy o parník víc, než při sledování téhle nudy, tedy aspoň co se týče první hodiny (želpeytla filmy nejsou dvanáctihodinové, tedy až na výjimky), navíc hororové okamžiky při předávání vydraženého předmětu jsou až ultimátně brutální, mé rozšlapané pouzdro na brýle, jehož jsem byl dvacet vteřin hrdým, novým majitelem, by mohlo vyprávět. Zkrátka, větší psycho zažívají traumatizovaní kurýři, kteří svatému doručují balíky a balíčky... jo, a dobrá tedy, přiznám se, já to zkrátka nepochopil. Kdo je tedy ten Onanus? ()

Davies182

Trapné. A zároveň i hrozně smutné. Ve filmové branži totiž neexistuje moc horších věcí, než nechtěně směšný horor. Načež zásadní problém snímku vidím už ve skutečnosti, že tak odporně nevkusné zrcadlo si zaslouží upálit na první pohled, a ne koupi... Nebudete se bát. Budete se smát. A s těmi prvoplánovitými lekačkami už jděte taky laskavě k šípku. ()

Kothy

Neskutečně zajímavý film. Opravdu chytře si to hraje s vaší psychikou. Děj neustále skáče mezi minulostí a přítomností a vy nevíte, co je pravda a co ne. Dva sourozenci se 11 let po tragické smrti svých rodičů rozhodnou udělat za touto kapitolou definitivní tečku. Z této smrti viní ono magické zrcadlo, které se snaží zničit. To se ale jen tak nedá. Je zajímavé sledovat střet názorů na tyto jevy, tedy nadpřirozeno vs. vědecké vysvětlení. Vážně super atmosféra. A půvabná Karen Gillan je úžasná jako vždy. Je tam i pár dobrých lekaček. "Nechoďte do mého pokoje!" ()

• Film pochválil samotný mistr hororu Stephen King. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v Mobile v americké Alabamě. (rafix)

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (viac)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)