Bojíte se tmy?

• Kanada Are You Afraid of the Dark?
Rodinný / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi
Kanada, (1990–2000), 36 h 43 min (Minutáž: 24–25 min)

Tvorcovia:

D.J. MacHale, Ned Kandel

Ross Hull, Daniel DeSanto, Raine Pare-Coull, Jodie Resther, Jason Alisharan, JoAnna Garcia Swisher, Elisha Cuthbert, David Deveau, Rachel Blanchard (viac)

Série strašidelných příběhu s mysteriózní atmosférou, 30minutové napínavé příběhy s hororovým nádechem. Každý díl nový příběh. Bojíte se Tmy? (Pumiiix)

ivishka

Název, který říká vše... Vždycky mě tyhle mysteriózní náměty na seriály a filmy děsily ale zároveň fascinovaly a zůstaly navždy i s časopisy typu Enigma atd.mým zvláštním rituálem udržovat se v obraze a vědomosti, že je tu ještě něco co mě fascinuje podobně jako hudba nebo filmy. Pamatuju si celkově jen pár příběhů ale pokaždé mi běhal mráz po zádech. ()

silentname

Keď sa na tento seriál dívam dnes, tak musím povedať, že najlepšia na ňom bola úvodná zvučka. Tá bola skutočne desivá. Príbehy ako také mali pár strašidelnejších momentov (niektoré), no zväčša mi dnes už až tak strašidelné neprídu. Prečo teda dávam 5*? Pretože toto je seriál, ktorý ma k hororom dostal a vďaka nemu ma začali viac fascinovať. V druhom rade malo veľa príbehov slušnú dávku kreativity, ktorú dodnes viem oceniť a neustále som si hovoril, že by som chcel byť členom "Polnočného Spolku." Doteraz sa na to môžem pozrieť a oceniť to, o čo sa tvorcovia snažili. Pre mladých, je to podľa mňa vhodné na nalákanie hororových divákov. ()

Oskar

Já si naopak myslím, že to vůbec není pokus o horrory pro mládež. Jsou to jen fantaskní příběhy, jako Příběhy ze záhrobí nebo povídky mého oblíbence Roalda Dahla. Žádné horrory, jak zřejmě usuzejete z toho, že vše, co vidíme, je 'strašidelnou historkou' od ohně. Nesmíte to brát tak vážně a pak vás to bude bavit. 70 % ()

MM11

Zapalování ohně a následné koukání do prázdna s partou kamarádů by nemělo valnějšího významu bez vyprávění historek. Ty nejbizarnější, i ty nejdivnější přinášel po léta vpravdě děsivý seriál pro ty důvěřivější. Uznávám, že mrmlání na začátku a konci nutilo převrácet oči v sloup, nicméně po nástupu samotného příběhu se vše změnilo. Nadsázkovité a často i sebe shazující vyprávění mělo úžasnou jiskru a patřičné napětí. Menší dítě se nevyděsilo jenom faktem, že ten "kluk je nějakej divnej", ale i mistrným převracením žánrů od černého humoru k děsivým momentům a zase zpátky. I v případech filmařské fušeřiny bylo na co koukat, už jen s důvodu skvělých historek. Dodneška si pamatuju díl ze školního prostředí, kde se udusila studentka při jednom pokusu a ani po letech nedala škole klid... Říkejte si co chcete, na děti tohle muselo působit. ()

NinadeL

To se mi líbilo moc. Krásně naivní jako knihovnička Buldoka Stopy hrůzy. Taky na tom občas dělal R. L. Stine. Nejpamátnější byl díl The Tale of the Midnight Madness o tom, jak staré kino zachránil horor ve stylu Nosferatu - ovšem s koncem, ve kterém vyhrál upír... a ten pak opustil stříbrné plátno. Výtečné nápady, chytré zvraty, tu a tam skutečná žánrová perla. ()