James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Kingjiri

Výborná bondovka, ve který mě Daniel Craig jednoznačně přesvědčil, že bude právoplatným nástupcem všech jeho předchůdců v rolích Bonda. Svět se postupem času mění a stejně tak by se trochu měl měnit i typ herce, kterej bude Bonda hrát. Myslím, že Craig přesně odpovídá dnešní době. Poslední bondovky s Brosnanem nebyly vůbec špatný, ale Casino Royale má opět tu pravou bondovskou atmosféru, typickou předevšim pro starší bondovky (např. scény v samotnym kasínu byly fakt skvělý). Na scénáři se tvůrci v dobrym slova smyslu vyřádili a já se bavil od začátku do konce, takže pět hvězd je pro mě jasná volba. ()

kersten

No nieje to už klasická bondovka, čo mi na tomto filme aj najviac vadilo. Zbytočne dlhé, Daniel Craig absolútne nesympatický a do tejto role sa mi vobec nehodil. Proste zbytočne dlhý akčný film, ktorý neponúkol nič nové. ()

Castielo

Hodně slabá bondovka. Kde je vytříbený vkus, styl a šarm pravého Bonda? Tady jsme svědky přesně toho, co s klasikou udělá Hollywood. Hezká těla, luxus, povrchnost. NUDA! Velké zklamání! 2* ()

Smidak

Pro mě jednoznačně nejlepší Bondovka a jsem moc rád, že jako hlavního představitele vybrali právě Daniela, protože má opravdu něco do sebe a věříte mu naprosto všechno. Víc takových Bondovek! 5* ()

ClayGirl

Craig není James Bond! Vypadá jako italský módní návrhář, který rád nosí pánské boty na podpatku a šáteček s leopardím vzorem a za tou holkou šel jenom proto, aby mu prozradila, kde koupila ty rozkošné koktejlky. ()

Fionor

Jako dobrodružný akční film by si to zasloužilo i víc než 3/5, ale tohle je Bondovka a proto jsou na ni uplatňována trochu jiná měřítka. Tatam je nadsázka a důvtipná lehkost předchozích filmů, a stejně tak se výrazně proměnil Bondův šarm. Craig je překvapivě dobrý herec a s přehledem zvládá celou škálu emocí, ale v jeho podání je bond podobný spíše východoevropskému ranaři, než britskému gentlemanovi, kterým byl uplynulých více než 40 let. A taková úprava zavedené značce Bond až tak moc nesluší. Kromě toho, film v druhé polovině (po skončení turnaje) rapidně ztratí tempo a až do závěrečných titulků se mu nepodaří jej nabrat. Přesto je Casino Royale stále dost dobrý film na to, aby jej stálo za to vidět, i když skalní fanoušky agenta 007 asi nerozjásá.. ()

Dimo

Velmi dobré. První bondovka, která se mi líbí a to hodně. No a jako fandu železnice Pendolino a česká železnice rozhodně potěší. ()

Biopler

Bondovky nie sú moja káva. Táto však zaujme. Craig ako Bond je určite zaujímavý, má charizmu, ale režisérov prístup ma k nemu poriadne nepustil. Cítim chlad, akoby o ňom nič neviem, len, že je agent a že je zdravo drzý. Naháňačky či prestrelky sú fajn, ale ničím ma nevytrhli zo sedadla. Štava, šťava, to tam chýba. Napríklad honičku z The French Connection by som pozeral každý deň a aký je to starý film... ale má čaro, vidíte prežitie scény celý telom, nie len tým, že niekto napne svaly... Avšak nemôžem povedať, že som sklamaný, v globále som čakal taký film aký nakoniec bol. ()

P. J. D.

Když snímek zpětně přehodnotím, není tak úžasný a skvělý, jak se zdá. Za pozlátkem velkoleposti (jak jej mnozí zveličují) se skrývá spousty a spousty nudy, kterou člověk může zažít snad jen při sledování pokeru (pokerový fanoušci zřejmě musí jásat). Akční scény ve snímku sice jsou, ale abych byl upřímný, ty to nedokáží vyvážit. Příběh by byl zřejmý a přímočarý až do momentu, než je hlavní záporák poražen - samozřejmě by kolem toho měla být pořádná akce a podobně, avšak to se nakonec nekoná. Namísto toho se objeví jeden velký otazník po němž následuje půl hodina prakticky o ničem (příliš toho nevysvětlí a spíš celou věc zamotá). Craig hraje dobře, Eva Green mu zdatně sekunduje a Mads Mikkelsen jako záporák plní dobře svoji roli. Je tu ale jedno velké ALE. Jak již bylo zmíněno - scénář. Vše by to bylo perfektní, pokud by nebyl tak zbytečně překombinovaný. Takhle bohužel 3 z 5. ()

Darckol

Bondovky ako fenomén šli vždy pomimo mňa. Aj tento film mal isté nesporné kvality, avšak akosi to prefučalo okolo mňa a neostalo mi nič, čo by som mohol seriózne vychváliť, na čo by som sa mohol s radosťou znova rozpamätať. Bond fajn, bond-girl (či ako to vlastne všetci volajú) fajn, záporák fajn, príbeh fajn... Ale čo z toho? :) 7,5/10 ()

Mayers

To se takhle sejdou u pokrového stolu dlouhovlasej japonec, tlustej černoch, seveřan brečící krev a eugenický anglán :-)) Bond mě nikdy moc nebral ale Campbellova nulanulasedmička se mi líbila moc. Casino Royale na nás hned po parádní karetní sekvenci vychrlí TOP akční scénu (přepráskanou, ale famózně provedenou), aby nám další dvě hodiny dávkovalo romantiku, napětí a hlavně zajímavé pokrové souboje. Craig mi na Bonda dobře sedí - hlavně kvůli tomu svýmu věčnýmu pokrksichtu. Beru i přechytračelou Green a palec nahoru za charizmatického záporáka Mikkelsena (hned jsem si vzpoměl na HON). Dan Craig možná není největší nadsamec v historii Bondů ale toho klidného zabijáka mu žeru. Zasloužených 80% EDIT: Po zhlédnutí dalších dvou dílů zvedám hodnocení na 5 hvězd. Nejsem zrovna největší fanda akčních filmů ale Casino Royale mě prostě něčím uchvátilo a je zábavné i na poněkolikáté. ()

PEZ

S Casino Royale (ďalej CR) som to mal divoké. Keď som ho videl prvýkrát v roku 2006, bol som totálne sklamaný, film mi prišiel prázdny a o ničom. Navyše mi v ňom absolútne nesadol Daniel Craig, vôbec mi neprišiel ako ten správny typ na Bonda. Pracovne som si ho nazval "vypelichané kura" (scéna ako vychádza v plavkách z mora). Prešli roky a keďže film mal a má dobré hodnotenia, dal som mu druhú šancu. Na moje prekvapenie, tentokrát bol môj pocit po dopozeraní omnoho lepší. Už to ma zarazilo. Ale dnes, keď som v jednom slede videl staršie "brosnanovky" a následné CR po tretí krát, proti ním je Casino Royale totálna špička a hlavne úplne nový - vyšší - level filmárskej verzie Bonda. Asi som musel dorásť na nuansy a detaily v CR. Tak ako dokázal Martin Campbell vraziť novú, sviežu energiu bondovskej sérii natočením GoldenEye, takisto to znova (!) dokázal skrz Casino Royale. Ale tentokrát to bol začiatok s veľkým Z. Je to reštart série ako sa patrí - podľa prvej bondovskej novely Iana Fleminga, popisujúc úplné začiatky agenta 007, jeho prvú misiu. To všetko s novým hereckým predstaviteľom. Môžeme ďakovať Nolanovi, pretože producenti boli ohúrení jeho temným podaním netopierieho muža v Batman Begins a rozhodli sa v podobnom duchu natočiť oveľa realistickejšieho a temnejšieho Jamesa Bonda. Podarilo sa. K tomu vynikajúca kamera, výborný casting a minimum CGI. A na záver odvážna scéna mučenia. Tlieskam, tento "nový" Bond je konečne podľa mojho gusta! ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze