James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

balba

Daniel Craig co by nový Bond 007 je výborný. Skvělá hudba a vynikající akční scény. Nový Bond 007 je lidštější a přímočarý , což z něho dělá obyčejného člověka a NÉ! super hrdinu , kterému se nikdy nic nestane. Prostě nový Bond 007 je "super zábava" a skvěle jsem se bavila. ()

Chen

Na Casino Royale jsem se těšil z několika důvodů a jedním z nich bylo i to, že jsem pracoval u štábu během natáčení v Lokti a v Karlových Varech. Proto mám k filmu trošku jiný vztah, ale čistě objektivně jde o syrové akční dobrodružství a potřebný restart v Bondovské sérii, která začala být občas spíše parodií. Casino Royale je jiné, stylové, drsné a svižné. Pár romantických scén sice vypadá jako by vypadlo z Modré laguny, ale jinak nemám výtek. ()

HappySmile

Velmi povedený akční film, kde Daniel Craig předvedl, co opravdu umí. I přes délku filmu tu nebyl žádný prostor pro nudu. Akční scény měly neuvěřitelný spád a byly skvěle promyšlené - tleskám scénáristovi. Ovšem musím zmínit jednu věc (nikoli vytknout) - kdyby se ten chlápek v hlavní roli jmenoval třeba Tony Smith, byl by to úplně ten samý film. Přestože rozhdoně nejsem žádný expert na Jamese Bonda, zdá se mi že tento film s ním neměl až tak moc společného. ()

lekr

Tenhle film mě opravdu hodně překvapil!! Čekal jsem ho mnohem horší. I když Daniel Craig není nejelpší Bondův představitel tak ho zahrál dobře. Film se spíš podobá drsnější a temnější detektivce a přijde jako začátek nové etapy bondovek. Ale akce byla slušná, slušné efekty a poměrně dobré zvraty které dokazují že James Bond má na ženský skutečně smůlu!!! Pokud bych ale chtěl tomuto filmu něco vytknou tak to je to že Bond nebyl vůbec vtipný!! V tomhle filmu na mě Bond působil jako suchar a českej dabing mě v tomto tvrzení utvrdil. Navíc sem v tomhle filmu snad nezpozoroval praždánývtip a to je bohužel to co k Bondovi prostě patří!! Proto dávám jen čtyři hvězdičky!! ()

Gee.Rocks

Craig je pro mě nejlepší Bond. Představitel toho bezcitného a zároveň nekompromisně sexy agenta. (Omlouvám se panu Connerymu, ale pro mě je Craig lepší.) Bohužel, v tomto díle se Bond zamiluje, což z toho sexy bad-ass chlapa dělá bábovku a nekňubu. Vždycky mu něco důležitého uteče, něco mu nedojde, všechno kazí... jistě, kvůli Evě Green a jejímu výstřihu by blbnul celý svět, ale Bond?! Akce je v tomto díle výborná! Ale ta pilcherovská láska mi to docela kazí. Nutno ovšem podotknout, že Bond má poprvé city, protože Craig je hercem natolik kvalitním, že takového chalapa může hrát. Jako první v řadě herců, jež Bonda ztvárnili. Dalším skvělým bonusem filmu je Mads Mikkelsen, který je výrazově silný herec a jím ztvárněný "bankéř" je pro láskou paralyzovaného Bonda více než rovnocenným soupeřem. ()

Martin741

Dvadsiataprva bondovka ma dost sklamala. Ano, je tu obstojny scenar, akcne sceny hned na uvode, natocil to Martin Campbell /The Golden Eye/, ale je to uplne iny Bond, nez akeho som mal rad zo starych dobrych 60. rokov /najma moj milovany film Goldfinger, Thunderball/. Uplne Iny. Cim? Ponajprv vymenou Agenta 007 : Craig nahradil Pierce Brosnana a to nie je dobre. Ano, ma vypracovanu postavu, ale Craig je dost priemerny herec, ktory o charizme Conneryho /Brosnana moze len snivat. A hlavne Casino Royale si berie prilisnu insiraciu od Bourne trilogie. Nehovorim, jeden - dva prvky Bourne-a mohli vlozit, ale toto je az prilisna a do oci bijuca inspiracia. Film dost pochovava aj uvodna zbesila akcia, a potom az komorna atmosfera /hranie kariet/. Plus su tu aj nelogicke veci, ktore prilis biju do oci. Zaporak v podani Le Chiffre nevzbudzoval u mna ziadnu hrozbu, ako tomu bolo u Goldfingera, Ernst Stavros Blofelda, Karla Stromberga atd atd... Ale napisal to Ian Flemming, a Eva Green ako bondgirl je aspon nadherna samica. 67 % ()

joeybarbaro2

Casino Royale ukázalo, že James Bond může fungovat a trhat rekordy i v novém tisíciletí. Natáčeno v Karlových Varech, Daniel Craigovi jsem ze začátku moc nevěřil, ale musím říct, že jsem se šíleně spletl a ke konci filmu jsem odcházel s výjimečně dobrým bondovským pocitem. Myslel jsem si, že Pierce Brosnan je poslední slušný dobře vypadající představitel Agenta 007, ale Daniel Craig točí příběhově snad nejlepší bondovky a získal si sympatie stejně rychle jako ostatní bývalí herci. Casino Royale je dost možná jeden z nejlepších filmů kolem roku 2006. Nebudu tu nic dále vypisovat jen - verdikt 12/10. ()

Figu

Brosnan alias Bond, byl v mých očích nejlepší agent 007, kdy jeho díly působily už daleko akčněji, než předešlý starší bratříčci a hlavně nádherně voněly zlatejma devadesátkama! Navíc charisma Pierce, plus našláplý křepelky v podání třeba prsaté Halle Berry, to bylo něco extra! Craig měl nasazenou laťku vysoko jako prase, přesto se s tím popasoval na výbornou! Jako 007čka začal stylově a hned pěkně zostra Casinem, který se řadí mezi nejlepší, né-li úplně nejlepší Bondovku všech dob! Dopomohl k tomu samozřejmě i půvab Evky Green a borec do záporu Mikkelsen! Tenhle biják stojí za to! Jo, od roku 2006 James Bond = Daniel Craig! 80% ()

vydumnica

Casino Royale som vzhliadla až po No Time To Die, ktorá bola moja prvá bondovka v živote! Daniel Craig sa mi ako 007 veľmi páči, No Time To Die bolo úžasné (bez rozmýšľania som dala 5*) a tak som sa rozhodla pozrieť si aj ostatné bondovky s agentom 007 s tými najmodrejšími "ocean blue" očami. Už viem čo to o tej Vesper a ako vznikol svetoznámy drink🍸 s rovnakým menom😉. Predpokladám, že Vesper bola Bondova osudová žena a životná láska. Neviem, či je to spôsobené výberom herečky alebo jednoducho tým, že tých spoločných scén tam nie je až tak veľa, no mňa tou svojou veľkou láskou žiaľ nepresvedčili. A preto nedávam plný počet. Daniel Craig je perfektný James Bond, ale Eva Green ako Vesper mne vôbec nesadla. Asi je to môj osobný problém, Eva Green mi totiž ešte v žiadnom filme nebola sympatická a k Bondovi by sa mi skôr hodila Rachel McAdams, ktorá rolu nechápem prečo odmietla. Casino Royale je pôsobivý akčný snímok, ktorý nenechá diváka ani na sekundu vydýchnuť, vkuse sa niečo deje. Chválim parádny výber filmových destinácií. Potešilo ma, že som spoznala Grandhotel Pupp ako aj to, že som uhádla Bondovo heslo. ()

raptorrr

Málokdy se stane, abych měl takhle rozpolcený názor. Casino Royale je výborný akční film, úvodní honička staveništěm se jen těžko popisuje, to se musí vidět. Daniel Craig je ve své roli opravdu výborný. Ale. Je tohle ještě bondovka? Chci vážně vidět jak Bond dostává na budku, jak havaruje (!), jaká je jeho romantická stránka? Ani ne. Řadím se k těm, kterým chybí Q, hi-tech hračky a elegantní Bond bez jizev. Mou nejoblíbenější bondovkou tak zůstává Zlaté oko, a po posledním záběru v sobě živím naději, že další díl bude trochu tradičnější, klidně zase pod taktovkou Martina Campbella. Snad se to nebude s tím vléváním nové krve do žil přehánět. Jo a nejlepší je scéna mučení, snad ještě nikdo nenatočil seriózní scénu mučení takhle legračně (nic ve zlém je vážně skvělá) ()

Rocky88

Na úvod musím poznamenat, že nejsem zarytým fanouškem Jamese Bonda. Vždy jsem ho vnímal pouze jako nadprůměrnou - i když s narůstajícím počtem dílů spíše lehce podprůměrnou - zábavu, jelikož průměrná akce, hodinky s laserem a auto narvané raketami mě nikdy moc nepřitahovali. Proto jsem byl velice překvapen, jakým způsobem byla zpracována poslední bondovka, datující se do Bondových začátků....Bond zde plive krev, předvádí prvotřídní akci, chybuje a dokonce i projevuje city - zkrátka klasický začátečník. Co je velký plus, Casino royale je daleko realističtější, než jeho předchůdci - ve srovnání s nimi se jedná o autobiografický příběh. Takže zde na nás Bond vytáhne pouze jeho "hi-tech" příruční krabičku první pomoci a tím to s hračkama končí. Teď něco ke Craigovi - od chvíle, kdy se o něm svět dozvěděl, že on bude mít tu čest být 007 a kdy byly všude slyšet negativní ohlasy na jeho osobu, jsem mu fandil. Podle mě je to první herec, co jako Bond vypadá - má slušnou "hranu" a navíc si odpustil ty časté debilní úšklebky, na které jsme byli zvyklí u Brosnana.... Bonda zvládl na výbornou, takže klobouk dolů. Svou roli zvládl i Campbell - to byla podle mě největší nejistota. Po Vertical limit a Legendě o Zorrovi to byl právě on, kdo měl nosit na svých zádech uštěpačné kletby o jeho kvalitách. Vytáhl ale ze sebe to nejlepší, co nám "akční" režiséři v tomto roce zatím nabídli, takže už podruhé klobouk dolů. Na konec jsem si nechal Evu Green - jednu z nejkrásnějších Bond-Girl, co kdy byla. Svou přirozeností působila velice příjemně ( i když ve filmu taková nebyla ) a dobrý dojem mi z ní kazil její výstřih...Tedy ne že by nebyl krásný a bujný :-) , ale byl moc na očích. Kdyby jí její prsa nečučela z výstřihu tak často, mělo by to daleko erotičtější nádech.....I tak se ale jedná o táááááááááááááááááááááákhle kvalitní film, který by si měli odpustit snad jen milovníci kober či fretek :-)))) PS: Scéna pod vodou, kdy Vesper Jamesovi vyznávala lásku je podle mě nejoriginálnější vyznání, jaké lze na stříbrném plátně vidět. ()

dezorz

nova bondovka stal pred podobnym problemom ako prednedavnom iny superhrdinny serial z japonska, zatoichi. postavit sa dostojne svojim itorickym kolegom a pritom prist s niecim novym. bohuzial, Martin Campbell je len zrucny remeselnik a nie umelec, ako kitano a tak jedine podobne co tento restart serii ma je kritika noveho blondateho hrdninu. kym kitano dokazal zmiesat umenie (svojsky pristup) a komerciu, Campbell ide iba sice odvaznym smerom ale skor gycovytym dramatickym podanim bez nadhladu a vysledok je podobny krcotivtemu oscrarovskemu restartu batmana. kedy konecne reziseri pochopia, ze bez nadhladu je cesta vaznosti blizsia ku gycu ako ku skutocnemu umeniu? ()

marcek

Naprosto perfektní bondovka – mnohem lepší než ostatní. Akorát jsem nepochopil, kde se na konci objevil Le Chiffre, když dostal kulku mezi oči, při škrábání Bonda v rozkroku :) ....100% ()

bogomira

Pro mě nejlepší Bondovka, sir Connery promine. Tohle je správnej směr, konec pohádkám pro dospělý a pořádná reálná akce s potem a krví. Vždycky mi bylo jedno, kdy bude další Bond, ale tentokrát už se těším. Jo, a taky nejlepší Bondsong. ()

Elyssea

Dobrý akční film s dobrou zápletkou, dobrými herci, slušným scénářem. A přece mu dám jenom 2 hvězdičky. 1) Kvůli natahovanému závěru. 2) Tohle je BOND! Bond má mít hračičky, být sexistický, hláškující, nepřemožitelný ale hlavně vtipný! Daniel Craig vytvořil plnohodnotnou akční postavu, ale ne Bonda. ()

Tomik12345

Wau. Bál jsem se, že Daniel Craig nikdy nemůže být Bondem. Ale omyl. Tohle je Bond, který se mi líbí. Nekompromisní, drsný, ale stejně tak chybující a zbrklý, s výrazem chlapa a ne uhlazeného metrosexuála. Režisér Martin Campbell mi naservíroval přesně to, co jsem u "klasického" Bonda postrádal. Bravo. ()

Petoss1

Nový Bond sa vydaril, ide o nadpriemerný film a asi aj najakčnejší zo všetkých agentov 007. Myslel som, že si na Craiga nezvyknem a dlho som ani nemohol, ale teraz keď mi to vyfučalo z hlavy sa teším na Quantum of Solace. 85% ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze