Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Hartigan

Kéž by se celý film vezl na vlně první desetiminutovky. Ty videoherní adaptace jsou stále prokleté. Čekal jsem erkovou turnajovku v aréně, a ne hodinu a půl obkecávaček okolo nějakého vnitřního a vnějšího světa, co nikoho nezajímá. A když se tam kdesi u garáže objevilo to čtyřruké digitální nemehlo, měl jsem pocit, že sleduju druhý Warcraft. Sub-Zero v podání Joe Taslima byl fajn, ale jinak nezájem. ()

Johny M.

eRkovej Mortal a pařanskej orgasmus a nostalgie zároveň. Film nastartoval se slušnym hodnocením tady i ve světě, pak ale nastoupila banda trolících blbů (propad o 25% a čtením jejich komentů jsem si málem vykroutil krk). Ale to je fuk; snímek je to nadupanej, akorát brutální, nejde hned cestou turnaje a tvůrci si toho prozíravě dost nechali na případný pokračování, který věřim, že bude. Naprosto neznámej McQuoid to zvládl překvapivě slušně a kdyby ho vystřídal nějakej ještě odvážnější a nápaditější řezník, vůbec bych se nezlobil... ()

Eduardo

MK z 1995 som si znova pozriel nie tak dávno a aj keď je to totálne B-čko, ktorému tie roky naviac vôbec neprospeli, tak stále to má dobré tempo, zábavné postavy a jeden z najlepších OST. Nový MK nemá nič z toho. Jedine poriadne krvavé finishery a raz za čas podarené Kanove hlášky dokážu preberať z driemot zle zostrihanej digitálnej nudy, kde som len každú chvíľu sledoval, koľko minúť zostáva do konca... a ešte aj tá zmodernizovaná theme song z originálu je otrasná ()

Rettry

Těch 110 minut uteklo jako nic. Mohli tedy ještě tak 5 - 10 minut přidat, aby trošku vysvětlili legendu, o co tam vlastně jde a proč se děje, co se děje (například situaci okolo Scorpiona), ale svůj účel, zabavit na sobotní večer, to dokonale splnilo. Mohl bych se šířeji rozepsat o věcech, které mi vadili, nebo neseděli, ale nechci spoilovat, tak brzo po vydání, a nechám si to až na druhé podívání. ()

bararich8

No oceňuji rozumnou délku a v rámci možností jenom špatný příběh, některé herecké výkony a toporné dialogy. Ono se v rámci téhle herní série nic moc lepšího snad ani vymyslet nedá. Potěší pár pěkných fatalit a další hlášky postav ze hry. Čisté 3* ()

joker30

Chcelo by to troska sympatickejsich hlavnych hrdinov a mozno nejaky ozaj epic moment, kedze tento zaner to dovoluje, ale inak celkom oddychovka. 60% ()

Narayan

Člověk by řekl, že tu stařičkou sračku Mortal Kombat, nebude problém překonat ve všech směrech. Kupodivu, novinka je ve všech směrech horší, dokonce mě snad bavila víc i MK dvojka. Smutné. ()

NiaWolf

Schang Tsung vypadá jak zmalovaná vyžilá čínská děvka, Raiden zase jako prodejce hodinek, co se vám nacpe do auta a Liu Kang zase jako sirotek, kterému za účast ve filmu dali najíst a paruku z pouti. Kano mi lezl na nervy i ve hře, ale tady je to ještě trapnějším tím, jak mu snaží do huby narvat, co nejvíc "fórků". Trochu mi to připomíná Suicide Squad - špatné triky, nesympatičtí herci, habrující příběh a hlavní hrdina, u kterého doufáte, že zkape jako první. Celé to táhne snaha režiséra hrát na strunu fanoušku, kteří za to utratí pár šušňů a taky drsňácké sprosté hlášky. No pár dílů mám odehráno a za sebe mohu říci, že herní příběh nebo původní film MK mě baví mnohem více než tyhle arkánové vyžblepty. Trochu si to u mě ale udělalo oko, že je tam konečně Kabal (v masce z Falloutu, asi byl výprodej v Kauflandu, no). Jenže pak se na scéně objevil Goro a šlo to zase do kopru. Hlavně jeho souboj s "Nightwingem", který si šlehnul trochu Extremisu.. to prostě nemám slov. Tím v případě zvažování filmu doporučuji začít, alespoň uvidíte, co (ne)čekat. ()

Dr.Cilka

Vôbec nejde o súboje, či nebodaj príbeh.. ale všetky tie maličkosti, narážky a (ne)skryté odkazy, ktoré ma nostalgicky vracali na už dávno zabudnuté časy, keď bol Mortal Kombat "seriózna" súčasť nášho života, vrátane investovania vreckového do arcád, poškriabaných cd, či vzácnych papierikov s fatalitami.. A myslím, že u tvorcov to bolo veľmi podobne.. :) ()

Kingjiri

Pojetí nový verze Mortal Kombatu bez turnaje bylo vcelku fajn a i díky tomu jsem neměl pocit, že bych koukal na něco, co jsem už v minulosti viděl. Příběh dával v rámci danýho světa a jeho pravidel docela smysl, akce bylo dost a vizuál nebyl špatnej. S nějakou epičtější scénou, našlapanějšim bitkařskym castingem (aspoň někdo ze skupinky Scott Adkins, Jet Li, Donnie Yen nebo opomíjenej Iko Uwais by třeba nebyl marnej) a využití hlavního motivu dneska už kultovního hudebního tématu bych možná čtvrtou hodně slabou hvězdu přidal. Takhle "jen" hodně fajn průměr, což je ale v případě videoherní adaptace vlastně super výsledek, tři jistý hvězdy. ()

Razzor_82

"Pro rodinu jsem ochoten zemřít." Jako dlouholetý fanoušek herní série MK jsem k filmu přistupoval bez velkého očekávání. Dostal jsem příjemně vyvážené akční béčko. Co se povedlo. Choreografie soubojů jsou velmi povedené a správně sestřihané. Pohyby postav jsou často věrné svým herním předlohám a nechybí brutální a krvavé fatality. Co se nepovedlo. Horší výběr hlavních představitelů, dialogy a slabší příběhová linie. Brilantní je pak souboj Škorpion vs. Sub Zero. 6/10 ()

dalziel

Chvíľu to trvá pokiaľ sa naša planetárna fight skupinka zohrá a chytí.ale potom im to šlape super ako Mortal kombat na mojom prvom compe Intel Celeron 266Mhz s 32MB Ram ,  3,1*GB HDD a 4MB grafickou kartou. 😁😁😁 ()

KUFI odpad!

Necekal sem nic mensiho nez prujem a taky sem ho dostal.. kdyby tam byla aspon moje nejoblibenejsi postava ze vsech bojovek evr - Baraka - tak bych tomu snad dal i jednu hvezdu. ()

aR3Zz

Příjemná oddechovka, za mne vcelku dobře zpracovaná i zahraná a jako pamětník prapůvodní herní série jsem si to místy náramně užíval. Bojové scény pěkné, fatalitky pobavily. O děj zde moc nešlo a nějakou logiku nebo hlubší smysl rozhodně nečekejte. ()

Hpatrik

Poctivě natočené se spoustou akce a pohlednými triky, bojové scény mají obstojnou chorografii a jsou přehledně sestříhané, což pojďme si říct není zrovna standartem. Příběhově to v rámci žánru dává smysl ba některé zvraty jsou chytře napsané, hudba bije neomylně do rytmu a casting se za mě docela povedl. No, celkově mi to hodně sedlo a těším se na pokračování. ()

Urukhaj98

Solidní brutální řezačka, kde příběh stojí na druhé nebo možná až třetí koleji. Ke hrám ani předchozím filmům nemám žádný vztah, ale i tak jsem se docela bavil. 6/10 ()

Hellierer

Těšil jsem se na hloupý film, jenž bude plný krve a zábavných bitek. A to jsem ve výsledku dostal (ačkoliv ty bitky mohly být lepší), avšak musím upřímně říct, že to naprosto nulové budování světa a postav mi vadilo daleko více, než jsem čekal. Jedná se totiž o slepenec několika zábavných scén, které jsou samy o sobě ok, ale celek úplně moc nefunguje. Pokud je člověk fanouškem tohoto univerza, tak si určitě užije tu hromadu hlášek a easter eggů, ale obyčejný divák z toho bude poněkud zmaten. Některé dialogy pak vyloženě trhají uši, občas se divně střihá, někdy to vypadá jako fan-film a tu nesmírně generickou hudbu si taky mohli odpustit. Takže za mě velké zklamání, protože ten film mohl být daleko, ale opravdu daleko lepší (a nebo jsem prostě nebyl na ten film naladěn). Ale aspoň v závěru se to hezky pomlelo. 5/10 PS: Kano je neskutečně otravný ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)