Skrytá identita

• Slovensko Na druhej strane (viac)

Kriminálna dráma Skrytá identita je zasadená do Bostonu, kde štátna polícia vedie vojnu s organizovaným zločinom. Tajný policajt Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) je poverený úlohou infiltrovať sa do zločineckej siete, ktorej predsedá boss Costello (Jack Nicholson). Billy čoskoro získa Costellovu dôveru, lenže je tu aj Colin Sullivan (Matt Damon), ktorý sa pre zmenu infiltroval do policajnej zložky, aby tam získaval pre zločinecký syndikát cenné informácie. Sullivan stúpa po kariérnom rebríčku a stáva sa významným členom Jednotky pre zvláštne vyšetrovanie. Životy oboch mužov sú hlboko ovplyvnené prostredím v ktorom sa pohybujú. Časom však vyjde najavo, že v systéme je ešte hráč, ktorý hrá na obe strany. Billyho i Colinova existencia je rázom ohrozená a vystavená nepriateľskej strane a obaja muži musia vyvinúť maximálne úsilie, aby ich identity neboli odhalené... (TV Markíza)

Acrobat

Nuž čo, Martin je z kategórie „kašlem na Vás“ a žiadna cenzúra spoločnosti amerických producentov a senilných dedov pre dojímavé konce sa nedeje, pretože Shakespearovská odysea sa odohráva ku koncu a spieva si „bullet to the head“. Každý zahral svoj part, každý sa ocitol vo svojich 10 (či 15?) minútach slávy. Damon, Caprio, Baldwinn, Wahlberg, Nicholson. Keďže to nemá prepotrebných 180 minút, Martin je náznakový, ale vždy brilantný. Aj v modernej dobe snímania, postupov, nezabudol čo za zbytočných a senilných chlapov bez erekcie je akože organizovaný zločin (a ešte ten v Amerike, he), a pridal, že policajt taktiež nemôže mať problém použiť „fuck“. Bez pátosu, ale s kopou liekov na depresiu sa tu servíruje bežný hoci nevidený príbeh točiaci sa dookola nielen v Bronxe, ale aj v Čechách a na Slovensku. My proti Vám, Vy proti nám.... Scorseseovsky odľahčená tragédia s prestížnym dejom, nevyhnutným koncom a nejasnou budúcnosťou. ()

Jaxx84

Výborné krimi drama o tom, když krysa honí krysu, která číhá na jinou krysu a všemu tomu přihlíží další krysa, která první krysu sice zachrání z pasti, ale sama si nabije čenich. Vše vyřeší až Mark Wahlberg, který krysu odpráskne :-) ...A teď vážně. Zajímavý příběh okořeněný výbornými hereckými výkony všech hlavních protagonistů. Bavil jsem se, byl jsem napnutý jak kšandy a závěrečné tsunami head-shotů dodalo příběhu hořko sladkou pachuť na jazyku. 8/10. ()

diodoros

Pôvodný film som nevidel takže s originálom porovnávať nemôžem. Film je teda výborne nakrúteným kriminálnym thrillerom so skvelými hercami (DiCaprio v čele), dobrou hudbou, skvelou kamerou a hlavne prepracovaným príbehom s mnohými zvratmi vrcholiaci nečakaným (viacnásobným...) záverom. Od námetu o mafiánskej skupine, ktorá nasadí špicla na políciu, ktorá urobí to isté a tieto krysy potom začnú pátrať jedna po druhej by sa to dalo síce čakať, okrem toho je však film prešpekulovaný až na kosť až človek nemá absolútne žiadne tušenie o tom, čo sa stane. A to si vzhľadom na dnešnú filmografiu zaslúži pochvalu. ()

forkys

Při sledování jsem doufal, že film nebude končit, vydržel bych další 2 hodiny zápletek. Jedná se o velice svižný snímek, chvílema předvídatelný občas vás dokáže zaskočit. DiCaprio, Nicholson a Wahlberg PARÁDA! Damon klasicky jako ve více snímcích mi přišel nezáživný, i když na pozici tichého policajta asi trefné obsazení. ()

bono22vox

,,Nechci být produktem svého prostředí. Chci, aby moje prostředí bylo mým produktem"... Skrytá identita je mile staromódní film. Skvělá režie, výborný střih, skvělá atmosféra, dokonalý herci. Zkrátka poctivá gangsterka, která neztratí své kouzlo ani po dvou a půl hodinách. Časem se tenhle filmeček zařadí mezi Scorseseho klasiku, jako jsou Mafiáni, Špinavé ulice nebo Casino... I přesto že jde o remake hongkongskeho hitů Volavka, který je vážně dobrý, film vás nenudí a naopak skvěle pobaví... ()

ppospisil

Skvělý akcí,psycholgií naplněný mafiánský thriller s ještě skvělejším koncem, ne úplně typickým pro současnou tvorbu.Nicholson, Baldwin i Dicaprio famózní, obzvláště Nicholson v záporné roli se skvělými hláškami doplňující strhující atmosféru příběhu.Jen Damon mi trošku nesedl v této roli, ale na druhou stranu svoji úlisnáckou roli zvládl víceméně dobře, jen jsem mu "ji nevěřil".Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru poslední dekády/ 90%/ Zajímavé komentáře: Radek99,Tom Hardy, Isherwood ()

Kingjiri

S takovymhle hereckym ansáblem se dal nakroutit o level lepší biják. Leccos by se mohlo vylepšit kratší stopáží (v první půlce bych stříhal jak o život) a většim počtem napínavejch / akčních scén. Kamenem úrazu je však samotnej scénář. Hlavně díky skvělýmu DiCapriovi nebo Nicholsonovi sice přináší několik skvělejch scén, ale zároveň se dost shazuje spoléhánim na náhody a nepovedenou (až parodickou) snahou o nekompromisní závěr. Třetí slabá hvězda za casting. Ať se snažim sebevíc, fakt nemůžu pochopit, proč má Skrytá identita jakožto dokonalej příklad promarněnýho potenciálu svoje místo v TOP 300. ()

balcazar

Film sa odhodlal k dvojnásobnému risku. Jednak je to ten typ, s ktorým sa musíte zblížiť až postupom minút, ako sa vám začne vytvárať a objasňovať labyrint súvislostí a na konci s ním na 100% žiť, dvojak to v tomto prípade bola prehliadka svetoznámych hercov, ktorí (s dávkou rezervy povedané) môžu supernápad už len pokaziť. Prvú vec Skrytá identita splnila, dá sa povedať, že aj druhú - Nicholson, ktorého až tak nemusím, prekvapil, Damon to nepokazil (hoci mohlo byť aj lepšie). DiCaprio skvelý ako vždy. ()

holub109

Skvělá kriminálka od režiséra Martina Scorseseho s vynikajícím hereckým obsazením. Příběh o tajném policistovi, ztvárněným Leonardem DiCapriem, který se postupně sbližuje s nebezpečným zločincem. Výborná režie, kamera, hudba, ale hlavně herci. Ať už Leo, Mark Wahlberg nebo Jack Nicholson, ti všichni předvedli vynikající výkony. Jen Matt Damon mi připadal trochu toporný. Závěrem bych řekl, že je to opravdu dobrý film, s vynikajícím závěrem, akorát mě to tak nechytlo, jako jiné filmy Martina Scorseseho. 89% ()

Klajondr

The Departed je skvělý film s možná až trochu tarantinovským završením, což je jenom dobře. Ani jsem netušil, jak by diCaprio a Damon mohli tvořit takovou silnou dvojici, která se vlastně skoro nesetká. Silně doporučuji snímek zkouknout. ()

rublik05

Velmi milé překvapení, film se nečekaně rozjede ve skvělé akční krimi drama, ve kterém není nouze o napětí a dobré akční scény. Excelentní výkon všech tří hlavních protagonistů. Musím dát plných 5*, tento film si je právem zaslouží. Martin Scorsese opět zaválel. 10/10. ()

Hashirama

Scorsese vzal originální zápletku a vysál z ní všechnu krev a styl, a to, co zbylo, opentlil svojí filmovou poetikou, na kterou si úspěšně pěstuju alergii. Jasně, ani Volavka není bez chyb - opírá se o lacinou symboliku a je fakt "echt čínská", nicméně tam, kde trumfuje energickým zpracováním námětu, skvělými herci a nečekaným rozuzlením, tam Scorsese nastupuje se svou superhvězdnou a zdánlivě cool skvadrou. Jenže tyhle americké kopie cool antihrdinů (především DiCaprio a Damon) jen afektovaně odhrkají své dialogy a zmizí, aniž by ukázaly aspoň nádech životnosti, čas plyne zcela náhodně a zápletka, byť v delší stopáži, se zoufale rochní na povrchu, rozmělněná ještě dalšími zbytečnými peripetiemi. O to směšněji působí momenty, které Volavku otevřeně citují (v posledním aktu jde téměř o kopii jedna ku jedné), tím spíš, že jsou to ty jediné momenty, kdy příběh alespoň na první dobrou zdárně graduje. Jednoduchá, ale úderná a stylová hongkongská škola tak dostala amerického rozplizlého povrchního bratrance, co chce hrát na stejném hřišti, ale působí jak autista na kokainu. A neprohrává jen v přímé komparaci s Volavkou, ale herecké podání a vystavění děje je i samo o sobě absolutně mimo. The Departed je zcela jasným důkazem, že akademie sestává výhradně z vrásčitých omezených kokotů, co vezmou zavděk vším, u čeho nejsou titulky. Trapárna natočená výhradně na efekt. ()

Hellknight12

Pozreté po veľmi dlhej dobe tento film som videl aj s týmto pozeretim asi 3X. Prvé dve som si skoro vôbec nepamätal jediné čo som si pamätal bol koniec že niekto zabije M. Damona ale dôvod prečo prípadne o čom je film som nevedel. Takže v podstate premiéra . Takže čo o tomto filme povedať ? Veľmi kvalitné obsadenie. Kvalitné herecké výkony. Dialógy sú napísané tiež dobre. Keďže som videl aj zostrihané scény niektoré z tých scén tam mohli kľudne nechať film by sa predĺžil maximálne o 5 min. Režisér zase dokázal, že vie natáčať napínavé drámy. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. Prečo som nedal 100% keď som to chválil ? No poviem to takto: niektoré scény tam mohli ostať, film je nerovnomerne rozložený čo sa týka akcie niekde je jej malo až žiadna a inde zase kopa. ()

Nix

Můj první počin od Scorseseho a díky tomuhle filmu jsem zjistil, že můj život už nebude nikdy stejný. Infiltrace je skvělá a každou chvíli čekáte, kdy se ti dva potkají. Skvělé herecké obsazení a ani se nedalo čekat, že by tihle herci spolu hráli špatně, je to herecký koncert, kterému fandím od začátku do konce, takhle se to přesně má dělat. ()

ER

Originál je nedostižen. Dokonce se mi tu nelíbil Nicholson a po celou dobu jsem měl dojem, že Scorsese příliš spoléhal na hvězdné obsazení a tak tu leccos nefunguje, jako ve Volavce. Pro ty, kteří neviděli originál, to bude v pohodě. ()

Davidos305

Martin Scorsese je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, možná i ten nejoblíbenější a určitě za to může film Skrytá Identita, který mám od Scorseseho nejraději. Tenhle film je remakem filmu Volavka a spoustu věcí od svého předchůdce zlepšil. Všichni herci předvádějí super výkony, vyzdvihnout musím samozřejmě Leonarda Dicapria, Matta Demona, Jacka Nicholsona a Marka Wahlberga, kterej mě společně s Baldwinem nejednou rozesmál. Režie, scénář a kamera jsou super. Hudba je vhodně vybraná a skvěle vše podtrhuje. Brilantní a suché finále tomu filmu fakt sedlo. Myslím si že povinnost pro každého fanouška filmu. ()

samkko

6.9/10 aneb po Taxikářovi už druhé zklamání od Scorseseho. Upřímně, podle zdejšího hodnocení, podle nadupaného obsazení a podle špičkového režiséra jsem čekal víc. Krimi filmy z policejního prostředí 2x nepreferuji, ale často jsem schopen ocenit jejich originalitu a genialitu (Tři billboardy kousek za Ebbingem, Tahle země není pro starý), jenže když jsem právě tady očekával velkolepé dějové zvraty, různé mezilinkové propojování které vyvrcholí něčím nečekaným.. Nedočkal jsem se. Je sice zajímavé sledovat příběh dvou hlavních protagonistů s úplně odlišnými záměry, ale mě to nestačilo. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (viac)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (viac)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (viac)