Ip Man: The Awakening

• Čína Ye wen zong shi jue xing (viac)

Rominator

Mladý Ip Man (Xie Miao) se v Hongkongu setkává s přítelem z mládí, který mu nabídne místo pro přespání. Bufeng se žíví jako rikša. Při jedné jízdě si Ip Man všimne něčeho podezřelého a dostává se do konfrontace s obchodníky se ženami. Vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy je unesena Bufengova sestra... Streamovací kanál Hi-YAH!, který se specializuje na filmy akční a s bojovým uměním, příchází s vlastním Ip Manem. Příběh nepřináší něco originálního a hlavně recykluje. Těmi zlými jsou tentokrát Britové. V ringu se tak střetává Wing Chun versus Bartitsu. Film je o chloupek lepší jak Ip Man and Four Kings (2019), Young Ip Man: Crisis Time (2020) a Ip Man: Kung Fu Master (2019). ()

JokerBaby

Ak bude mať film názov IP MAN. Tak ten film musí byť dobrý. IP MAN je značka. A stále si získavá mnoho obdivovateľov. Akčné filmy nie su pre každého díváka. A ked tam ešte hrajú Číňania okruh sa zužuje. ZA MŇA 5 hviezd. Prečo ? Lebo je to film o Kung Fu. Ak ti to nič nehovorí. Ten film nie je pre teba. Nemôžeš ho preto ani hodnotiť. Len tu budeš trepať sprostosti ako niektorí doma-sedi - čo možno nevedia kopnúť ani do lopty . Ak ti hovorí niečo slovo WING CHUN. Tak to musíš vidieť. Je to štýl čínskeho bojového umenia. A o  tomto umení je značka IP MAN . K veci ::: Film je o mladom bojovníkovi ktorý príde do mesta a stretne sa s nespravodlivosťou všade kde sa pohne.. Vo  filme narazí aj na silných protivníkov Anglického bojového umenia  ,,Bartitzu,, z vyššej spoločenskej lóže - Miestny gang. Je to dobrý film. Pozrel som ho na jedným dychom. ()

Lacike

Maník s IP adresou v 793. pokračovaní je späť. Tentokrát sú znova za zloduchov briti, ktorí obchodujú s bielym, ehm vlastne žltým mäsom. Lenže majú smolu. Pretože unesú sestru IP adresovho kamaráta Bufáča. Pred spravodlivosťou IP adresy ich neochráni ani super duper britské bojové umenie Barmicvu. Ostáva sa im len modliť, aby to mali čo najskôr za sebou. Rejžovia sú v tomto ohľade milostivý a bez úvodnej a záverečnej rozsypanej ryže, to má menej ako 80 minút. Zápletka napriek jednoduchosti a zbesilému tempu celkom funguje. Síce som nemal pocit, že sledujem film, ale skôr dvojepizódu nejakého seriálu, ale ok. Aj nad tým, že hlavný hrdina sa správa ako dvadsiatnik a vyzerá dvakrát tak staršie, by som zažmúril oči do šikmej polohy. Obrovským sklamaním sú ale bitky. Choreograficky by ešte boli ok a borci evidentne nejaký ten rôčik tréningom strávili. Ale rejžovia to posrali. Častokrát sú bitky neprehľadné. Debilne strihané a snímané v detailoch. Najviac ma ale iritovalo, že komplet všetky chvaty pôsobia sekane. Až som mal pocit, že môj legálne ukradnutý rip je vadný. Tí parchanti proste behom chvatov vyhadzovali jednotlivé snímky, aby to pôsobilo dynamickejšie a údery tvrdšie. Výsledkom je pravý opak. Bitky ma kvôli tomu vôbec nebavili. Takže k čomu je dobrý kung-fáč s mizernými bitkami? To fakt neviem. Pokiaľ v 794. pokračovaní nebude znova Donnie, tak na Maník na mojej adrese už nepochodí. 4/10. ()

kak2s

Hodně slabá kopie originálu ať už části příběhu, které jsou klasicky vykradené z jiných již natočených dílů Ip mana, obávaného bojovníka apod. Nebo stejně tak otřesné až ubohé souboje. Nechápu, že si někdo dá tu práci s tím natočit něco tak otřesného a že se najde někdo kdo to celé zaplatí. Škoda toho zpracování, když jsem to zahlédl marně jsem doufal, že je to něco skvělého co mi uniklo a s nadšením jsem se pustil do sledování, bohužel je to jen další odpad doby post-covidové. Hlavně, že tam hraje britský černoch, hned je to genderově ok, už tam chyběli jen buzeranti, ono a bylo by to hodné marvelu. ()

xxmurphyxx odpad!

Neviem, čo fetovali ostatní pri sledovaní tejto bezbrehej kokotiny, ale minimálne dve igelitky pika musel každý vyfúkať, inak si neviem vysvetliť tie hodnotenia. Toto je absolútny výsmech a hlavne hnusná dehonestácia odkazu Ip Mana a všetkých jeho filmom do teraz. Toto je len úbohá kokotina za pár jüanov bez nápadu, emócie, náznaku kvality, či srdca, parazitujúca a znásilňujúca značku Ip Man. Dojenie vydojeného a sodomia legendy. Banda do extrému prehrávajúcich pandrlákov si dáva po hube v extrémne zle nasnímanej a zostrihanej akcii na pozadí fascinujúco lacných digitálnych efektov prskaviek, petárd, výbuchov a krvi, zasadených do bakelitových kulís a na plátno namaľovaného pozadia, kde sú každé tri minúty ochutené otravnými slow mo zábermi, ktoré zrejme slúžili, aby sa ako tak natiahlo toto úbohých osemdesiat minút trvajúce peklo. Absolútne jeden z najhorších filmov posledných rokov. Ako veľkého milovníka Ip Man filmov ma to o to viac bolí. Fuj, Hanba. ()