Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

nakiniki

mám ráda seriál, který má hlavu a patu. Kde je dobré herecké obsazení plus lehké milostné škádlení. Bones tohle všechno obsahuje, takže rozhodně podle mě zasluhuje vysoké hodnocení. 4 a půl. ()

Lenii

Vždycky se mi podobné seriály jako CSI líbily, ale tohle je přeci jen o něčem jiném. Více se zde prolínají vztahy hrdinů. Je to určitě humornější, vtipnější a s důvtipem, kterým získávají důkazy apod. je to fajn seriál. Nemluvě o ústřední dvojici naprosto charakterově a myšlenkově rozdílných lidí, což je úplně super. 90% ()

Alca

Brilantní, Booth a Brennan jsou perfektně našponovaní, klape to mezi nimi, fakt mi k sobě sedí. V 7. sérii, když je Brennan těhotná, už to nemá takovou šťávu jako v prvních sériích, ale stejně. A je tu další "chytrý" vrah, kterého budeme chytat delší dobu, už se těším. Po Hrobařce přijde další dlouhodobý případ! ()

Ludo444

Najskôr to bolo ako svieži vietor do kriminálkového mora, ústrednej dvojici to dobre šlapalo a jednotlivé prípady mali slušné nápady. Kvalitné boli aj jednotlivé previazané epizódy. Asi pri šiestej sérií to však začalo dostávať nechutnú sladkastú chuť a trápnu repetitívnosť. ()

jprmusic

Je to zvláštní. Kůstka mi vpodstatě leze na nervy, Booth si přitáhl odněkud tu nesympatickou blondýnu, která mi leze na nervy taky, a přosto vpodstatě nejsem schopnej vynechat jedinej díl. Jo to originální, vtipné, postavy jsou tak uvěřitelné a celý to tak nějak drží skvěle pohromadě. Klobouk dolů, super zábava. ()

Joe16210

Krimi seriál o známé antropoložce Dr. Brennanové v podání Emily Deschanel, které dělá doprovod agent Booth v podání Davida Boreanaze. Velmi zajímavé z vědeckého hlediska a často nastanou i vtipné situace. :) ()

Ocelotr

Není to nejhorší seriál, ale jako skoro každý americký mainstreamový seriál trpý výchovným neduhem. Proto mají postavy plné huby keců o škodlivosti hamburgerů, alkoholu a teď když už jsou černoši plně zařazeni do americké společnosti, tak se mluví o muslimech. Vrcholem bylo když Bones a Booth v poviném "teroristickém" díle hovořili o dobré a špatné interpretaci koránu. Žádný díl a žádná z postav neutkví v paměti, zůstává jen rozmazaná čmouha. Zajímavý komentář: hirnlego ()

warhammer

No nevim nevim... Tenhle typ seriálů mě nějak nebere. Asi je to tím, že jich je hromada a jsou všechny točený úplně stejným způsobem. Ale tak nějak se to dá, když už není zbytí. Akorát mě občas dostane dabing. Když někdo nadabuje americkej seriál, tak by se to taky mělo chovat jako americkej seriál i po nadabování a ne, ze tam budou používat trapně hlášky "ty neumíš česky?" nebo kydy typu nedivte se, že je na mapě ještě Sovětský Svaz a Československo. Jako kdyby idioti v USA věděli, kde my jsme. Ty nás znaj tak možná skrz Jágra a to si ještě myslej, že jsme snad někde za Uralem. Ze seriálu s už dost trapně omílaným tématem se pak společně s trapnym dabingem stává akorát ješte obyčejnější, všednější a přiblblejší záležitost. ()

Hermione02

Z novějších seriálů nadstandardní kousek. Výborná kriminálka, která nabízí vše, co má v tomto seriálu být - příběhy, herce, hudbu i úvodní znělku. Kůstka a Booth už zkrátka patří mezi klasiku televizní tvorby. ()

Barghest

Sběratelům kostí jsem se dlouho vyhýbala v domnění, že jde o tuctovou hypermoderní kriminálku, která je spíš o přehlídce technologií a Supermanů s odznakem, než o opravdovém pátrání. A ona to vlastně přehlídka technologií tak trochu je, ale až ve druhé nebo třetí řadě. To, co tuhle partu odděluje od záplavy CSI a podobných záležitostí, jsou zajímavé postavy v čele s ústřední dvojkou. Kůstka je tak trochu - teda vlastně hodně - chodící wikipedie se sklony k nerdismu a s osobností připomínající člověka s Aspergerem. Zatímco třeba taková Saga Norén z dánského seriálu Most ukazuje, že s člověkem s Aspergerovým syndromem je občas dost těžké vyjít, Kůstčino mírně asociální chování a pokulhávající empatie se starají mnohem víc o komické situace než o dusno mezi členy týmu. Doktorka Brennanová je rozhodně nejzajímavější postava seriálu, ale ani její parťák, bývalý sniper s oním neuchopitelným vyšetřovacím čichem, za ní téměř nezaostává. Zvláště když je občas nucen odhalit něco ze své ne zrovna sluníčkově pozitivní minulosti. Scény z úvodu dílů, kdy rozežrané, červy prolezlé a hnijící kosti náhodně padají ze stromů, vynořují se z bahna a vůbec rády způsobují doživotní traumata nic netušícím rodinkám, jsou někdy až nepříjemně realistické. Pokud jde o samotné pátrání, vyšetřovací postupy si většinou udržují na uvěřitelnosti, občas člověk dokonce žasne, co ta parta vzdělaných individualit dokáže vyčíst z trochy práchnivějících ostatků. Sběratelé kostí nejsou veskrze zas tak moc objevní, ale pořád je to velká zábava. A navíc je to jedna z mála kriminálek, která s přibývajícími řadami kvalitativně neztrácí. ()

Mamlas odpad!

Fuj, ta Kůstka, dobře teď v 2017 nafukla roba. Malinko přibrala, tak o 50 kg, za tu dobu, co jsem se na tuhle blbou nudnou užvatlanou romatickou hovadinu nedíval. Kdo by se taky na takovou chujovinu díval, že jo? A eště navic teď. Úf. (2%) ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook