Miláčik, zmenšil som deti

• Česko Miláčku, zmenšil jsem děti (viac)

Rick Moranis ztělesnil v této komedii praštěného fyzika, jehož děti se svými kamarády nedopatřením použijí otcův dosud nevyzkoušený přístroj na zmenšování a podstatně se změní. Ony se teď musí v mikroskopické velikosti prodírat přes nepředvídatelně nebezpečný svět jejich domu a rodinné zahrady. Je totiž samozřejmé, že pro tvory této velikosti se i obyčejná cesta záhradou může změnit v napínavé dobrodružství... (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Dobrá triková bláznivá komedie která se mě docela v mých mladých letech páčila, teď když jsem ji viděl znovu tak svůj názor neměním. Ač ve srovnání s legendárním Arnoldovským snímkem The Incredible Shrinking Man 1957, není tento snímek s produkce Walta Disneye tak nápaditý, ovšem zase díky svým mnohým docela obstojným trikovým kouzlům přináší mnohá a velmi nečekaná překvapení a mění je v napínavé dobrodružství.. Rick Moranis v domě plném svých technických zlepšováků a ve své roli věčného smolaře byl velmi dobrý. ()

MM_Ramone

Iste si väčšina z vás pamätá toho malého zakrpateného zmrda, ktorý sa motal okolo "Krotiteľov duchov". V jedničke ho posadol démom a v druhej časti robil krotiteľom advokáta. Stvárnil ho Rick Moranis. V roku 1989 dostal príležitosť prezentovať sa aj hlavnej úlohe. V sci-fi komédii "Honey, I Shrunk the Kids" si zahral bláznivého vedátora, ktorému sa podarilo zmenšiť svoje vlastné deti a ich kamarátov do mikroskopickej veľkosti. Na svoju dobu to malo prvotriedne filmové triky. Pobavil som sa. *** ()

Ded@M@tes

Pěkná rodinná komedie, takové téma mám rád a jen tak neomrzí. Kdysi jsem viděl, ale nemůžu si pamatovat vše. Hodnocení se odrazuje převážně v popularitě. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Davies182

Kazeta s tímto filmem byla historicky první, kterou jsem zničil opakovaným zkouknutím této originální komedie. No, možná ani ne tak originální jako spíše zábavné, s herci kterým nelze nefandit, a pár povedenými triky. ()

gogo76

Ideálny film pre rodinný večer s deťmi. Vždy som mal rád tieto filmy na tému zmenšovania. Dobrodružstvom sa v tomto momente stáva i obyčajná prechádzka trávnikom. Z tak jednoduchej témy sa dá čerpať nespočetné množstvo nápadov na dobrodružstvo a akčné scény. Je tu cítiť atmosféra 80-tych rokov, ucho poteší i hudba od J. Hornera v dobách keď "válcoval". A herci? Tí v podobných filmoch nie sú až tak dôležitý, ale myslím, že casting sa vydaril. Rovnako na výbornú dopadol i film, v ktorom mi prišlo zaujímavé všetko, pretože keď sme malý, ale fakt malinký je zaujímavé naozaj všetko...Dnes je na podobné filmy skvelá doba plná dokonalých trikov a predsa je to tu samý transformer...Naposledy tu boli veľmi podarený Pidilidi, ale od vtedy tma...80%. ()

juta

Jako první jsem viděl pokračování, ale tahle "jednička" se mi líbila mnohem víc. Je zábavnější a pestřejší. Nabízí toho prostě víc a s rodinkou i sousedy je celkem sranda. ()

Fiftis

Ako mnohí, tak aj ja som mal túto komédiu rád a často chodila v 90tych rokoch v televízií. No ale to bola úplne iná doba, dnes by to mladí veľmi neocenili a popravde aj mňa by to dnes už nebavilo. Ale treba uznať, že na snímku z prelomu tisícročia boli špeciálne efekty naozaj obdivuhodné a rovnako tak kulisy. Vydarené sú "zväčšené" veci ako príbor či obrie mravce. Ako komédia je to tiež vydarené a príbeh je veľmi originálny. Roztržitý vedec dokončil celoživotné dielo - prístroj na zmenšovanie predmetov. Prístroj je zhodou okolností uvedený do prevádzky a v jeho zmenšovacom lúči sa nevedomky ocitnú jeho deti a deti jeho susedov. V súčastnosti priemerná komédia, ale na svoju dobu to bol v skutku veľký hit, na ktorý si s radosťou zaspomínam. ()

lamps

Jako mlaďas jsem to pochopitelně dost žral, neboť neexistuje moc věcí, které by si dítě přálo více, než prožít jeden den v miniaturní velikosti ve světě obrů. S odstupem let je to pořád fajnové dobrodružství, které by ale víc fungovalo jako epizoda ze seriálu o šíleném vědci a jeho různorodých pokusech. Expozice je totiž hodně dlouhá a představení hrdinové do jednoho nezajímaví, zatímco část kolem zmenšení toho zase tolik převratného neukáže (nejlepší je scéna se včelou a souboj se škorpionem). Naštěstí má aspoň Rick Moranis dostatečně zábavný ksicht a Johnston umí pracovat s prostředím a s triky, takže to celé tak nějak neškodně uteče a zabaví. ()

JohnnyD

Jeden z filmov, ktoré nezachráni ani naivno-vedecké čaro osemdesiatych rokov a ani Rick Moranis. Tomu vždy sedeli viac podporné role ako tie hlavné. ()

Anderton

Jeden z tých zábavnejších nezmyslov osemdesiatok. Až mi je ľúto, že sa nemôžem nejakým zázračným strojom dostať opäť do tohto obdobia a ísť na Honey... do kina. Ale ešte by to náhodou nefungovalo a zmenšil by som sa. Prípadne by sa zmenšovací stroj dal využiť na to, aby ste sa zmenšili pred telkou a mali by ste zrazu doma IMAX. Ale dobre, k filmu. Niekoľko scénok je vtpných, niekoľko trikovo celkom slušne zvládnutých a celkovo to má riadne tempo. Film akoby si pýtal modernozovaný remake a ja dúfam, že k tomu nikdy nedôjde. 70% ()

Slartibarkfast

Velmi pěkná rodinná komedie s pěknými triky. Roztomilého mravence jsem opravdu zbožňoval. Celkově to bylo veselé dobrodružství, které se sice odehrávalo jen na zahradě, ale pro tu bandu dětí to byl prales. Z odstupem času a i tím, že každý stárneme, se na to už díváme z jiného světla. I tak je to však snímek, který si zaslouží pozornost. 65% ()

dopitak

Solidní blbina, jejíchž hlavní část se bohužel odehrává na zahradě v trávě a to mě moc nebavilo. Tvůrci do role vynálezcovy dcery obsadili tehdy již zřejmě plnoletou Amy O'Neill. Otázkou je, jestli to byla náhoda nebo záměr, aby i chlapi měli na co se dívat. Amy je tu totiž překrásná a dokud se nevykoupe ve slizu, přitahuje veškerou pozornost mužského oka. ()

LaciLC

Miláčik, zmenšil som deti je už v podstate klasická rodinná komédia, ktorá je však tak ošúchaná, že sa pri nej väčšinou už nudím. Ale aj tak sa dá pozrieť aj viac ako raz, slušné triky zaujmú stále a celkovo má film veľmi milú atmosféru. A Rick Moranis je do svojej úlohy ako stvorený. ()