Majstri hrôzy - Season 1 (2005) (séria)

The Fair Haired Child (S01E09)

(epizóda)

darkrobyk

Kdo s čím zachází..., čiň čertu dobře..., jak se do lesa volá... a kdo jinému hrob kopá. Co by rodiče pro své dítě neudělali? Někteří nejen všechno možné, ale i nemožné. Jenže návrat z říše mrtvých není zadarmo, a to pomíjím, že kdo odešel, nevrací se takový, jaký byl. To ale zde není hlavní problém. Šikanovaná blondýna, co nemá na růžích ustláno, má být obětována. Solidní vizuál, obstojné triky, dobrá atmosféra a hlavně...ten konec. ()

tron

William Malone (režisér legendárneho votreleckého béčka Netvor z r. 1985 s Klausom Kinskim) natočil solídny atmosférický kúsok o jednom únose, z ktorého sa napokon (zrejme) vykľuje niečo úplne iné, než by ste čakali. Začiatok dobrý, potom sa to ale nejak divne rozplajzne a opäť to tempo získa až keď na scénu príde istá "vec", ktorá je fakt dosť nepríjemná. Záver divný. ()

Trevor

Mladé dievča Tara sa stane obeťou únosu. Ako tak trávi čas v suteréne rodinného domu zbližuje sa s chlapcom Johnym o ktorom si myslí že je tiež obeťou únosu staršieho páru. Čoskoro sa o ňom dozvie omnoho znepokojivejšiu pravdu...jeden z najlepšie spracovaných príbehov v sérii, s vyšším rozpočtom a trochu lepšími hercami to mohol kľudne dotiahnuť na nadpriemerný celovečerný horor. ()

Frajer42

Mám mírně rozporuplné pocity. Celý snímeček pojednává o chlapci, který vůbec neuměl plavat a když píšu vůbec, tak myslím opravdu vůbec. Nicméně se jel sám projet na lodičce, lodička se převrhl a chlapec se pochopitelně utopil. Jeho rodičové naštěstí byli čarodějové, takže vyměnili s nějakým bubákem jeho oživení za 12 dívek. Děj nás zavedl do okamžiku, kdy se mělo uskutečnit spapání poslední dívky. Probíhalo to tak, že chlapec byl zavřený ve sklepení a každý rok v den svých narozenin se proměnil v opravdu sympatického bubáka a dívku, kterou mu rodičové dodali spapal. Provedení samotného bubáka je vůbec na celém snímku tím nejlepším. Jinak se jedná o docela velkou blbost se strašně trapným závěrem. Lehce ho nastíním. Při společném pobytu ve sklepení se s dívkou skamarádí, ale později ji tedy spapá a až se promění zase v človíčka, tak ji vrátí život výměnou za rodiče. Dohodu uzavře s tím stejným bubákem. Sami musíte uznat, že je to vážně trapné. ()

Omnibus

"Když tě úchyl unese, do sklepa tě žďuchne, odřízni tam viselce, snad se s tebou sčuchne." Tuhle rodičovskou epizodu jsem si opravdu užil, za 4 poctivé teenagery. Jo jo. Kvůli řidičáku musíte chodit do autoškoly, zbroják vám nedají bez psychotestů, ale dítě? To si může pořídit každej blbec. Viz obrejličkovaný podivín Anton s manželkou Judith, řečenou Strigamutr hřbitovní. V pozdním věku vymodleného jedináčka pak rozmazlují a zahrnují vysoce praktickými dárky, například lodičkou, čímž kandidují na Darwinovu cenu, neb nikdo (!) z nich neumí plavat. Užil jsem si i úvod v pustém lese a únosce v dodávce, lovícího školačku Lindsay Pulsipher na bicyklu (jasná Michaela Kudláčková, prostě Nika). Zaujalo ďáblovo oko na nebesích [sic!] plnící přání, nejprve zatraceně draze. Podruhé ďábel (očividně zkušený obchodní zástupce jako já), dychtící po dalším kšeftu, nabídnul Johnnymu a Taře množstevní slevu na lebky a akční cenu pro osiřelé na urny, což romanticky zamilované, ale chudé zmrtvýchvstalé samozřejmě potěšilo. A mě taky. ()