Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa TONYNKO k tomuto seriálu (13)

Pán času (2005)

1.séria- Skúšal som začať starými časťami ale nešlo to tak som preskočil hned k tým novým. A zo začiatku som nechapal prečo je toto ten najoblúbenejší serial na svete. Triky maximálne televízne, zápletky taktiež televízne proste dnes najdeme mnoho lepších serialov. Ale aj tak sa jednalo o fajn oddychovku. Menší obrat v epizode s Dalekom. Tá bola fakt úžasná a napínavá. Dalšie epizody boli znovu také ako na začiatku. No a dvojdiel s Jackom to zmenil. Posledné časti série boli niečo úžasné a emotívne jak to len išlo. Finále po tom nasadilo tomu korunku. Čo tu čítam hodnotenia tak v dalších seriách má prísť obrovské zlepšenie. A ja nemám probelm po finále tomu uveriť. Najmä za posledné časti dávam 1.serii 7/10 2.séria- O triedu vyššie. Najmä vdaka Tennantovi ktorí sa pre mna stal ozajstným Doktorom a neviem si predstaviť že ho niekto nahradí. Ale aj vdaka príbehom ktoré su zaujímavé, napínave a originalne ( slabšie boli možno len dva ). Lubilo sa mi zapojenie alternatívnych vesmírov, Cybermanov spolu s Dalekmi, dvojdiel so Satanom ( ktorý bol lepší horor než väčšina súčastných hororov ) ale najviac na mna zapôsobilo finále. To ukázalo že Doctor predsa nie je žiadna rozprávka a ani tu nemusí všetko skončiť štastne. Finále bolo fakt silné. Už ostáva len trochu vylepšiť triky a máme tu dokonalé a originálne sci-fi. 8/10 3.séria- Nová spoločníčka síce není ničím výnimočná ( Rose bola tým že som s nou vlastne objavoval ten Doctorov svet ) ale úlohu plní skvelo. Triky sú zas o kúsok lepšie a príbehy tiež. Najoblúbenejšie boli Grimlock, dvojdiel s Dalekmi a Blink. Finále tentokrát nemalo taký emocionalny dopad ako finále 2.serie ale Master so svojím ironíckým úsmevom ma bavil :-). Dúfam že v seriáli sa s ním nevidíme naposledy. 8/10 4.séria- Počas 4.serii sa tvorcom podarilo vypilovať snad všetký chyby a naservírovať ukážkový seriál. Vo 4.serii sa už proste nenajde slabá epizoda. Aj tie čisto výplnove sú tentokrát velmi zábavné a hravé ( najmä návšteva u Agaty Christie ). Epizody ktoré výplňové niesu sú zas neskutočne dojímavé s perfektným dejom a dokonca mnohé slubujú do budúcnosti ( River Song ). Za čestnú zmienku stojí epizoda Midnight ktorá je silný psycho zážitok. Najlepšie je ale aj tak finále. Objavujú sa všetký postavy ktoré sa za 4 roky objavili v Doctorovi a dokonca aj nejakí tí hosťovia zo spin-offov. Tvoria spolu úžasný tým. Velmi silný koniec celej série. SPOILER!!!! Doctor stratil všetkých a na všetko ostal úplne sám KONIEC SPOILERU!!!!!. Desiatý Doctor sa tým stáva jednou z najsilnejších postáv filmov/serialov. Neskutočne mi prirástol k srdcu a bude mi velmi chýbať. 9/10 5.séria- V podstate úplný reštart seriálu. Pod Moffatovým vedením Doctor trošku potemnel, zmenil Doctora, zmenil spoločníkov, zmenil TARDIS, zmeni sonický šrobovák a začal úplne nový dej. Najlepšie epizody série sú neprekvapivo tie Moffatove. Trochu ma možno sklamal dvojdiel s Anjelmi pretože som čakal viac temnej atmosféry ( ako to bolo v Blink ) ale tam to bolo zase vynahradené tým že sa tam dosť zaplietol dej ktorý je previazaný celo sériou. Tradične sme sa dočkali aj pár nepodstatných epizod, návratu Dalekov ( perfektne spravený ), vela humorných ale aj emocionálnych situácii. Takže aj ked Doctor Who potemnel, zmenil showrunnera, stále je to ten príjemný seriál. Matt Smith zas neni nejak extra velká zmena, zvykol som si nanho v podstate hned v uvodnej scéne. Finále bolo super, rozuzlenie o Pandorinej skrinke bolo nečakané a River Song rozpútala neskutočnú vlnu záhad. Dej pre 6.seriu je krásne rozohratý neostáva nič iné než sa tešiť. GERONIMO !!!! 8/10 6.séria- Moffat nám pripravil najlepší storyarc aký mal Doctor Who za 50 rokov a niekolkokrát prekvapil a som si istý že mnoho krát divákov nehorázne naštval. Lenže na mňa tá jeho hra funguje. Začne desivou víziou budúcnosti, pridá hrozivých záporakov ( Silence ), rozpúta velkú záhadu a rozlúskne ju šokujúcim spôsobom a máme tu spolu so 4.sériou to najlepšie z Doctora Who. Nech si kto hovorí čo chce ale pre mňa je Moffat génius. Prajem mu ešťe vela rokov ako showrunnerovi. 9/10 7.séria- Dalšia výborná séria tentokrát rozdelené na dve časti. V prvej sú čisto epizodické diely ktoré sú neskutočne originálne a velmi zábavné. Finále prvej polovice je jedna z najemotívnejších častí seriálu. V druhej polovici je už aj nejaký ten prepletený príbeh, diely sú ešte lepšie než v prvej polovici a nová spoločníčka velmi krásna a so skvelým charakterom. Finále celej série je už len čerešničkou na torte a aj ked záver je šokujúci tak kvôli dnešnému silno spoilerovému seriálovému svetu som o tomto vedel už ked som začínal so seriálom. 9/10 8.séria- Sympatický starý pán Capaldi s povahou Dr.Housa preberá miesto po mladom energetickom priatelskom Smithovi. Ale už v prvom diely sa ukazuje ako skvelý Doctor ktorému by som ako nejaký emzák nechcel prísť do cesty. Je chladný, necitlivý a vlastne nedáva najvo žiadne emocie ale v jadre je to stále ten dobrák ktorého poznáme a zbožnujeme. Táto séria je však podla mna zdaleka najlepšia oproti predchádzajúcim. Každý diel je zábavný, originálny, nápaditý a so skvelým Capaldim a Jennou. Séria od prveho dielu v kvalite stúpala a diely ako ten s príšerou s pod posteli, mesiacom, múmiou, dvojrozmernou dimenziou sú proste už teraz legendou. Takisto od prvého dielu prichádza istá záhada a tou je akási pošahaná Missy. No a finále to je iné kafe. Na prvú časť sa dá len kukať s otvorenou hubou a vychutnávať si viacnásobný Whorgazmus. Odhalenie Missy je... no aj ked tá možnosť mi prišla na rozum ale čakal som dakoho ineho... nečakané a Michelle Gomez bola skvelou volbou pretože v druhom diely finále sa ukazuje ako správna ironická šlahnutá zabijačka ktorej vlastne ide len o to aby bola milovaná. A koniec finále bol smutný velmi smutný. Vela vecí ostalo nedoriešených a ja sa už nemožem dočkať toho čo príde dalej. 10/10 a Doctor cestuje so svojou TARDIS do mojej TOPky. () (menej) (viac)

Vánoční invaze (2005) (S01E14)

Vianočný motív je tu ozaj len do počtu. Samotný dej s inváziou je však dobrý a docela napínavý ale aj v prvej serii boli aj lepšie časti. Ale ked nastúpi na scénu Tennant v pyžame a začne tam hláškami dávať dole emzákov, je hned videť že máme pred sebou Doktora o tri triedy vyššie než jeho predchodca. Velmi sa teším na 2.sériu. 9/10 ()

Nevěsta na útěku (2006) (S02E14)

Po zničujúcom finále 2.série prichádza nová spoločníčka Donna ktorá mi spočiatku liezla trošku na nervy ( ale to aj Doktorovi ) no nakoniec som si ju oblúbil a teším sa ako sa s nu stretnem znova počas 4.serie. Príbeh je tentokrát lepší ako v predchádzajúcom špeciáli a hlavná záporačka budí rešpekt. Príjemné farbičkové osvieženie po emočne vyčerpávajúcom finále 2.serie. 9/10 ()

Plavba zatracených (2007) (S03E14)

Najlepší vianočný špecial. Geinálny nápad s Titanicom. skvelý záporák a krásna spoločníčka. Ocenujem aj to že tvorcovia mali gule na to pozabíjať niekolko sympatických postáv SPOILER!!!!! teda hlavne Astrid KONIEC SPOILERU!!!!!!. 9/10 ()

Další doktor (2008) (S04E14)

Docela fajn epizodické dobrodúžstvo. Zápletka s dalším Doctorom je zaujímavá ale je vyriešená velmi skoro a väčšina epizody je o Cybermanoch. Tí so svojím DELETE nikdy nebudú taký dobrí ako Dalekovia so svojím EXTERMINATE. Najviac ma dostal záverečný rozhovor Doctora s Jacksonom. 7/10 ()

Planeta mrtvých (2009) (S04E15)

Úžasná odpočinková zábavka a najlepší doterajší špeciál. Hodinka ubehla ako voda a ja som sa ani na chvílu nenudil. Lady Christina je ( narozdiel od Doctorových predchádzajúcich spoločničiek ) riadna badgirl ktorej ide hlavne o zábavu. Záver krásne ukáže že Doctor je zranený kvôli udalostiam vo finále 4.serie a aj ked trpí a to velmi, zvonku to na nom vôbec nevidieť. A práve preto mám k nemu taký rešpekt. 9/10 ()

Vody Marsu (2009) (S04E16)

Posledná epizoda pred obrovským finále jednej éry. Žiadne veselé dobrodúžstvo ako v Planet of Dead sa nekoná toto je velmi temný príbeh. Nepriatelia sú desivý ako z nejakého hororu. A koniec jak Doctorovi šiblo ma teda riadne vydesil. Už toho naňho je jednoducho moc ale stále sa snaží držať sa. A ako som už spomínal 10th Doctor je pre mňa jednou z najlepších postav v historii filmov/serialov ( a pre mňa sa stal nemenným bodom v čase ). 9/10 ()

Konec času - 1. část (2009) (S04E17)

Úžasné. Najlepší vianočný špeciál ale aj tak je videť že to najlepšie príde v druhej časti. Master je ešte lepší než vo finále 3.serie je to proste maximálny psychopat. A ten koniec... to je niečo neopísatelne ( Dalton ako Pán Času proste WOW ). 9/10 ()

Konec času - 2. část (2010) (S04E18)

Epické zakončenie nie len Tennantovej ako Doctorovej éry ale aj Daviesovej ako showrunnerovej. A je to finále ako sa patrí. So skvelým dejom, skvelým záporakom a jedným skvelým zvratom ohladom Pánov Času. Tých vedie skvelý Dalton ktorý je určite jedna z najlepších vecí ktoré Doctor Who predviedol. Ak bude kvalita aj nadalej takto stúpať za jednu ( dve ) série bude DW najlepšie sci-fi zo všetkých filmov/serialov. Koniec 10th Doctora bola emocionálna bomba velmi ma potešilo že sa objavili všetci Doktoroví spoločníci. A nakoniec Matt Smith. Je to velmi zvláštny typ človeka ale predstavil sa ako mladý, energetický, hravý a vtipný ( hláška "Som dievča" bola super ) Doctor. A taký mi bez problemov sadne. 9/10 ()

Vánoční koleda (2010) (S05E14)

Neskutočne dokonalé ! Krásny príbeh ktorý je neskutočne dojímavý, milý, romantický a niekedy neskutočne vtipný ( Marilyn ) a ešte aj poučný. Až toto vypadá ako vianočný špeciál pretože vianočná atomsféra z toho ide až na tolko že aj ked to pozerám v Augustových horúčavách, mám z toho hrejivý pocit Vianoc. Doterajší vrchol Moffatovej práce. Dám 10/10 za dojemný záver pri ktorom padla aj nejaká tá slzička. ()

Doktor, vdova a skříň (2011) (S06E14)

Moffatove Vianočné špeciály sú určite lepšie ( alebo teda Vianočnejšie ) než tie Daviesove. Tento špeciál znovu dodáva hrejívý pocit Vianoc aj ked to neni také silné ako minule. Emocionálny zásah je tentokrát úplne minimálny a dej je tiež slabši než minule. Ako Vianočný špeciál super, ale inak priemer ( narozdiel od A Christmas Carol ). 7/10 ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

Ohromujúce ! Jeden z najlepších dielov DW ak nie priamo ten najlepší. Traja doktori skvelo fungujú, každý má dosť svojho priestoru a prekvapivo tu najviac zažiaril War Doctor Johna Hurta. Ten chlapík je skvelý herec a jeho Doctor je niečo úplne iného než ostatní a práve preto sa mi tak velmi lúbil. Príbeh tiež velmi kvalitný a s prekvapujúcim záverom. Obrat seriálu sa koná a to velký. Matt a David sú starí známi a pozerať sa na nich spolu je velmi zábavné. 10/10 ()

The Time of the Doctor (2013) (S07E16)

Skvelé zakončenie príbehovej línie 11th ( no vlastne 13th ) Doctora. Potešia všetci záporáci, Amy, zaujímave je aj Doctorové starnutie a otázka jakto že Capaldi nastúpi ako nový Doctor. Nájde sa aj pár odpovedí na dlho kladené otázky takže celkovo velká spokojnosť. Zamrzí len to že ako vianočný špeciál tento diel vôbec nefunguje ale inak to asi ani neišlo. Samotná regenerácia je velmi dobrá ale predošlá ma dostala predsa viac. Capaldi má ale zase najlepší nástup na scénu. Ten sympatický starý pán bude dobrým Doctorom o tom som presvedčený :). 9/10 ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner