Majstri hrôzy - Season 1 (2005) (séria)

Dreams in the Witch-House (S01E02)

(epizóda)

JASON_X

V rámci a žánru televizního horrorového softu je tenhle díl první liga. Vynikající příběh (Lovecraft), skvělí a typově vhodní herci, pozvolna houstnoucí atmosféra... Zprvu jen střídmě horrorová (spíš strašidelná) povídka postupně přeroste v téměř plnokrevný horror se slušně vygradovaným a krvavým finále. ()

tenebrae86

Od Stuarta Gordona jsem se vždy dočkal jen kvalitních zpracování Lovecraftových předloh, ať už to byl Re-animator, Dagon a další. Nejinak je to u této povídky s typickými prvky temné fantasy s kosmickým přesahem a démonského hororu. Dobrý scénář, zručná režie, groteskně bizarní rekvizity, strašidelná atmosféra, dobré lekačky, čarodějnice a samozřejmě i nezbytné a nevyhnutelné šílenství. ()

filmmovier

Objektivně je to spíš za čtyři, ale tentokrát čistě pocitově musím hodnotit plným počtem, protože tato epizoda Mistrů hrůzy je mnohem lepší, než ta první a jako samostatné zpracování Lovecraftovy předlohy (kterou jsem nečetl) to fantasticky funguje a je to prostě nesmírně kvalitní záležitost s hutnou atmosférou, hudbou, velmi zručnou režií a samozřejmě se vším, co k Lovecraftovi patří - Necronomiconem, fantasy prvky, jinými dimenzemi a skutečně silným šílenstvím. Rozjezd je slabší, ale atmosféra postupně houstne a finále je vyloženě výborné - a tak to má být. Lahůdka a další kvalitní zářez do zajímavého projektu. 90%. PS: Psychiatři jsou vážně neskuteční dementi. ()

darkrobyk

Gordonovy filmy podle Lovecrafta patří mezi nejlepší a i tahle povídka je velmi podařená. Vysokoškolský student si najde podnájem ve starém domě, co už sám o sobě vypadá strašidelně. Ve svém studiu se zaměřuje na možnosti existence paralelních světů a skrze určité brány procházení mezi nimi. A co čert nechtěl, jeden portál se nachází zrovna v jeho podkrovním pokojíku! A když přijdou strašidelné sny, začne mu být ouzko. Bohužel věřícího fanatika v přízemí neposlouchá, a jakmile od něj chce pomoc, je už pozdě. Čarodějnice ho má ve své moci! Je to zřejmě sukuba řádně vyvinutá, co si žádá krev. A nebo duši? ne, sukuba se živí lidskou energií...no ale to je jedno. Každopádně krev stříká, smrt si brousí rituální dýku, krysa s lidským obličejíčkem je poslem špatných zpráv a dítě moc šancí nemá... ()

honajz2

Oproti prvnímu dílu neskutečné zlepšení, tohle sice není na čistých pět hvězd, ale je to fakt něco. Už od začátku mě naprosto upoutala mysteriózní atmosféra a i když postupné odhalování tajemství ve mě zpočátku jen vzbudilo reakci typu "Takže jenom tohle?", postupem času jsem to stále více dokázal brát jak je a dočkal se skutečně solidního hororu. A dokonce tu vše dává smysl a postavy jednají uvěřitelně! Tohle mě fakt nadchlo a hlavně přesvědčilo v názoru, že už si od Lovecrafta konečně musím něco přečíst. A ještě mě mile překvapilo, že něčeho tak funkčního je schopen zrovna Stuart Gordon. Já od něj viděl tři filmy, ale mají úplně stejné klady i zápory - skvělá atmosféra, slabý scénář - ale tady konečně vychytal i to, co mu normálně nejde. Slabých 5* ()