Bláznivý a nepozorný vedec Wayne Szalinski po predchádzajúcej zlej skúsenosti so svojimi bádaniami a ich výsledkami, keď sa mu podarilo takmer prísť o deti, si nedá pokoj, a naďalej pracuje na svojich tajných vynálezoch, čím takmer pravda, neúmyselne spôsobí ďalšiu katastrofu. Tentoraz sa mu podarí presný opak k prostriedku na zväčšovanie objektov sa dostane jeho tretie dieťa, dvojročný syn Adam. Po zapôsobení špeciálnych lúčov malé bábätko čoraz väčšmi rastie do obrovských rozmerov, a Wayne spolu s manželkou, dcérou Amy a synom Nickom majú čo robiť, aby obra, ktorý sa už takmer vznáša nad mestom a ničí všetko, čoho sa dotkne, dostali späť do normálnej podoby... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Disneyho štúdio nemohlo byť ľahostajné nad takmer štvrť miliardovými tržbami prvej časti a tak sa rozhodlo svoje účty opäť o niečo zväčšiť. Aspoň do takých rozmerov, do akých vyrástol náš ,,malý,, Adam Szalinski. Vyšlo to tak na polovicu. Remeselná kvalita šla o niečo dole, scenár zlenivel a herci sa tu len pitvoria. Škoda, 90. roky rodinným snímkam nie vždy priali. ()

MM11

"Tak, to první nebylo špatný. A tržby taky dobrý. Fajn, bude dvojka, ale chtělo by to nápad, aspoň něco. Ááá no jistě, prostě se to jen otočí, skvělej mechanismus." To si asi řekli scénáristé filmu "Co je malý, to je hezký" a do distribuce poslali "tohle". Ani ne roční batole velké jako mrakodrap pustoší město. Zní to šíleně? Bohužel i je, před úsvitem digitálního věku šlo ještě relativně snesitelně lidské postavy zmenšit. Ale zvětšit je, to ani náhodou. Ani náhodou... ()

honajz2

Zatímco první film je velmi příjemná rodinná komedie se zajímavým a dobře využitým nápadem, ten druhý už kromě samotného nápadu nic jiného nemá. Vtipné to není, nudí to, nápad není pořádně využitý, vytratilo se z toho kouzlo prvního dílu a hlavně v hlavní roli je zde snad to nejblbější a nejotravnější děcko, jaké kdy mohlo existovat. Kvůli tomu fakanovi se mi to líbilo ještě míň, ale tak aspoň je tu ten humor relativně nezávadný a k žádnému fekálnímu nedojde. Nicméně vtipné mi to nepřišlo tak jako tak a kromě výše zmíněných kladů mě už žádný další nenapadá. Lepší 1* ()

LaciLC

Miláčik, zmenšil som deti je klasika, ale toto pokračovanie je už viditeľne slabšie, čo sa týka zábavnosti. Netreba však zabúdať na to, že je tu opäť výborný komik Rick Moranis, ktorý na filme zachránil, čo sa len dalo. Bohužiaľ mám z filmu veľmi zmiešané pocity po všetkých stránkach, na jednu stranu nemôžem povedať, že som sa nudil, no tú hodinku a pol som sa ani veľa nenasmial (skôr vôbec). ()

soukyd33

To dítě je opravdu trapné, a rozhodně mu nejsou 2 roky! Film se opět vydá ve stopách vědy, ale tentokrát se bude zvětšovat. Opakovaný vtip, není vtipem! Příběh je o ničem. A to dítě mi lezlo na mozek celý film. A na konci když brečí? Hrůza. První film byl mnohem lepší. Kouzlo toho, že nikdo neuhne a to i když ho má rozšlápnout 33 metrů vysoké dítě, je vážně neuvěřitelné. Hvězdiček 2** ()