Saw 3

• Slovensko Hra o prežitie 3 (viac)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gogos

Hodnotit SAW 3 jako samostatně stojící snímek by znamenalo jej odsunout na hranici filmového dna, avšak vezmeme-li v úvahu to, že SAW je vlastně taková minisérie, či obsáhlejší seriál, vychází mi hodnocení trojky vcelku pozitivně. Film skvěle navazuje na dvojku, uzavírá příběhy obětí z minulých dílů a zároveň rozjede nový příběh. Se třetím je SAW je definitivně pohřbeno kouzlo jedničky, avšak je objevena možnost brát divádýlko okolo Jigsawa jako celkem solidíní krvavý seriálek... ()

kaylin

Trikově naprosto skvěle zvládnutý film, kdy se vám opravdu bude hnusit to, co zde vidíte. Tohle se tvůrcům jednoznačně povedlo. Takhle vypadá násilí ve formě, kterou vidět nechcete. To je podpořeno ne až tak chytrým, ale na druhou stranu velmi silně emotivním scénářem, který zase pěkně doplňuje některé dílky a další přidává. Tahle skládanka je totiž mnohem větší, než by se na první pohled zdálo. ()

RAiken

Jazýčky vah měřící na jedné straně napětí a na té druhé míru nechutnosti a samoúčelného násilí bohužel jednoznačně klesají na stranu bizarního násilí, a to přímo rychlostí, jakou kdysi kdesi padala Dorota Máchalová. Pokud celý film vezmeme jako jednoduchou rovnici a odečteme od něj všechny zbytečnosti, zbyde nám pouhý věchýtek, respektive Jigsawova slupka. Co ty všechny zbytečné, samoúčelné, nechutné vražedné scény ze začátku. Co všechny ty odkazy na minulé díly, vzniklé jenom z důvodu protažení stopáže (nehledě na to, že mi nějak nedávají smysl). Co ony scény, které vypadaly jako další dějová linie, a potom zůstaly nevysvětleny a nedořešeny? Po odečtení těchto 3 nechtěných bonusů nám zůstane pouze asi hodinová epizoda, kde se Jigsaw pachtí s další svou nechutnou hrou, kde pečlivě konstruuje skládačku tak, aby vyzněla šokující pointou. Ale proč ne, zrovna tohle máme na Saw rádi a vysoká dávka napětí nezatracuje ještě Saw III do brakových výšin. Cesta očistcem tak brzy nabírá na spádu a zastaví se až na konci v zajímavé pointě. Škoda jen, že je natolik přehlušena ostatní vatou… ()

Kreeki

Nechutná slátanina bez jakékoli vypovídající hodnoty, která pouze rozplétá dění předchozích dílů, i když nutno podotknout, že konec je tradičně zvratový, hodí na celý děj aktuálního dílu jiné světlo a donutí člověka trochu přemýšlet. I když je celá série spíše postavená na nechutných záběrech, což v dnešní době nemůže byť jen malinko náročnějšího diváka uspokojit, jsem rád že to celé nedopadlo jako v případě Hostelu. Byť je to jen další natahování beztak chabého motivu - na jeden film dobré, ale na čtyři? - tak 4/10 ()

topi

Krvavé, krvavé, velmi krvavé!! Výborné gore scény jsou asi největší devízou filmu! Líbil se mi i příběh, který je doplněn informacemi z předchozích dílů. Takhle by klidně film mohl zkončit a pěkně by se uzavřela celá trilogie. Škoda, že u toho tak nezůstalo, protože další díly už byly slabota a zbytečnost, pouze vytřískat z dalších pokračování další prachy. ()

Damiel

38 % - Jednička šokovala výtečným scénářem, brutálními scénami a šokující pointou. Dvojka měla jakž takž snesitelný scénář, šok z jedničky se ale už vypařil. A trojka? Zbyly už jen ty brutální scény. A to je hodně málo. ()

strifer

Ajajaj, že by se nám pila už definitivně ztupila? :) Už to tak nejspíš bude, perfektní myšlenka prvního dílu se vytratila a zůstala pouhá.... krev. Ano, o nějaké ty bolestivé pastičky nebude ani tentokrát nouze, ačkoli ani ty nedosahují oné zvrácené dokonalosti jako například předchozí stříkačkový bazének. Na druhou stranu, při srovnání s dalšími "perlami" tohoto žánru (např. Hostel) vychází třetí Saw jako jednoznačný vítěz, protože hektolitry rudé tekutiny nepohltily celý film, ale v drobných intermezzech mezi úmrtími se dokonce můžeme setkat s nějakým tím příběhem. ()

Skip

Tahle hra je vcelku zábavná, i když jak pro koho. Účastníkem bych se rozhodně stát nechtěl. Předchozí díly se nám jaksi propojily a uvidíme, co bude dál. Někde to skřípe, ale jak už jsem řekl, ta hra mě docela baví. ()

L_O_U_S

Oproti dvojce nepříliš velký posun. Více brutality ("skřipec" byl vážně síla), pointa už nijak zvlášť šokantní. Hlavní mužská postava nesympatická (možná chyba dabingu). Postava Amandy mi lezla silně na nervy, dokud jsem si nepřečetl komentář od Toma Riddla. Série už nejspíš nemá čím překvapit, přesto si další díly zase někdy pustím. (710., 8. III. 2012) ()

kajas

Možná delší, než bylo potřeba, ale o něco zajímavější než díl druhý. Při operaci Jigsawovy hlavy jsem se nemálo bála o obsah žaludku, dlouho se mi nestalo, že bych si musela při filmu zakrývat oči. ()

Tygrys

Uhh, to je pořád keců z úst Jigsawa... Play the game, play the game. It´s your choice atd, atd. Dávám 2,5* za některé fakt nechutné brutalitky. ()

Laurent

Stejně tak jako předchozí díly Saw trpí i třetí díl všemi možnými dírami ve scénáři. Navíc nepřináší vůbec nic nového. Tvůrci míchají stále stejnou nastavovanou kaši. ()

wipeout

Hollywood sa asi nikdy nepoučí, teda minimálne do momentu kedy zisk prestane byť najhlavnejším kritériom výroby. Lebo toto je už naozaj len instantná polievočka za 5 korún. Odfláknutý a nasilu umelo vymodelovaný scenár, ktorý sa snaží na konci tváriť úžasne prekvapivo, a to po vinikajúcej dvojke bolo naozaj sklamaním, lebo tá ma presvedčila, že sa dá vyrobiť aj veľmi dobré pokračovanie. Ďaľším nedostatkom je neschopnosť vybudovať atmosféru, chýba psychologizácia postáv, je tu príliš veľa obetí, nijakej nieto času venovať sa. A ešte jedna vec: vo svete filmu vonkoncom neplatí formulka čím nechutnejšie scény s explicitným zobrazovaním násilia, tím drvivejší dopad na diváka. A Saw 3 je toho jasným dôkazom, mali by si to nielen tvorcovia ale aj diváci, ktorý určujú dopyt uvedomiť, aj keď to možno vyznie alibysticky, kedže som to práve dopozeral.:) 1,5* ()

Fanucci

Zbytečně natahovaná série ztrácí na zajímavosti, nápaditosti a nabírá větší množství samoúčelných hnusných scén. U části s rozmixovanými prasaty jsem se až musel smát. Scénárista už byl asi vážně v koncích...50% ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (viac)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (viac)