Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa Yardie k tomuto seriálu (19)

Série 1 (2005) (S01)

Dlouho mě přítelkyně vybízela ke shlédnutí tohoto seriálu, neb ho už viděla. A jednou jsme se do toho pustili. Po prvním díle jsem na ni nevěřícně koukal, jestli si ze mě dělá srandu nebo co to má znamenat. Vůbec jsem nevěděl, co si o tom myslet - jestli je to nějaká parodie, nebo komedie, nepovedené sci-fi, nebo kombinace všeho možného. Nesedl mi ani hlavní protagonista a jeho pitvoření. Navíc, triky děs běs. Ale tak dal jsem tomu ještě šanci, prý je to super seriál, mi přítelkyně opět povídá. Inu dobrá, dám tomu ještě šanci. A je pravda, že druhý díl byl podstatně lepší než první a postupně kvalita narůstala, i když se tam ještě objevily i nepříliš povedené díly. Postupem času jsem si zvykl i na Pána času a dokonce si ho oblíbil. Příběhy zajímavé, občas napínavé, občas odlehčené, fantazie tvůrců jela na plné obrátky a opravdu se vyřádili, neskutečné věci je možné vidět. Triky pořád otřesné, ale tak není to žádný Hollywood. Takže nakonec dobré doporučení, baví mě to, dobře se na to kouká a rychle to plyne. Howgh! ()

Vánoční invaze (2005) (S01E14)

Vánoční speciál bych zařadil k takovému průměru, co bylo v první sérii možné vidět. Děj celkem zajímavý, rovněž tak prostředí. Předvedl se nám poprvé v plné síle nový Pán času, který na mě působil hned od začátku lépe než původní, na kterého jsem si zvykal delší dobu. Triky stále na nepříliš dobré úrovni. Jinak to nějak extrémně nevybočuje z celé řady, nic neutkví v paměti, až tedy na vážný závěr, který jsem nečekal a dodal tomu trošku toho dramatu, což bylo fajn. Fantazie tvůrců jede stále na plné obrátky. Takových 70%, od speciálu bych čekal něco víc. Howgh! ()

Série 2 (2006) (S02)

Určitě lepší než série 1. Je to vážnější, zajímavější díly, propracovanější a rafinovanější zápletky, lepší triky. Prostě ve všech směrech posun dopředu. Na novou "vizáž" Doktora jsem si brzy zvykl, takže ani zde nebyl problém, nakonec si mě získal rychleji a více než původní. A musím říct, že poslední dva díly byly fakt parádní, hlavně poslední mě dostal. Takže pokud to půjde nastoleným směrem, tak u mě zavládne velká spokojenost. Prostě seriál ve druhé sérii tak nějak dospěl a to je dobře. Howgh! ()

Nevěsta na útěku (2006) (S02E14)

Povedený speciál, který je určitě lepší Vánoční invaze. Tedy, co se týká tématu a zpracování. Co mi zde vadilo, byla nevěsta, která mi od začátku lezla krkem. Ale přežil jsem to. Jinak bych řadil obecně k těm lepším dílům doktora. Howgh! ()

Série 3 (2007) (S03)

Asi zatím nejlepší série, nejvíce vyrovnaná, kdy si jako v předešlé sérii ty TOP díly schovala na konec - to byla prostě pecka. Tennant je fantastický Doctor, role mu neskutečně sedla a je radost ho pozorovat v akci. Těžko ho bude někdo překonávat, ale nechám se překvapit. Zvykl jsem si velmi rychle i na novou Doctor girl, která je fajn a dobře a hladce nahradila Rose. Je až neuvěřitelné, jak bujnou fantazii mají tvůrci a s čím novým stále chodí. Spokojenost. Howgh! ()

Plavba zatracených (2007) (S03E14)

Tento speciál bych zařadil na úroveň předchozího. Starý dobrý Doctor - baví, děj je zajímavý, navíc několik smrtí, tedy i na vážnější strunu se se zahrálo. Příjemným zpestřením je nová krátkodobá Doctorova společnice - Kylie Minogue, kterou bych tedy nepoznal, ale sedla mi a myslím, že by se hodila na dlouhodobou Doctor girl - přesně pasovala k Doctorovi. Takže spokojenost. Howgh! ()

Série 4 (2008) (S04)

90%. Asi doposud nejlepší série a to i přes to, že mě Donna po většinu času vytáčela. Vyrovnané díly, kdy žádný není vyloženě slabší a střídají se dobré s ještě lepšími. Navíc poslední 3 díly pecka, jak to bývá zvykem, ale tohle už byl celkem nářez, takhle bych si toho představoval více. Tennant výtečný, je radost na něj koukat v každé situaci, výborně zahraje každou polohu. Jen tak dále... Howgh! ()

Další doktor (2008) (S04E14)

Slibný začátek, velký otazník, tajemno. Poté to sklouzlo trošku do taškařice a celkově takový promrhaný potenciál. Druhá polovina, po odhalení onoho otazníku už mě moc nebrala, nějak mě to nechytlo. Asi nejslabší speciál a to ty speciály nějak extra nejsou. Takových 70%. Howgh! ()

Planeta mrtvých (2009) (S04E15)

Opět povedený speciál. Má to švih, akci, zajímavou zápletku, vhodnou společnici, kterou si dokážu představit natrvalo, prostě vše, jak má být. Určitě lepší než předchozí speciál, s vážnějším bonbónkem a na konci. Spokojenost, tak to má být. Howgh! ()

Vody Marsu (2009) (S04E16)

Asi nejlepší speciál, který kdy byl. Dramatické, plné emocí, dilematu, téměř bez žertíků, takové temnější, stísněnější. Jen více takových dílů. Byla to prostě pecka, tohle bych chtěl vidět častěji. A Tennant opět potvrdil, že je to ďábel, výborně zahrané. Velká spokojenost. Howgh! ()

Konec času - 1. část (2009) (S04E17)

No, tak vidím, že pokračuje v kvalitě z Vod Marsu. Paráda! Od začátku mě to chytlo a nepustilo. Neskutečný záporák, ten perlí jako jeho kladný protějšek, zajímavá zápletka, Páni času, prostě vše klape. Skvělá jízda. A závěr, to byla fakt vtipná třešnička na dortu. Mimochodem, Vládce bych si dokázal představit i jako kladného hrdinu. Myslím, že přesně pasuje na Doctora. A jeho výkon je stejně skvostný jako Tennantův. Howgh! ()

Konec času - 2. část (2010) (S04E18)

Fantastické finále! Takové, jaké má být. Dramatické, napínavé, velkolepé, se špetkou humoru a nakonec s emocionální ždímačkou, ale vkusnou a noblesní. Skvělé! Jediné negativum je, že to byl konec Tennanta, který je prostě Doctor a obávám se, že nikdo ho nebude schopen nahradit. Možného nástupce bych viděl - Vládce, jak jsem psal u předešlého filmu, ale toho trošku lehkovážně vyplýtvali na zápornou postavu, kterou jsme zase tak často neměli možnost vidět. Ten by tam pasoval, je to stejný "blázen" jako Tennant. Ale co se dá dělat... Každopádně, co se týká filmu jako takového - pecka! Howgh! ()

Série 5 (2010) (S05)

No, to, čeho jsem se obával, se stalo. Nový Doctor prostě nedosahuje kvalit Davida Tennanta a seriálu to poněkud ubírá, tedy v mých očích. Přijde mi takový strnulý, "zvláštní", bez emocí, trošku kamenná tvář, i když to se časem zlepšilo a nějaká mimika tam jde více vidět. Ze začátku jsem z toho měl dost nedobrý pocit a dost mi to vadilo, ale postupně jsem ho začal tolerovat, což se asi plně povedlo až v posledních dvou dílech. Ale neužívám si ho, prostě tam je a toleruju ho. Snaží se , má svůj styl, je to svým způsobem zajímavé, ale na Doctora mi to úplně nepasuje. Ale uvidíme, co dále. Ve své podstatě by to mohl být i dobrý Doctor, nebo asi i je, kdyby před ním nebyl Tennant, který tomu dal prostě tu pravou tvář a jít po něm je nezáviděníhodný úděl. Co se týká obsahu seriálu, drží se stále na vysoké úrovni. Je opravdu zajímavé, jak můžeme víceméně stále vidět nové a nové zápletky, resp. postavy, světy, i když hlavní zachraňovací zápletka je jasná. Ale stále to dokáže bavit a žasnu nad fantazií tvůrců. Byly zde asi jen dva slabší díly, 9 a 10, jinak velmi dobré díly. A finále, jak bývá zvykem, tak velmi dobré, především tedy díl 12, 13 byl takový dojezd, jako finále bych bral 12. Takže vlastně finále jako takové bych viděl jako slabší oproti předchozím sériím. Za zmínku stojí určitě i povedení společníci Doctora, ti to příjemně osvěžili. Howgh! ()

Vánoční koleda (2010) (S05E14)

Asi nejpovedenější vánoční speciál. Snad poprvé měl přímou spojitost s Vánocemi, zajímavé, tajemné, milé, romantické, vtipné, dojemné. Prostě povedené po všech směrech. Není víc co dodat. 90%. Howgh! ()

Série 6 (2011) (S06)

Hodnocení zde nejspíše odpovídá, někde kolem 85% by se to mohlo pohybovat. Díly jsou více nevyrovnané než v předcházejících sériích, ale ty lepší jsou opravdu skvělé. Už jsem vzal na milost i nového Doctora, kterého respektuji, má své kouzlo, ale Tennanta jsem si užíval více. Ale uznávám, je to slušný Doctor, má svůj styl. Slušná dlouhodobá zápletka, kdy finále bylo o něco slabší, než jsem zvyklý a jako předčasné finále beru díl Dobrý muž jde do války. Stále je úctyhodné, jak dokáží scénáristé přijít s dalšími novými motivy, to je fakt síla. A Tardis partička cestujících šlape na výbornou. Howgh! ()

Doktor, vdova a skříň (2011) (S06E14)

Lepších 70%. Je to jeden ze slabších speciálů. Má jisté kouzlo, je dojemný, milý a příjemný. Ale není to nějaká pecka. Prostě takový průměr, který nenadchne, ani neurazí. Oproti předešlému speciálu krok zpět. Howgh! ()

Série 7 (2012) (S07)

Asi nejlepší série s Mattem Smithem. Díly bývají akčnější, svižnější, temnější. Smith konečně hraje tak, jak jsem si představoval od začátku a jak měl navázat na Tennanta. Takže celkově spokojenost. Není to na 5*, ale rozhodně je to slabších 90%. A nakonec jsme se zase dozvěděli o něco více o Doktorovi... Howgh! ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

Tak tohle se povedlo! Velká paráda! Sice jsem měl z počátku problém s přechodem z vážné roviny do takové odlehčené, ale přežil jsem to - není to ovšem čistých 5*. Každopádně, kdyby to zůstalo celé ve vážném a dramatickém tónu, byla by to super hyper pecka. Takhle jen velká paráda. :-) Potěšil návrat Tennanta, starý Doktor má taky šmrnc, děj výborný, pohled zpět a shrnutí také. Není moc co napsat více - skvělé! Howgh! ()

The Time of the Doctor (2013) (S07E16)

Po skvělém předchozím speciálu byla tohle studená sprška. To se úplně nepovedlo. Přišlo mi to zmatené, nezáživné, podivné. Nevím, co více napsat. Snad jen, že od finále bych čekal mnohem, mnohem více. Zklamání. Navíc po předchozím, z tohoto pohledu, finále... Howgh! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner