Majstri hrôzy

• Slovensko Majstri hororu (viac)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvorcovia:

Mick Garris

Predloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (viac)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (viac)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa BlackTom k tomuto seriálu (27)

Majstri hrôzy (2005)

INCIDENT ON AND OFF A MOUNTAIN ROAD ***** Poteší malá rola Angusa Scrimma, takisto tiež napínavý príbeh prelínajúci dva deje. Nápad s militantním zabijakom mi Coscarelli vyfúkol spred nosa. Veľmi dobrý začiatok. DREAMS IN THE WITCH HOUSE ***** Originálne, bizarné, príjemne napínavé. Gordon boduje. DANCE OF THE DEAD *** Ďalší Hooperov pokus šokovať divákov tentoraz celkom vyšiel. Robert Englund je božský, partia mladíkov ujde, atmosféra je pekne čudesná. Koniec mohol byť aj lepší. JENIFER **** Ľahký nadpriemer, určite to nepovažujem za perlu prvej série. Argento je citeľný, maska Jenifer vo mne vyvolala odpor a nepokoj. Škoda predvídateľnosti. CHOCOLATE * Nudné, nezaujímavé, zbytočné. Garris mal ostať pri seriáli len ako tvorca výbornej titulkovej sekvencie. Po pár dňoch si už len sťažka spomeniete, o čom to vlastne bolo. HOMECOMING ***** Veľmi dobrá čierna, až morbídna komédia s originálnym pohľadom na americkú vojenskú politiku. Dávno som sa pri horore tak nezabavil. DEER WOMAN ***** Od Deer Woman som čakal ťažkotonážnu blbosť, no nakoniec som sa skvele bavil. Hlavný hrdina - detektív je pekelne cynický a príbeh veľmi dobre rozohratý. Veľké prekvapenie. CIGARETTE BURNS ***** Určite najlepšia časť prvej série. Norman Reedus je skvelý, Udo Kier dokonale démonický ako vždy. Na konci som mal pocit, akoby som videl samotný Le fin absolute du monde. Strach, hnus, znepokojenie. A zvrhlé sympatie. FAIR-HAIRED CHILD *** Absolútny priemer. Hrdinovia nič moc, to skôr zaujme manželský pár milujúci svojho syna až za hrob. Koniec nenadchol. SICK GIRL ** Angela Bettis (znova) opakuje svoju rolu v čudáčky z McKeeho May, no kým tam bola príjemne strelená, tu je len otravná. Príbeh je skoro o ničom, koniec smiešny a predvídateľný. PICK ME UP **** Súboj dvoch načisto rozdielnych predátorov o jednu korisť ma chytil, obsadenie (zvlášť toho mladšieho) však mohlo byť lepšie (taký Cilian Murphy...) Záver šokujúci, chýba len málo k dokonalosti. HAECKEL'S TALE *** Námet bol sľubný, no prekvapenie sa nekonalo. Slušný priemer. IMPRINT ***** Šokujúce, hnusné a predsa pozerateľné a takmer dokonalé. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bola až tragikomická dvojička. Tá naozaj nevyšla. Billy Drago skvelý, absencia belochov mi vďaka nemu vôbec nevadila. Brutálny záver 1. série. THE DAMNED THING *** Napriek tomu, že z Hooperových filmov stále cítim istú prehnanú účelovosť a snahu šokovať, je pre mňa The Damned Thing asi to najlepšie, čo natočil. Sean Patrick Flanery je fajn, ale taký Ted Raimi v roli kňaza, to je už niečo. Nebyť otrasných efektov v závere, mohol to byť nadpriemer. FAMILY *** Od Landisa som čakal trochu viac. Jeho druhý príbeh je priamočiarejší, jednoduchší a tým pádom aj predvídateľnejší. Inšpirácia Psychom a Stepfatherom čisto náhodná. Hrdinovia sú však sympatický a tak je to aspoň lepší priemer. THE V WORD **** Taká tínedžerská pi*ovinka s fajn gore efektami a strašidelnou atmosférou. Hrdinovia sú správne sympatický, zlosyn správne desivý. SOUNDS LIKE *** Zo začiatku nudná psychologická dráma so zaujímavo postihnutým hrdinom v závere našťastie brutálne vrcholí a tým sa vyťahuje z podpriemeru. Dobrý nápad v zlom prevedení. PRO-LIFE **** Fajn historka bez nejakej väčšej pointy s Ronom Perlmanom v úlohe fanatického burana. Nebyť príliš béčkových trikov, bolo by to lepšie. Na svoju prvotinu sa Carpenter nechytá. PELTS ***** Drsné, temné, v brutálnosti porovnateľné s Miikeho Imprintom. Meat Loaf boduje, poteší tiež šerif z Elm Street John Saxon. Príbeh jednoduchý a priamočiary, tak, ako sa mi to páči. THE SCREWFLY SOLUTION ** Kontroverzná a zaujímavá téma vo výnimočne nudnom spracovaní. Začínam mať pocit, že druhú sériu ani nemali točiť. VALERIE ON THE STAIRS ** Len o trochu lepšie než Chocolate. Nezaujímavý príbeh s osviežujúcim záverom a skvelým Tonym Toddom pod maskou netvora. Slabé. RIGHT TO DIE *** Nemastná-neslaná somarina s pár fajn scénami a vydareným koncom. Tuctová záležitosť, na ktorú sa po ďalšej várke epizód len ťažko rozpamätávam. WE ALL SCREAM FOR ICE CREAM ***** Na rovnakej úrovni ako Argentovo Pelts, no úplne iné. Triviálna a predvídateľná historka s Williamom Forsytheom pod maskou zla v neuveriteľne príťažlivom balení. Viac takých častí! BLACK CAT ***** Jeff Combs a Stu Gordon v najlepšej forme, tentoraz nie lovecraftovsky ale poeovsky. Titulková sekvencia nádherná, Poe v Combsovom podaní neodolateľný, príbeh napínavý a pointa dokonalá. Nakoniec táto série ešte skončí dôstojne. THE WASHINGTONIANS ***** Ak sa mi zdali Danteho časti príliš kontroverzné, toto ide až do extrémov. A to režisérovi napriek prečudesnému námetu spojenom so smrteľne vážnym scenárom ide naozaj skvele. Záverečná scéna je geniálna. DREAM CRUISE **** Príjemná priamočiara ducháreň s fajn trikmi. Všetko dobre skončilo a na Masters of Horror budem ešte dlho v dobrom spomínať. () (menej) (viac)

Incident On and Off a Mountain Road (2005) (S01E01)

Poteší malá rola Angusa Scrimma, takisto tiež napínavý príbeh prelínajúci dva deje. Nápad s militantním zabijakom mi Coscarelli vyfúkol spred nosa. Veľmi dobrý začiatok. ()

Dance of the Dead (2005) (S01E03)

Ďalší Hooperov pokus šokovať divákov tentoraz celkom vyšiel. Robert Englund je božský, partia mladíkov ujde, atmosféra je pekne čudesná. Koniec mohol byť aj lepší. ()

Jenifer (2005) (S01E04)

Ľahký nadpriemer, určite to nepovažujem za perlu prvej série. Argento je citeľný, maska Jenifer vo mne vyvolala odpor a nepokoj. Škoda predvídateľnosti. ()

Chocolate (2005) (S01E05)

Nudné, nezaujímavé, zbytočné. Garris mal ostať pri seriáli len ako tvorca výbornej titulkovej sekvencie. Po pár dňoch si už len sťažka spomeniete, o čom to vlastne bolo. ()

Homecoming (2005) (S01E06)

Veľmi dobrá čierna, až morbídna komédia s originálnym pohľadom na americkú vojenskú politiku. Dávno som sa pri horore tak nezabavil. ()

Deer Woman (2005) (S01E07)

Od Deer Woman som čakal ťažkotonážnu blbosť, no nakoniec som sa skvele bavil. Hlavný hrdina - detektív je pekelne cynický a príbeh veľmi dobre rozohratý. Veľké prekvapenie. ()

Cigarette Burns (2005) (S01E08)

Určite najlepšia časť prvej série. Norman Reedus je skvelý, Udo Kier dokonale démonický ako vždy. Na konci som mal pocit, akoby som videl samotný Le fin absolute du monde. Strach, hnus, znepokojenie. A zvrhlé sympatie. ()

The Fair Haired Child (2006) (S01E09)

Absolútny priemer. Hrdinovia nič moc, to skôr zaujme manželský pár milujúci svojho syna až za hrob. Koniec nenadchol. ()

Sick Girl (2006) (S01E10)

Angela Bettis (znova) opakuje svoju rolu v čudáčky z McKeeho May, no kým tam bola príjemne strelená, tu je len otravná. Príbeh je skoro o ničom, koniec smiešny a predvídateľný. ()

Pick Me Up (2006) (S01E11)

Súboj dvoch načisto rozdielnych predátorov o jednu korisť ma chytil, obsadenie (zvlášť toho mladšieho) však mohlo byť lepšie (taký Cilian Murphy...) Záver šokujúci, chýba len málo k dokonalosti. ()

Haeckel's Tale (2006) (S01E12)

Námet bol sľubný, no prekvapenie sa nekonalo. Slušný priemer. ()

Otisk (2006) (S01E13)

Šokujúce, hnusné a predsa pozerateľné a takmer dokonalé. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bola až tragikomická dvojička. Tá naozaj nevyšla. Billy Drago skvelý, absencia belochov mi vďaka nemu vôbec nevadila. Brutálny záver 1. série. ()

The Damned Thing (2006) (S02E01)

Napriek tomu, že z Hooperových filmov stále cítim istú prehnanú účelovosť a snahu šokovať, je pre mňa The Damned Thing asi to najlepšie, čo natočil. Sean Patrick Flanery je fajn, ale taký Ted Raimi v roli kňaza, to je už niečo. Nebyť otrasných efektov v závere, mohol to byť nadpriemer. ()

Family (2006) (S02E02)

Od Landisa som čakal trochu viac. Jeho druhý príbeh je priamočiarejší, jednoduchší a tým pádom aj predvídateľnejší. Inšpirácia Psychom a Stepfatherom čisto náhodná. Hrdinovia sú však sympatický a tak je to aspoň lepší priemer. ()

The V Word (2006) (S02E03)

Taká tínedžerská pi*ovinka s fajn gore efektami a strašidelnou atmosférou. Hrdinovia sú správne sympatický, zlosyn správne desivý. ()

Sounds Like (2006) (S02E04)

Zo začiatku nudná psychologická dráma so zaujímavo postihnutým hrdinom v závere našťastie brutálne vrcholí a tým sa vyťahuje z podpriemeru. Dobrý nápad v zlom prevedení. ()

Pro-Life (2006) (S02E05)

Fajn historka bez nejakej väčšej pointy s Ronom Perlmanom v úlohe fanatického burana. Nebyť príliš béčkových trikov, bolo by to lepšie. Na svoju prvotinu sa Carpenter nechytá. ()

Pelts (2006) (S02E06)

Drsné, temné, v brutálnosti porovnateľné s Miikeho Imprintom. Meat Loaf boduje, poteší tiež šerif z Elm Street John Saxon. Príbeh jednoduchý a priamočiary, tak, ako sa mi to páči. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (viac)