Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiálny text distribútora)

Fulham

Kdybych tento film mel hodnotit podle zanru, tak je to mozna i na 4* protoze je to opravdu Thriller jak ma byt... Takze pro me to urcite ztrata casu nebyla. Nicole Kidman je fakt porad skvela herecka a Danielu Craigovi zacinam prichazet na chut. ()

fog

Je to porad jedno a to same dokola. Uz me tyhle filmy nudej. Ale preci jen neco noveho, alespon pro me nabidl - a to poukazani na to, ze lidstvo jako takove mozna neni hodno prezit, ... ze mozna jina rasa nez homo sapiens (sapiens) by dokazala Zemi a zivot vyuzit mnohem smysluplneji. A pro ty, kteri chtej slyset Daniela Craiga mluvit o gulasi urcite stoji na tohle mrknout:D ()

Skleni

Mne sa film páčil i keď ho kritika zvozila. Čo keď zvážime do úvahy koľko iných blbostí sa natočilo a uznalo ako dobré len preto, že v ňom hral niekto známi tak pri tomto filme je mi jasné, že tam šlo o niečo iné. Ale o čo to nvm. Lebo film má kvalitnú dejovú líniu i keď dosť otrepanú časom, ale predsa len niečím stále provokujúc našu predstavivosť. dej bol trochu ochudobnený o výpravu čo pripisujem neskúsenosti režiséra, alebo nízkemu rozpočtu. Neviem síce ani to prečo film má niekedy primitívne dialógy a ku koncu už zrýchlený dej. Proste z toho potencionálu mohla byť aj trilógia, ale takto z toho bol neplnohodnotný film. Ale aj tak dobrý. Čo je presne za 68% ()

Utero

Moc příjemná scifi u které mi, ale scházelo něco co by mě jaksi uchvátilo, protože podobné filmy opravdu můžu. Tady jsem to pravé, ale nenašel. ()

pepa3rd

V rámci žánru velimi slušně odvedená řemeslná práce, která vás sice nedostane do kolen, ale určitě dobře pobaví. Sem tam na vís něco bafne a na chvilku možná i zauvažujete nad "poselstvím", které tento film naznačuje. Škoda trochu useknutého závěru. 60 % ()

Torgal

Keby nebolo totálne zabitého záveru, tak by jasne prevládali pozitívne dojmy nad tými negatívnymi. Lenže to, čo sa udeje v posledných 5-10 minútach kompletne likviduje všetko, čo sa dialo predtým - je to neuveriteľne zjednodušené, skratkovité a silene happy-endové. Ďalším klincom do rakvy je výmena režiséra počas natáčania a z toho vyplývajúci dôraz na akčné scény, ktoré sa sem jednoducho nehodia. Výsledok je potom silne rozháraný a nekonzistentný. 6-/10 ()

papaguy

Na tomto zbytečném filmu na téma replikantů mě celkem hodně věcí štvalo. - Určitá odlehčenost, která snímek posouvá spíš do komediální roviny, než temného scifi-thrilleru. Odbytý začátek, který chabě rozvíjí dramatický potenciál látky - jakoby režisér chtěl vzkázat - to už všichni známe, tak šup šup, ať už máme ten úvod za sebou a můžeme všechny rychle pozvracet (pardon infikovat). Závěr byl snad ještě odbytější a rychlejší, než začátek. Tiskovka, jak to teda s tou nákazou bylo, se odbude pár pseudovědeckými větami během chvíle někde na chodníku. Na druhou stranu je poměrně slušně zpracovaná střední část, která se dobře rozjede a drží film nad vodou. Důvody, proč se na Klausmannovu Invazi kouknout: Máte rádi Nicole Kidman a Daniela Craiga. Téma vás baví a nevadí vám vidět znovu omletou látku s nějakými formálními obměnami. Nevadí vám pár klišé ve filmech na téma globální epidemie. Nevadí vám pár jasných politických vzkazů. Mimochodem, věděli jste, co znamená Česko v ruštině? Rohožka na boty! To měli vědět ti naši soudruzi už dřív. :-) ()

feryk

První polovina možná na čtyři hvězdičky, ale druhá polovina je slabší, tak za dvě. Takže celkově průměrné scifi, které nemá čím překvapit. ()

Torpid

V zajímavostech k tomuto filmu jsem se dočetl,že "producentu Joelu Silverovi se nelíbilo komorní a psychologické pojetí filmu, které zvolil původní režisér Oliver Hirschbiegel. Ten byl odvolán a pro přetočení několika scén a dotočení těch zbývajících byl jako náhrada za německého kolegu povolán James McTeigue, který měl filmu dodat více akce." Tím došlo k učebnicovému znehodnocení filmu producentem. Pozvolné, komorní budování atmosféry s dobrými herci se v polovině láme v doslovné béčko, které dorážejí neuvěřitelné fleše do budoucnosti, čiré WTF momenty. A ten konec byl taky zvonec. ()

ViktorS

Nie je to zlý film, herecké výkony sú slušné, ale na konci filmu nejedného človeka napadne, že či to nakoniec dobre skončilo. Lebo tá nákaza je niečo ako Thanos a ľudia sú ako Avengers. Lenže Thanos nezabíjal len tak. Chcel pomôcť životu aby mohol fungovať. No a tá nákaza v tomto filme robí to isté. Síce mení ľudí na iných ľudí, ale preto aby ich zachránila pred samotnými nimi. A nad tým sa zamyslí aj Nicole Kidman na konci filmu. ()

PEZ

Slabunký odvar thrilleru, horroru či rodinnej drámy - môžete si vybrať. Pôvodný výsledok musel byť hrozivý, keď na masívne pretáčky povolali Jamesa McTeigueho a na prepisovanie scenáru Wachowských. A ani to očividne nepomohlo. Uff. Je to o to väčší šok, ked si pozrieme filmografiu Olivera Hirschbiegela! Očividne chýbal (dobrý) scenár. Preto sa márne Nicole Kidman snažila. A snažila sa o stošesť! Ale okrem vystrašených pohľadov a pobehovania v úzkej sukni toho moc na ponuke nebolo. Jediné, čo mi udrelo do očí, bola solídna kamera a veru niet sa čo diviť - stál za ňou Rainer Klausmann. Ten už natočil viacero zaujímavých filmov, ale asi najznámejší je "Der goldene Handschuh". Inak bieda a to veľká. Aspoň, že to nebolo pridlhé a aj ten Jeffrey Wright potešil. :) ()

ecis

Po precitani mnozstva komentarov som dostal to, co som ocakaval. Takmer beckova, zanrovo nezaradena (sci-fi, akcny, drama?) jednohubka, ktora sa pozera lahko a niekedy velmi prijemne (Kidmanova v spodnom pradle:) ). Vsetci sa zblaznili, stratili emocie, Nikolka odvazne bojuje a soferuje ako Schumacher, sladky happy end. Mimochodom, viac sa mi pacil Jeremy Northam v ulohe zleho ocka ako milujuci priatel Daniel Craig. ()

sonoluca

Komorní scifi, které mělo rozhodně na víc než ve výsledku nabídne. To by ovšem Hirschbiegel nesměl pracovat s tak průměrným scénářem (ještě že má k dispozici Nicole a Daniela) a pitomec Silver přispěchat s "umětelem" McTeiguem a celý to zprasit ()

E lan

Průměrné sci-fi se zajímavým nápadem. Rozhodně mohlo ale jít o lepší zpracování. Craig je nevýrazný a na druhé straně Kidman podává znovu povedený výkon. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)