Obávaný bojovník

• Česko Obávaný bojovník (viac)

Koncom 19. storočia sa malý Huo Yuan-Jia snaží vyrovnať svojmu otcovi a dosiahnuť jeho majstrovstvo v bojovom umení Wu Shu. Jeho najväčšou túžbou je robiť česť svojmu rodu a byť tým najlepším. To sa mu po rokoch tvrdého tréningu a náročných súbojov aj podarí. Povesť majstra bojových umení sa šíri rýchlosťou blesku, ale úmerne s prichádzajúcou slávou rastie i jeho pýcha, tvrdohlavosť, arogancia a povýšenectvo. Správa sa pohŕdavo nielen k svojim obdivovateľom a študentom, ktorí sa od neho chcú učiť, ale aj k vyzývateľom, čo napokon vyústi do tragédie. Keď v súboji bezdôvodne zabije iného majstra, jeho žiaci mu prisahajú odplatu a krutá krvná pomsta padne na celú Huovu rodinu. Zlomený a smútiaci bojovník zmizne na sedem rokov a prejde strastiplnou cestou, aby pochopil podstatu bojových umení a objavil skutočný zmysel boja. Nový bojový štýl mu prinesie úspechy, vedie k založeniu športovej federácie Jin Wu a vyvrcholí legendárnym šanghajským súbojom so štyrmi cudzincami v roku 1910, na ktorý nikto nezabudne. (TV JOJ)

nithiel

Bohužel, nic víc než celkem zábavnou oddechovku jsem v tomhle nenašel. Tuctová zápletka o tom, že v boji není nejdůležitější vyhrát mě nadchnout nedokázala. Hrdinové v soubojích sice poletovali o něco méně než obvykle, ale stále to bylo dost daleko za hranicí fyzikálních zákonů, i když uznávám, že to k těmhle filmům prstě patří, jen to nedokážu skousnout. ()

C0r0ner

Možná kdybych to viděl před všemi těmi Ip Many a Opilými mistry a dalšími v podstatě identickými filmy, hodnotil bych lépe, ale takhle mi připadalo, že to je jak Rychle a zběsile 28 - pořád to samé dokola. Takže žádný průser, ale taky nic úchvatného. 50% ()

BUD-SFIS

Hezky zpracované téma národního hrdinství a také pozvednutí Číny. Jet Li zase předvádí parádní kousky, které jsou mu vlastní a příběh se uložen na začátek století, což bylo dobrým tahem. ()

Wormboy

Fantasticke divadlo. Jet Li nie je ziadnym Jackom Nicholsonom,to je vsetkym jasne a nikto to od neho ani necaka. Fearless je krasne natocena sekacka,ktora ma vsak velmi pokazeny koniec,inak v podstate proti filmu nic nemam.Sice je to "preposolstvovane",ale celkom mi je to fuk,lebo sa na to dobre pozeralo,len ten koniec...akoby autori vela krat pozerali Scottovho Gladiatora a chceli postavit Li-mu pomnik.3,5/5 ()

Dannysek4U

Perfektni obrazovost, dokonala choreografie, pribeh mozna prilis linearni a jednoduchej, ale zase s dobrym spadem a bez vyraznejsich hluchych mist, kde by se mohl clovek nudit. Jen ta ruda hvezda na stite wu shu skoly, nemene obvykle rude poselstvi a litanie na zapadni obchodniky bez cti a hrdosti, ktery nechapou dusi bojovnika, ty me trochu mrzej. Ale lepsi to asi hned tak nebude. thx to Mira PL za titule ()

Flynn

Hodně povedený snímek s příjemnou filosofií a hezkým zpracováním. Dobré scény, ovšem nedoporučuju český dabing, po shlédnutí asi půl hodiny na TV nova sem se spíše smál , než že bych si film užíval... ()

Morzael

Konečně po dlouhé době vydařený film s tématikou bojových umění. Fearless je opravdu skělý film, ukazující, že bojová umění nejsou soutěž, ale tradice a sebezdokonalování. Huo Yuan Jia dostane pořádnou lekci, když si najivně myslí opak. Díky této lekci se stane pravým mistrem. Závěr filmu mě opravdu dostal, a závěrečný souboj s Japoncem byl nejen uvěřitelný, ale dokonce technicky správný, znalci bojových umění si jistě všimnou zakladního obraného posteje u Japonce. Jejich konverzace o čaji byla opravdu typická pro jejich kultury. Všem milovníkům bojových umění doporučuji tento film. ()

campix

Když se blíže podíváte na tvorbu Ronnyho Yua, tak zjistíte že jeho rozsah je poněkud široký. Obávaný bojovník mě v konkurenci dalších asijských mlátiček ( jako například Yip Man) lehce zklamal, ale Yuovi tvorby to vypadá jako skvost ( ve srovnání s Chuckyho nevěstou a Freddy vs Jason). Sice je tam velmi zajímavé to srovnání čínského WuShu a ostatní (většinou západních) bojových umění. Jenže celkově toho filozofování tam je nějak moc a souboje jsou až příliš přehnaná. Prostě jsem se u Obávaného bojovníka nebavil tak jako u jemu podobných filmů. ()

zette

Takova typicka cinska pohadka pro dospele, ktera je urcena predevsim pro fanousky bojovych sportu, coz nejsem. Ja tuto jejich kulturu respektuji, ale nicim me nefascinuje v tomto pripade. ()

Juto

Samozrejme, je to akcia, ktorá vytvorí alebo zlomí film o bojových umeniach, a súboje sú tu skvelé. Plynulé, kinetické a po celú dobu zábavné. Yuen Woo Ping dobre pracuje s choreografiou bitiek, ktoré len trochu kazí nadužívanie špeciálnych efektov. 7/10 ()

emo

Jednoducho pecka a asi najlepší bojový film za posledných desať rokov! Nebyť ponaťahovaného a patetického konca, dal by som aj plné hodnotenie. Jet Li dokazuje,že ešte stále na to má a s jemnou pomocou compíkov a slow-mo dokonca prekonáva aj svoje najslávnejšie pecky. Jednoznačne doporučujem každému fandovi kvalitnej akcie! ()

WolfR

Nevím, zda mě ještě někdy nějaký wuxia film, a ne že bych jich plánoval ještě zhlédnout nějak hodně, přesvědčí k plnému hodnocení. Dokázal to zatím jen Tygr a drak. Nicméně tady jsme dlouho váhal mezi 3 nebo 4 hvězdami, případně 6/10 nebo 7/10. Nakonec vyhrála ta hodnotnější varianta. Je to povedený film s výbornou choreografií a skvělým Jetem Li v hlavní roli. Nicméně tempo někdy stagnuje a v některých chvílích mi to přišlo tak nějak bez děje. Ale on tam je ten vývoj postavy a nějaké to poselství na závěr, takže tedy 4 hvězdy. ()

Radiq

Bojůvky dobré a žádný lítání ve vzduchu a porušování fyzickejch zákonů tam není, teda je, ale už to není tak přehnaný, teda je, ale dá se na to dívat, teda jako že to bylo fakt dobře udělaný a bavilo mě to. ()

otík

Jet Liho návrat ke svým kořenům a možná tak trochu i k sérii Once upon a time in China. Jako bájný bojovník svádí souboje na život a smrt a když už porazí všechny vyzyvatele, nechtěně se zaplete s jiným mistrem, jehož učedník mu pak povraždí rodinu. On scela zbaven smyslů odchází do divočiny, kde téměř umírá, ale nachází skupinku hodných lidí, kteří mu pomohou opět začít žít a hlavně najde tam smysl života. Po několika letech se vrací do rodného města, aby tam vybudoval školu Wu-šu a vybojoval svůj poslední zápas. Film natočený v duchu asijské tradice, které Evropan příliš nerozumí. Bojové scény jsou úžasné a je obdivuhodné, co zvládne Jet Li natočit i ve svých třiačtyřiceti letech. Přesto mě to moc nezaujalo a dávám vyloženě subjektivních 60 %. Jinak je to kvalitní a skvěle natočení i vymyšlený film. ()

tom88

Uáá, ďalšia bojovka ala Jet Li a znova vydarená. Na Hrdinu to nemá, ale tiež je to super film, ktorý nenudí ani na chvíľu, dej je jednoduchší a stále baví. Herci sú fajn, natočené je to veľmi zručne a presvedčivo. Kamera je výborná, súboje sú dokonale nasnímané a sú sakra cool. Jet Li je naozajstný borec a mal by sa venovať iba takýmto filmom. Pridávam do poličky ďalší klenot, hneď vedľa Hrdinu a Klan lietajúcich dýk. 85% ()

Šuplík

Tiež som v prvej polovici pohundrával v štýle "a zase klasická zápletka", "tie lámačky dosiek sú naanimované" alebo "krv je ružová", no pokračovanie ma usadilo. Vec nabrala obrátky. Brutálne. Všetko začalo dávať zmysel. Si kápo, Ronny Yu. A Jet Li je herec od fachu. Týpci rozohrali hru, na ktorú sa len tak nezabúda. Napriek názorom niektorých tunajších užívateľov, počiny ako Tyger a drak či Klan létajících dýk jej nesiahajú ani po päty. Síce tiež nie sú najhoršie, ale režisérskou dokonalosťou a hĺbkou vyjadrenia myšlienok uviazli kdesi na plytčine, minimálne jednou nohou. Prepáčte, Ang a Yimou... Zato HUO YUAN JIA je nárez, aký som už dlho nevidel. "Prehral som. Cez všetku svoju snahu. Cítim to v srdci." Díky za tip, Bhaktuni. ()

matezzz

Jet Li v jedné z svých nejlepších rolích. Efektní souboje a není jich málo, promakaná psychologie Jetovy postavy, to jsou kvality filmu. To jak se z mladého frajírka stane citlivý, správný muž, je velmi pěkně a uvěřitelně natočeno. A k tomu Jetovo bleskurychlé kung-fu, hmmm, dohromady mi to dává 5*. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)