James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Sochorisko

Jak napíše každý Čech (natáčení v ČR) , potažmo každý nadšenec do Bondovek "tohle je má nejoblíbenější bondovka" tak to napíše správně, protože já tuto častou frázi bohužel musím zopakovat také. Aston Martin, protřepat nemíchat, a hlavně, jsem Bond, James Bond. Na druhou stranu zvláštní je, že ačkoli má většina Bondovek dost podobný scénář, případně předlohu, všechny jsou víceméně kladně hodnoceny, čím to bude ? No, má to zřejmě mnoho důvodů, tak třeba například obměna Bondů z důvodu přetrvávajícího filmového zájmu a jakési stárnutí původních aktérů. Každý Bond má trochu jiné přednosti a hlášky a tak nám to tvoří zábavné rozdíly mezi Craigovci a Brosmenovci atp. Myslím ale, že v dnešní době super akčních filmů se bude náš Bond muset sakra snažit aby prošel vedle Mission Impossible, Kingsmana a tak podobně. No, držme mu palce. ! ()

H4ku11

Dokonalým stvárnením Jamesa Bonda je pre mňa gentleman Pierce Brosnan. Tak si ho predstavujem. V skutočnosti by však agent 007 bol ako ten drsný, dokrvavený výtvor Daniela Craiga. Najreálnejší Bond a rozhodne celkovo lepší film ako predchádzajúce. Parádna akcia a dej plus záporák, ktorý ani nemohol byť zahraný zle, keď ho stvárňuje Mads Mikkelsen. ()

Untentrauer

Když bylo oznámeno, že Jamese Bonda bude hrát Craig, tak si vzpomínám na tu obrovskou nevoli u skalních příznivců 007. Po shlédnutí tohoto dílu mě nepřesvědčil. Do té role se nehodí. Vypadá jako Ukrajinec a na tom trvám. Důkazem je tomu jeho film Odpor, kde mu role náramně seděla. ()

Renfield

Chladný a málomluvný Bond, co neváhá na výstavě Bodies přidat jeden čerství exponát, se během několika scén dokáže proměnit v Bonda rodinného. Daniel Craig sice není "conneryovský typ", za to herecky je na tom zdaleka nejlépe ze všech předešlých Bondů, takže není problém mu tyhle proměny věřit, prožívat s ním. A podobně je na tom i fyzicky, což jednoduše vypadá dobře ve výborně natočených soubojích. Akční stránka je dle očekávání celkově fantastická (třeba potitulkový úvod), ale tím nejsilnějším je právě dění v Casinu Royale. Nervozitu, blafování, ale i vtip nepostrádá pokerový turnaj, ve kterém jde vlastně o vše. Kamera často v detailu na herecké trio Craig, Green, Mikkelsen, jenž se právě tady předvede nejvíce. Eva Green samozřejmě nepostrádá šarm, navíc působí velmi sebevědomě, inteligentně. Le Chiffre Madse Mikkelsena má "obyčejnější cíle", není nezničitelný, zároveň je z něj však cítit slizkost, nebezpečí, což nakonec potvrdí soukromá mučící dohra pokerového turnaje. A ještě dodatek, nejen že tu nechybí Vesper, on se tu i pije, konečně. 85% ()

TwoFace

První bondovka s Danielem Craigem v hlavní roli je nezapomenutelným a vynikajícím úvodem do jeho pentalogie a vstupem této ikonické postavy do 21. století. Charisma, šarm, ale především dravost a živočišnost, to je Craigův Bond, který se v mnoha věcech naprosto liší od svých předchůdců (což jasně dávají najevo už úvodní titulky a píseň). Stejně tak se liší i styl filmu s větším důrazem na postavy, scénář a realističnost. Akce, zápletka, herecké výkony, vše vynikající. Jen škoda, že se v první půlce film celkem hodně vleče. Právě 007 v dokonale padnoucím luxusním obleku na misi v kasinu u partie pokeru a popíjející vodka martini je pro mnoho lidí, mě nevyjímaje, prvním obrazem, který se jim vybaví, když slyší jméno James Bond. A Casino Royale přesně takového Bonda představuje naprosto dokonale. ()

ddf76

Vitej do rodiny Bondu Craigu :). Cambellovi se opet povedlo natocil prvotrdni bondovku. Uz se tesim na dalsi dil za dva roky. ()

Strike

Jednoznačně nejlepší klasický akční film za několik posledních let (nepočítám asijské věci). Bond se jednoznačně změnil - podle mě je jasným dokladem to, že dříve Bond utěšoval ženy postelí, ale teď si k ní sedne do sprchy a prožívá to trauma s ní. To je podpořeno skvělým představitelem, který umí výtečně hrát. Craig je prostě výborný. Jeho vizáž vysloužilého příslusníka francouzské cizinecké legie ( nebo tak si to alespoň představuju), se presně hodí pro tvrdého Bonda. Eva Green je mooc sexy, což jsem rád, protože jejím výběrem jsem nebyl nadšen. Prostě pro mě je Casino Royale je filmem roku (i přes to, že jsem viděl Children of men). P.S. Titulní píseň You know my name od Chrise Cornella a úvodní titulky jsou boží. P.S.2 . ČD rulujou:-) ()

Illy

Nikdy jsem Bondovky nebral víc jak oddechové filmy. S novým Bondem se to mění, je syrový, drsný a pro mě prostě cool. Nabízí se mi srovnání s MI3. Perfektní. ()

kecinzer

Oproti předcházejícím Bondovkám se nejedná o pohádku pro dospěle, spíše se zde přibližuje realitě. Nicméně napětí a akce je zde přehršel. Daniel Craig na mě zezačátku působil velice divně, ale po pár minutách jsem si na něz zvykl a vše bylo v pořádku. Snad jen kvůli délce a stylu nedávám plný počet. ()

Fajla

Nejkrásnější na této filmové sérii je to, že každý režisér a zároveň každý představitel vnesou do celé Bondovského universa něco nového a osobitého. Martin Campbell se tímto opět ukázal být mistrem restartů. Vzkřísil Bonda v 90. letech a po cca 10 letech jej křísí znovu. Nový Bond je nyní mnohem drsnější, realističtější a má v sobě mnohem více lidskosti. A i když se z něj teprve pomalu stává z hrubého burana distingovaný agent, už nyní z něj čiší spousta stylu a elegance. Není to styl Seana Conneryho, ani elegance Pierce Brosnana. Je to něco mnohem nenápadnějšího, o to však v jistých momentech silnějšího (dinner jackets). Paradoxní je, že tímto směrem se už Bond kdysi vydával. Bylo to za dob Timothy Daltona. Ukázalo se, že tehdy na změnu stylu ještě nebyli fanoušci připraveni. Je tedy teď ta správná doba? Pro mě nejlepší Bondovka. Skvělý Craig, sympatická Eva Green, k tomu Aston Martin DBS, cameo DB5, úžasná Arnoldova hudba a jednoznačně nejlepší intro. (85%) ()

masiko

Po šarmantním Brosnanovi, jehož Bond řešil každou situaci hravě, s nadhledem a ve velkém stylu, příchází na scénu otravný buldog, který se sice bije protivníky mnohem větší frekvencí a nezastaví ho ani stometrový pád na hubu, ale zato z něj prakticky celý film teče krev. Prý je to tak schválně, vždyť se přeci jedná o Bondovo začátky, kdy ještě agent 007 postrádal důvtip i svou lehkost a eleganci, ale takový "Bond" se mi vůbec nelíbí. Craiga mám sice rád, ale Bondem on prostě není, doufám, že se jím jednou stane. Nicméně kromě špatné volby hlavního představitele se dá Casinu těžko něco vytknout. Eva Green je krásná a Campbell celkově umí a Bonda asi dvojnásob, jak už ukázal ve Zlatém Oku. A on ten trojnásobný rozpočet než ve Zlatém Oku asi taky udělá svoje :). ()

thunnus

Casino Royale je nepochybně lepší než Brosnanovky, nicméně se mi nelíbí tolik jako třeba Mission impossible 3. Je tu určitá drsnost, zreálnění a naprosto odlišná atmosféra od jiných bondovek, ale na mě Daniel Craig nijak oslnivě nezapůsobil, Mads Mikkelsen nemá taky moc prostoru a zemře příliš brzo a jediná to zachraňuje Eva Green, která se pro změnu objeví moc pozdě. Nevím, čím to je, všichni tady ten film chválí, ale mě už klasické přestřelky a honičky s triem "hodný hrdina, kráska v nesnázích a odporný padouch" začínají nudit a unavovat. ()

krusty2

Tak konecne Bond na urovni ktora tu este pred tym nebola.Uz ziadne nevyditelne auta,suche oblecenie a pretrepany herec.Je to konecne Bond ktoreho som dopozeral bez usmevu na tvari,alebo bez zavrenych oci s unavy.Super ()

no2

8/10 - Byl to skvělý (a nezapomenutelný) zážitek vidět Casino Royale v oxfordském Odeonu a mlsat k tomu popcorn za tři libry. Docela souhlasím se zdejšími nadšenými komentáři, nesouhlasím se zápornými reakcemi a nesouhlasím ani s tím, že Daniel Craig je lepší Bond než Pierce Brosnan a že Casino je lepší než předchozí díly. To všechno ukáže teprve čas. Čas však už jednu věc ukázal - nejlepší bondovky byly se Seanem Connerym. Těším se na příští bondovku s Craigem. ()

Emzet

Příjemné překvapení. Craig je v roli Bonda o dost lepší než oslizlý Brosnan, je akční a drsný, je stylový, je vtipný (jeho poznámka při "mučící scéně" rozesmála celé kino) a tímto "restartem" dávají tvůrci sérii nový dech. A to je dobře. Už se těším na pokračování. ()

Phillo

Moderný návrat hrdinu, ktorý svoje povolenie zabíjať využíva vo veľkom a evidentne ho to baví. S tvárou vynikajúceho Daniela Craiga rozohráva Bond, James Bond ďalšie hry (hlavne tie geniálne zvládnuté - pokrové). 4* snáď len za trošku nereálnu a neopodstatnenú akciu, ktorá bola podľa mňa lepšie poňatá v M-I-III. 80% ()

Brejlil

Pokus o oživení upadající série s Brosnanem vyšel. V rámci žánru jde o úkrok stranou, Casino Royale nepovažuji za klasickou bondovku. Je to vlastně příběh o zrození Bonda, takže sledujeme mírně nezkušeného, ale velice cílevědomého "začátečníka" v oboru. Ten sice dělá chyby, ale umí se z nich poučit. Přestože tedy psychologie hlavního hrdiny je docela propracovaná a ani ostatní se nechovají úplně divně, některé další věci spíše zamrzí. Naprostý nedostatek vtipu např. Takhle vážně se Bond naposledy bral v dobách Daltona, a je to škoda. Také akční scény nejsou úplně dobré. Ta úvodní honička je sice skvělá a zřejmě i poměrně novátorská, ale honička na letišti a závěrečná likvidace benátského domu, to už tak dobré není. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze