Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa Streeper k tomuto seriálu (21)

Série 1 (2005) (S01)

Přítel mě dokopal k tomuhle seriálu, o kterém jsem nikdy neslyšela. Opravdu nikdy, ani o nějak Doktoru Who. Nebudu lhát, byla jsem trochu skeptická, co mám očekávat, navíc při množství seriálu, které mám rozkoukané, jsem se trochu bála, že to prostě bude moc, ale stala se z toho naše pravidelná podívaná a už jsme u předposlední série. Troufám si říct, že se ze mě stal velká fanoušek Doctora Who a první série to odstartovala. Byť má své mouchy a efekty jsou zastaralé, nemůžu to dávat za zlé době minulé. Christopher jako Doctor byl úžasný, mrzí mě, že nezůstal alespoň ještě na jednu sérii. ()

Série 2 (2006) (S02)

Trochu jsem si na Tennanta jako Doctora musela zvyknout. I když volba to byla skvělá, ale přeci jen moje první série vždy zůstane první sérií. Nicméně celá série se povedla. Tennant to zvládl na výbornou a stejně musím říct, že k Rose mi David prostě sedí lépe. ()

Nevěsta na útěku (2006) (S02E14)

Okey, setkání s Donnou mě moc neoslovilo. Přišla mi šíleně ukecaná, otravná a namyšlená. Byla jsem ráda, že jsme se s ní na konci rozloučili a pak najednou se stala novou společnicí Doktora, postupem času si ale Donnu Noblovou zamilujete, protože je prostě jen prostořeká a svá. ()

Série 3 (2007) (S03)

Za mě zatím nejslabší série z celé show. Bohužel a to vše jen kvůli ztrátě Rose a nabrání nové postavy Marthy. Martha je pro mě asi jako trn v oku. Vůbec mi nesedla, za celou sérii jsem si jí vůbec neoblíbila a k Doktorovi mi vůbec nesedla. Bohužel ona je hlavním parametr mého hodnocení, ale nic se s tím dělat již nedá. ()

Plavba zatracených (2007) (S03E14)

Super, moc se mi tenhle speciál líbil. Bylo to zajímavé, spousta různých postav a mimozemských ras a k tomu krásná Kylie Minogue, škoda, že s Doktorem nevydržela déle, krásně se k němu hodila. Příběh je napínavý a krásně utíká, navíc spojení s Titanicem je originální a skvělé. ()

Série 4 (2008) (S04)

Díky bohu, že Martha je ze hry a dlouho se s námi nezdržela a máme tu novou postavu Donny. Ze začátku jsem jí sice také moc nemusela, ale pak jsem si její ukřičenost, držkavost a upřímnost prostě zamilovala. S Davidem tvořili parádní komickou dvojku a postava River Song byla úžasné osvěžení série a anvíc příslib dalších dobrodružství a setkání s ní. ()

Další doktor (2008) (S04E14)

Potěšila mě přítomnost Davida Morriseyho a bylo zajímavé sledovat "jiného Doktora", jehož Tardis je létající balón. Líbila se mi doba, kdy se příběh odehrává, ale místy je to až příliš upovídané a zdlouhavé. ()

Planeta mrtvých (2009) (S04E15)

Místy bohužel trochu nuda. Michelle Ryan mi bylo dost nesympatická, i když, pokud by se stala pravou rukou Doktora, tak bych si jí možná časem oblíbila, ale tady mi prostě opravdu nesedla. ()

Vody Marsu (2009) (S04E16)

Zajímavé spojení sci-fi/fantasy. Byla jsem ráda, že příběh šel spíše do sci-fi žánru, bylo to zase něco jiného a zajímavého. A navíc díky tomu se ukázalo, že doktor dokáže udržet pozornost i bez společnice. ()

Série 5 (2010) (S05)

Matta jsem si jako Doctora prostě zamilovala a již nyní můžu říct, že je to pro mě nejoblíbenější a nejlepší doktor (omlouvám se Davide). Navíc jeho spojení s Amy a následně s Rorym je prostě dokonalé a společně skvěle fungují. Nemohla jsem jinak než ohodnotit plným počtem. Úžasně natočené, skvěle zpracované, zábavné, napínavé. V téhle sérii najdete úplně všechno. ()

Vánoční koleda (2010) (S05E14)

Za mě zatím nejlepší vánoční speciál za všechny série Doctor Who, co jsem viděla. Zbožňuji Vánoční koledu ať už hranou, psanou nebo animovanou a jsem nadšená, že Doctor použil stejný příběh. Bylo to krásné, kouzelné, vánoční, romantické, prostě dokonalé. ()

Série 6 (2011) (S06)

I když mě to mrzí, že zrovna sérii s Mattem Smithem dávám 3*, tak bohužel takhle to prostě cítím. Tahle série byla podle mě slabá, až moc přemyšlená. A nebudu lhát naštval mě původ River Song, očekávala jsem něco jiného a lepšího, tohle bylo na mě až moc. A vlastně se tím potýkáme skoro celou sérii, což mě taky moc nebavilo. Jsem bohužel z této série malinko zklamaná. ()

Série 7 (2012) (S07)

Matt Smith je pro mě nejlepším Doctorem. ukamenujte mě. David byl taky skvělý, ale moje srdce prostě patří Mattovi, byl dokonalý, bláznivý, úžasný. Poslední epizoda s ním mě chytla za srdce a nemohla jsem se smířit, že to opravdu končí. (Takhle jsem naposledy brečela u Psího poslání. Budu si muset na Capaldiho hodně moc zvykat a najít si k němu cestu, uvidíme, jak dlouho to bude trvat. ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

Matt a David spolu v jednom filmu, tomu říkám překvapení. Konečně jsme se trochu dozvěděli o Doctorově minulosti a bylo to hodně zajímavé. Líbilo se mi obsazení Johna Hurta do role minulého Doctora, udělalo mi to obrovskou radost. Bohužel film jako celek se mi už tolik nelíbil. Nemohli vybrat příjemnější herečku na Alžbětu I.? Jsem si jistá, že by do toho šla I Cate Blanchett, ale tohle byla katastrofa, nedalo se na to koukat. Mrzí mě, že se to vice nevěnovalo zničení Galifrey a celově jen té planetě, abychom se o ní dozvěděli ještě něco vice. Za mě byla kapitola s Elizabeth zbytečná. ()

Série 8 (2014) (S08)

A máme tu Capaldiho jako Doktora. Trvalo mi než jsem si zvykla a než jsem se smířila s Mattovým odchodem. Pořád jsem ještě nenašla ke Capaldimu tu správnou cestu jako k dalším Doktorům. Clara jako společnice je skvělá, doufám, že tam ještě nějakou dobu vydrží. Capaldi je hodně odlišný, i díly mi přijdou jiné, všechny jsou až moc protahované, ne tak zajímavé jako před tím. Uvidíme jak bude vypadat devátá série. ()

Série 9 (2015) (S09)

Tak jsem si Capaldiho nakonec oblíbila. Na to, jak moc se mi v roli Doctora nelíbil a byla jsem vážně proti němu, tak si nakonec ke mě cestu našel. Musím ale říct, že hodně tomu dopomohla Clara, nebýt jí, asi bych byla stale proti němu. Jsem zvědavá s čím se Capaldi popere v další sérii. ()

Série 10 (2017) (S10)

Tak sbohem pane Capaldi byl jste skvělý Doktor a zařadil jste se do mé TOP trojky. Bude mi chybět, byl bláznivý, upřímný, citlivý a přísný, to jeho obočí je dokonalé. Některé díly už byli trošku slabší, jak se snažili pomalu dostat k tomu konci, ale potřebovali to něčím zaplnit, občas to bylo takové mdlé a o ničem, ale nakonec se mi ta série celkově líbila. ()

Twice Upon a Time (2017) (S10E13)

Krásné a zajímavé rozloučení s Capaldim. Líbilo se mi spojení s prvním doktorem, kterého David Bradley zahrál znamenitě. Jsem ráda, že se ještě naposledy objevila Bill a Nardole, potěšilo mě to a díky tomu se uzavřela další Doktorova kapitola. Capaldi mi nakonec bude hodně chybět, brala bych s ním klidně ještě jednu sérii, ale bohužel. Special byl krásným vánočním zakončením se skvělým a zajímavým příběhem. ()

Série 11 (2018) (S11)

Čekala jsem to horší. Vůbec mi nevadí, že v seriálu je najednou žena jako Doctorka, je to naopak milé osvěžení role, ale vadí mi, že úplně překopali seriál jako celek. Doctorka je úplně jiná než její předchůdci, je modernější a vůbec nepoužívá Tardis, která v minulých sériích hrála velkou roli. Tady jsem ráda, že jí vidím tak 4x za celou sérii. Navíc Doctor by nikdy svoje přátele, kteří s ním cestují nerozděloval kvůli jejich bezpečí. Ona se toho nebojí, dva pošle pohlídat toho nebezpečného mimozemšťana, zatím co ona s tím třetím vymýšlí co dál. Tohle se mi nelíbí, úplně tvůrci překopali smysl Doctora, ale představitelka je super, bláznivá a energická a její společníci k ní opravdu skvěle sedí. ()

Série 12 (2020) (S12)

Musela jsem překopat hodnocení u první série z toho důvodu, že se mi ta 11.série líbila s Doctorkou více než tahle dvanáctá. V 11.sérii jsou lepší epizody, více akce, hodně se hraje na emoce. Tady už to tolik není. Mrzí mě to, ale linka s Vládcem mě prostě nebavila, i když herec, která je momentálně Vládce je super a hraje to šíleně dobře. Příběhově mi to nesedělo. Epizody jsou až moc zdlouhavé, stále je tam na mě málo interakce s Tardis, možná ještě méně než v 11.sérii. Plus ale dávám za další Doctorku, mohl by to být zajímavý twist v další sérii. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner