Obávaný bojovník

• Česko Obávaný bojovník (viac)

Koncom 19. storočia sa malý Huo Yuan-Jia snaží vyrovnať svojmu otcovi a dosiahnuť jeho majstrovstvo v bojovom umení Wu Shu. Jeho najväčšou túžbou je robiť česť svojmu rodu a byť tým najlepším. To sa mu po rokoch tvrdého tréningu a náročných súbojov aj podarí. Povesť majstra bojových umení sa šíri rýchlosťou blesku, ale úmerne s prichádzajúcou slávou rastie i jeho pýcha, tvrdohlavosť, arogancia a povýšenectvo. Správa sa pohŕdavo nielen k svojim obdivovateľom a študentom, ktorí sa od neho chcú učiť, ale aj k vyzývateľom, čo napokon vyústi do tragédie. Keď v súboji bezdôvodne zabije iného majstra, jeho žiaci mu prisahajú odplatu a krutá krvná pomsta padne na celú Huovu rodinu. Zlomený a smútiaci bojovník zmizne na sedem rokov a prejde strastiplnou cestou, aby pochopil podstatu bojových umení a objavil skutočný zmysel boja. Nový bojový štýl mu prinesie úspechy, vedie k založeniu športovej federácie Jin Wu a vyvrcholí legendárnym šanghajským súbojom so štyrmi cudzincami v roku 1910, na ktorý nikto nezabudne. (TV JOJ)

Ajbell

Superschopnosti pri zápasoch boli až priveľa, takže som mal občas pocit, že pozerám Avengers. Ale rozumiem tomu, každý národ chce svetu ukázať svojich hrdinov v tom najlepšom svetle...a život tohoto bojovníka je určite hodný takéhoto filmu. ()

Oshinobi

Jet Li v naprosto bestiální formě + krásný vhled do čínské kultury = famózní dílo. Doporučuji kouknout na prodlouženou verzi, která se o něco déle věnuje jeho dětství a především životu v té horské vesnici, kde si bude muset projít i jedním soubojem s jakýmsi bojovníkem z vedlejší vesnice. ()

Harding164

Solidní wuxia. Jet Li je ve formě a buší borce hlava nehlava. Příběhově není o čem povídat. Jsou tu spíše jen hrubé náznaky a na filmu je znát že ho značně sestříhaly. Příběh je tu spíš, aby vás vedl od jednoho souboje ke druhému, což zvládá celkem svižně. Kdyby si ještě odpustili ty rádoby oduševnělé kecy tak by to bylo naprosto boží, ale člověk holt nemůže mít všechno. Samotné boje jsou skvělé jak vždy.  Filmaři se nezalekli brutality, a tak se lámou kosti vlevo vpravo a v některých scénách i teče krev. Jediné, co bych filmu vytkl je konec.  Finální souboj, ke kterému celý film směřoval, se nakonec nekoná což mě celkem zklamalo. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)