Saw 3

• Slovensko Hra o prežitie 3 (viac)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kwoky

Zbytecne nechutne a logika tu moc neni. Krom toho se ale dockame zajimaveho rozsireni "pozadi" cele story. Nektere prvky zrucne filmariny se tu taky objevily a napnuty jsem byl. To mi staci na 4 hvezdy. ()

blues

po tretimshrekovi, spidermanovi a piratech jsem shledl dalsi trojku, ktera ovsem konci asi nejhure ze vsech drive jmenovanych. prvni polovina filmu nema dej, jsou to jen utrzky vrazd, ktere uz neprekvapi, pul filmu je ve tme, nasleduji rychle nerozlisitelne soty snimku. az druha polovina nabira na rychlosti, ma jisty dej a kompenzuje nudnost zacatku. konec opet otevreny, ale delat dalsi dily uz mi chytre nepripadne... ()

shimpy(CZ)

Třetí díl je opět o něco horší než předchozí dva. Scénář už opravdu kulhá a ve filmu jde spíš o to znechutit diváka záběry na vnitřnosti, na mrtvoly a podobné chuťovky. Mě to sice nevadilo, protože jsem v kině u filmu baštil Kung-Pao s nudlemi. Ale zkrátka 3 hvězdičky. Nic extra. ()

Haymar

Se Saw je to jak s jídlem z mikrovlnky. Ač bylo původně výborný, ohřívaný už je to šlichta - natož když to ohříváte už po druhý! Typická série se silně sestupnou tendencí. Technická kvalita stále dobrá, ale tím to končí! Saw 2 sem dal čistě ze zvědavosti... trojce jsem se dlouho úspěšně vyhýbal (nechtěl jsem si kazit dobrý dojem z původního filmu) - a měl jsem u toho zůstat! Zbytečné... zbytečné... zbytečné pokračování! ()

Mo. odpad!

První díl byl boží, druhý jakž-takž, třetí nefalšovaná s****a. Pro průměně narušeného jedince není problém vymyslet desítky až stovky všemožných typů různě drastických způsobů úmrtí, ale to ještě neznamená, že o tom musí točit film. Veškeré nápady a originalita již byly vyčerpány a přehlídka krve, masa, hnusu a technických udělátek na porcování lidského torza nedává dohromady nic, čemu by se dalo říkat kinematografie. Geniálně započatá série o skládačkovém vrahovi pro mě tímto umírá. ()

venom14

Tady už to šlo z kopce.Sice zase o něco brutálnější,ale bez nádechu a atmosféry.Scéna s řetězy byla trochu.........BRRRRRRRRRRRRR,mile odpudivá:-).Blbost,ale bavil jsem se. ()

Xavi6

Nečekané se naštěstí pro mě nestalo skutečným. Už jenom podle celkového hodnocení jsem si myslel, že už to začne upadat, ale náhodou výborný díl! :) Konečně jsme se toho více dozvěděli o Skládačce a jeho konečná smrt byla docela smutná. Jinak zase chválím všechny pasti a byla to zase stará dobrá Saw 2. ()

IvoB

Třetí pokračování Saw rozhodně nenapravil reputaci těžce upadající série. Jako plus bych viděl obměnu Jigsawovi "hry" a hutnou atmosféru. Styl hry se opět trochu změnil - zpět do uzavřenějších prostorů s menším počtem hráčů, což je velmi dobře. Naopak záporem je ještě větší (a zbytečná) brutalita, která se pomalu dostává do popředí. Příběh naštěstí zůstal docela strávitelný, i když je více předvídatelný než kdy předtím. Charakter Amandy mě (narozdíl od předchozích dílů) vysloveně iritoval a zbytečně kazil už tak pošramocený film. Ve výsledku hodnotím 3* (5/10), podobně jako u druhého dílu. Docela se obávám dalšího pokračování. ()

TERRORDROME

Sága pokračuje. Jigsaw, inžinier s diplomom červeným od krvi všetkých nehodných ktorý si nevážili dar svojho biedneho života má už smrť na jazyku a opuchnutý mozog, ale "šou mast gou on", takže aj na márach snuje siete do ktorých hodlá lapiť viac zbytočných existencií. Keď ich zabije tak konečne pochopia aký sú radi že žijú, respektíve žili než si podrezali žily. Zmyslu to dáva čoraz menej, ale diváci sú krvilačný takže scenáristi musia zapojiť oba mozgové závity aby ich nakŕmili vytúženým drasťákom. Už od začiatku je jasné že je niečo zle, vražedné úlohy sa totiž zjavne vôbec prežiť nedajú, čo si bohužiaľ odserie aj Dina Meyer ktorá bez úžitku preplachtila aj predošlým dielom. Podľa pravidiel tretích dielov postavili tvorcovia zavedený koncept Saw na hlavu a "hrdina" príbehu tentoraz nebojuje o svoj život, ale o životy ľudí ktorí nesú vinu na smrti jeho syna. Musí sa skrátka vždy rozhodnúť či ten ktorý "vinník" skape alebo nie. Scéna s holou ženou v mrazničke je naozaj mrazivá, topenie sudcu v prasacom svinstve len rutinne nechutné a pri černochovi v centrifuge už som strácal pozornosť, čo nie je dobre. Niekoľkonásobne záverečné zvraty prinášajú do deja dávku prekombinovanej schizofrénie keď sa skaždým ďalším nádychom dozvieme že skúšaný bol vlastne niekto iný než sa doteraz myslelo. Keď Hollywoodsky scenárista začne chrliť rozuzlenia, pomôže mu len kameň do hlavy. To najhoršie zo všetkého však bola postava hysterickej kačice Amandy ktorá by si za svoju jebnutosť ( inak sa to nedá nazvať ) zaslúžila našróbovať metrový drúk do zadku. Chudák charizmatický Jigsaw si mohol za svojho nasledovníka vybrať aj niekoho rozumnejšieho, napr. figurínu z výkladu s karfilolom miesto hlavy. Narobil by menej chujovín a dalo by sa sním aj lepšie porozprávať. ()

Paldiny

Tvorcovia sa nám v znamení odpustenia a odplaty urvali z reťaze a prakticky bez hororovej atmosféry už iba tlačia na pílu. Čo oceňujem je prepojenie s predchádzajúcimi dielmi, čomu sa smejem je prekombinovaný záver. ()

Puss

Myslím, že Saw II a Saw III jsou paraziti, kteří vysávají dobrý nápad z jedničky. A to u dvojky byl aspoň trochu zajímavý ten konec. Trojka už byla naprosto o ničem a počítám i scénu s kopnutím do té rozmašírované nohy:). ()

Blazin

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli dát 1 hvězdičku nebo odpad, nakonec to vyhrála 1 hvězdička a to snad jen za ten konec a za to, že ty nesmyslné pasti většinou Jigsaw nedělal. Jinak je film totální slátanina, který je absolutně mimo a snaží se šokovat brutalitou a způsobem zabíjení, což se sice možná povedlo, ale to ohodnotí, jak bylo již řečeno, jen příznivci saw nebo podobných vyvražďovacích hovadin. Už se těším na 4, tam určitě aspoň jeden z dvojice Jigsaw nebo Amanda obživnou a bude to ještě větší blbost než tohle, takže pak bude teprve důvod dát odpad. ()

M.I.K.E.

Docela zklamání. To co v předchozích dílech působilo skvěle a nahánělo hrůzu, tak ve trojce pouze kopírovalo a nudilo. Konec až moc vykonstruovaný, vůbec žádná bomba jako v jedničce a dvojce. Záběry z jedničky ( příprava ,, hry " v umývárně..) mi přišly hodně hloupé a zbytečné, jako by kouzelník dva roky po své show odhalil svá kouzla.. ()

spiritus

Snůška bizzarností, nechutností a omílání stejného tématu furt dokola.To je Saw 3. Pár lepších momentů a originálních nápadů by se našlo, jenže je sráží účelová nechutnost mnoha scén..Zcela samoúčelná je scéna s operací mozku !! K čemu to tam je ? V "normálním" filmu by kostatovali fakt že musí Jigsawa operovat + to že by tam střihly pár záběrů z operace, ale z nějaké perspektivní vzdálenosti. Toto je pouze pro uspokojení úchyláků, co se v takových sračkách vyžívají. Proč v Alienovi 3 neukázali 15 minutový šot o tom jak pitvají Newt ? Jak jí tam tahají střeva z břicha apod ? Tohle není horor.To je závod s Hostelem o tom kdo bude víc šokovat krvavostí a nechutností...Jenže pokud mám potřebu něco takového vidět, radši se kouknu na Ogrish.com, kde de těchto záležistostí více než dost a navíc reálných...Takže tuto zvratku už radši skončete... ()

1945

Jeden z nejnechutnějších a nejbrutálnějších filmů, co jsem kdy viděl. V SAW 3 prakticky nenexistuje jakékoliv tabu - při operaci Jigsawa jsem si skoro zakrýval oči a past s názvem skřipec - to raději nekomentovat... Příběh skvěle navazuje na první díl a dolaďuje druhý, který se tvůrcům tolik nezdařil. Jen škoda doktorky -happyendový konec by mě neurazil ;-) ()

Oyer

Napínavé, obludné až nevkusné. Některé scénky naprosto splnily svůj účel. Možná z celé série 6 dílů co jsem doposud viděl, tak ty nejnechutnější jsou právě tu. Vše má svou logiku a nic není zamotané, tak jak se tomu "stane" v dalších dílech. ()

Nethar

Co bychom chtěli od série, co chrlí jeden díl za druhým, že? První díl byl nápaditý, u druhého jsem už kroutil hlavou, tohle je už hodně špatné. Kruté scény jedna za druhou bez nějakého pořádného scénáristického pojiva, nesmyslné chování postav, nestálo mi to za dokoukání. ()

H4ku11

JIgsaw aj na smrteľnej posteli má stále čo ponúknuť. Príbeh, ak to tak možno vôbec nazvať, ma zaujal viac ako v dvojke. ()

kecinzer

Nejnechutnější humus co jsem kdy viděl. Má sice vlastní pointu, ale také vysvětluje některé věci z minulých dílů. Všechno tu však již bylo. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (viac)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (viac)