James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

xxmartinxx

Moje počáteční odmítání Craiga byla jen zbytečná zatvrzelost, dnes už to vidím, takže můžu konečně docenit Casino Royale, kterým Campbell (již podruhé) pomohl k funkční budoucnosti na dalších pár let. Nejsem zase tak nadšený, protože ten film na mě působí velmi chtěně, ale rozhodně ten film uznávám a už si i užívám. ()

Arx

Přiznám se, že nejsem moc velký fanda bondovek. Nemám moc rád Bondovu nezničitelnost, kterou nám ve vrchovité porci servíroval např. Pierce Brosnan. Některé scény už jdou za hranici absurdity. Chápu, že přávě v tom je kouzlo bondovek, kdy náš hrdina dokáže levou rukou postřílet armádu protivníků a přitom ještě v druhé ruce popíjet Martini (protřepané, nemíchané) ale na mě to zkrátka nikdy nijak zvlášť nepůsobilo. O to víc sem neměl na nové bonda v podání Daniela Craiga vůbec chuť jít na něj do kina. Přesvědčili mě ale velice kladné recenze mých přátel a tak sem si řekl proč ne. A jaký, že je ten nový Bond?? VÝBORNEJ!! Jako by s Danielem Craigem dostával nový Bond další rozměr, který mi naprosto vyhovuje. Ubylo více absurdit, vše je skvěle zrežírované včetně efektů a do toho charismatický Craig, který nám na plátně dokazuje, že není takové dřevo jako se o něm psalo a že je dalším výborným nástupcem Pierce Brosnana. Film rozhodně není dokonalý ale rozhodně jde o dalšího plnohodnotného pokračovatele série o agentovi s povolením zabíjet Jamesi Bondovi. ()

Skejpr

Když se kdysi na přelomu 80. a 90. let Bondovská série ocitla v krizi, zjevil se Martin Campbell a Bonda doslova spasil. Nyní, když se Bond ocitl v pozici, kdy už to začínalo být víc akční sci-fi , než inteligentní úsměvná špionážní pohádka, spasil Campbell sérii znovu. A to způsobem zcela zásadním. Začínáme od začátku. Bond je mladý, zbrklý, a zamilovaný. A film je dravý, napínavý, dojemný, akční i romantický. Daniel Graig se pro postavu Bonda narodil Věřil jsem mu od začátku a nezklamal. Je mi proto ctí, že mohu prohlásit: "The name is Bond! James Bond". Spusttě famfáry! TADAM! TADAM! TADAMTADAADAM! ()

Bebacek

V úvodní sekvenci, kdy hopsali z jeřábu na jeřáb, z budovy na budovu, z patra do patra jsem přemýšlela, co mi to sakra připomíná a pak mi to došlo. GUMÍDCI! Teda, že Bond je tak ubohý, že musí vykrádat pohádku pro děti, to jsem si opravdu nemyslela. ()

BadoXXII

Vesper : Budu mít s tebou problémy, Bonde? Bond : Ne. Neboj se. Nejsi můj typ! Vesper : Chytrá? Bond : Svobodná...... Najlepší Bond a najlepší akčný film čo som videl. Parádna akcia ! Dobre zostrihaná, viditelne nasnímaná a poriadne veľkolepá ako sa na Bonda patrí. Pritom si však drží pri zemi a pôsobí reálne. Daniel Craig bol strelou do čierneho a je príjemným spestrením po obkukanom Brosnanovi. Naviac je poriadne charizmatický a aj keď za celý film povie len pár viet (ako nejaký Schwarzenegger), je maximálne presvedčivý. Je to veľmi dobre napísané, zahraté a táto Bond girl sa mi páčila možno zo všetkých najviac. Jednoducho paráda. ()

Shit

Ještě než jsem na to šel, tak mi bylo jasný, že to bude Bondovka trochu v jiným stylu, ale nakonec toho bylo změněno podle mě až moc. Hned jak to začne, tak se Casion Royale rozběhne opravdu ve velkým stylu a prvních 15 - 20 minut je úplně ta nejvostřejší akce, plná ultra kasakaderských kouksů a střílení, jenže po tomhle paradním rozjetí už jaksi filmu dochází dech a během těch dvou dalších hodin už ho film mockrát nenabere. ještě potěší pěkná Bondova bouračka v autě, taky je hned od začátku jasný, že Bond bude totálně nesmrtelnej a že všechno bude řešit pěkně drsně a silově, což mi teda nějak nevadilo, kór když bitky byly fakt pěkně realisticky udělaný a Craig se v nich opravdu hodně snaží, ale přece jen sem byl zvykledj na trochu jinýho bonda, ale zase to neni nějak extrémní a dokonce i docela často krvácí Taky tady citelně chybí Bondovy hlášky a vtípky, možná jich Daniel Craig pár řekne, ale nějak jsem je moc nezaznamenal sand jen 2 si pamatuju. Příběh je bohužel taky docela lehce předvídatelnej a v některých částech to je fakt extrém a dost často se stavá, že film vypadává z tempa, taky trochu zamrzí hodně slabej padouch v podání Madse Mikkelsena, za prvé jeho zločinecký úmysly sou fakt dost chabý a žádnej genialni zločinec nebo nelítostnej drsňák to taky neni, krom toho je ta zločinecké linie rozprostřená do několika lidí a tak trochu se to rozmělňuje, ale to co fakt vůbec, ale opravdu vůbec nepotěší je, že už tady nejsou žádný vychytávky, jako rakety v autě, spešl hodinky nebo tak něco a dost to tady chybí. Jinak si ale myslim, že Danile Crag se Bonda zhostil celkem slušně, ale musel ho upravit trošku k obrazu svému, takže Bond je daleko drsnější rychlejší a možná i odvážnější, ale zase mu schází vtip a trochu mu chybí charisma a taky nevypadá moc na žádnýho playboye, ale jinak celkem spokojenost a Bondgirl taky ujde. Celkově si myslim, že Casion Royale je sice možná realističtější, i když některý kousky Craiga jsou taky spíš k zasmání a akčnější než ostatní bondovky, ale ten příběh je fakt mizernej, tohle fakt nebylo na 2 a pul hodiny, ale i tak si myslim, že to pro Bondovky neni žádná ostuda ()

Djoker

Trvalo to 44 let, muselo vzniknout 21 filmů a v ikonické roli vystřídat 6 herců, aby konečně Bonda natočili správně. Od začátku. Zní to jednoduše, ale je potřeba odvaha a tvůrčí invence. Campbell znovu ukázal svoje kvality a provedl tvrdý restart celé série. Bond jako nováček nemá disciplínu a vše sází na svoje instinkty, což občas vede k problémům. Daniel Craig převzal žezlo naprosto suverénně. Eva Green je zase díky svým hereckým schopnostem nejlepší Bond girl, která se vedle 007 objevila. Její femme fatale Vesper Lynd dává zapomenout na hloupé kočičky na jedno použití, které často servíroval hlavně Moore. Casino Royale je králem mezi bondovkami a zatím nemá sobě rovného. ()

M.a.t.t.

Daniel Craig síce ani zďaleka nepripomína agenta 007 akého poznáme z predošlých filmov a nemá ani tú eleganciu, či šarm, no inak len ťažko jeho stvárneniu niečo vytknúť. Casino Royale nie je bondovka ako ju poznáme, skôr akčný thriller vezúci sa na sláve série a s občasným pomrknutím na staré časy. Ide však o výborný thriller, ktorému neprekáža ani nevyvážené tempo, keďže Campbell servíruje jednu lahôdkovú akčnú scénu za druhou a nezlyháva ani po stránke postáv a emócií. Prerod k realistickejšiemu štýlu sa dal len ťažko zvládnuť lepšie. ()

Morien

Tohle není Bond. Takových akčňáren jsou dneska spousty - a můžou být i dobrý - ale z rozčarování podhodnocuji. Kde je můj namyšlený sarkastický Pan uhlazený? ()

ORIN

Nový představitel Bonda má styl, konvence série ty tam. A i když předchozí díly mám velmi rád, v Casinu Royale na mě atmosféra agenta 007 dýchla tak silně, že jsem téměř spadl ze židle. ()

gudaulin

Casino Royale je vybočením z dlouholeté britské tradice a v mnoha ohledech se liší od svých starších předchůdců. Je méně noblesní, uhlazené a obsahuje méně (sebe)ironie. Mnohem spíše jde o moderně pojatý, svižný akční thriller, kde by vůbec nemuselo figurovat jméno Jamese Bonda. Nicméně výše uvedené není z mého pohledu na škodu věci. Naopak, v některých ohledech jde o příjemnou změnu zažitých klišé. Daniel Craig není na první pohled tak sympatický a přízeň diváků si musí zasloužit jinak. Tak dobrého charakterního herce, který je zároveň fyzicky na výši, patrně žádná bondovka dosud nezažila. Eva Green není pouze krásná holka v sexy šatičkách, ale platí o ní totéž to, co o jejím hereckém protějšku. Je to především vynikající herečka. Akční scény a honičky jsou Campbellem režírovány na vysoké úrovni a jsou ozdobou tohoto snímku. Scénář je spíš průměrný, na druhé straně se dokázal vyhnout absurdním scifistickým konstrukcím a ďábelským vynálezům. Sečteno a podtrženo - příjemné překvapení v oblasti akčního žánru. Celkové hodnocení: 80 %. ()

choze

Martin Campbell se při svém druhém bondovském refreshi vydal opačnou cestou než poprvé a opět na celé čáře uspěl. Craigův buldočí, fyzičtější, zranitelnější a labilnější Bond je mi mnohem bližší než Brosnanův suché fórky trousící seladon upravující si kravatu. A musím ocenit i životnou (a extrémně sexy) bondgirl Evu Green a drsnou a zároveň vtipnou scénu mučení. Nechybí parádní akce, hlavně úžasná parkouristická honička po staveništi, asi nejlepší pěší filmová honička ever. Intenzivní bondovka, jakou lze brát vážně. ()

brit84

To jsem nevěděl, že má Bond nově i superschopnosti. Maximálně odolné tělo - žádný pád ani úder na něm nenechávají větší poškození, dokáže zpomalit čas - veškeré akce mu vychází na setinu vteřiny a myslím že má i zázračné hojení, protože reálnej chlap by měl z těch nakládaček ksicht jak cedník, ale on byl pořád, až na pár šrámů, fešák. ()

Dudek

Trochu smutné. Casino Royale přináší do bondovek až příliš svěžího vzduchu. Daniel Craig je sice famózní, stejně tak jako ostatní osazenstvo, ale zbytek drhne. Před samotnou titulkovou sekvencí (která je také úplně nové a ještě k tomu s otřesnou písní) máme možnost se seznámit s bondem a jeho způsoby, i když je pravda, že se jedná o scénu spíše na efekt. Casino Royale je vlastně taková velká nafouknutá bublina, po jejíž splaskutní nezůstane vůbec nic, jen matné vzpomínky. Jenže je třeba se podívat trochu hlouběji do samotné kostry filmu. Herci - už jsem se zmínil, že výběr herců je nejsilnější stránkou celého snímku. Daniel je úžasný bond - opravdu jsem si jej hned oblíbil -, stejně tak jako Mads skvělým záporákem (škoda jen toho neustálého inhalování a pooodhalování zrůdného vzhledu). Scénář - ani ten není špatný, jen se hodně snaží ukazovat, že i bondovka nemusí být přímočará, což vůbec není ku prospěchu. Věnuje se zejména samotným scénám, které jsou opravdu brilatntní (pokerová partie, rozhovor s M, mučení...), ale jejich propojení většinou dost skřípe. Režie - a té jsem se bál ze všeho nejvíc, právem. Martin Campbell, stejně jako ve Zlatém oku, neustále předhazuje oku lahodící záběry, které postrádají hloubku. Snímku chybí napětí a dokonce i ty slibované emoce. Závěr - uveďmě jej na pravou míru. Hlavní dějová linka je ukončena, ale zůstává otevřeno plno vedlejších, což dává příslib velmi kvalitního pokračování, které snad příběh Casino Royale uzavře docela. Zcela paradoxně se tak tím nejlepším na celém snímku stává samotná postava Jamese Bonda, která je úžasná, a poté pěstní souboje, z nichž je přímo cítit pot, skvěle fungují. Znalci starších snímků určitě ocení skvělé odkazy... Při závěrečném pronesení slov: Bond. James Bond. Jsem měl pomalu chuť zatleskat radostí. Takže jen tak dál, nový Bond byl představen ve skvělém světle, doufám tedy, že další díly nebudou postrádat nadhled a spoustu skvělé akce, vždyť na to ostatní tu věru není místo. Casino Royale je vlastně dobrý film, jen nesmíte čekat klasickou bondovku ve stylu starších snímků, ale spíše thriller, který si hodně bere z původních knih. Nebýt příliš dlouhé nemocniční (romantické) linie, šel bych s hodnocením nahoru, ale bohužel je tato část velmi nudná - zbytek téměř DOKONALÝ. 70% [TOP 19/10 78%] ()

Gilmour93

„There isn´t enough room for me and your ego..“ Tak si nám M pořídila nového pitbula, po dvou zabitích mu sundala náhubek a na obojek připevnila známku s vyraženým číslem 007. Udržte si ale takovou zuřivou šelmu na vodítku, když se jí párkrát otře o kožich výstavní fena Vesper a pan Q pohodí tak málo kostiček na hraní.. Bond vykročil s Campbellem do 21.století živočišně, drsně, stylově a hlavně úplně jinak než všichni dosavadní předchůdci, při čemž jeho představitel Craig se jeví jako dobře vyřezané prkno, z kterého snad jednou v rámci služby v MI6 něco bude. Dojala mě dohra rafinovaného židličkového mučení, kdy si Cifrovo lano nejdříve zatančilo Rumbu s Jamesovými rumba…(však víte co), načež pár dnů na to už agent 007 během vášnivého muchlování shazuje stojany na kapačku. Jak by řekl náš starosta Quimby s oranžovým kvítkem v klopě: „Panové, kdo z vás na to má..?“ ()

Psema

Nový, realistický a v mnoha směrech zajímavější. Takový je nový Bond, na kterém odvedl Martin Campbell skvělou práci. Scénář sice obsahuje několik nedotažeností, nesmyslností a nadsázkových scén, které ruší, ale náhrada v podání brilantního Daniela Craiga je více než dostačující. Právě Craig je vrcholem a nejpevnějším základem, čili přesně tím, čím má být. Vzhledem k jeho výkonu, který je takřka geniální, cítíte všechny emoce, které z nového, zajímavějšího Jamese sálají. Spolu s možná nejlepší bondgirl Evou Green tvoří okouzlující dvojici, ve které chemie mezi herci funguje a drží nahoře i hodně slazené tóny v druhé polovině filmu. Casino Royale ukazuje přesně počátek kariéry, který jsem chtěl vidět. Počátek bondovských trademarků typu vystřelení do kamery nebo vztah 007 k vozům Aston Martin, ženám a vodce s martini neruší a poutá oko diváka stále naplátno. Tyto vložky jsou totiž stejně osvěžující jako ironické a velmi vtipné poznámky herců. Když v závěru zazní typická hláška Bond, James Bond, nezbývá než souhlasit, že Craig je Bondem. A to jedním z nejlepších. ()

Lynn

Už od prvních titulků musí být každému jasné, že Casino Royale je v mnohém přelomový snímek v Bondovské sérii (ostatně, to se omílá už od té chvíle, co byla Danielu Craigovi přiklepnuta role hlavního hrdiny). Tak třeba filtrovaná kamera předtitulkové scény - vizuálně vytříbená chuťovka. Pop-artové titulky, za které by se nemusel stydět ani Andy Warhol. A pokud se jedná o Bondova představitele - od začátku jsem Craigovi držela palce, aby zatl tipec všem svým odpůrcům (tohoto Brita mám totiž ráda už od dob filmu "Po krk v extázi") a jsem proto víc než mile potěšena jeho výkonem - v jeho podání je Bond skutečně tím požadovaným neotesancem, hrubým kamenem, ze kterého se David teprve stane. Ale co by byl Bond bez svých ženských doplňků - ačkoli tentokrát není Eva Green jen pouhým doplňkem, její postava je v příběhu dostatečně nosným prvkem; a zmiňovat tradičně úchvatnou Judi Dench, to už je snad nošením dříví do lesa :-) Vtipnou dohru, troufám si tipnout, bude mít i bombastická akční hříčka na stavbě - sázím krk na to, že v budoucí videohře s Bondovskou tématikou jí budě věnováno hodně prostoru, protože už ve filmu zpracováním samotným připomíná eskapády videoherních hrdinů. Jediné, co bych Bondovi vytkla, je snad až příliš kýčovité zneužití notoricky známých exteriérů Karlových Varů a Benátek, některé záběry jako by vypadly z těch nejtěžších melodramat, což vůbec nekoresponduje s dynamikou dnešního Bonda. Ale jinak 100 % spokojenost. Už se těším na pokračování... ()

TheDarKnig

Bond, James Bond Nový věk bondovek. Martin Campbell a Daniel Craig dali Casinu něco co neměla žádná Bondovka před tím. A bondovky se začaly ubírat úplně jinou zato však velmi dobrou cestou. Bond větší drsňák a to i přesto že nemá žádné vynálezy, Vesper taktéž úžásná. Konec trochu překvapí, ale budiž. Agent, jak má být. Stále u mě vede Bourne, ale Bond ted ten náskok pekne snížil. Uvidíme jake bude Bournovo Ultimatum a jake bude Quantum of Solace... UPDATE: Bourne Bonda smetl do propasti, ani se přitom nezapotil, stejně mi je toho ale trochu líto. Ta 22 měla určitě potenciál být skvělým pokračováním.. ()

Brouk

Blonďák Bond! A jezdí v pendolínu a taky jezdí jako prase po Karlovarské kolonádě!... I šel jsem s tímto pocitem a vědomím, že "blonďáka" nerozdejchám do kina... A rozdejchal jsem vše... pravda... očividně jsem byl asi od půlky filmu naprosto nečekaně překvapen (i s Velkým_Blbem, co seděl vedle mě), že hlavní padouch je VESPER.. :-) (kdo by to byl řekl...)... Ale konec hnidopišství. Craigův Bond má charisma.. je jiný... ale nikoli horší... Casino Royale je sakra dobrý film... Tak šup šup na plac ať už se točí další... :-) nemůžu se dočkat ()

Aluska88

Přiznávám, že jestli mě někdy nějaká filmová sága nechala kompletně klidnou, byla to právě ta o agentovi 007, Bondovi. Jamesi Bondovi. Casino Royale je tak vůbec prvním filmem o této kultovní postavě, který jsem zhlédla. Daniel Craig je typově pro roli Bonda jako stvořený a se svou notnou dávkou charismatu mu propůjčuje moderní, nový, vybroušenější a galantnější styl i charakter. Coby protivník proti němu stojí dokonalý Mads Mikkelsen coby Le Chiffre. A v roli osudové ženy, Bond Girl, se objevuje nádherná, úchvatná, oslňující a magická Eva Green. Tolik krásy, noblesy a šarmantnosti společně do tohoto filmu Daniel i Eva přinesli. A stejně jako je úžasný pohled na Daniela, kterak vystupuje z moře, stejně tak úžasný je pohled na Evu, když vchází v těch nádherných šatech do Casina Royale. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze