Dream

(amatérsky film)
Horor / Krátkometrážny
Česko, 2015, 16 min

Probudila se uvnitř zchátralého hotelu a teď hledá v bludišti ponurých chodeb cestu ven. Hrůzná stvoření obývající budovu ji ale nechtějí nechat odejít... Film je inspirovan a stylizován do hororů z z let 80-90 let. (oficiálny text distribútora)

Ryuuhei

Amatéřina nehorázná. Skoro žádná hodnota, styl 80. a 90. let je taky úplně mimo (jestli to mělo poctít onen styl, leda tak na něj naplivalo). Kostýmy a masky děsné. Ale postavy mluvící anglicky, to mě asi nejvíc dorazilo. Proboha, když už točím český „film“, tak ať se v něm mluví, jak tvůrcům zobák narostl a ne k zblití hodnou angličtinou, navíc ještě zvukově nedoladěnou, takže z ní není slyšet takřka nic (spíš naštěstí, jinak bych si asi sám raději něco propíchl, abych to slyšet nemusel). Hvězdu dávám jenom za tu humusárnu ke konci, ale jinak to má zatraceně blízko k odpadu. ()

choze

Parádní lokace, vizuál, atmosféra, a drsná scéna porodu, v těchto ohledech mi to celé připomnělo horor MRTVÁ JÁMA. Obstojná hudba, masky, hereččin výkon a zápletka - žádné bezradné ukončení, když už režiséra přestalo bavit vršení hororových scének, titulní sen představující většinu filmu neslouží jako výmluva pro absenci pointy, ale je nám důkladně vysvětlen. Snad jen s tou angličtinou si režisér naběhl - hrdinka ji dává, ostatní ale ne. Každopádně není pochyb, že se nám tu urodil nový hororový talent, který když v budoucnu zatlačí na scénář a herce, můžeme se těšit na výživné filmy. ()

Tom_Lachtan

A co to, toto? Tohle že má být horor? Bohové jsoucna, vždyť to vypadalo spíš jako parodie, jestli ne, tak má tvůrce vážný problém, je úplně jedno, jestli to má být pocta nějakým hororům XY, jestliže je výsledek krystalická nuda, kde se všichni pokouší mluvit anglicky a zní to stejně věrohodně jako má klingonština, pobíhá se po prázdných lokacích, vyděšeně se křičí a prchá a zjeví se pár humorných postaviček jak z večerníčku, což ovšem nejspíš měli býti padouši z nejděsivějších koutů imaginace... Hm, ono to chce na funkční děs trochu víc, než pár temnejch fitrů na obrazu, hlavně scénář a né něco, co odpovídá duchařskejm historkám, co jsme si vyprávěli ve třetí třídě na škole v přírodě na zámku v Trhanově. A atmosféru to tam mělo mimochodem alespoň trochu hororovou. ()

darkrobyk

Ano, film je inspirován horory...což je nakonec asi největší problém. Fanoušek žánru tak není překvapen ani chvilku, ba ani při scéně porodu, kterou již viděl ve filmu Xtro (1983) a která bývá citována v literatuře jako jedna z nejzvrácenějších ve filmech sci-fi do té doby. Na druhou stranu oceňuji snahu o rozvíření stojatých vod českého hororu. Snad jen vysvětlující konec si mohli autoři odpustit. Divák není hlupák. ()

Marceloo

Mladé dievča sa zobudí uprostred opustenej budovy. Keďže prostredie nepozná, snaží sa z budovy odísť, ale všetky východy sú zatvorené. Čoskoro zisťuje, že z budovy sa nedá uniknúť a že v budove nie je sama. Jej spoločníci však rozhodne nemajú v úmysle pomôcť jej dostať sa von. - Môj posledný horor z projektu Pionieri Hororu a najslabší krátkometrážny horor z celého programu. V tomto prípade ani nejde o to, že by boli nápad a prevedenie zlé, ale skôr o to, že sa tvorcovia snažili dosiahnuť niečo, na čo ešte rozhodne nemajú. Prostredie zvolili parádne. Schátraná budova pôsobí dostatočne depresívne a keď sa objavia záporáci s celkom podarenými maskami, začne sa mierna hororová naháňačka. Koniec sa už podla nie príliš rozumne zvoleného názvu dá predpokladať už od začiatku, takže ma velmi neprekvapil. V neposlednom rade by sa účastníci tohto projektu mali najprv naučiť anglický jazyk, a až potom ho využívať v praxi. Ich snahu si ale cením, takže hodnotenie zostáva kladné. ()