Ip Man: Cheung Tin Chi

• Čína Ye wen wai zhuan: Zhang tian zhi (viac)

Čcheung Tin Čch' (Max Zhang) po prohře s Ip Manem odchází se svým synem Fungem, opouští svět bojových umění a otevře si obchod s potravinami. Při jedné rozvážce narazí na Kita (Kevin Cheng), který provozuje opiové doupě, a dvě kamarádky Julii (Yan Liu) a Nanu (Chrissie Chau), které před Kitem utíkají. Tin Čch' jim pomůže a porazí celý Kitův gang. Kit si to ovšem nenechá líbit a rozhodne se pomstít. (LangiJ)

iXtr3m3

Veľmi slušný spin-off k legendárnej Ip Man sérii. Max Zhang síce nie je Donnie Yen, ale zdatne sekunduje jeho úlohu. Čo potešilo, tak určite Dave Bautista, ktorý sa nemusí hanbiť, že nešiel do áčkovej produkcie a samozrejme stálica Ip Man série Yu Xing. Tony Jaa mal len mini úlohu, ale rovnako potešil. ()

Martrix

Tak toto je typický příklad "fejkové" propagace. Do názvu dáme Ip Mana, nalákáme na jména jako je Dave Bautista, Michelle Yeoh, Tony Jaa a pro jistotu i Donnie Yen(přestože byl pouze ve flashbacku) a on se někdo chytí. Že to celé bude mít politický podtext ve smyslu...bídní kolonizátoři k nám zavlekli drogy, ponižují nás a parazitují na nás, to bylo jasné...režim si vždycky rádi přihřeje polívčičku, ale většinou to vynahradila dobrá akce a souboje. Jenže dobré dvě třetiny je Ip Man: Cheung Tin Chi spíš rodiné drama plné patetických blábolů a jediný za něco stojící souboj se odehraje až na konci. A to ještě není žádná sláva, protože uměle zrychlené pohyby Bautisty působí naprosto směšně. Chvílemi je to fajn, to když to silově hrne do Zhanga, kterému je v tu chvíli kung-fu k ničemu, ale v kombinaci s tím pekelně blbým scénářem je to prostě bída a oproti Ip Manovi druhá liga. Dvě hvězdy dám za pěkný moment se skleničkou a Bautistu. ()

Blackhand47

Příjemné kung-fu béčko, které zapadá do "Ip Manovského univerza". Zhang jako mistr bojových umění fungoval již ve třetím filmu a jde vidět, že v pohodě utáhne i vlastní spinoff. Ostatní herci mu skvěle sekundují a je jedno, zda se jedná o čínské gangstery, majitele baru nebo Bautistu coby hlavního padoucha, který uplácí britské jednotky a štve je proti Číňanům. Úvod filmu na mě působil strašně komicky, ale naštěstí to časem trochu zvážnělo a solidních soubojů tu máme požehnaně. Jo a Kitova saka jsou prostě super. 75% ()

Tamten

Standardní děj, který není zcela blbý, ale není ani nijak zázračný. Velmi solidní souboje, ve kterých jsou vidět dobré techniky i choreografie. Škoda, že si neodpustili souboj jednoho člověka proti 20 mečům, ale co se dá dělat. A ještě větší škoda těch špagátů, které tam místy jsou vidět, zvlášť, když většina herců má na to je nepoužívat. Tony Jaa je jen lákadlo do obsazení a nemá významnou roli. I tak ale solidní bojový film ve svém žánru. ()

sedm.1

Tento odklonek Ip Mana svůj původ ani na chvilku nezapře, a to prakticky ve všech ohledech. Zápletka je tuctová, předvídatelná, naivní, zároveň ovšem rozhodně nenudící, mající spád a disponuje vším, co od podobného filmu divák čeká. Emoce a jednotlivé dramatické okamžik jsou pak příznačné pro východoasijskou kulturu, tudíž afektovaně přehnané, nicméně s tím už musí divák tak nějak dopředu počítat a v podstatě jde jen o zvyk, což ovšem platí i pro atmosféru. Postavy jsou též typické pro tento typ snímků, což znamená jednorozměrné, nepřekvapivé, rutinní, zároveň ale i typologicky výrazné a sympatické. Co se přímo herců týče, tak zde máme několik známých jmen, která vesměs nezklamala, Max Zhang je prvotřídní bojovník s velmi příjemnou tváří, Michelle Yeoh je i v téměř šedesáti pořád slušné kotě, Bautista jako gorila v takovéto roli může také jen těžko zklamat, a tak je jen nehorázná škoda většího nevyužití geniálního Tonyho Jaa, který tu slouží prakticky je jako lákadlo v titulcích, jelikož až na jeden souboj tu vlastně vůbec nefiguruje. Zásadním parametrem pro hodnocení tohoto snímku je pro mě každopádně kvalita zpracování akce, a i když jí tedy není až tolik, co jsem očekával, tak jsem se souboji vesměs spokojen, samozřejmě tedy až na použití drátů v několika soubojích, což považuji za naprosto zbytečné, ale jinak si to zde borci rozdávali více než efektně, a mít to ještě o trochu více přehlednější a klidnější kameru, byl bych zatraceně spokojen. Celkově je tak zkrátka tato čínská bojůvka více než solidním žánrovým příspěvkem, který si cílový divák jistě dostatečně užije. ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)