Odečet vody

(amatérsky film)
Celý film
Krátkometrážny
Česko, 2013, 9 min

Každý dům a každá rodina má svá tajemství. Co je ale právě na tomhle domě zvláštního a proč každý, kdo vejde dovnitř, nadobro zmizí? Hlavní hrdina je především milující manžel. A vše co dělá, dělá vlastně z lásky. (MFF Cinema Mundi)

Celý film

Dannyell

Lukáš H. opět nezklamal a je to jen další důkaz o tom, že je skvělým hercem, na kterého lze bez problému postavit celý film. Takových jako je on moc v "amatérském filmu" není. Zároveň mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že je také výborným režisérem. Na dávnou společnou spolupráci vzpomínám dodnes. Přeji hodně úspěchů nejen mu, ale i celému Taranis filmu. Brenosse si totiž také tvůrčím způsobem velmi vážím. Je moc dobře, že tihle dva pánové společně spolupracují. Už jejich dřívější práce dokazovaly jejich nepřehlédnutelný talent a nápadivost. Spolupráce s Danielem Adamem se v tomto případě nemůže vůbec rovnat potenciálu, který do budoucna vidím ve spojení Doležal + Horáček. ()

SOLOM.

Předlouze jsem přemýšlel, jaké tomu vlepit hodnocení. Od Doležala jsem už toho viděl dost, takže vím, že točit krátkometrážní snímky umí, jen mi tentokrát moc nevonělo to „tajemství“ ve sklepě. Jistě už dost lidí ví, že tento hororový subžánr rád rozhodně nemám. Rovněž poněkud nudnější začátek si u mě bonusové body nezískal, ale naštěstí se oba tvůrci vzchopili a podařilo se jim výrazně vylepšit atmosféru, tempo, (kvalita natáčení taky nebyla špatná) a humorný finish. Hlavně ti „služebníci boží“ si nakonec to průměrné hodnocení s odřenýma ušima zaslouží. 50% ()

Tom_Lachtan

Nejdřív předlouhé budování atmosféry následované béčkovou (byť řemeslně skvěle natočenou) nudou zosobňující hororové klišé na entou, jenže pak přijde neskutečně zábavná pointa a několik vtipných hlášek, po které je předchozí dojem zapomenut a já v omámení dávám navrch i čtvrtou hvězdičku, ač je jen za nápad. A choze už mě pěkně sere, protože ke komentářům k pionýrům hororu píše to samý, co bych napsal já (O=´ ()

Wacoslav1

Ne tohle se nepovedlo. Absolutně nudnej začátek, kterej vypadá jak nějakej film od Refna či co. Takže dlouhý záběry o ničem. Hloubavý čumění kamsi nikam. Zoufale by to potřebovalo zkrátit, aby u toho člověk neusnul. No ke konci se to aspoň trochu rozjede a dozvíme se co se děje, proč se to děje a jak se to děje. Konec je na tom jednoznačně to nejlepší, ale stejně to nepomůže divákovi oprostit se od dojmu, že to co sledoval po většinu filmového děje nějakých celých 5 minut před tím byla jenom nudná a rozvleklá sračka o ničem. A to bohužel přispívá k mému konečnému hodnocení.20% ()

Radko

Fajný spôsob zbavenia sa nevítaných a doterných návštev, rušiacich pokoj obydlia. Čo k nemu treba? 1. Literatúru (Chronický únavový syndróm, Nebezpečné infekcie zvierat a človeka, Samovražedné chovanie, Plesňové onemocnenia, Poruchy príjmu potravy). 2. Recyklačne nadaného partnera. 3. Nulovú toleranciu k ľudskému životu. Všetko podriadené vete: V záujme zachovania rodiny neváham vykynožiť svet okolo. Čo celkom zodpovedá dnešnému videniu sveta, ako ho chcú vidieť správcovia štátov. Reflexia častého narúšania pokoja domova z rôznych strán (opravári, odmeriavači, náboženskí sektári, správcovia domov, organizátori petícií, dobrovoľnícki aktivisti, susedia) spolu s reflexiou izolovanosti sa od okolia v mene zabezpečenia pôžitkov len pre seba a rodinu prostredníctvom pomerne vydareného krátkometrážneho hororu. Alternatívny názov by mohol znieť aj "O láske manželskej". ()

• Scéna finále se musela natáčet velmi rychle. Herečka totiž byla nachlazená, v ranné fázi těhotenství a navíc si při prvních záběrech neopatrně přičichla k syrovým vepřovým ledvinkám. (Brennos)
  • V titulkových scénách filmu si zahrál prakticky celý filmový štáb včetně druhého režiséra. (Brennos)