Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

Sharleen

Ten skvelý soundtrack môžem počúvať zas a znova. Táto akčná romantika má len jednu chybu, a to že mohla byť o niečo kratšia. Top romantické scény: Sonny a Isabella na člne a la odskočíme si na Mojito na Cubu plus tie na parkete. ()

Hemlock

Obstojné kriminální drama. Hlavní role jsou obsazeny perfektně a skvělé herecké výkony (hlavně Colin Farell byl neuvěřitelný) navíc doplňuje pohodová hudba. Jediné co tomuto filmu můžu vytknout, je jeho délka a opravdu pomalý rozjezd, každopádně závěr byl naopak strhující - nakonec tedy čtverec a doporučuji. ()

Blazkowicz

Začátek filmu je tak zmatený, že jsem si připadal jak Němec v koncentráku. Následně už to nějaký ten smysluplný děj dostane, ale nic moc teda. Celé to bylo takové o ničem a moc mě to nebavilo. Za celé dvě hodiny to mělo jen dvě dobré scény - únos a závěrečná přestřelka. Ta ale taky nebyla dokonalá, protože kameraman je prase a udělal z toho nepřehledný chaos. V životě jsem snad neviděl, aby někdo filmoval z tak debilních úhlů. Jakmile někoho zabili, tak kamera vždycky dostala střik od krve a nešlo nic vidět. 3* ()

PlayEasy

Na začátku jsme si tak trochu připadaly jako nemluvňata, které Mann hodil do moře a řekl, aby se naučila plavat. A překvapivě jsme nezačali plavat ani během těch předlouhých 130 minut :-) 55% ()

RafaKrakal

Michael Mann určitě patří k mým oblíbenějším režisérům, nicméně Miami Vice osciluje někde na hranici průměrnosti až lehké nadprůměrnosti. Co mi vysloveně vadilo byla kamera, který se zaměřovala na detailní záběry v místech, kde to nebylo vůbec potřeba a poměrně nelogické chování hlavních postav. Na druhou stranu akční sekvence byly poměrně slušné a herecké výkony především hlavních představitelů Colina Farella a Jamieho Foxe velmi dobré. 3,5 hvězdy z pěti je za mě celkově adekvátní hodnocení ()

DAF1

Trvalo mi skoro třičtvrtě hodiny, než jsem přistoupil na "hru", kterou přede mnou Michael Mann rozehrál. Z trailerů a tesserů jsem byl připraven na něco jiného, možná lepšího, zaběhnutějšího, výpravnějšího a klasičtějšího. Snímek mě však mile překvapil svou syrovostí a nekonvenčností, spíše typickou pro Tonyho Scotta. Mann jde ale dále a v nadstandartní délce (neříkám, že mi zcela úplně vyhovovala) nám servíruje vyvážený snímek, který kazí snad jen digitální kamera, "soulož černochů ve sprše" a pár přehlédnutelných hluchých okamžiků. Zkrátka, to co (alespoň u mě) ve "světě válečných snímků" znamená Coppolova Apokalypsa, to v tomto žánru znamená MIAMI VICE. 92% ()

Jumper

Čekal jsem něco "trochu jiného". Pro mě celkem nepřehledný snímek ke kterému jsem zvedl hlavu a pořádně ho vnímal jen při scéně Sonny a Isabella na člunu. Každopádně to potřebuju vidět ještě jednou a dost možná to přehodnotím. V současnosti bohužel zklamání a 3+ :( ()

pasqviL

Moc keců, málo akce asi tak se dá popsat nový film od Manna. Co se mu ale hodně povedlo tak byla poslední střílecí scéna která byla natolik realistická že jsem měl krev až na sedačce. ()

Saljack

Film určitě nadchne provedení je výborné. Je tam sice trocha blbostí ale určitě je zajímaví. Herci jsou jsou naprosto bezvadní nedá se jim nic vytknout. Tudíž dávám za 4* ()

ali-n

Úžasná realistická krimi-akcia. Michael Mann sa rozhodol pre digi kameru, miestami rozostrený a roztrasený obraz, pre ťaživú atmosféru. V jeho prestrelkách projektil z väčšieho kalibru len nezatlačí do sedadla auta. Tak ako v reále skôr amputuje ruku. A mne sa to, čo som videl veľmi páčilo, nemyslím iba to odstraňovanie končatín. Collin a Jamie sú tou najlepšou voľbou, ešte k tomu aj bohovsky vyzerajú :-))). Vzťah Sonnyho a Isabelly (šarmantná Gong Li) je plný uvoľnujúcej energie, pocitu oslobodenia sa od sveta, kde na lásku nie je veľa miesta. To ich mykanie hlavou na pozdrav (alias No čo, frajer!) je nesmierne sexi. Na druhej strane sú skvele obsadené postavy José “Cochi Loco“ Yero a Jesús Montoya – prebodávajú pohľadom, ktorý vnucuje pocit neistoty a neustálej hrozby ... „Vyřiďte pozdravy i vašim rodinám.“ Nezabudnuteľné prepadnutie karavanu a prvé vyjednávanie s Yerom – dusno až po plafón ... „Do you wanna fuck my partner?“ Toto je život na hrane, práca, v ktorej všetko stojí a padá na tom, ako presvedčíte ostatných no i samého seba, že ste niekto iný. MOJE NAJ – Dokonalý kompozičný soundtrack. Hudba od škótskej skupiny Mogwai je šitá priam na mieru, u mňa ale vyhráva latinoextáza menom Arranca. ()

Pierret

Mann v režii nezklamal. Pokusy s digitální kamerou mě sice učarovaly, zato mě příliš neoslovil děj, který má být postavený (snad) na nějakém známém seriálu. Pohodový relax, ale nic víc. ()

Jimb021

At dělám, co dělám, tak mě to nudilo a nebavilo. Měl jsem i chut dát 2*. Tyhle filmy mě většinou moc nebaví, tak zkusím být trošku objektivnější.. ()

samuelsson

Miami Vice nie je nič nové pod slnkom. Úvod je celkom pôsobivý a napäto ho sledujete, pretože nie je hneď celkom jasné o čo sa jedná. Táto pôsobivosť sa ale postupne skončí, práve kvôli tomu, že sa dá vo filme jednoducho stratiť. Film skončí so svojím „šmrncom“ a začnete sa nudiť. Neskôr sa do toho opäť dostanete, to vás ale už k smrti začnú nudiť milenecké scény, ktorých je zbytočne veľa a sú neuveriteľne dlhé. Popri tom si vypočujete celkom ironické rozhovory so šéfom, ktoré vás aspoň trochu rozveselia. Rovnako ako bol pôsobivý začiatok, tak je pôsobivý aj koniec, aj keď to nie je nič čo by ste nepredvídali už predtým; teda koniec vás prekvapí len celkom napínavými prestrelkami. Pre toto, ale aj mnohé iné hodnotím Miami Vice 2 hviezdičkami... ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)