Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

AppleCore odpad!

Brutální fatalita na divákovy smysly! Na původní adaptaci bylo skvělý alespoň to, že byla zatraceně vtipná, díky čemuž časem zkultovněla. Mortal Kombat je ovšem režijně naprosto tuctová slátanina bez vize, nápadu, nebo bez zápalu v filmařinu. A tak sledujeme partu nesympatických „hrdinů“, kterak poskakují v bitvách bez duše a dynamiky, bez pořádných fyzických interakcí, zaobalených do ohyzdný choreografie, příšernýho soundtracku, špatných hereckých výkonů a hroznýho střihu. Tu a tam se rozlejvá krev do všech stran, ale v divákovi to nezanechá absolutně žádný pocity, nevzbudí to žádný emoce a už vůbec ne fanouškovskou radost z filmovýho řemesla (ne ze hry!). Tady je prostě špatně úplně všechno od základních filmových postupů až po komplexní vypravěčství, nebo rozbor postav (ač je jasný, že o to tu nikomu nešlo). Mohlo to bejt výborný, kdyby film natočilo duo Rogen/Goldberg jako brutální sprostou komedii. Jinak značka Mortal Kombat nemá šanci! ()

Kudly4

Původní Mortal Kombat, je mé dětství (díky dědo) a vždy jsem si přál, ať vznikne pokračování či Reboot. Trvalo to sice více jak 20 let, ale jsem s novým Mortalem naprosto spokojený, vlastně až na jednu věc, kvůli které nedám tu 5*. Celou dobu jsem čekal na ten legendární soundtrack !! Čekal jsem, že začně hrát, když Cole najde svoji Arkánu, nebo když se objevil na scéně Scorpion. Bohužel, je ten soundtrack až v závěrečných titulkách. Každopádně, jedná se o brutální (díky bohu za R Rating) akční pecku (Gore a Fatality bez debat 5*- top scéna - klobouk alá cirkulárka), kterou jsem si maximálně užil a já doufám, že další pokračování uvidím už v kině. ()

AllShallFall

Začnu tak, jako kdysi jeden kolega z CSFD u jednoho filmu: To byl úvodní film k seriálu? Jestli ano, tak to potom dobrá práce. Jako fanoušek Mortal Kombatu už od dětství, od původního příběhu a prvního dílu jsem zpracováním tohoto filmu, velmi a velmi zklamán. Za mě jednoznačně nejhorší zpracování Mortal Kombatu, co jsem kdy viděl. Strašně jsem se těšil a možná jsem asi chtěl moc. Vůbec vlastně o žádný turnaj nešlo, jen se o něm dokola mlelo a skutek utekl. Místo toho se všichni vzájemně pozabíjeli ještě dřív, než vůbec jsme se dostali k věci. Koneckonců jsme se k té věci ani nedostali. Co nepochopím, je absence Johnnyho Cage. Podle tvůrců je film soustředěn na asijskou kulturu. Ahaaa, takže vyjmeme jednoho Američana a dáme tam druhého. To je řešení? Cole Young, absolutně zbytečná postava. Ale úplně. Jeho souboje bez nápadu a bez šťávy. A Goro? Děláte si prdel? Goro byl vždycky nejobávanější bojovník a 500 let neporažený šampión turnaje. To co předvedl, teda vlastně nepředvedl. Pche. Úplná nula. To neodpustím. Bylo to trapné a směšné. Ale ted k druhé stránce. Když hodím za hlavu, že to prostě podle originálu není a budu se chovat jako někdo, kdo to viděl poprvé, tak to je nadprůměrný akční film s nádechem fantasy. Začátek krásný. Boj Hanzo a Bi-Han. Posléze setkání Sonya, Kano, Cole a Reptile. Pak nuda, kecy, bláboly. Pak se začne něco dít až vlastně v poslední půl hodině, nebo 20 minutách. Boje byly v celku dobré. Nic úplně extra, ale jo, k tomu nemám výtku. Fatality to je hodně, ale kurva hodne vysoko palec nahoru. To mě mile překvapilo. Na tom se tvůrci vyřádili. Kostýmy. Mno. Nic moc no u některých. Kung- Lao super, Liu Kang v normě, Raiden mě nechal naprosto chladným. Sub-Zero strašný. Vubec nepůsobil jako ninja. Scorpion mohl byt lepší, tam to zachránilo že byl v podání Hirojuki Sanada. Jax vynikající, jen toho také moc nepředvedl. Kabal super, Mileena ušla. Goro pěkný až na to nic co ukázal. Shang Tsung ušel, jen nechápu, proč mladý. Zbytek normál. No a jak film začal, tak vlastně skončil. Jen už ne jako Hanzo a Bi-Han, ale jako Scorpion a Sub-Zero. Sám vlastně nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Z jedné strany jsem fakt děsně nasranej a zklamanej a z druhé strany překvapenej. Film Mortal Kombat, který vlastně ani o Mortal Kombatu nebyl. Shang Tsung se snažil vyhrát podvodem. No prostě se tohle vůbec nepovedlo. A to mě mrzí. Velmi očekávaný film a nakonec sedím a čumím a ....co že to vlastně bylo? Nejsem si jistý. ()

Campbell

Hry hraju moc rád, ale bojovky typu MK nebo Street Fighter mě nikdy moc nebraly, nicméně film z roku 1995 mám hodně rád a tohoto jsem se trochu bál. Nakonec zbytečně, je to sice strašná blbina, ale účel splní, bojování je tu hodně, příběh je přiblblí a hlavně je tu celkem solidně krve. I když docela okatě digitální. Bavil jsem se slušně a choreografie byla fakt luxusní. Sem tam tu padne trapný vtip, ale k tomuto filmu se hodí. Překvapilo mě že sem daly tolik postav i když občas to je na škodu a některé postavy jsou strašně nevýrazné. Ale bavil jsem se celkem solidně a těším se na dvojku. ()

Ratemus

Každej z nás máme nějakou svou srdcovou záležitost, já před komiksy mám prostě Mortal Kombat, pařil jsem to od jedničky, takže na tento film jsem se fakt těšil a upřímně před vším to byl pro mě nejočekávanější film roku, ovšem jsem ale nadmíru zklamán, je to odpad. Přesto jednu hvězdu za výborného Kana a Kabala a Sub Zera a druhou hvězdu za snahu návratu látky na plátno, ale jinak je to hnůj. V dnešní době jsem neviděl větší béčkovější film, který by se dostal do podvědomí konkurence dnešních velkofilmů. Tak promarněný potenciál nezažijete. Chápu, že se muselo leccos změnit, ale ta arcana je teda kardinální píčovina a nejspíš tento film byl jakýsi prequel před samotným filmem o turnaji, ale sakra, já čekal skutečně turnaj. Tohle fakt nesahá původnímu filmu ani po kotníky. První film má úžasnou atmosféru a feeling, Raiden, Liu a hlavně Tsung mají nesmírné charisma, celkový feeling je takový magický a výprava příjemně podmanivá. Nic z toho necítím v tomto filmu Cole je naprosto zbytečná byť sympatická postava. Goro a Reiko naprosto k ničemu. Jako na další dil jsem přesto zvědav, ale tohle byl fakt průser. Největší zklamání roku a možná i za poslední rok. Radši ani nezminuji souboje, O KTERÉ ZDE JDE PŘEDEVŠÍM, ty nebyly špatné , ale ani nebyly nijak výborné a alespoň dobře zvládnuté a to se filmaři prsili jak to budou nejlepší souboje v dějinách filmu. Sumasumárum je to nějaký film, ve kterém jsou postavy ze serie Mortal Kombat, ale MK to fakt není. ()

silentname

"Mortal Kombat" bolo skutočne najväčšie očakávanie tohto mesiaca. Dúfal som, že to tvorcovia nepokazia a postarajú sa nám o poriadnu akčnú zábavu a najlepšie aj celkom krvavú. A myslím si, že v tom smere doručili čo sme potrebovali. Keby len tie bojové scénky neboli tak vysoko zostrihané a nemali sme tu hlavného hrdinu, ktorý dokopy pôsobí len ako klišé hlavný hrdina. A nevyťahovalo to scénky z filmov, ktoré sme už videli a vieme ako dopadnú. No pod tým všetkým by som povedal, že film funguje. Fan service ma tu baví so svojimi hláškami typu: "Fatality" alebo "Flawless Victory". To proste do toho filmu bolo treba. Ako aj pamätnú vetu: "Get Over Here!" Realita je taká, že väčšina dôležitých elementov funguje. Sub-Zero ako zloduch je vynikajúci. Scorpion je vynikajúci. Úvodný súboj medzi nimi ma bavil. A stálo to za to. Efekty vo filme sú celkom pôsobivé a nemal som ani raz nejako výrazne pocit, že by som sa díval na niečo falošné. Takže dali si záležať, aby to vyzeralo schopne. Rovnako aj ostatné postavy, ktoré poznáme z hier sú skvelé. Liu Kang, Sonya Blade, Raiden či Jax. Svoje role zvládajú skvele. O komédiu sa ale najviac asi postaral Kano, ktorý si užíva každý jeden moment v tomto filme. Výsledne som spokojný. Chcel som mať ľahký film na túto noc a dočkal som sa ho. A užil som si jeho sledovanie. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Budu si muset zopakovat i původní adaptaci a její pokračování, mé tehdejší komentáře ve stylu nejlepšího uživatele ČSFD mne k tomu vcelku jasně nabádají. Retardér jsem sice pořád, ale teď se za to už kapku i stydím. Tady mám trochu natruc zdejšímu nijak překvapivému hodnocení chuť napálit tomuhle kung pau plný počet. Překvapením pro mě naopak byla erková brutalita s jakou se tu s grácií a šplíchanci krve kdeco filetovalo. Legendární bojovníci střídavě těšili (Scorpio, Sub-Zero), střídavě srali (Liu Kang, Kung Lao), fatality vždycky pobavily a že jich bylo a s Bladeovou bych si hned nějaký ten level dal. Takže jak? Taková poctivě nenáročná podívaná, což některým přemoudřelým přijde jako sprosté slovní spojení a jiní a rozhodně ne přemoudřelí zase předstírají, že mají na víc, ale stačí mrknout do jejich topek, že? Ententýky dva špalíky, čtyři ruce letí z elektriky, což není moc originální a vtipná fatalita na závěr komentáře, ale pořád je to lepší než golfistovy pointy. Možná. ()

Claw

Úžasná vizuální stránka, solidní akce, dobrý výběr většiny herců (např. Kano, Scorpion, Sub-Zero) a celkově zábavný film. Pokud znáte hru, bude se vám líbit. Mějte na paměti, že se jedná o trilogii, takže tento první film se nás snaží se světem MK seznámit! Naštěstí se tu nestráví moc času nesmyslnými rozhovory a scény se dostanou do akčních částí rychleji, než byste čekali. Stopáž 1h 50min funguje dobře, film má rychlý spád, takže nudit se nebudete. Bojové scény se v polovině filmu stanou přínosnějšími, blíží se hernímu stylu. Co se týká samotných fightů, tak choreografie mohla být propracovanější, ale naštěstí si tvůrci vyhráli s pěknými fatality (O tom MK přece je) s pořádně využitým Rkem (Gore za 5 hvězd!). Příběh je samozřejmě velmi hloupý, ale takový je i v těch hrách. Podle mě se zobrazení rivality mezi Scorpionem a Sub-Zerem povedlo a nastavilo to nějaké pozadí do budoucna. Možná hlavní hrdina Cole Young není v porovnání s ostatními postavami tak zajímavý, ale bez něj by to prostě nebylo ono. Finále sice nerve koule, ale duel Sub-Zero vs Scorpion, Cole Young byl vynikající. Myslím, že tento první film splnil svůj účel, a i když v něm nejsou všichni ze hry, jsem si jistý, že se všechny ostatní oblíbené postavy objeví v dalších dvou filmech, a na to se těším. /65%/ ()

Arsenal83

Fanúšikovia si prídu na svoje. Veľmi dobrý vizuál a dobre zvládnuté bojové scény, za to hudba veľmi slabá. Ja osobne nie som fanúšikom podobných žánrov a myslím si, že aktuálne nebezpečne "fašistické" skóre 88% je odrazom len detských spomienok a hlasovaní z nostalgie. Ono sa to predpokladám upraví niekde na 70. ()

korbitch22

Od začátku natáčení jsem od filmu nic moc nečekal, ne jen kvůli absolutně neznámému a hlavně nezkušenému režisérovi, tak hlavně díky příšernýmu castingu. Hype recenze týden nebo dva zpátky, kdy se každý kokot od Fandíme filmu přes Kinobox mohl udělat z úplně obyčejnýho traileru plnýho krve a pubertální poluce smažil web za webem jsem byl ještě víc zpátky. Jasně že od akčního filmu nečekám dialogy hodné Vykoupení z věznice Shawshank, první díl od Andersona měl taky debilní dialogy, ale tady to vyloženě bolí. Co věta, to perla. Příšerná režijní práce s herci, opravdu tragická. Postavy melou příšerný nesmysly a bezvýznamné dialogy ještě podtrhuje naprosto nulová dramaturgie (Sonya nehledá Jaxe, jen tak jede do pouště kam jí bere Kano, aniž by si ověřil jestli má Sonya ty slibované peníze, nevezmou si žádné pití do pouště, kurva do piči už). Casting je k zblití. Hlavní a hlavně nová postava bez jakékoliv herní minulosti Cole Young je naprosto bez charisma. Liu Kang vypadá jako latentní homosexuál který spíš než vyvoleného šampiona připomíná kluka co zaparkoval svoji elektrickou kolobrndu do stojanu objedná si v Costa coffee sojové latté a projede si na svém vymazleném iPhone Tinder s novinkami ze světa Gay Pride. Raiden není bůh hromu, Raiden je roztomilý strýček co jako by z prdele vypadl Tracey Walterovi. Shang Tsung je týpek, co v Temném rytíři hrál toho lumpa z velkýho mrakodrapu, pamatujete si ho? Já skoro taky ne. Ujde akorát Sonya, protože je to luxusní kunda, Kano, protože má skvělý hlášky a Sub-Zero se Scorpionem, protože efekty....Akce je úplně obyčejná, nenadchne, nestrhne. Nemá to žádné tempo, žádnou atmosféru. Z mytologie Mortalu by šlo udělat až horor, tohle horor občas je, ale v úplně jiném kontextu. Dialogy co zamrzly v devadesátých letech, fádní akce a příšerní herci i režisér. Jelikož sem od toho nic nečekal, nejsem zklamaný, ale jen unuděný x smrti. Čul jsem průser a čul jsem dobře. Možná, možná kdyby nepsal scénář naprostý ignorant a impotent a na režijní sesli usedl Gareth Evans nebo Timo Tjahjanto a ne týpek co ještě v loni někde prodával sendviče, k něčemu by to vypadalo. Jáj, to se musím smát.50%. ()

Chrustyn

Nové zpracování legendární počítačové rubačky Mortal Kombat, vzbuzovalo velké očekávání a už od začátku se vědělo, že opět bude cíleno hlavně na milovníky počítačové předlohy, kterým navíc byl přislíben velký přísun brutality, kterou je hra pověstná a původní filmová podoba o ní byla ochuzena. A co říct k výsledku, asi to nemohlo být lepší. Nový Mortal Kombat nepřepíše dějiny akčního filmu, nepřináší nic zajímavého pro videoherní neznalce a existuje spousta filmů s lepší akcí. Já se ale bavil a to překvapivě dobře, film odsýpá, herci jsou v rámci možností fajn a dlouho jsem u filmu nezažil pocit, že skončil dřív než bych si přál. Možná film celou dobu slibuje něco, co nakonec divákovi nenabídne, ale já byl spokojen a bavil jsem se jako dlouho ne. ()

Yardak

Andersonův Mortal Kombat z roku 1995 mám hodně rád. Je to prostě moje guilty pleasure :-o)). Přesto jsem se na novou krvavou verzi hodně těšil. Od začínajícího režiséra i scénáristy jsem toho ale raději moc neočekával. Příběh nikdy nebyl u bojovky Mortal Kombat to hlavní; především jde o mytologii postav a souboje. Akčních scén je opravdu hodně, ale zvláště podařené jsou pouze dvě bitky (první a poslední). Co mi však nesedlo je hudební doprovod, a to zejména v soubojích. Herecky je to teda hodně slabé (to je fakt razantní rozdíl oproti původnímu filmu). Škoda že Hirojuki Sanada měl jen malou roli, alespoň všem mohl ukázat, co je to herectví :-). Celkem tedy snímek hodnotím jen za lepší tři hvězdy. Animovaný film Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge z roku 2020 byl povedenější. Musím přiznat, že se mi i více líbily kratší snímky Rebith a Legacy. Kevin Tancharoen nakonec bohužel nedostal šanci natočil svoji filmovou verzi. Dodatek:Johnny Cage hrozně chyběl. Naštěstí se objeví v případném pokračování :-). ()

rollman1

Reboot kultovní mlátičky pro novou generaci to měl se svým postavením hodně těžké. Dostali tvůrci svým slibům a dokázali naservírovat povedenou adaptaci? Když to vezmu kolem a kolem, tak to vlastně dokázali. Nový Mortal Kombat je přesně tím, čím sliboval, že bude. Tudíž krvavá a akční podívaná, plna soubojů, krve a známých postav z her. A víc já nepotřebuji. Jako fanoušek hry jsem dostal přesně, co jsem chtěl. Malinko mě zklamal prostor pro Scorpiona, ale vynahradil to úplný konec, který hodně příjemně navnadil. Myslím, že si tvůrci rozhodně mohou říct Flawless Victory ()

Stanislaus

Původní Mortal Kombat jsem (zatím) neviděl a hru jsem nehrál, tudíž jsem k McQuoidovu filmu přistupoval s čistým štítem a radši jsem neměl nijak vysoká očekávání, jelikož filmy podle PC her na tom nebývají kvalitativně zrovna moc dobře. Film se celkem dost viditelně snaží podojit eRkový rating až do sucha, co se zobrazení násilí týče, a rozhodně se v něm nešetří (digitální) krví a průřezy končetinami či celým tělem. Snímek z větší části sestává ze vzájemných akčních konfrontací mezi jednotlivými bojovníky a sem tam je proložen nějakou tou vysvětlivkou a (lehce) patetickými vstupy postav na scénu, takže v něm nelze hledat nějaký "skutečný" příběh, nicméně díky množství akčních scén je vesměs svižný a nijak výrazně nenudí. Z vizuálního hlediska film neurazí a nabízí pár pěkných lokací. Jednotlivé postavy jsou zobrazeny hodně povrchně, avšak divák nemůže po podobném filmu chtít nic hlubšího. Slabší tři hvězdičky! ()

virus10

Raiden mi moc nesedl, ale to bude tím, že Christopher Lambert ve starém filmu byl prostě top. Fatality zvedají moje hodnocení, moc povedené, děkuji za eRko! Příště se už snad dočkáme i turnaje. A taky se dostaví Johnny Cage. ()

Jinny

Adekvátně brutální akce, která je pojatá ne úplně vážně, rozhodně uspokojí to, co od filmu hlavně čekáte. Dočkáme se i překvapivé porce humoru. Propracované postavu nikdo nečekat, byť i tak mohly být zajímavější. Ve výsledku jde Mortal Kombatu v rámci žánru máloco vytknout, ale vzhledem k tomu, že chybí ten zatracený turnaj, chybí i jakýsi mytologický nádech, který by člověk čekal. ()

Deschain

Asi po pol roku v kine. Zvláštny až neuveriteľný pocit. Áno, mohla som si zvoliť aj niečo lepšie, ale... nebola to až taká tragédia a niektoré veci boli celkom fajn. Ale tak vcelku prinajlepšom priemer. Z ukážok, čo som videla, som čakala trochu viac. Potešilo veľa ázijských hercov a najviac Hanzo. (Cinema City Aupark - 28.5.2021) ()

TheEvilTwin

Mortal Kombat je bez debat nejočekávanější film roku 2021 a je to doslova orgasmus pro všechny nerdy a fandy série. Strašně moc lidí remcá na CGI a akci, ale já osobně jsem teda nadstandartně spokojený, akce je neskutečně drsná, krvavá, brutální a hlavně přehledná, choreografie není nijak převratná, ale rozhodně se dá řadit k těm lepším a úvodní plus závěrečná bitka Scorpiona a Sub Zera je naprostý fan service se vším, co k tomu patří. Potěší věrnost herní předloze, velký výběr postav a využití jejich potenciálů v soubojích, kdy se dočkáme jak fatalit (Kung Lao!!!), tak velkého množství "combat moves", které všichni dobře známe z konzole. Jediné, co za mě jinak dokonalému filmu podráží nohy je až přemrštěně okatá snaha o epičnost příchodů postav, místy až trochu komické rádoby osudové scény, dále plytkost příběhu, ale ze všeho nejvíc jsou to občas velmi nepřesvědčivé, chladné a odtažité herecké výkony, díky kterým se divák do postav nemůže úplně vžít a sympatizovat s nimi. Mortal Kombat je technicky i vizuálně na špici, ale bohužel trochu upadá na výše zmíněných aspektech a moc nedokážu pochopit, proč se s takovým materiálem nepracovalo herecky lépe a neobjevily se ve filmu známé tváře místo aktuálního neznámého obsazení. MK je tak obsáhlá série s tolika postavami, že by jí slušela jednoznačně spíše seriálová podoba, kde by dostali hrdinové větší prostor pro svůj origin i fighty, takže můžeme asi jen doufat, že do budoucna se nápadu někdo chopí. Ačkoliv byly ambice na plnou pětku a film lákal na stoprocentní podívanou, tak výsledek jsou ucházející čtyři hvězdy a negativní hodnocení uživatelů pramení právě z důvodu přespřílišné fanouškovské natěšenosti, což se dá pochopit. Ale dávat filmu odpad či jedničky, to je čistý nesmysl. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)