Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

cinci

Super seriál, prakticky každej díl je svým způsobem originální a o vtip taky není nouze. Je fajn zase jednou slyšet nefalšovanou a mnohdy dost blbě napodobovanou britskou angličtinu. Pro mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů co sem kdy viděl... ()

Bukk

Neříkejte, že jste si aspoň jednou jedinkrát nepomysleli, že Doctor někde prostě musí být a třeba bude příště řada na vás. Protože já jo. A vždycky mi to dodá takový ten pocit toho, že nic není nemožný...Co se samotného seriálu týče, tak souhlasím s tím, že ne každý si cestu k němu najde. Ale jakmile to na vás přijde, tak není co řešit. Narozdíl od mnohých mi změna z Davida na Matta padla jako ulitá. Navíc se dokážu odprostit od toho, co bylo a užívám si každou minutu, ať to hraje kdo chce. Tohle je příběh, který musí přežít a být sdělován dalším a dalším generacím. The Best episodes: Blink ep. to začalo, to byla taková síla a The Weeping Angels jsou zatraceně děsiví. A druhá nejoblíbenější je The Doctor´s Wife, následovaná The Girl In the Fireplace. Pokud mám ještě zmínit monstra, tak miluji ty, která si hrají s vaší myslí. A asi nejlépe to dokázali zatím Silence. Freaky. ()

sedlo03

Zhltl jsem všech (zatím) 6 sezón za 2 týdny, takže očividně mě tento 'seroš' hodně zaujal. Skvělé příběhy, krásná prostředí a ještě neuvěřitelnější vypravování. Co však mě nejvíc fanscinuje je, že to bolí. Zamilujete si postavy, ale každá postava má pouze určitý čas. 'Goodnight Raggedy Man' ()

Kucndo

Původní seriál jsem neviděl, jenom jsem slyšel něco málo o těch doktorech, ale nakonec jsem se rozhodl, že se a toto dílko podívám. Pilot mě zase tak moc nezaujal, ale rozhodnul jsem se, že tomu dám ještě šanci. Sice jsem netušil, že Tennant aka desátý Doktor v první řadě nebyl, Christopher jako devátý byl však překvapivě vynikající, měl rozhodně něco do sebe a na rozjezd byl fakt fajn. První řada mi jinak přišla taková divná... Možná to bylo tím, jak jsem se moc ve Whoniverse ještě nevyznal, ale nejsem si jistej... Celkem mi vadily efekty, ale tak na toto bych měl být u britskejch serošů víceméně zvyklý. Co mi však odpálilo mozek, to byla druhá řada a hlavně dokonalý David Tennant, naprosto svou roli ovládnul. Neskutečně se mi ten seriál líbí a nechápu, že je u nás i tak málo populární. Ty nápady, náměty... neskutečné. Samozřejmě musím říct, že 'Blink' 3x10 je zatím nejlepší díl celýho obnovenýho seriálu. S příchodem páté řady jsem měl pocit, že se úplně změnil celý seriál... Holt co se dalo čekat, když jako 11. Doktor přišel Matt Smith (mimochodem výtečný) a hlavní scénarista Moffat, celý seriál mi najednou přišel na mnohem vyšší úrovni, ale přesto jsem měl raději RTDovy šílené díly plné experimentů, než toto..Dokonce ani dabing není zase tak strašný, viděl jsem pár dílů a zase až tak jsem znechucen nebyl... Rozhodně ale určitě bych nedával Petra Buriana jako Davida Tennanta, to mu vůbec nesedlo... Libor Bouček mi ale nepřišel tak špatný, ten jeho hlas se k Smithovi vcelku hodí. 1. řada 55%, 2. řada 75%, 3. řada 90%, 4. řada 90%, 5. řada 90%, 6. řada 80%, 7. řada 70%, 8. řada 60%, 9. řada 80% Nejlepší díly: Dalek 1x06, School Reunion 2x03, The Girl in the Fireplace 2x04, Gridlock 3x3, Blink 3x10, The Sound of Drums 3x12, Last of the Time Lords 3x13, The Unicorn and the Wasp 4x07, Turn Left 4x11, The End of Time 4x17-18, The Eleventh Hour 5x01, Amy's Choice 5x07, The Pandorica Opens 5x12, The Big Bang 5x13, Let's Kill Hitler 6x08, The Wedding of River Song 6x13, Journey to the Centre of the TARDIS 7x11, Listen 8x04, Flatline 8x09, Under the Lake 9x03, Heaven Sent 9x11 ()

Acrux

Úžasný, bláznivý, chytrý, šílený, vtipný, okouzlující, neočekávaný, geniální, smutný, krásný, bezkonkurenční, nemožný, legendární, cool - takový je příběh o Pánovi času, posledním svého druhu, který cestuje prostorem a časem ve své TARDIS s pozemskými společnicemi a zažívá neskutečná dobrodružství, při nichž mnohokrát zachrání nejen Zemi, ale i celý vesmír před zánikem; a vlastně i Doktor samotný. Doktora si prostě musíte zamilovat a pokud ne, vaše škoda. Co mám nejraději na devátém Doktorovi - jeho nepřekonatelný úsměv, když dostane nějaký geniální nápad, na desátém - všechno!, ale asi nejvíc jeho Conversky v kombinaci s oblekem a jeho hlášku "Allonsy!" a na jedenáctém (na jehož inkarnaci jsem si dlouho nemohla zvyknout, ale nakonec i jeho jsem si oblíbila) - jeho společnice a jeho cool motýlka :D A na závěr pro pobavení moje nejoblíbenější scéna. ()

Greg25

Jedenáctý doktor alias Matt Smith pro mě bude asi už navždy nejlepší Doktor. A hned v závěsu za ním desátý Doktor alias David Tennant. Mám tenhle seriál ráda, k plnému hodnocení mi ale něco chybí - vadí mi nevyváženost jednotlivých epizod (obzvlášť sedmá série byla jak na houpačce), která je logickým a vedlejším důsledkem vlastně skoro každého sci-fi seriálu, i toho, který se v žádném směru nebere vlastně vůbec vážně a pohlíží sám na sebe s příjemnou osvěžující ironií. Dalším faktem je i to, že pokud vám zrovna nesedne představitel některého Doktora (s devátým Doktorem alias Christopherem Ecclestonem to byl běh na dlouhou trať a když si člověk konečně zvykl tak ho zregenerovali), nebo představitelka jeho asistenky (což je pravděpodobnější) máte krapet problém. V jedné z nejoriginálněji vymyšlených věcí (výměny hlavních herců) seriálu, pak může tkvít kámen úrazu, tedy toho, že si kvůli tomu k němu nenajdete cestu, což je rozhodně škoda, protože Doctor Who patří k tomu nejoriginálnějšímu a nejlepšímu sci-fi humoru, který máte možnost vidět. 85% Dodatek z 13.8.2014 - Nakonec to na pět hvězdiček zvednu, protože Doctor Who je jeden z těch mála seriálů, ke kterým se neuvěřitelně ráda vracím a neomrzí mě. A co víc si od seriálu přát? Prostě to má to správné britské kouzlo. 100% ()

BlackHood odpad!

Tak jsem si řekl, že se zkusím podívat na tu britskou legendu, ale wtf!?!?! Dostal jsem úplnou sračku! Trailery vypadaly extrémě dobře, ale první díly ( vydržel jsem jen 2) jsou úplně bída! Efekty hrozné, akce hrozná, napětì vůbec není, děj hrozný - nějaké chodící plastové figuríny, které mají vyhubit lidstvo, ale najednou se objeví Pán z budoucnosti, který vyleze ze své telefonní budky a všechny zachrání!? A to bych ještě přežil, ale chování postav a jejich výkony - vážně bída, nepřesvědčivé, mám pocit, že nikde ještě nebyly horší. Například: "Půjdeš se mnou do budky zachraňovat svět?" Odpověď: "Ne, zůstanu s rodinou." Po chvilce:"Nerozmyslela sis to?"Usměv na tváři: "ANO!" Wtf? Úplná blbost, 85% vážně nepochopím! Miluju scifi, ale tohle je SHIT, který je srovnatelný s Ulicí, Ordinací v růžové zahradě a dalších sraček, kdy se k vaší hlavě blíží nekonečno kidů. 0% ()

Blue.Shark

Váhal jsem mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, ale nakonec jsem se rozhodl pro plnou palbu. Doctor Who je velice zvláštním seriálem. Některé díly, hlavně několik počátečních z první série, na mě působily hrozně levně a vyloženě nesympaticky. To se ale nakonec vcelku spravilo a i přes některé horší epizody musím uznat, že má tenhle seriál duši. Skutečný vrchol ale přijde s pozdějšími epizodami, kde se objevují propletenější a navazující příběhy a také poněkud komplexnější pohledy na cestování časem. Tímhle vším dohromady Doktor Who vytváří svět, který stojí na povážlivě jednoduchých myšlenkách, ale je obtěžkán tolika nápady, že mi ta jednoduchost jakožto fanouškovi tvrdého sci-fi vůbec nevadila. Hlavním poznávacím znakem je, že Doctor Who dokáže vyvolat široké spektrum pocitů sahajících od dětinské romantické rozvernosti až po temný horor. Krátké statistické shrnutí: Společnice hodné zapamatování: Rose, Amy a Clara. Nejlepší rasy: The Silence, Weeping Angels a Vashta Nerada. Nejhorší rasa: Absorbaloff. Nejlepší vedlejší postava: Sontaran Strax. Nejlepší scénárista: Steven Moffat, nechť jsou požehnány jeho šílené nápady. Těším se na další řady. ()

Paul_cz

Těch pět hvězd je v podstatě za Tennantovy sezóny, které mě bavily fakt hodně ve všech směrech. Parádní family scifi. První Ecclestonova sezóna taky měla pár gemů. Pak nastoupil Smith a hlavně Moffat a bavit mě to postupně přestávalo. Nakonec jsem Smithovu éru dojel, ale na Capaldiho, jakkoliv je ten herec skvělý, už náladu nemám. Ne pod Moffatovým vedením. Tenhle člověk umí psát fantastické jednotlivé díly, ale dohlédnout na kvalitu celých sezón prostě nezvládá. Dropped po 7 sezónách a finálních dvou speciálech (Time of the Doctor). ()

Hepy13

Tohle je hodně, ale vážně hodně trhlej seriál, takže není pro každého. Ale kdo má rád Sci-fi, a zkousne všechny ty šílenosti, určitě se mu bude líbit. Je to prostě originálni jízda celým časovým spektrem. Po první sérii nic moc. Ale musím dát zde většině za pravdu, že s přibývajícími sériemi je seriál pořad lepší, a o nové nápady není nouze. Problém v Doctorovi Who je velká nevyrovnanost kvality jednotlivých dílů, některé super, jiné nuda. Další problém mám s protáčením hereckého obsazení hlavního hrdiny (to v seriálech přímo nenavidím). Na mě je tenhle seriál moc šílený, a chvílemi i amatersky působící. ()

Hadati

Starý seriál v novém moderním kabátě. I přesto, že má tento seriál možnost využívat ty nejlepší efekty dnešní doby, ponechali si tvůrci v seriálu klasickou absurditu Doctora Who. Seriál obsahuje nejen dobré sci-fi příběhy, ale také používá jemný britský humor a nadsázku. ()

Heffleyka

Přestože Sci-fi není ani zdaleka mým nejoblíbenějším žánrem, tohle jsem si zamilovala! Každý díl je jedinečný, pro mě jsou asi nejlepší ty z minulosti, jako ten s Shakespearem nebo Agathou Christie. ("Agatha Christie".. "Co je s ní?" ;) Nejsympatičtější a nejlepší je rozhodně David Tennant, ten dal Doctorovi tu správnou "šťávu"! .....Aloooonsi! ;) ()

Finarfin

V ději je tolik nesrovnalostí a logickcýh nedorazů, že se to ani nedá počítat, ale tvůrcům se podařilo něco neočekávaného, oni z toho udělali klad! Měl bych pár připomínek, třeba frekvenci úmrtí hlavních představitelů, by mohli zkusit srazit pod 1 na díl v průměru. Objektivně by to mělo být asi o jednu hvězdu méně. Je, pravda, že člověk narazí i na dost slabé díly, ale ten zbytek je prostě unikát. To je rozdíl mezi kvalitním a kultovním. ()

Silencia90

Já to vůbec nechápu :D Viděla jsem pilot a přišlo mi to jako nevýslovná béčková kravina. A teď tady to hodnocení, a ten celosvětový úspěch a uznání..... já to prostě nechápu :D Jdu zkusit druhý díl, jestli jsem tam něco přehlídla, nebo nevim... EDIT: No tak druhý díl byl teda o dost lepší. Třetí však zase nic moc. No holt jsem asi neobjevila to kouzlo, co všichni tady. ()

joudas

Jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl a doufám, že ještě dlouho vídat budu. Tak. Už samotný nápad s cestováním časem a prostorem dává takřka neomezené možnosti. Minulost, přítomnost, budoucnost, Země, Mars, vesmír, nestvůry, roboti, duchové,... cokoliv si člověk (scénárista) zamane, to se může s Tardis a Doktorem stát. A když už jsou hlavní představitelé nebo prostředí okoukané, tak se všechno jednoduše změní a jede se vesele dál. Geniální. V praxi se sice stejně většina dění točí okolo Země, ale to vůbec nevadí. Hlavní je zábava a zábavné to teda rozhodně je. Lví podíl na tom má samozřejmě excentrický, energický, ale svým způsobem i nebezpečný Doktor. S tím se pojí i výborný casting, protože herci Doktora i jeho společníků jsou vybíráni bezchybně a to bez výjimek. Jediné, co mě trochu mrzí, že v posledních sériích vymýšlí Moffat na můj vkus až příliš velké timey wimey šílenosti, ale na druhou stranu to není nic, co by mi kazilo zážitek. Doporučuju všem, byť ten, kdo nemá sci-fi moc v lásce, bude asi trpět. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner