Saw 3

• Slovensko Hra o prežitie 3 (viac)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

GILLWANDER

Neskutočne nechutná záležitosť, ktorá mi "skromne" nadelila v žalúdku prekvapenie. Nehovorím a netvrdím, že to nebolo slušné, ale keď si vybavím určite pasáže filmu, tak sa mi v myšlienkach hromadia hektolitre krvi, ktoré nechcú prestať tiecť. Jednotka bola klasika, bez drsnej brutality, s dejom, ktorý prekvapil. Trojka slabý "silný" vývar, ktorý neprekvapí, skôr znechutí. 50% ()

honajz2

Já už na sérii Saw kašlu. Díl od dílu je to blbější a čím dál tím víc je to nelogičtější. Jigsaw umírá a někde v nějakých bývalých jatkách se o něj stará jeho učednice Amanda a celá ta budova je plná různých pastí, však už jsme si zvykli. Kde ti dva magoři berou na tohle všechno peníze, jak to, že na ně dodnes nikdo nepřišel, to jsou jedny z nelogičností, co tam jsou, navíc jsou docela zásadní. Smrti tu jsou zajímavě vymyšlené, to jo, ale co s tím, když ten příběh postrádá nějaké napětí, atmosféru nebo sympatické postavy (sice tu nejsou všichni nesympatičtí jako ve dvojce, tady je navíc mnohem míň postav, ale i tak, jediný komu se dalo fandit, byla ta doktorka) a hlavně to celé působí úplně debilně. Navíc když je to zbytečně natažené na dvě hodiny. Ten úplně poslední zvrat byl předvídatelný už od začátku a dokonce ten film se snaží i o něco jako poselství (!), což je vlastně nakonec jedna z mála věcí, co se mi na tom líbila (jo, ještě se mi líbilo SPOILER že tu ti dva na konci konečně zhebli KONEC SPOILERU), že bychom si měli odpouštět. Každopádně to působí trochu směšně, když se brutální vyvražďovačka o nějaké poselství. Na čtyřku se asi už vůbec nepodívám - leda by tam byly aspoň sympatické postavy a to se obávám, že nebudou. Lepší 1* ()

Chen

Můj žaludek některé scény snášel jen stěží. Filmová brutalita není nic, co bychom neviděli stokrát jinde, ale nějaké meze by se dodržovat měly. Nejsem z těch, kteří by si mysleli, že otevřené zlomeniny a ustřelené půlky obličejů jsou "hustej nářez". ()

balba

Třetí díl je dosti přeplácaný sadismem a je v některých momentech nechutný.Už při prvním záběru na muže v okovech bylo jasné , že lidi uvězněny v pastích nepřežijí.Taky nám Saw 3 vysvětluje vše od samého začátku prvního dílu , což si mohli klidně odpustit.Tento díl je dosti přehnaný a nelogický.Prostě obyčejná vyvražďovačka. ()

Martin741

Zbytocne vykradanie prvych dvoch dielov a Zlatanina, ktora ma dost predvidatelny dej. Navyse samoucelna brutalita a zbytocne exploitation ma zakryt rezisersky amaterizmus Lynn Bousmana a herecku a scenaristicku zufalost. Za slusne mordy vsak dam 5 % ()

Jimmi

Davam 3 a pol hviezdy,pretoze je to solidne pokracovanie serie...ale na druhu stranu obsahuje asi najviac "hluchych" miest a uz ani tie paste niesu vsetky take originalne....Nebyt toho fajn konca hodnotenei by asi bolo o hviezdu nizsie. ()

Rocky88

Scénář je opět do detailů propracován a režie je opět na vyšší úrovni. Jenže ve třetím filmu s názvem Saw už nic nepůsobí tak šokujícně a překvapivě, jako u předchozích dvou. Půlka věcí se dá očekávat a sadističnost některých pastí je vyvedena až k trapnosti. I když to má svůj účel...Závěrečný zvrat je sice zásadní, ale nepůsobí tak, jak by měl. Trochu mi to připadá, že začínají tvůrcům docházet nápady. I atmosféra už není tak hutná, jako bývala. A zde předvedená klipovitost střihu je zkrátka rušivá a divák tak nemá šanci si obraz pořádně užít....Zkrátka se zde jedná už jenom o průměrný thriller, těžící hlavně ze slávy svých předchůdců. Jestli čtvrté pokračování opravdu bude, s největší pravděpodobností z něj bude odpad. ()

Jino

Dobré pokračování. Po nevýrazném druhém dílu, který se mi mimochodem vůbec nelíbil, teď konečně opět pozdvihává Jigsaw laťku zpět k prvnímu dílu. Sice už to není originální, ale kdo by u třetího pokračování čekal nějakou originalitu?? Zvlášť u takovéhoto typu thrilleru, který je vlastně vytvořený pořád na tom samém.... Kdo čeká od tohoto filmu méně, dostane více. ()

Tuomi

Kdyby tohle byl první díl, tak si to užiju víc. Ale když znám jedničku.... no, i tak si to 4* zaslouží a to i kvůli tomu, že zvukaři si vážně s prací pohráli. ()

marcek

Když jsem viděl jak si na začítku vytrhával ty řetězi z těla, tak jsem to vypínal a dlouho jsem se přemlouval, abych se na to dodíval ()

cariada

Tady už se jedná o čistý horor a to tomu jenom prospělo. Vše to má spád i jakýsi děj ,který do sebe krásně navazuje. Velice brutální formy utrpení a následné smrti. Upřímě nevím co chtějí tvůrci vymyslet v dalším pokračování ,když už není ten hlavní...... ()

O´Neill

V tomhle dílu se Bousman pokoušel o kombinaci jedničky od Wana s přidáním něčeho svého, avšak nějak extra to nefunguje. Celý film má několik dějových linií, které jsou však spojené vcelku chaoticky, kdy divák tápá co se vlastně odehrává. Na druhou stranu, konec to dosti zachraňuje a dostává se i naprosto nečekaného rozuzlení. Nicméně příliš mnoho mluvení, málo akce, a spíše průměrná atmosféra. 65%. ()

humanbeing

Saw napotřetí a překvapivě skoro stejně tak dobré jako první dva díly. Na scénáři se opět podíleli stejní tvůrci a Bousman nemá od Wana, co se týče režisérského stylu, vůbec daleko, takže se není čemu divit, když Saw 3 působí stejnou atmosférou a podobným rukopisem. Chování postav mi přišlo přirozené, jako v ostatních dílech. Jediné co tak trochu kazilo uvěřitelnost filmu, byly mechanismy pastí, které působily naprosto absurdním dojmem. Trojka Saw je nejbrutálnější, ale míň by tu zřejmě znamenalo víc... Příběh má stejnou kvalitu jako předchozí díly a závěr funguje jako výborné uzavření Jigsawovské trilogie. Já jsem s třetím dílem spokojen. ()

DruidKarel

760. hodnocený film: Rozhodně lepší než Saw II, možná i dokonce lepší než Saw: Hra o přežití. Brutální série pokračuje a tentokrát si jako svou obět pro svůj teror vybral John mladou lékařku, která mu má pomoci. Skvělé záběry a dokonalý zvuk. Nic tak brutálního jsem dlouho (kromě předchozích dvou dílů) neviděl. 5* ale nedávám pouze za onu brutalitu, ale i za to, jak pak je divákovi podán příběh a vlastní návrat na samý začátek. Kdo že to vlastně Johnovi pomáhal? No, to jsem hodně koukal. 5* je skutenčě namístě a byl jsem šokovanej kvalitou tohot dílu. 5* ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (viac)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (viac)