Bývalý špičkový armádny prieskumník a ostreľovač Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) zavesil kariéru na klinec potom, čo sa stal obeťou jedného obzvlášť nepekného podrazu organizovaného vyššími miestami. Napriek tomu ho na jeho samote vysoko v horách prekvapí penzionovaný plukovník Johnson (Danny Glover), ktorý ho požiada o pomoc. V hre je život amerického prezidenta a údajne len Bobove mimoriadne schopnosti a jeho presná muška môžu túto hrozbu eliminovať. S veľkou nechuťou sa do akcie zapojí a príliš neskoro zistí, že sa stal obeťou podrazu číslo dva. Z hrdinu, na ktorom závisel osud celého národa, sa tak razom stáva "hlavná postava" novinových titulkov, na ktorých je označovaný za osamelého zabijaka, ktorý sa pokúsil zastreliť hlavu štátu. V zúfalom boji s časom má Bob jedinú nádej – zistiť, kto a prečo ho do tohto komplotu zatiahol. Veľa šancí nemá, pretože proti nemu stojí celá krajina a na svojej strane má len neskúseného agenta FBI (Michael Pena) a dievča svojho zabitého parťáka (Kate Mara). Čím ďalej Bob uniká z perfektne pripravenej pasce, tým je mu jasnejšie, že v ohrození nie je len jeho život, ale tiež osud celej Ameriky. (TV Markíza)

Pete

Marky Mark je tady takový malý Rambo (někde mezi jedničkou a dvojkou), který skáče skrz zavřená okna, dokáže si odoperovat dvojitý průstřel málem sám (ok, pomůže mu sexy nedoštudovaná sestřička), pobije celkem v pohodě malou armádu, a navíc ještě z kilometru trefí niklák. Zároveň je to samozřejmě dobrák od kosti ve stylu "Ať se vám to líbí nebo ne, přináším vám spravedlnost". Syžet alá Uprchlík je osvědčený, je tu několik pěkných headshotů, takže kdo má tohle rád, přijde si na své. Někdo si pustí romcom, někdo Ulici, pro mě je právě blbina jako Shooter esencí pojmu "odpočinkový". Něco takového se v první lize přestalo točit v devadesátkach, a přijde mi to tak trochu škoda. ()

DJ Kritik

Videl som film viackrát a nejak zvlášť ma nehnal do vývrtky. Je to film, ktorý zapadá do priemeru a nič nepokazí ten, ktorý sa naň pozrie. ()

marek29

Epická 2h dlouhá sledovačka s nasraným sniperem, pričmoudlým agentem FBI, který kromě zbytku stojí na jehi straně a sexy AF Kate Mara která má místama kromě průsvitnýho tílka a podprdy i nějaký oblečení. Netflix, 5, maucta. Už si to pouštíš co? :) ()

PlysovyMacko

Celá tá zapletka je strašne uponahlaná. Na hlavného hrdinu v sekunde hodia atentát, agent FBI zisti, ze niečo nesedí ( nikto iný len on ), skamaratia sa, idú za pomstou. Nepochopila som prečo naňho ten atentát hodili a ako to súviselo s Afrikou a prečo ich všetkých zabil. Ale Marky Mark je drsný a sniperske scény sú lahôdka. ()

Oxyuranus

Why not 5. Akce slušná, Wahlberg super jako vždy a že je to nelogický? Nechci se dívat, jak hlavní postava shání zbraně. Chci se dívat na to, jak kosí nepřátele a sem tam řekne něco chytrýho o fyzice střelby na velkou vzdálenost. Jestli kecá? Co já vím. Příběh hezky odsejpá a projednou to vyústilo i v parádní konec. ()

DAF1

Oddychový mix Komanda, Bourna, Strážce a Bůhvíčeho ještě. Příliš nenadchne ale ani neurazí. No a Danny Glover? Ten je tady ještě větší záporák, než třeba ve Spielbergově Purpurové barvě. Taky za to dostane patřičnou odměnu. ()

Miloško

Keby bol príbeh viac originálnejší, z lepším príbehom, tak je to super film. takto to bol klasický akčný film, plný filmového klišé. Ale prevedenie filmu, triky, herci (najme D.Glover a Mark Wahlberg), bolo veľmi zaujímavé. Dobre natočený film. Len ten scénar to pokazil, v ktorom bolo účelovo všetko s podobných filmov, za každú cenu..... To ma sklamalo ()

ShotgunED

Co se týče filmu bylo řečeno více než dost a je to vše pravda. Ale když mi v bonusovém obsahu tvrdí,že se snažili,aby vše vypadalo co nejvíce reálně a pak vidím střílet na 750 metrů do chlapa na jedoucím autě i s řidičem,za chvíli na to střílí ve stoje na 200 metrů z houpající se loďky,následně vystřílí volně pobýhající "profesionální komando blbců" a vše to završí tím že z jednoho místa vysřílí tři kořeny na různých kopcích,tak ať si trhnou nohou.Nejsem sniper,ani profík,ale o střílení něco vím a těmahlema kecama můžou krmit leda tak amíky,který jsou důvěřivý jako osmiletý děti. ()

Tichoza

Standardní akční film, pár píčovin, něco povedené, něco méně, žádné velké překvapení, Wahlberg solidní, ale možná i ty tři hvězdy jsou trochu moc. ()

pasqviL

Ničím zvláštní tolikrát viděný film o spiknutí a jednom člověku který se odmítá přizpůsobit. Ale jako popkornová zábava se to dalo, jen mi připadlo že je to přehnaně zdlouhavé. ()

worm14

Jeden člověk versus systém...prostě jenom další film ala NEPŘÍTEL STÁTU. Přesto je to celkově docela solidní akční podívaná. ()

Rastman

Budu se tak nějak řídit vlastním pocitem po zkouknutí filmu. Jakmile začaly závěrečné titulky, prostě mi na mysl přišlo "jo, solidní 4*". Musím souhlasit s tím, že příběh opravdu není originální a tak nějak prokouknutelný už od začátku, ale opravdu jsem se bavil od začátku do konce. Celé to má atmosféru naprostého profesionalismu, jemně jsem narazil i na náznaky mcgyverovských tendencí (viz. přežití po atentátu) a konečně jsem narazil na film, kde se orientuji v akčních záběrech, které jsou zcela logické a, z pohledu diváka, krásně naplánované hlavním hrdinou. Prostě levná zábava, ale je to zábava. Od prvního mrknutí do posledního výstřelu. ()

sirrgulo

Povedené akční béčko, které si opravdu hodně půjčuje z osmdesátkových akčňáků. Pro mě byl hlavním tahounem bezpochyby Mark Wahlberg, který je mým asi nejoblíbenějším filmovým drsňákem. Velmi mě pak na filmu potěšilo, že tvůrci nešetřili červenou (nejsem žádný sadista, ale akční filmy kde oběď střelená do hlavy má jen na čele krvavou tečku mě vážně štvou), čehož jsem se obával. A tak i přes svou délku film rozhodně nenudí. ()

p.i.t.b.u.l

Pro mně jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl. Mark Wahlberg tuto roli ztvárnil dokonale. Hraje zde bývalého armádního odstřelovače, kterému v jedné tajné misy v Africe zastřelili kamaráda a on se rozhodl skončit v armádě a usídlit se v horách. Nicméně ho jednoho dne navštíví C.I.A s prosbou, aby jim pomohl najít odstřelovače, který má zabít prezidenta. Nastraží však na něj past a Mark Walhberg musí dokázat svou nevinnu. Začíná fantastická podívaná. Filmu nemůžu co vytknout. Mně se prostě líbil. Ani chvíli jsem se u něj nenudil. Líbili se mně akční scény. Je sice pravda, že to občas přehnali, ale zrovna u tohohle filmu mně to nevadí. ()

gotham

Díky sympaťákovi Marku Wahlbergovi a krásce Kate Mara se dá na Odstřelovače celkem dobře dívat, nesmíte u toho však příliš přemýšlet. Děj filmu je jeho největší slabinou, není plynulý, zajímavý ani napínavý. Fuqua ukázal, že akční scény umí natočit kvalitně, ale s vyprávěním příběhu to tentokráte nezvládl. Co se mu opravdu povedlo je pasáž v horách, ale například prvních 20 minut je vyloženě zoufalých. No a pokud se budete koukat na Odstřelovače v českém znění, připravte se na tristní dabing Dannyho Glovera. 60% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle… (viac)