Příběh o záhadě… Záhadě uvnitř vnitřních světů… Rozvíjející se kolem ženy… Ženy zamilované a v nesnázích. Herečka Nikki Grace se připravuje na největší roli svého života, ale když se zamiluje do svého kolegy, zjistí, že se její život začíná podobat fiktivnímu filmu, který právě točí. Navíc odhaluje, že tento současný film je remakem polského snímku 47, který nebyl nikdy dokončen kvůli nevyslovené tragédii. A to je jen začátek. Brzy se na filmovém plátně rozpoutá zdánlivě nekonečný útok nepopsatelně bizarních situací: sitcom představující lidi v králičích kostýmech, paralelní příběh zasazený do zimního Polska, dům plný tančících prostitutek, šroubováky v břiše… a mnohem, mnohem víc. Jakmile přijdou závěrečné objasňující záběry filmu, budou i skalní Lynchovi fanoušci lapat po dechu. To, co nejvíce odlišuje Inland Empire od předchozích Lynchových filmů, je formát, na který točil. Toto je poprvé, kdy si vybral natáčení na digitální kameru, a jakkoliv je toto rozhodnutí v první chvíli nepříjemné, zrnité obrazy zapojují do hry hrůzostrašné a oblíbené kouzlo. Snímkem Inland Empire přináší David Lynch svou nejvíce avantgardní, abstraktní a neproniknutelnou vizi v celé své kariéře. Tříhodinová horečná noční můra hraného filmu bere základní strukturu Mulholland Drive a ještě více ji činí neovladatelnou.

Inland Empire je snad tím nejabstraktnějším dílem Davida Lynche od dob Mazací hlavy, avšak jak sám autor doufá, dostane se tento snímek i do srdcí 14letých amerických dívek. Každopádně tu vyvstává jednoznačná otázka: Bude to dávat smysl? A David Lynch odpovídá: „Mělo by to dávat naprosto perfektní smysl.“ Když se někdo zeptá Davida Lynche na to, o čem Inland Empire je, odpoví: „Je to o ženě v nesnázích, a je to tajemné, a to je vše, co bych k tomu řekl.“ Když uvádí projekce svého filmu, nadhodí někdy Lynch klíč ve formě citace: „Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí. A to platí pro celý svět.“

Pochopení filmů Davida Lynche není nikdy snadné. Ale se svým novým snímkem Inland Empire je mistr záhad a děsu ještě více neproniknutelný než když před tím. Šest let po úspěchu Mulholland Drive (2001) se Lynch vrací, aby si dobíral diváky ďábelskou skládankou. Lynchův temný příběh je film ve filmu, ve kterém nás provede děsivým labyrintem vnitřního světa hollywoodské herečky, kterou hraje Laura Dernová, která zároveň film koprodukovala. Film přepíná vzad i vpřed mezi realitou a fantazií, mezi skutečným životem herečky a její filmovou postavou, a je vyplněn hrůznými obrazy, nepříjemnými zvuky a temnými proroctvími. Lynch si je vědom toho, že diváci budou muset pracovat a hodně přemýšlet. „Každý film je jako vstup do nového světa, vstup do neznáma. Ale neměli byste se bát použít svoji intuici a pocit, myslet svým vlastním způsobem; mít zkušenosti a věřit svým vědomostem,“ říká režisér.

Lynch, který naprosto boří pravidla filmu, klade na diváka nároky svým neustálým přepínáním časoprostoru a zapojením skládačkové představivosti, a přiznává, že často sám nevěděl, kam jít dál v utváření filmu, natáčení scén. „Střih do další scény může být velmi překvapivý a to je zázrak filmu – jak se přemísťujeme z jednoho místa na druhé a možnosti těchto míst, do kterých vstupujeme, jsou svým způsobem nekonečné. Jak dokážeme vidět sami sebe a pohybovat se tam – to je to, co mne pohání vpřed,“ říká Lynch a pokračuje. „Film je tak nádherný jazyk. Film je něco, co si pohrává s věcmi za hranicí slov, a to je krásné. Nechat se unášet filmem je jako plout s hudbou, vaše mysl cestuje s ním, je to tak fantastické. Vstupte a zažijte něco neobyčejného v naprosto odlišném světě.“ Justin Theroux, který hraje ve filmu milence Laury Dernové, říká, že vždy přemýšlel o filmech Davida Lynche jako o koupi nové jazzové nahrávky. Nejlepší je nechat, aby ten film prošel kolem vás. „Posaďte se a vydejte se na jízdu.“

Natáčená bez scénáře

Herci pracovali na filmu 2 a ½ roku, ale za celou dobu nedostali do ruky scénář. „Každý den se ubíral jiným směrem, každý den měl jinou myšlenku,“ říká Dernová. „Všichni z nás, stejně jako vy, jsme zažívali Davidovu vizi poprvé,“ pokračuje, „protože tu od začátku nebyl předem daný scénář nebo plán. Film se přes nás převaloval a naše zkušenost s ním byla stejná jako ta vaše.“ Dernová film poprvé viděla až na premiéře na festivalu v Benátkách. „Pravda je, že jsem nevěděla, koho hraji, a nevím to stále, a těším se, až ten film uvidím a dozvím se víc.“ Na festivalu v Benátkách byl také David Lynch oceněn Zlatým lvem za celoživotní dílo a ve svých 60 letech se tak stal nejmladším držitelem tohoto ocenění. Lynch říká: „Jsem skutečně poctěn, že dostávám tuto cenu. Teprve včera mi bylo 19 a nyní dostávám toto ocenění.“

Digitální změna

Inland Empire je první z řady úspěšných filmů Davida Lynche, který byl zcela natočen na digitální kameru – s přístrojem Sony DSR-PD150. „Začal jsem pracovat s digitálním videem s mými webovými stránkami a zcela jsem se do tohoto média zamiloval. Je to neuvěřitelné, ta svoboda a ty nekonečné možnosti, které přináší, jak při natáčení, tak i v post-produkci.“ Po natáčení Lynch uvedl, že již nikdy nebude točit na filmový pás. „Pro mne neexistuje cesta zpět k filmu. Skončil jsem s ním. Mám rád abstrakci. Film je nádherné médium, ale je velmi pomalé a nemáte šanci si vyzkoušet řadu věcí. S DV tyto možnosti máte. A v post-produkci můžete udělat vše, co chcete.“ DV dalo Lynchovi také svobodu v tom, že nemusel nikomu vysvětlovat své záměry – jak finančníkům, tak i sám sobě – než začal natáčet. „Vysvětlovat věci slovy je vždy velký problém,“ přiznává.

Výrobní proces s DV popisuje jako cestu „velkého zkoumání“ k odhalení, jaký bude jeho film. „Píši, kudy chodím,“ říká. „Věřím v jednotu věcí. Když máte jednu část a pak druhou část, která se k té první nehodí, je zvláštní přijít na to, že po tom všem k sobě pasují. Je to zcela nádherná věc.“ Lynch také věří, že s pomocí DV získá od herců jiný druh výkonu. „Když vyčerpáte film, musíte zastavit a přeložit nový pásek a během této doby někdy vyprchá onen nabytý a potřebný žár. Ale s tímto médiem můžete tento žár udržet a budovat ho, a je hezké do sledovat.“ Z této svobody také těžila především Laura Dernová. „Ona je naprosto úžasnou herečkou. Někteří lidé dostanou roli a dělají své věci, ale někteří mají v sobě mnohem víc a obvykle nedostanou příležitost to ukázat,“ dodává režisér. Ke kvalitě filmu natočeného na DV Lynch říká: „Vypadá to jinak. Někdo by mohl říci, že to vypadá špatně. Ale mně to připomíná počátky 35mm filmu, který neměl tu dnešní kvalitu. Když máte slabý obraz, je tu mnohem více prostoru pro snění.“

Práce ad hoc

Když dával David Lynch v roce 2005 interview, hovořil o natáčecím procesu Inland Empire. Říkal: „Nikdy dříve jsem nepracoval na projektu takovýmto způsobem. Nevím přesně, jak se tato věc rozvine… Tento film je úplně jiný, protože nemám scénář. Píši ty věci scénu za scénou a většina z nich je natočena a nemám ani příliš tušení, jak to skončí. Je to risk, ale já mám tento pocit, protože všechny věci jsou jednotné, tato myšlenka v tomto pokoji se bude nějakým způsobem hodit k tamté myšlence v růžovém pokoji.“ Každé ráno rozdal Lynch hercům několik stránek čerstvě napsaných dialogů. „David nám nikdy nedal scénář, dal nám jen popis scén, takové krátké 10 stránkové materiály. A pak jsme šli na konci dne domů a dal nám další, nebo nám dal tři najednou. Občas se ty scény zdály propojené, občas na sebe vůbec nenavazovaly. Takže skutečný proces (natáčení) se zdál být téměř stejný jako to, když se na film díváte, což zahrnuje to, jak si spojíte věci dohromady, když odcházíte z kina,“ říká Justin Theroux.

Většina filmu byla natočena v Łodź v Polsku, s místními herci jako např. Karolinou Gruszkovou, Krzysztofem Majchrzakem, Leonem Niemczykem, Piotrem Andrzejewskim a umělci místního cirkusu Cyrk Zalewski. Část natáčení se také uskutečnila v Los Angeles a v roce 2006 se Lynch vrátil z Polska, aby film dokončil. Inland Empire také pokračuje v Lynchově tradici pojmenovávat své projekty podle místa, kde byly natočeny.

Financování

Většinu nákladů hradil Lynch ze svých vlastních zdrojů, společně s pomocí Mary Sweeneyové, své dlouholeté spolupracovnice. Film také zčásti financovala francouzská produkční společnost Canal Plus, která již dříve poskytla prostředky k třem Lynchovým filmům. Rozpočet Inland Empire není přesně znám. (oficiálny text distribútora)

ArdathBay

Režie: David Lynch, (ne)scénář: David Lynch, střih: David Lynch, kamera: David Lynch a naprosto neomezená volnost ve všem. Nový producent nechápe proč musí najednou shánět opici, jednonohou ženu a dřevorubce. Výsledek ? Jak pro koho... Já osobně jsem si to (ne)užíval mistrovsky, výtečně, velmi, málo, vůbec, fuj to byl hnus. Inland Empire je Lynch zbavený řetězů a dovádějící své vize a kvality ad absurdum. Prostřednictvím digitální kamery, geniální Laury Dern ( ta žena se změnila tolikrát, jak se jen žena dokáže změnit) a též koproducentky, psychoidních zvuků a horrorových prvků, že jsem se lekal jako malý fakan. A to jsem si říkal, že si z nás diváků Lynch prvních 20 minut střílí. ()

mohamedsfinger

Přiznávám, že jsem se v příběhu ztrácel, ale i tak jsem pak šel spát s podivným pocitem velmi zajímavého zážitku. Kamera mému nadšení zrovna nepřidala, ale kompenzace přišla nečekaně v podobě králíčků. Jednou se na to musím podívat znovu, ale prozatím zůstanu tak nějak neutrální. ()

Babous

Nekoukat za střízliva! Psychedelický, halucinogenní, surrealistický film o tom, jak se začne prolínat náš svět s filmovým scénářem. "Když ten film zkoušeli natočit poprvé, něco se stalo." Lynch má zjevně úchylku na králíky, protože to intermezzo z jejich obýváku si jinak vysvětlit nedokážu. Ale stejně asi to nejzajímavější, co jsem od tohoto režiséra viděl. ()

Circumscriptor

Parádny David Lynch. Inland Empire je podľa mňa po všetkých stránkach jeho najkrajšie dielo. Áno, Eraserhead bolo jeho vrcholným počinom, ktoré má dobrý sieťový efekt, ale tento filmík je skrátka niečo, čo mojim diváckym zmyslom imponuje najviac zo všetkých jeho výtvorov. Totálna transcendentálna pecka a zatiaľ jediný film, ktorý som sledoval na LSA tripe, ktorý som si pred pustením starostlivo pripravil rozmixovaním semienok kvetinky Morning glory a ich zmiešaním s vodou a cesnakom (samozrejme, je to legálne). Tento snímok vám poriadne rozdrása nervovú sústavu - nič pre neskúsených divákov, ktorí Lyncha nepoznajú. Neodporúčam vitalyzistom a larválnym jedincom; na to, aby ste to dali, musíte mať poriadne vyglitchovanú neuroplasticitu pravidelným vystavovaním sa zmeneným stavom vedomia. A na túto podmienku skutočne apelujem. Inland Empire som ako skúsený surrealista videl pred piatimi dňami a ešte stále to rozdýchavam. A scéna s Hallway Phantomom je skutočne veľmi ťažko prekonateľné psycho. Kto náhodou nad pozretím filmu neuvažuje, určite by som mu odporúčil pozrieť si minimálne túto scénku, ktorú vám sprostredkujem pomocou tohto linku: https://www.youtube.com/watch?v=Y0XVyQFkm2k (avšak pozor, spoiler!) ()

!Borec!

Jediná věc, které jsem se bál, byla delší stopáž, ale naopak byla výbornou volbou. Když se do děje a scén opravdu položíte, čas nevnímáte a 3 hodiny uplynou jako nic. Přiznám se, že film bych musel vidět alespoň 100x, abych pochytil všechny detaily, určité pointy a návnady, kterými nás Lynch stále překvapuje. Ale přesto jsem si film v základu pochopil po svém a poslední půlhodina pro mě byla naprosto strhující. Nádherná hudba a klasické nepostradatelné šumění dodávalo správnou lynchovskou atmosféru. Interiéry, kde se odehrávaly hlavní scény, jsou slastí pro oči. Veškeré nasvícení, výběr barev a stínů, zvláštní zachycování postav kamerou, statické scény = parádní. Někomu mohou vadit opakující se motivy a rozhovory, ale v tom bude právě ta pointa. No, až skouknu Inland Empire po sté, přihodím případně nějaké nové poznatky :)...........po druhém shlédnutí zvyšuji na 5* (i přesto, že je tam pár hluchých míst, je to dokonalé. rozhodně se nejedná o slátaninu a naopak jsem si všiml více věcí, které navzájem spolu souvisí, prostě to chce vidět vícekrát a pro pochopení analyzovat, analyzovat a analyzovat:) ()

Matts

Od Davida Lynche se již pravděpodobně ničeho převratného nedočkáme. Opět se můžeme těšit na nenucený výplach mozku, podbarvený vynikající hudbou. Nutno podotknout, že Inland Empire je o dost temnější a děsivější podívaná, než Lynchovy poslední snímky. Dějová linie je snad ještě méně čitelná, než kdy před tím. O to víc jsem se podvědomě snažil spojovat všechny roviny, náznaky a symboly...opět, naprosto bez úspěchu. Každopádně - digitální kamera Lynchovi opravdu sluší a tento tří hodinový opus určitě stojí za vidění. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...David Lynch natočil nechtěně (nebo chtěně?) závěrečný díl hororové série Noční můra v Ellm street... (:o)) Ty hvězdičky nejsou v tomto případě asi důležité - může to být klidně 5 - nebo odpad, na tom nesejde. David by tady měl mít svůj samostatný systém hodnocení. Jinak asi po hodině a půl jsem si musel z kina odskočit na kafe - ta stopáž je poněkud neúnosná...vlastně neúnosné je to celé. Možná na DVD bych to s přetáčením zvládl. Je to celkově naprostá šílenost, ale má pár skvostných míst... POZOR SPOILER !!! např. králičí sitkom, nebo scéna v závěru, kde Laura Dern "umírá" na špinavé ulici... Celkově se mi to ale hodně nelíbilo - což byl předpokládám záměr. David točí čím dál divnější a méněkoukatelnější filmy - bravo! ()

bari68

Sláva, dopozeral som to. .... Ako zastanca Mazacej hlavy si so 100%-nou istotou môžem povedať, že komentáre na Lynchov debut typu: nepozerateľné ,nepochopiteľné pre rozum obyčajného diváka a najhorší Lynchov film sú blábole. To asi preto, lebo ešte nevideli Inland Empire. Ako Lynchov fanúšik sa mi tento komentár píše s ťažkým srdcom, ale inak to nejde.Musím vyzdvihnúť Civala resp. jeho komentár ,vetu , že medzi šialenstvom a genialitou je tenká hranica.Aj keď moje hodnotenie nepresahuje 1* , tak sa musí uznať, že David to proste umí .Ukázať divákovi čo je totálny výmaz, psycho ,myslenie a vtiahnutie do deja inej dimenzie. Od odpadu ,ale zachránil tento film snáď už len znovu výborná Laura Dern a konečné titulky s podpisom Davida Lyncha . ()

joylis

surrealisticko dadaistické hororové drama u kterého jsem se párkrát vyděsila, málem zlomila příteli ruku...stejně jako říká kleopatra - jakmile si začnete myslet, že se v tom začítáte orientovat, Lynch vám ukáže holou řiť. Ve výsledku jsem film asi pochopila, pokud vůbec je co chápat. Každopádně, pokud rádi deptáte malé lolitky, které milují Hollywood, tak tenhle film je tou nejlepší cestou jak jim nalakovat rakev. ()

Pavlík

26. 08. 2009 (224.); velice tajemný film a pro větší procento populace téměř nepochopitelný a asi i zbytečný, mně to zaujalo ()

Vajonek

Co k tomu říct? Pro některé Lynchovy věci mám slabost (Twin Peaks, Blue Velvet) a vlastně mi nevadí, když toho spousta zůstává nejasného, nepochopeného, divnost střídá divnost. Protože mě to prostě něčím lapí a nepustí. To ale není případ Inland Empire. "Nevím, co bylo předtím a co potom. Chtěla bych se probudit a vědět, o čem byl včerejšek", říká Nikki (nebo Sue?). Jo, to by mě taky, pokud jde o tento film, zajímalo. Všechny ty hrůzostrašné rozostřené obličeje lidí, o kterých nic nevíme a ani se nedozvíme, šílení králíci v šílené televizní show, všechny ty šlapky, podivní návštěvníci podivných obydlí atp., věci, které možná měly nějaký význam. A možná také neměly? Skoro bych tipovala, že B je správně, že Lynch tady s námi prostě zase hraje nějaké své hry, přičemž už zachází tak daleko, že možná ani on sám neví, oč tady jde (pokud zrovna na něčem nejede). Zkraje jsem se snažila přijít tomu, co se ve filmu odehrává, na kloub, postupně mě to celé začalo hrozně štvát a pak přišla taková letargie, kdy jsem netrpělivě vyhlížela konec a bylo mi to celé vlastně tak nějak jedno. Musím říct, že cca 10 minut před koncem mě hodně zaujala sekvence dojemných shledání a objetí doprovázená příjemnou hudbou (na chvíli mi to připomnělo poetiku Blue Velvet a bylo mi milo). A pak bych určitě vyzdvihla výkon Laury Dern. Asi i díky ní a jejímu přesvědčivě udivenému výrazu (který zřejmě ani nemusela moc hrát, protože podle toho, co k natáčení filmu někde uváděla, byla z toho všeho asi taky, chudák, dost v Jiříkově vidění) jsem si při sledování tohoto kusu nepřipadala ztracená sama a řadím ho o kousek výše, než Mulholland Drive na podobné téma (jestli se tedy vůbec dá říct, že tu nějaké téma je) viděný chvíli před Inland Empire (v Mulholland Drive mi hlavní hrdinka prostě z nějakého důvodu nebyla tak sympatická). Celkově ale Inland Empire určitě nebude ani mým oblíbeným snímkem, ani si ho pomyslně nezařadím do těch zdařilejších Lynchových. Jsem ráda, že jsem to s vypětím sil dala až do konce. A jen tak na okraj - díky tomuto filmu jsem si ujasnila, že bych asi nechtěla zemřít (ani při natáčení ani ve snu) na ulici po ráně šroubovákem a jako jednu z posledních věcí před skonem slyšet zaujatý monolog o proražení střev do vaginy (nebo obráceně?). 45 %. ()

Peiper2

Na nový snímek kultovního režiséra Davida Lynche jsem se velmi těšil. Od jeho posledního filmu uplynulo pět dlouhých let, takže očekávání byla velká. V úvodu je důležité říci, že tento film opravdu není pro každého, o čemž svědčí i velmi rozdílná hodnocení jednotlivých uživatelů. Mně se film líbil, i když o něco kratší stopáž by filmu neuškodila. Jak je u Lynche obvyklé, působí první hodinka filmu celkem pochopitelně, ale pak najednou během minuty nevíte, na čem jste. Přesto některé vypjaté scény byly velmi působivé, atmosféra filmu taky výborná. Nevadilo mi ani použití digitální kamery. Ačkoliv nejsem schopný popsat o čem vlastně tento film byl, Lynch mě rozhodně nezklamal a věřím, že na další film nebudeme čekat takhle dlouhou dobu. ()

Eraserhead

Nemám rád digitální obraz. Vadí mi když je atmosféra tvořena hučivými zvuky. Obvykle jsem spokojený, když film pochopím.... U Inland Empiru tohle neplatí. Lynch mě na tři hodiny přikoval k televizi a donutil mě shlédnout svůj poslední film na jeden zátah... Jak to udělal netuším, ale vyšlo mu to. ()

Vaklaf

Nijak mi nevadí koukat na film, u nějž nevím která bije. Samozřejmě jen v případě, že mě něčím zaujme. Většinou mě to ale baví tak max dvě hodiny, což je pro mě největší mínus tohoto nového Lynchova počinu. Dvě hodiny mě to bavilo, ale pak už jsem byl tak vyčerpanej, že jsem to dokoukával víceméně z povinnosti. Což je bohužel škoda, protože to vypadalo více než slibně. Snad to dám někdy znovu s větším nasazením. ()

dormouse

Strašně dlouhé. Z počátku jsem byla nadšena, protože film vypadal jakoby se celý odehrával v snovém červeném pokoji seriálu Twin Peaks, ale když už to bylo pořád stejné, sen mne uspal do bezesného spánku. Ale ten začátek byl vážně úžasný. ()

Schuldiner odpad!

Tohle bych dokázal natočit taky! Dokázal bych natočit ještě větší slátaninu! To mi věřte! Ani Lynch by to nechápal a pak bych tu za to dostal několik pětihvězdičkových ´´ocenění´´.. od lidí co nemůžou bejt normální (a to bez urážky) Natočil bych tak ukrutnou nesmyslnou dementní slátaninu, že by Lynch fakt čuměl, ten by naprosto nechápavě kulil voči, z toho by ABSOLUTNĚ nemoh, prostě..nevěděl by čí je, co je, nebo kde je....a následně by spáchal rituální sebevraždu, protože by dostal záchvat žárlivosti a závisti...poněvadž tuto mou uslátanou-idiotskou-debilitu by nemohl překonat!!! To si piště! Píšete si to??? No..i když..on je schopen všeho..možná by mě i překonal, kdyby nespáchal tu sebevraždu..vzpomínáte.. ...psal jsem o tom pár vět zpátky.. psal jsem o tý jeho sebevraždě, o tý co jsem o ní psal jako o rituální.. Vzpomínáte ne? No jestli ne, tak se prostě vraťte o těch pár vět zpátky a jednoduše si to přečtěte, ne? Na co čekáte? Už vás to nebaví? Nekecejte, tomu nevěřim.. I když, já jsem schopen uvěřit čemukoliv.. v tomto podivném nesmyslném světě... PS: Silas je idiot !!! Nebo možná spíš jen píčus! ()

Piškotka

Až po hodině to začalo být zajímavé a srozumitelné. Psychický svět je opravdu tak složitý, jednotlivé články do sebe ne vždy zapadají a prolíná se minulost s minulostí, přítomnost s přítomností. Ten zaječí záběr pro mě symbolizoval nepochopitelnost vnitřního světa pro uši a zraky ostatních. Proto ten smích, jako by byl vyřčen hodně dobrý nebo hodně trapný vtip. Místy mi Inland Empire připomínal dílo Franze Kafky. Laura Dern mi připadala jako v hypnóze a její škleb měl hodně variací. Čímž ji nekritizuji, ale oceňuji. Hrála zajímavě a byla výrazná. Celému filmu vytýkám jeho délku, Lynch si někdy zbytečně hrál s časoprostorem. Hudba byla napsána na míru filmu, depresivní, fatální a monumentální. ()

Paldiny

Sadistická hra na diváka akej pravidlá nemá šancu pochopiť. Otázkou zostáva či vôbec Inland Empire pravidlá má. Načrtne príbehovú linku, tiež zo zákulisia filmu ako tomu bolo minule, lenže tým to končí. Už počas úvodnej hodinky uviaznem kdesi medzi realitou, snom, zajtrajškom, včerajškom a až do samého konca sa mi z tohto bludného kruhu nepodarí vyprostiť. A ak párkrát náhodou nadobudnem pocit, že sa chytám prichádzajú na scénu zelené chodby, ružové izby, zajace, chlapík so žiarovkou v ústach, zase zajace. Rovnako bol čert dlžný dať Lynchovi do ruky digitálnu kameru, vďaka ktorej vyzerá celý projekt ako lacné poľské domáce video. Jediným pozitívom sú v ňom herci (aspoň tí v hlavných úlohách), pred ktorými skladám poklonu. 3 roky hrať nevedieť v čom, to chce odvahu. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů

29.04.2007

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary svůj 42. ročník odstartuje již 29. června a tedy by bylo na místě trochu poodhalit program nejprestižnější české filmové události. Předběžná filmová nabídka… (viac)