Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

Road.Man

My name is Dalton Russell. Pay strict attention to what I say because I choose my words carefully and I never repeat myself. I've told you my name: that's the Who. The Where could most readily be described as a prison cell. But there's a vast difference between being stuck in a tiny cell and being in prison. The What is easy: recently I planned and set in motion events to execute the perfect bank robbery. That's also the When. As for the Why: beyond the obvious financial motivation, it's exceedingly simple... because I can. Which leaves us only with the How; and therein, as the Bard would tell us, lies the rub. ()

pan Spock

Chytrý, zábavný a naprosto úžasně vystavěný příběh s vymazleným hereckým obsazením. Filmy Spika Leeho neznám, tohle bylo moje první setkání s jeho tvorbou. O to větší byla moje spokojenost s výsledkem. K naprosté spokojenosti mi chyběl snad jen trošku větší prostor pro Jodie Foster a přece jenom maličká předvídatelnost děje. Ale i tak jsem si čekání na odhadnutý konec užil s maximálním nasazením. Málokdy je totiž film stejně tak zábavný, jako napínavý. ()

Filooos

jste napnutý až do konce, protože podle téhle zlodějské strategie to bude konec jako víno....celý film je napínavý...napětí, napětí...o co tady jde?????Ale konec nepřijde ....konec je největší nuda z celého filmu....ach jo, tak jsem se na něj těšil ()

cristiano21

Nejprve jsem podle oficiálního obsahu čekal film o zkorumpovaných poldech, o které se také zajímám. Hned na úvod snímku jsem byl ale překvapen „zpovědí" pachatele zločinu (Clive Owen), která mě okamžitě zaujala a vzbudila otázky o dalším ději filmu. Sled následných událostí mi pak na krátko připomněl skvělou komedii s Belmondem Bezva finta a já jen trnul, ať nepřijde nějaké trapné klišé. To se naštěstí nestalo a ani zápletka zmíněné komedie nebyla kopírována. Děj byl pro mě velice poutavý a nepředvídatelný. Říkal jsem si, že jde o ten druh filmu, kde fandíte „kladnému" pachateli, aby se mu zločin pro jeho chytrost podařil. Zde jste ale navíc mohli fandit i druhé straně, a sice policajtovi Denzelu Washingtonovi, neboť ono opravdové zlo tu bylo ztvárněno majitelem banky (Christopher Plummer), jež v minulosti během II. sv. války v Evropě obchodoval s nacisty. Jakýmsi zvláštním neutrálním prostředníkem mezi „dobrem a zlem" je v ději příběhu inteligentní právnička Jodie Foster, která ve snímku reprezentuje něžné pohlaví. Snad jediná scéna filmu, jež mě zklamala, byla, když polda Denzel při prohlídce banky obsazené zločinci u východu z ní dost naivně napadl hlavního zloděje Cliva navzdory všem rukojmím v bance. Podobný okamžik se naštěstí neopakoval a film se mi velice líbil včetně jeho konce. 85% ()

stuj

4 hvězdičky, ale slabší. Hlavně díky konci. Ten nějak jakoby vyprchal. Moc rychlé a snadné ukončení šetření stylem vždyť se nic nestalo (to by asi v reálu moc nešlo. už jen kvůli médiím) a zůstaly otázky, co se s kým stalo dál. Jak dopadl ten a onen a ona... A mohlo být i ukázáno, jak zloději získali ony cenné a tajné informace a proč kradli přímo tito a né jiní... atd. Prostě trochu víc dopodrobna no. Ale jinak dobré, možná zejména díky hercům. ()

hotentot

Banková lúpež ktorá sa od "obyčajných" lúpeži niečím líši. Zaujímavý vývoj filmu s nečakaným dejom a bravúrnym vyvrcholením. Dobré herecké obsadenie. Denzel Washington a Clive Owen predviedli v tomto svoje herecké talenty. Veľmi sa mi páčil song na začiatku filmu: Chayya Chayya - Dil Se. ()

CrashHP

Tak trochu rozporuplný film, ktorý má svoje chyby, miestami som mal pocit, že sa strácam. Napriek skvelému obsadeniu a môjmu obľúbenému žánru som sa nedokázal akosi chytiť. Ak si film pozriem znova možno uvidím, to čo mi uniklo. ()

yrik

Základní otázka by zněla, jak se lupiči dozvěděli o schránce 392 a hlavně o tom, co ukrývá... Proč by si někdo schovával kompromitující dokumenty na svou osobu? Kdybych byl policajtem, zkontroloval bych mobily, lupiči je u sebe určitě neměli... ()

karelondatra

Pro mě je tento film ukázkovým příkladem naivně konzumního béčkového akčňáku, který se snaží budit jiný dojem nasazením přemíry hereckých osobností (podobně jako třeba série Dannyho parťáci). Chybí tomu prostě cit pro přirozenost, proto často děj působí tak, že těžko říct, jestli to má být drama nebo fraška. Ty laciné chlapácké dialogy mohl odvykládat prakticky kdokoli jiný a výsledek by se nezměnil. I Jodie Foster tam vypadá toporně, protože to ani jinak nejde. ()

yoho86

Když pomineme opětovný špatný překlad filmu, který mnoho o samotném ději nevypovídá, jde o skutečně zdařilý film, který mě nenechal odpočinout. Osobně se mi velice líbilo vylíčení zápletky v průběhu filmu a ne až na konci. Chvilku člověk zapřemýšlí, zdali opravdu existují ukradené poklady z doby 2. světové války, které lidé bez páteře v klidu investovali k vlastnímu obohacení. Trochu mě mrzí, že v tomto snímku je Denzel trochu přihlouplý. ()

andydufrsn

Dobrá podívaná na jednu netradiční bankovní loupež, která proběhla v klidu a bez násilí a přesto nebo právě proto pořádně policajtom zamotala hlavy. Mam k filmu vlastně jenom jednu výtku a tou je postava Jodie Foster, nějak mně význam a smysluplnost přítomnosti této postavy minula. ()

fajntomas

Líbí se mi na filmu jak je natočený, nechybí napětí i herecké výkony. Jen je to moc nereálný a tím to úplně ztrácí na konečnym výsledku, chvílema to vypadá až na parodii. Celkově je tam strašně moc nereálů. 65% ()

Mr.Neutron

Old-fashioned bankovní loupež v moderním hávu se spoustou originálních nápadů. Gewirtz zřejmě má za sebou nějakou reálnou zkušenost s děláním banky. Pár nelogičností (zejména s ohledem na základní zápletku) lze odpustit, ovšem konec mi přišel zbytečně natahovaný a mohl jít rychleji k pointě. Každopádně zápletka je chyták, režisérovi nejde primárně o loupež, ale spíše o sociální drama. Což je současně hlavní slabina filmu, protože Lee si nedokáže odpustit ten svůj vypočítavý rasismus, na kterém si staví kariéru. Poselství: 7/10 módních návrhářů doporučuje před návštěvou banky si obléknout kompletní spodní prádlo, kdybyste se museli svlékat ... ()

vampvegetar

len ťažko som sa rozhodoval, či neísť k 5,ale nakoniec ostávam na silných 4. inteligentné a prekvapivo miestami vtipné , inokedy drsné ( naoko ako záštita, práve tak ako humorne to bolo celé preklenuté spôsobom drámy ) , niekoľko sviežich a pamätných trikov a zvratov, no a v závere si "odnesú" zúčastnení to, čo im čestne ( a bez súdu ) náleží, pričom zdanlivo "zlí" a "mocní" sa zamenia a i nestranní ( a možno meškajúci ) vyšetrovatelia sa vyhnú faux-pas z prípadu. dostať také niečo aj v živote pri nespravodlivosti ( prachy a moc často dlho vládnu, ale nie vždy finálne víťazia ), no niekedy si treba počkať na kľúčové finty a šťastie do konca. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)