Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Gardenboy

Nehanbím sa dať 4*. Vysvetlenie prečo sa Hannibal stal kanibalom je presvedčivé, po psycholoogickej stránke mi film príde dosť prepracovaný, rozhodne som si nemyslel, že postava Hanibala je prázdna. Gaspard Ulliel to zvládol, no aj tak ... Antonymu nesiaha ani po kotníky. Klasická šablonovitosť scenáru je chybou, tak isto ako hudba, ktorá v napínavých momentoch napätie skôr podkopávala, ako umocňovala. Nesúhlasím s "elders" na tejto stránke. Celkovo sa jedná síce o peniaze, ale za tú kvalitu si to zaslúži. Rozhodne žiaden pľuvanec. ()

E lan

Drsný nepovedený prequel. Ulliel v hlavní roli sice trochu vystraší, ale celkově s ním celý film padá. V padouších aby se člověk taky těžko vyznal a příběh je vůbec hodně zmatený. To, že se zde objeví pár českých míst není ani zdaleka dostačující náplastí... ()

Chester7

Souhlasím, tento film nemá s Hannibalem Lectrem nic společného, snad jen ten název. Pro české diváky je jediným zpestřením malá role Marka Vašuta. Dvě hodiny zbytečné nudy. ()

cinemaboy7

Tolik kritizované pokračování mělo podle mě téměř vše, co bylo potřeba. Jistě, pokud budeme srovnávat s Mlčením jehňátek, tak se nikam nedostaneme. Atmosféra hlavně první poloviny filmu, kdy se dostane malý Lecter ke své tetě je výborná a to díky skvělým představitelům hlavních rolí Gasparda Ulliela a Li Gong. Druhá polovina trochu ztrácí dech, ale jen kvůli scénáři a herci zachraňují co se dá. Myslím, pokud by ještě trochu zapracovali na scénáři, mohl to velmi vydařený prequel. Všechny vraždy v podání Hannibala jsou originální a neokoukané. Jako nejvydařenější a skvěle natočenou a "poeticky" podanou scénu považuji oficiálně první Hannibalovo masakrování v dějinách a to scéna s řezníkem na romantické lesní mýtině. Pro mě už kultovní. ()

FoxMulder

Nevím, proč se to jmenuje Hannibal. S původním Hannibalem Lectorem to nemá společného ani prd, příběh je trapný a většina scén iritujících. Hvězdička za krásnou Gong Li. ()

Bakemaster

Jsem asi úplnej retard, když řeknu že se mi to líbilo?? Nemůžu se hádat, protože jsem pod palbou 2 hvězdičkových bossů, ale tak špatný film to nebyl, nezajímá mě jestli je zde nějaká spojitost mezi Hopkinsonovou ságou ani jsem to moc nezkoumal, ale jako samostatná věc je to dobré určitě aspoň 71% dávám. ()

druhaveta

Kdyby to aspoň Thomas Harris napsal pro prachy - pak by z toho snad tolik nestříkala ta nekritická opičí láska ke postavě, od které se autor odmítá odtrhnout. ()

lokol

zaujimavy pribeh, no nieco mi tam chybalo...ako vidim som jeden z mala co dava tak vysoke hodnotenie, ale pacilo sa mi to...mozno tam bolo asi to ze som hercovi neveril jeho ulohu...nehral to tak aby som mu uveril ze je "monstrum".tam bude ten zadrhel...inak celkom v pohode ()

Kroup4

Přál bych tvůrcům aby je potkal někdo jako Hannibal Lecter a sežral je.Dobře mladej se snaží a není až tak marnej,ale co to jako mělo znamenat???Bože!! ()

danny_21

Doufám, že si Dr. Lecter osobně přijde nakousnout Harrise, protože to jak ztvárnil jeho zrození, to si snad chudák lidumil nezasloužil. No jinak je to typická televizní produkce s výborným Gaspardem, jediným pozitivem. Už nechte legendu na pokoji - 45 %. ()

effka

Navrhuji natočit film o magorovi, kterej vymýšlí stále debilnější pokračování mýho oblíbenýho filmu. Bude se to jmenovat Thomas Harris - Vyčpění. A bude tam hrát Vašut. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po rokoch. Za mňa vcelku slušný príbeh a hlavne nápad prečo Hannibal začal robiť to čo robí. Táto idea má aj jednu malú chybu a to, že s Hannibolom by sme nemali podľa mňa súcitiť ale báť sa ho. Túto vyzerá akože na začiatku bol úplne v pohode chlapec až kým mu nezabili a nezjedli jeho mladšiu sestru. Ako každý príbeh aj tento musí mať nejaký začiatok. Celkom zaujímavý nápad ako vlastne podať začiatok Hannibalovho besnenia. Ja byť na Hanniballom mieste v tomto prípade, tak sa pôjdem tiež pomstiť a pravdepodobne by sa so mňa stala bezcitna vraždiaca mašina. Herecké výkony sú nadpriemerne. G. Ulliel to dal vážne veľmi dobre. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Likan7

Gaspard Ulliel je skvělý. I když mu film, scénář i všechno ostatní hází klacky pod nohy co 20 sekund, jeho Hannibal je slizký, inteligentní a děsivý. Velká škoda jeho úmrtí, protože tady ukázal, že talent rozhodně měl. Film je bohužel pouhou snahou vytřískat něco málo navíc ze známé značky. ()

Bane

Nechápu, co na tom pořád všichni vidí. Hannibal Lecter Anthonyho Hopkinse je jistě zajímavý charakter, ovšem jednou mi to bohatě stačilo. Přesto se odvažuji tvrdit, že narozdíl od posledních dvou přírustků do této trochu zbytečné série působí nejnovější film o něco nápaditěji a atraktivněji a Gaspard Ulliel v roli mladého Hannibala se rozhodně snaží, seč může, aby Hopkinsově verzi dostál. Režisér Peter Webber potom z celého projektu udělal cosi, co bych se nebál nazvat filmovými Květy zla. Je to hezké, místy dokonce až poetické a přitom v jádru je to hnus. Velkým plusem je i tklivý hudební doprovod Shigeru Umebayashiho. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)