Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

vorheese

Dost mi chyběly Collateralovské "rozhovory v taxíku". V Miami vice je Mann nahradil "významnými pohledy" a už to tolik nefunguje. I tak jde o solidní film, jehož devizou je hlavně magická digitální kamera. ()

J3dla

Při sledování jsem se přistihl, jak to všechno prožívám, jak se mi ten svět Sunnyho líbí, krásné slečny, nabušený káry, stylový obleky, tvrďácký pohledy. Co víc si přát od tak dobře namíchanýho koktejlu? ()

Tony.cs

Bohužel mě tento snímek nijak nenadchl. Něco mi na tom prostě nesedělo a já se nudil. Třeba to skouknu v jiné náladě a zalíbí se mi to. Ale zatím ne ()

BloodyVamp

Zklamání. Průměrná krimi se skvělými herci, která se hodně vleče. Ano, závěrečná přestřelka má něco do sebe a Badeltova skladba A-500 je špica. Takže 3 akorát. ()

kaylin

Michael Mann není z režisérů, které bych příliš vyhledával. Jeho filmy nikdy nepatřily k těm, na které bych se musel podívat, ale o "Miami Vice" jsem slyšel hlavně chválu, navíc Mann se vrátil k látce, kterou sám pomáhal v 80. letech rozjíždět na televizních obrazovkách. Seriál byl cool, lidé začínali nosit to, co Don Johnson alias James Crokett a Philip Michael Thomas alias Ricardo Tubbs. Seriál byl doslova kultovní, ještě dnes se vrací, stejně jako se sem tam vrací klasiky 70. a 80. let. Colin Farrell a Jamie Foxx jsou možná ještě víc cool než jejich předobrazy a v akci jim to hodně funguje. Bohužel akce je to hlavní, na čem film stojí a spolupráce dvou hlavních postav zase není ta důležitý prvek. Lidství je trochu odsunuto, všichni jsou jen pěšáci ve výborné akční podívané. Závěr, který se snaží být dojemný a romantický, to nezachrání. Obsah se musel sklonit před formou. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/jumper-babel-kung-fu-divocina-miami.html ()

jajinka

Au, to jsem zase jednou naletěla.. Dvě hodiny trvající drogová nuda.. Plná nepřesvědčivých hereckých výkonů a vztahových a dějových obehraných klišé. ()

slunicko2

Trochu nudná nepříliš vynalézavá střílečka bez charismatu. 1) Díval jsem se na film kvůli mému oblíbenému Colinu Farrellovi. Kam se ale podělo jeho charisma? A nejen on - všichni se chovají a jednají jako naprogramované loutky bez špetky emocí._____ 2) Nejsem přívrženec akčních filmů. Když už ale, tak tedy nechť je akce akcí a ať čumím. Tady jsem taky čuměl - film akce postrádá. Nakonec se něco odehraje, pár výstřelů zazní, ale celé je to jakoby to předehrávala 8. třída základní školy._____ 3) Celkově je to film bez šťávy, bez chuti, bez zápachu. Sladký hollywoodský konec dokonce ani nechutná po cukru, ale spíš po nějakém umělém sladidle. Nepochutnal jsem si. ()

Rakosnicek77

Určitě dokonalý akčňák, určitě velké napětí, zajímavá zápletka. Nejde ale srovnávat nesrovnatelné! Původní televizní seriál, byl samozřejmě z úplně jiného soudku a jeho kvalita s přibývajicím časem jenom roste, je otázka jestli kvalita filmu s přibývajícím časem nebude naopak zanikat a zapadat v té obrovské hromadě podobně laděných filmů!? ()

Damiel

Pro mě je Miami Vice společně s Letem číslo 93 peckou letošního léta. Svižné, vtipné, syrové, skvělí herci i scénář. Trefa do černého. ()

PogoJoe

Zprvu (téměř) nezajímavá a neoriginální kriminálka o dvojici policajtů v přestrojení vyšetřující síť pašeráků drog se proměnila ve film, který si mě získal. Čím? Zejména nádhernými exteriéry. Báječnou hudbou - ten Moby sem padne jako sladká zmrzlina do křupavého kornoutu. Stylem, který hrdinové a celý tento film jednoduše má. Děj se ani po nudnějším začátku nestane příliš originálnějším, avšak vizuálně a sluchově se ukázal býti velice zdařilým - a za to musím tvůrce pochválit. ()

MATADOR

Film plný snobů a budižničemů. To je všude samý BMW, Ferrari, lodě, helikoptéry a bůhví co ještě. Dvojce Farrell a Foxx se mi zpočátku zalíbila, ale postupem času působila nicneříkajícím dojmem. A vůbec od celého filmu jsem čekal daleko více. Kamera, která asi má působit originálním dojmem, na mne tak nepůsobila, možná se na to dá zvyknout, ale v mém připadě to spíše můj dojem zkazilo. I scénář zdá se mi, jako by z oka vypadl nějaké sérii ze seriálu 24 hodin, celé je to takové natahované, samé "erotické" scény, ale na akční film se akce, jaksi vytratila. Zkrátka film udělaný pouze z názvu jednoho kdysy legendárního filmu, podruhé to vidět, už určitě nemusím. Ale zase abych jen nekritizoval, musím pochválit jedinou kladnou stránku tohoto snímku a to je skvělý soundtrack, který je doslova nabušený songy. * * ()

Toyotomi

Abych to shrnul, poměrně nicmoc příběh, docela dost blbá kamera. Ale! Byla tam docela hezká hudba (*) Sem tam nějaký vtípek a dobrá akustika zbraní (*) A hlavní důvod, proč jsem na ten to film šel je to, že uvidím, myslete si že jsem úchyl, nahou Li Gong, což se taky stalo (**) ()

Thomassi

Po Collateralu se Michael Mann pustil do další stylovky jménem Miami Vice. Měl zkušenosti už z dávných let, kdy točil také seriál, a tak je mohl využít v celovečerním filmu, zasazeného do současného problému s obchodem s drogami. Už na začátku mě okouzlila musika, kde pecka střídá pecku. On je tady u tohoto filmu soundtrack strašně důležitou součástí, songy jsou vybrány s největší pečlivostí a já si teď nemůžu vybavit, u jakého filmu by byla právě hudba vybrána lépe. Co se týče postav, Colin Farrell a Jamie Foxx jsou správná dvojka, která také nemohla být vybrána lépe. Do všech těch pasáží se jejich povahy nadmíru hodí. Příběh rozhodně nenudí, je stylový, méně akční, ale to vůbec nevadí. Je tu více místa právě pro oba hlavní hrdiny, aby si to neskutečně užili. Závěrečná přestřelka je pak natočena až dokumentárně, jako z nějaké reportáže. Pro mě je to mezi 5 a 4 hvězdami, dám ale čtyři s tím, že někdy v budoucnu bych to mohl zvednout na plný počet a tak tento kvalitní snímek ocenit naplno. ()

Rosalinda

Bože, proč já tomu dávám tolik hvězdiček přes všechny ty kýčovité obrázky stokrát viděné a la pitomý, jednoduchý, líbivý akční film? Co mě to, sakra, napadá? Když ale tohle bylo celkově jiné a bylo to dobré. Hlavní představitelé Colin Farrell a Jamie Foxx dokonalí (Farrell až neslušně charismatický), Lin Gong krásná a tajemná, typově perfektně vybraný zloduch… Docela hustá atmosféra s naprosto skvělou hudbou. Zkrátka na tu spoustu „naleštěností“ velice dobrý a výživný film a pro mne příjemné překvapení. Bravo, master Mann! ()

Aiax

Nevím, zda Manna chválit za to, že jeho poslední čtyři filmy jsou inteligentnější, zábavnější a režisérsky dalece převyšující většinu ostatní žánrové produkce, nebo být lehce nespokojen s tím, že tenhle nadaný tvůrce ani svým posledním počinem nedoskočil (natož přeskočil) laťku, kterou nastavil už Heatem. Krev, maso, charisma, živočišnost Heatu (a potažmo i Posledního mohykána) nahradila odtažitost, profesorství, chlad. Tak či tak, řemeslo Mann umí přímo fenomenálně, škoda, že právě režie v jeho posledních filmech nade všemi ostatními aspekty přečnívá tak vysoko. ()

FilmFan24

Slavný seriál z osmdesátých let se dostal díky jeho tvůrci Michaelu Mannovi na filmové plátno. Oproti dřívějšku je ale dnešní Miami mnohem temnější... ()

corona

Remeselne vizuálne zručne natočené ale je niečo zlé, keď jediné čo ma na filme zaujalo boli Farellove vlasy a celkom sympatická postava blond policajtky. Do dopozerania som sa musela nútiť a to sa mi sledovaní akčných filmov stáva málokedy.... ()

Skip

Velmi prostý děj, což by ani tak nevadilo, ale třeba akční scény jsou dost slabé až nudné, což u režiséra Michaela Manna docela překvapí. Herci také nic moc nepředvádí, protože ani nemají co. Takže je z toho jen takový slabý vývar, který nemůže zasytit. ()

Aleee89

Další z filmů, které mě předem odradí už jen svojí délkou. Další odrazení - Colin Farrel. Nemusím ho, i když se u mě blýsknul v Telefonní budce. Jenže přiznávám, tady jsem na něj byla hodně zvědavá, protože když jsem ho viděla na nějakých fotkách k tomuto filmu, nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Bohužel nebo možná bohudík neznám původní seriál. Kriminálky taky nejsou úplně šálek mého čaje... Ale v Premiere dali tomuto filmu nejvyšší hodnocení, tak jsem si říkala, že když se s němi skoro vždy shodnu, tak přece ani tady se zase tak nemůžou mýlit. Ale jo, v Miami Vice s nimi zase tak moc nesouhlasím. Uznávám, akce a napětí byly ve filmu pěkné, ale jak jsem si dopředu myslela, že mě tenhle film nezaujme, stalo se. Opravdu to není nic pro mě a ani drsní chlápci a akce, zbraně, auta mě prostě neohromí. Žádná katastrofa, ale žádný zázrak, film, který mě nezaujal. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)