James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

TonyStark

Nový Bond pro nové tisíciletí. Režisér Martin Campbell se toho nebál a udělal z uhlazeného gentlemana bitkaře s náturou pitbulla. A funguje to skvěle. Daniel Craig byl trefa do černého - jeho Bondovi bych věřil, že si dá Ethana Hunta k snídani a Jasona Bournea k obědu. A pořád bude mít hlad. Herecké obsazení parádní, Mads Mikkelsen jako LeChiffre je geniální a Eva Green to tam svýma očima (...) taky pěkně rozsvítila. Lokace a práce s kamerou jsou dechberoucí - ten film je jako obrázek (včetně originální úvodní znělky). Nabuzený Craig zkrátka vrátil tuhle zaprášenou legendu zpátky do hry. ()

vipeerr

Za mě nejlepší bondovka of all time. Skvělej záporák v podání Mikkelsena, Eva Green nadherná bondgirl a Craig tady ještě nebyl tak ohranej. Nepochopte mne špatně, mám rád i ty staré resp ty s Brosnanem. Ale ty původní s Connerym jsou na mě už hrozně nudné, pomalé a prostě už jsem jiná generace. ()

JosefTomas

Casino Royale by si zasloužil uznání už jen z toho, že přišel s neotřelým nápadem dát Bondovi konečně nějaký origin. To ovšem pro nového Bonda může být málo, neboť je to právě ona rafinovanost scénáristická, která z Bonda poprvé dělá něco víc, než je elegána v obleku, co trousí hlášky pod nosem svého martini a ještě k tomu musí v každém záběru působit, že je nad věcí. Craigův Bond nic z toho nemá a já to ochotně přijímám. Jestli nějaká postava potřebovala po těch 20 filmech změnu, byl to právě Bond, který se v dobrých rukách Martina Cambella stává skvělým protagonistou s chybami a je zajímavější, než jeho předchůdci. A to jsem nezmínil zřejmě nejlepší akční otvírák v celých bondovkách. ()

ac1976

Bond je legenda! Všade bol, všetko vie, všetko zvládne s prstom v nose... a hlavne ŽIADNA žena mu neodolá!!! No a už vôbec nie taká škrata ako Eva Green! Teda aspoň to tak bolo. V nových bondovkách je to preč, chýba tu čaro, ktoré mali predchádzajúce filmy, stal sa z toho mix M.I. a Die hard. Je to síce pekná Áčková produkcia, ale kvôli sponzorom je to skôr reklama na stavebnú techniku. Dokonca už nepije svoj obľúbený nápoj, ale pivo od sponzora! Pri premiére každej bondovky sa píše, že je naj, ale zabudnite! Bond je v p...preč! Nebyť šteku pre krásnu Caterinu, tak som sklamaný ešte viac. ()

Mire

Moja prvá bondovka a už počítam, že nie posledná. Charizmatický agent Daniel Craig, skvelý záporák Mads Mikkelsen a nádherná bondgirl Eva Green sú hlavnými kladmi tejto nadupanej akcie. K tomu dynamická réžia, kvalitný hudobný doprovod a chytré dialógy a je vymaľované. A čo sa budem srať, dám päť hviezd a hotovo. ()

0verseer

"Why is it that people who can't take advice always insist on giving it?" Toto nie je reštart, ale vzkriesenie! Craig do toho skočil pekne po hlave a stal sa prvým skutočným Bondom 21. storočia. V miestach, kde postráda elegantnú ľahkosť, ktorou ovplýval v tejto úlohe Connery, to vynahradzuje svojou surovou húževnatosťou. Po Die Another Day sa tvorcovia poučili, ušetrili film od prehnaných gadgetov, ktoré zrazili spomínanú bondovku na úroveň sci-fi a vďaka pomerne (aspoň teda na bondovské pomery) uveriteľnému scenáru započali novú epochu. Pripočítajte k tomu nápaditú akciu a výsledný efekt hraničí s dokonalosťou. Okrem toho Casino Royale ovplýva najvýraznejšiou bondgirl v histórii v podaní Evy Green, kedy tentoraz nejde len o Bondovu ozdobu, ale vďaka svojej vlastnej príbehovej línii získava postava bondgirl konečne skutočný rozmer. A samozrejme exceluje aj Mikkelsen, ktorého Le Chiffre sa zaradil medzi najikonickejších bondovských záporákov. Za mňa vôbec najlepšia bondovka. ()

fifox

Po perfektní sérii s Brosnanem je tohle zklamání. Ne, že by nebyla vidět snaha - pendlování od jedné efektní lokace ke druhé je zřejmé. Ale chybí tam téměř vše, co dělalo Bonda Bondem - poutavý děj, nadhled a charismatický protagonista, který když někoho trefí do zátylku, trefně to doprovodí dobře mířenou hláškou. A vůbec, co má znamenat ten posun hlavní postavy od zručného McGyvera k macho robotovi s vizáží Putina? Jako vážně, Craigova fyziognomie si nic nezadá se Schwarzeneggerem a když se rozeběhne, nelze si nevybavit legendární běžeckou techniku Roberta Patricka alias T-1000 z druhého Terminátora. Jedna z mála věcí, které ale stojí za uznalé pokývání hlavou je zcela jistě Eva Green - tahle holka je zatraceně sexy a propadnout jejímu pohledu není o nic těžší, než prohrát pár mega v Texas hold'emu s podivnym Skandinávcem. A když už jsem u toho pokeru, vážně je nutný sledovat, jak si dva chlápci půl hodiny vyměňujou pohledy nad balíčkem karet, přičemž hrdina nejdřív klasicky prohrává, aby vzápětí protivníkovi uštědřil smrtící ťafku minimálně s full housem? Inflace scén s vypjatou hrou pokeru ve filmech je k zamyšlení. Overall, Bond je pro mě jenom jeden, a ten to s minulým filmem zabalil, bohužel. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 95%, Audience Score - 89% | FDb.cz - 79,7% | Chvíle přiznání: My jsme Bondovky sice měli rádi, ale na změnu stylu byl opravdu čas... A nový Bond začal suprově. Nesměly chybět krásné ženy, výborný soundtrack a pořádné akce. Ale opravdu jsme nečekali, že už na začátku bude výborná akce. Daniel Craig Jamese Bonda vykreslil dokonale a už v prvním svém díle roztočil RULETU naplno. A samozřejmě nás jako Čechy potěšilo, že hlavní část filmu se odehrávala ve Varech. Zkrátka, David Arnold je borec a tentokrát to jenom zvýraznil tučným písmem. O Evě Green se asi nebudeme zmiňovat, protože ji nemáme rádi a akorát by nám zkazila atmosféru filmu. Mnoho lidí (spíš dětí) označují tento díl jako jeden z krváků, ale to není vůbec pravda. Takže by se děti neměli čeho bát :) NEJLEPŠÍ BONDOVKA!!! 95% ()

Mordecai

Koniec konca dejín alebo vytriezvenie zo sna o dokonalom človeku by bol azda ideálny podnázov pre toto pokračovanie slávnej špiónskej ságy. Po ľavicovo liberálnej karikatúre chlapa, ktorá mi kazila náladu celé deväťdesiate roky, je agent jeho Veličenstva konečne ako má byť. Už sa nekontroloval v pití či fajčení, ako úzkostlivý nadšenec crossfitu, ale vrátil tomu onú dravosť a eleganciu špióna studenej vojny, ktorý berie alkohol, cigarety či sex ako pôžitok a nie ako opovrhnutia hodné hriechy ktorými sa v slušnej spoločnosti nechváli.Terorista už preneho viac nie je poľutovania hodná obeť prostredia, ale nepriateľ zasluhujúci smrť. Konečne. ()

Fajt odpad!

Snůška nesmyslných hovadin, např. honička na stavbě, absolutní sra.ka. Samý mistr světa amoleta a potom pouze spadne s koně a mrzák nadosmrti. ()

Gamekeeper77

Na Bondy mě nikdy moc neužilo, abych řekl pravdu, ani jsem jim k tomu moc příležitostí nedal a co se týče Craigovek, tak těm vzhledem k mým antipatiím vůči hlavnímu hrdinovi tuplem. Až teď, po dlouhých dvanácti letech, jsem dal na Filipovo doporučení a řekl si, že je na čase to zkusit. U Casina je sice akce jen menší, než malé množství, ale co se napětí týče, toho má na rozdávání a to i přes celkem slušně dlouhou karetní pasáž, od které by se nuda očekávat dala. Opak je ale pravdou. O adrenalinovým úvodu vůbec nemluvím, to je prostě paráda, ale zbylých 90% na naše smysly útočí sice jinak, ale se stejnou schopností udržet si naší naprostou pozornost. Takže jo, jestli to takhle půjde dál, stane se ze mě Bondovskej fanoušek. A co se Craiga týče, měl bych se omluvit... 88%. ()

ACDCKL

Nový začátek agenta 007 nemohl dopadnout snad lépe. Daniel Craig naprosto sedí, je to takový typický anglický buldok, co neřeší vedlejší škody, arogantní jak by agent měl být a fyzicky zdatný. Do toho Eva Green jako nová Bond girl, pánové jen slintají blahem a geniální Mads Mikkelsen jako Le Chifre. Začáteční černobílá sekvence výborná, honička na stavbě plus ambasádě, nádhera, pokerový turnaj na jedničku a bojůvka v Benátkách, též výborná. Tady nic jiného než 5* nejde dát. ()

Pete

Craig #1 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Le Chiffre, s krvavou slzou v oku marně počítá ty svoje cifry, hazardní hráč, co prostě neumí prohrávat v kartách. Začínající Bond tady pak málem přišel o kulový spodek. Naštěstí zakročil pan Bílý. ()

lake-lake

jedna z mála bondovek, která mě baví; nepochybně i díky Puppíku, a taky díky tehdy hodně fešnýmu krupiérovi Andreasi Danielovi, který je v Rakousku celebritou, u nás po něm čsfd ani neštěkne ()

Dejvecd

Neskutočné. Drsnejšia a temnejšia verzia Jamesa Bonda dokonale stojí na vrchole. Nádherná Eva Green vládne, Daniel Craig ako skvelý agent MI6 nesklamal a Mads Mikkelsen je jedným z tých cool motherfakerov, ktorých máme vo filmoch radi. Tento film je dokonalou emocionálnou akčnou jazdou. Takéto snímky sú skrátka moje srdcovky. Mega odporúčam fanúšikom poriadnych akčných filmov. 10/10 (Remastered edition) ()

maoc

Je to strhující jízda. Špinavá, krvavá i snobsky pozlátková, plná zastíraných i zjevných emocí. 007 se rodí a tvoří se jeho vztah k M i sám k sobě. Čtvrtá pětina filmu je zmatená (kdo kam koho vlekl, zradil a proč) a měla být udělána jinak, ale zbývajícím 4/5 asi nemám, co vytknout. Až na Craigův ušatý obličej, který je ošklivý a nehodí se na Bonda. Zbytek těla ovšem na onoho (staro)nového akčnějšího a drsnějšího Bonda ano. No dobrá, ještě je divné, že ugandský generál i jeho podržsamopal se obtěžovali do Montenegro osobně a asi ještě tucet dalších drobností, ale celku už nic vytknout nelze. Fakt. Nebo snad... No dobře. Není to Bond, no. Who cares? ()

instageek_cz

Co vůbec ještě dodat k 15 let starému počátku novodobé bondovské éry? Režisér Martin Campbell tu dokázal z již lehce vysmívaného špiona znovu vytvořit nejvíc cool hrdinu na světě. V roli agenta 007 se představuje Daniel Craig a je to poprvé, na které se nezapomíná. Hned černobílý úvod snímku je naprosto parádní, s atmosférou jak z časů studené války. Po špionážním intru následuje slavná parkourová honička, kde nový Bond demonstruje své základní vlastnosti – je zatraceně chytrý a snad ještě víc neústupný. NIKDY se nevzdává. Když může, překážce se vyhne, když nemůže, proběhne skrz ni! První půlka filmu je vůbec jeden velký akční nářez, takhle špinavého, zakrváceného a dech popadajícího Bonda jsme do té doby ještě neviděli! Nebo Bonda zasaženého nejen výstřelem, ale i smrtí, kterou způsobil. Jako kdyby byl... člověk? Druhá polovina děje je navenek komornější, avšak o nic méně dramatická. Pokerové bitvy si intenzitou v ničem nezadají se rvačkami o život zuřícími během pauz na skleničku. Navíc tehdy také ne až tak známý Mads Mikkelsen je Craigovi ve všech směrech důstojným protihráčem. A pak tu máme Evu Green, femme fatale, jež Bonda přiměje podlehnout citům, které do té doby možná ani neznal. Jenže víme, jak složité je to se ženami... tedy, samozřejmě myslím se ženami v bondovkách...;)) A tak je mladý James rozerván od různých poranění vnějších i těch vnitřních, emočních. Jo, vytrpíme si toho tady s Craigem až až. I proto ho na konci obdivujeme za to, jak dokázal benátské finále ustát a frajersky jít dál. Byl to Bond, jakého snad ani nikdo nečekal, ale všichni se pak nemohli dočkat jeho návratu! Hodnocení: 9/10  /// Další recenze a zajímavosti nejen o bondovkách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Blazkowicz

Bond šel vždycky mimo mě, takže bylo načase to napravit. Popravdě, začínám s tím jenom kvůli autům (FH4). Starých Bondů je tolik, že ani nevím kterým začít a s auty to taky nebude žádná sláva. Takže jsem musel sáhnout po tom nejnovějším. No a nestačím se divit, jak dobré to je. Napětí je cítit nejenom z hraní blbého pokeru, ale v podstatě z každého záběru. Opravdu mi spadla brada. Benátskou část bych asi vyškrtl, protože následovala až po klidnější části a tam to mohlo klidně skončit. Jak známo, dlouhé filmy nejsou můj šálek dobrého Earl Gray čaje o páté. 4+* ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze