Cry_Wolf

• Slovensko Krutá hra (viac)
všetky plagáty

Spolužáci Owen, Dodger a Tom jsou členy místního Klubu lhářů. Jednoho dne je nedaleko školy nalezena zavražděná mladá žena. Partička kamarádů roznese fámu, že vrah, který si říká "VLK" se chystá znovu zaútočit. Situace se však zvrtne v okamžiku, kdy začnou mizet osoby, které předtím označili. Nikdo z nich neví, kde končí pravda a začíná lež. (oficiálny text distribútora)

TO

Fáma + Vřískot, ale rozhodně horší než oba. Jakštakš promyšlené s trochou ledabyle natočených vražd, ale za vyvražďovačku to určitě nepovažuji, příjemně prokombinované s přiměřenou pointou, nikterak zázračnou. Takový slabší studentský horůrek, který nenudí, ale rozhodně nenadchne. ()

lennyd

Když Owen (Julian Morris) nastupuje na novou střední školu, ani v nejmenším netuší, co jej zde potká. Celé městečko právě "žije" tragédií, kdy neznámý pachatel v lese zavraždil mladou dívku. Owen se rychle začlení do party, která se baví zvláštní hrou - na vlka a ovce, která spočívá v tom, co nejvěrohodněji obelhat své přátele. Celou partu napadne skvělá věc, napíší anonymní email o vrahově práci a o jeho dalším postupu. Horší je, když se jejich předpovědi začnou vyplňovat. Nyní už nelze věřit vůbec nikomu ... Čekal jsem nějaké ujeté béčko - teenagerovskou vyvražďovačku (kterých se v poslední době vyrojilo několik, a kterými naše nejoblíbenější televize hojně zaplácává noční hodiny), ale byl jsem vcelku rychle vyveden z omylu. Když se to vezme kolem a dokola (abych moc nenapovídal), tak více než vlastním obětím je zde věnován čas lžím a pocitu strachu z toho, kdo je vlastně zákeřný vrah. Nebo vrazi. Samotným závěrem jsem byl docela překvapenej, a to se určitě hodnotí. S herců stojí za zmíňku určitě Jon Bon Jovi, ale i samotní teenageři nejsou vůbec marní, taková Lindy Booth třeba. .. ()

hanagi

Tak tohle mě velice bavilo. Nepotřebuju litry krve ani drastické scény, spíše mě dostane zajímavý nápad, třeba ten, jak snadno dokáže inteligentní člověk manipulovat se svým okolím... ()

Madadajo

Tak na tohle jsem se díval, abych si odpočinul, mohl vypnout mozeka, nepřemýšlet a bavit se. Ale co se nestalo! Byl jsem mile překvapen a na konci i zaskočen. Tento snímek není tak hloupý za jaký jej mnozí mohou považovat. A hlavně jsem byl překvapen hloubkou, do které se film pouští. Některé věty chytrých studentíků nejsou jen vyřčenými bláboly a chvátáním, film tak působí i mírně sofistikovaně, což je jenom dobře. A hlavně bych chtěl upozornit na tzv. bloody effect, který mnoho filmů používá k šokování, ale zde se s krví téměř vůbec nepracuje. Krvavá lázeň se tak nekoná a přesto je pocit bezcitného vraždění zachován. A v psolední řadě mě zcela uchvátil prvek, že film pvlastně pracuje s naší psychikou, kamera zastupuje v případě vražd vlastně naše stanovisko, to, že to jsme my, kdo chce vidět vraždy, takže vidíme, co chceme vidět a co očekáváme, konec je pak skvělým vyústěním naší zaslepenosti v touze po vraždách a vmetením pravdy do tváře. Přitom už samotná existence "klubu lhářů" nám může dávat něco podobného tušit. ()

lykan9

Ve výsledku to není zase tak špatný slasher. Má to nápad, spousty zvratů, sympatický herce a rychlý spád. Cry Wolf sice není žádným klenotem, ale dívat se na něj dá, a to i opakovaně. Za mě palec nahoru. ()

liuk

Super thriller se zajímavou, i když ne úplně originální zápletkou, par slušnými, pár přehrávajícími herci, velmi vychataným koncem a s Bon Jovim, který kdyby tam nehrál, tak se na to možná ani nekouknu a byla by to velká škoda. Co je ještě hra a co už se zúčastněným vymklo kontrole? ()

drackula

Herecké výkony stačili na stárnenie tupých rozmaznaných decák, ktoré nevedia čo od dobroty. Nápad ako taký sa dal spracovať aj lepšie, ak by absentovali neustále režisérske prešlapy. Ak by film viac využil potenciál maskovaného vraha a urobil z toho obyčajný slasher bez „duchaplnej“ a „šokujúcej“ zápletky, mohol z toho byť zaujímavý béčkový filmík pre nadšencov žánru. Takto je z toho iba úbohý odvar zo zaujímavého nápadu, ktorí ako film odložím do sekcie z nálepkou : „Ach jaj !“ 30 % ()

Guzo

Tak tenhle kousek mě naprosto dostal! Čekal jsem nějakej neinteligentní vyvražďovák s pěknejma holkama a potoky krve, ale světe div se, nakonec se z toho vyklubalo silně nedoceněné dílo. Velký plus má film za herecké obsazení, kdy všichni prostě opravdu vypadají jako studenti univerzity a ne jako hollywoodský napomádovaný blbečci. Hrají jednoduše, přirozeně, přesně jako by netočili film ale opravdu to prožívali. No a závěrečné rozuzlení (vlastně dvojí rozuzlení) je úplně parádní, nečekané a silně originální u filmů tohohle typu. ()

Ompus

Byl jsem velice silně odhodlán dát tomuto filmu jednu hvězdičku, ale gradující konec mě donutil změnit názor. Jelikož to na první pohled vypadá jako teenagevyvraždovačka, tak jsem byl zklamán vývojem. Od takového teenagemasakru jsem očekával jednu až dvě hlášky, jednu až dvě postavy, které bych si oblíbil, a v neposlední řadě jednu až dvě odhalené dívky :-). Tak usuďte sami, že mě film po téhle stránce pořádně zklamal. Celou dobu ve mě též hlodala zásadní otázka: Hraje toho učitele Jon Bon Jovi? ()

jefff

Cry Wolf je o něco málo originálnější než řada jemu podobných teen hororů. Docela zajímavá zápletka i rozuzlení. Je pravda, že svým způsobem to až tak nepředvídatelné nebylo, ten konec jsem tak nějak tušil už při seznamování s postavami. Nebylo to špatné, ale o strachu tu není ani památky. Nejsou tu žádné děsivější scény, žádné lekačky, prakticky žádná brutalita. A to není zrovna dobrá vizitka pro horor. ale jak jsem již na začátku řekl, plusem je docela originální příběh. ()

sedm.1

Cry Wolf ve mě nekompromisně evokuje velice povedenou Fámu(Gossip,r.2000),ovšem v dost horším provedení,ikdyž základní myšlenku má velice podobnou.Cry Wolf se navíc chce tvářit jako slasher,ale prostě jím není a tak v první řadě musím upozornit,že nejde v žádném případě o horror,ale teen thriller.Thriller,který ovšem ale nemá ani atmosféru,ani napětí,a ikdyž dějově mě po většinu času docela bavil a to především díky svižnému tempu a právě díky oné základní myšlence,závěrečné kupení point mě pak docela schladilo.Kdyby se autoři v závěru vydali přímějším tahem bez vršících se překvapení,dodalo by to i samotnému filmu daleko větší grády a i lepší pohled na něj jako na celek. Herci byli jinak tipově vybráni docela slušně a i sympaticky působili,ale jak jsem se již zmiňoval,přes docela zábavnou dějovou linii snímku chybělo vše ostatní,co dělá dobrý thriller fakt dobrým thrillerem.Slabé 3! ()

The Viper

Velké překvapení ! Z jasného Béčka se vyrojilo tolik báječné atmosféry a promyšlenosti. Do posledních chvilek nevíte téměř nic. Rozuzlení bylo skvělé. ()

BMAJTZ

Celkově vzato docela nuda. Usínalo se mi u toho dokonce několikrát dobře, dokoukal jsem to asi napotřetí. Pokud by se mě, ale někdo zeptal na děj musel bych na to kouknout znovu, nepamatuji si vůbec nic. Jako nudný večerníček ucházející. ()

NICOX

Obsahuje spoilery: Přišlo mi uplně trapný neustálý (nenápadný - jak pěst na voko) vnucování myšlenky, že za tím stojí Dodger, nebo pan Walker (to, že tu hraje Jon Bon Jovi nevidim jako pozitivum). Ale... strašně rychle to uteklo a já se nenudila. Líbila se mi kamera. A konec, ten si zaslouží chválu. I když mě by se víc líbilo, kdyby tam ty poslední 3 min. už nebyly. Protože to, že by to Dodger naplánovala a na 100 % jí to vyšlo mi přišlo trochu přitažený za vlasy. Ponaučení: Lhát se nemá!! Dávám spíš 3+. 70 % ()

Han22

Recept na úspěšný horor? Vememe hodinu dvacet dlouhý film ve kterém se hodinu nebude nic dít a posledních dvacet minut začne mizerná akce vyšperkovaná "cool" filtry a vše završí "geniální" pointa. Kde už jsme to viděli? Že by v každým druhým hororu za poslední pár let? K tomu přidáme mizerné a nezajímavé herce (Jareda Padaleckiho mám ze Supernaturalu rád, ale tady nehraje, tady jen je, zpěvák Bon Jovi suvérenně všechny přehrává) a vyjde jeden z nejzbytečnějších filmů poslední doby.PS: Boží mlejny melou, Cry Wolf byl naštěstí propadák :-) ()

KoRner

Teen slasher s myšlienkou, ktorá ku koncu naberá grády. Možno práve preto, že som nič od filmu nečakal ostal som milo prekvapený. ()

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

11.05.2012

Tohle je docela překvapení. Jelikož má Matthew Vaughn spoustu práce ve světě marvelovských mutantů (natáčení sequelu X-Men: První třídy je naplánované na první polovinu příštího roku), s pokračováním… (viac)