Prci, prci, prcičky

• Slovensko Pikantné pokušenie (viac)

Jim Levenstein (Jason Biggs), Chris "Oz" Ostereicher (Chris Klein), Paul Finch (Eddie Kaye Thomas) a Kevin Myers (Thomas Ian Nicholas) sú štyri exempláre nepoznamenaných študentov v rovnakom ročníku. Už sa pomaly začínajú bifľovať na maturity, ale stále nosia označenie "panic". Teóriu už majú síce naštudovanú perfektne, no príležitosť stále nikde - všetky snahy o ľúbostné dobrodružstvá sa končia neúspechom. A tak sa táto štvorka rozhodne, že budú "skórovať" skôr, než štúdium zavŕšia absolutóriom. Pochopiteľne, že nikto nechce byť posledný, takže sa začínajú preteky o stratu chlapčenskej nevinnosti. Jimovi sa páči exotická sexbomba Nadia (Shannon Elizabeth), Oz si hľadá citlivú dušu, ktorou bude zrejme roztomilá Heather (Mena Suvariová) zo speváckeho krúžku. Kevin už má svoje dievča Vicky (Tara Reidová), tá však stále čaká na správne miesto a správny čas. Najmenšie starosti si robí intelektuálny Finch, ktorému sa však veľmi nemilo pomstí spolužiak a znemožní ho pred celou triedou. Podarí sa chlapcom v dohodnutom termíne splniť dohodu? (TV JOJ)

mzss1

Perfektní teenegerská komedie. Všechny postavy dokázali člověka zaujmout. Zmatkářský Jim, KEvin, Finch, Oz a nejlepší hvězda filmu Stifler. Stifler to dokázal pořádně rozject. Ve filmu bylo dost trapných a vtipných scén. Filmu není moc co vytknout. Další díly se snažili mít větší a věččí vtipy a tak. Ale jednička měla atmsféru jedninečnou. Ve filmu bylo i dost dobrých písní. Proto celkově hodnotím na 95% = ***** ()

Wacoslav1

Vykuř mi ho krásko!!! Tak pánové ruku na srdce (nebo na koule?) Kdo z vás nezažil v tom jistém věku ty problémy které tu zažívají hlavní hrdinové. Mě bylo sladkých sedmnáct, když tenhle film vyšel a hned to byl mezi mnou a mými kamarády obrovskej hit a další kousek kterej jsem tu pak svým hodnocením nepochopitelně zkveruloval. Viděl jsem to dneska po letech a pořád se skvěle bavil. Ukázkový případ toho jak má vypadat vkusná komedie pro mladý bez zbytečných extrémů a nechutností. Trapných scén u kterých by se člověk styděl je tu minimum. Naopak je tu několik nezapomenutelných situací a hlášek a libových trapasů se kterými se musí hlavní hrdinové potýkat. Casting se opravdu vydařil herci jsou přirození a nebyl tu nikdo kdo by mě vyloženě sral. Největší parchant a ďábel je pak suverénně Stifler, ale znáte to na každýho jednou dojde. Nakonec kluci zdárně zasunou a všechno dopadne tak jak má. Hodně se povedl i soudtrack některý ty písničky poslouchám dodnes. Takže přidávám hvězdu a s chutí jsem zavzpomínal na svoje mladá léta.80% ()

Real Tom Hardy

Vždy, keď pri tomto štartovači koláčovej ságy, ktorá spustila vlnu desiatok podobných college-sex-teen komédií na ďalšiu dekádu vopred, vidím tri hviezdy, čudujem sa, prečo len tri, no počas pozerania dopne. Príliš cheesy (fakt netuším slovenský ekvivalent), z dialógov nesála účelná, ale reálna stupidita, slabosť a klišéovitosť. Z tematicky rovnakého súdku mal 21 rokov predtým o niekoľko tried lepšie dialógy Animal House a tiež aj kopec iných komédií takéhoto razenia, len bez sexu, zo začiatku a stredu 90. rokov, ktoré prakticky "vychádzajú" z prvého dielu AP. Road Trip a NATM ho suverénne roznášajú na kopytách a ani sa o to nesnažia. Z highlightov sú určite okrem "československých" pŕs Shannon Elizabeth sex s jablkovým koláčom, punk rock, ale najmä tatko Eugene Levy, ktorý kraľuje aj ostatným dielom, vrátane spin-off častí, ktorých existencia a prežitie v mysliach skalných je podmienená práve nim. A jediný blyšťavý filmársky moment bola dlhšia scéna s Nadiou a kvantom nadržaných sledovateľov naprieč kampusom, kde sa im podarilo vytvoriť napätie a vzrušenie (nie sexuálne), čo sa už neopakovalo ani raz. Niekedy je mi až čudné, prečo si slávu a kult odniesol práve tento film. Možno za tým stojí čas, i keď prijatie filmu bolo aj v dobe vydania veľmi pozitívne. Možno boli všetky elementy v správnom čase na správnom mieste, ako v jednom rozhovore o 20 rokov neskôr na margo toho uviedol Finch a.k.a. Eddie Kaye Thomas. Film je ale prirodzene a bez debaty časovou kapsulou, podobne ako aj ostatné kúsky koláča, no a ako americkí tínedžeri žili na prelome milénia na stredných a výškach je možné autenticky vidieť práve tu, príp. v slávnych "porno" filmoch pod hlavičkou Girls Gone Wild. Najdôležitejšou vecou je ale fakt, že American Pie je proste a jednoducho referenčný bod niekoľkých desiatok tisíc ľudí naprieč celým svetom, a ak toto nie je hodné ocenenia a rešpektu, tak už potom neviem. --- #1 Koment vyznieva dosť negatívne, čo ma serie, nakoľko film aj sériu milujem <3 ♪♫ (x / x / x / x / x / x / x / x) (x) (x) (8.9.2017) (3.2.2021) (9.9.2021) (14.5.2022) (26.9.2022, sk dab) ()

kingik

Matka teen-age komedií má poměrně velmi dobře provázané gagy a k ruce schopné herce, kteří se po této komedii dostali do širšího povědomí publika. Jason Biggs už asi navždy bude označován jako "ten z prciček", a ostatní herci už později nedostali takové výrazné party (Nicholas, Elizabeth nebo Thomas), ale tady byli výborní. Vytýkám snímku jeho mírně odfláknutý konec, který se příliš neslučuje s předchozím konceptem filmu. Zakončení mohlo být výraznější, ale jinak film svůj účel splnil. ()

Bauer

Prci, prci, prcičky je filmy, který se stal průkopníkem teenagerských komedií. Bylo zde několik pokůsu, natočit podobnou komedii, dokonce i u nás něco podobného vzniklo a to v podobě Rafťáků a Snowboarďáku. Avšak bez jakéhokoliv úspěchu. Tento film podle mně zůstane nepřekonaný. Je to opravdu povedený a v roce 1999 to byl hit a není ani divu. Je to něco originálního. Velmi vtipné, například scéna s Finchem na školních záchodcích byla tak vtipná, že jsem se smál i nahlas. Ale takovýchto scén je zde více. Výborné hlášky ( " MCBP " ) . Dále také špičkově obsazené mladými a sympatickými herci. V čele s Jasonem Biggsem až po excelentního Eugena Levyho, který podal velmi dobrý výkon v roli otce. Dále také byl skvělý Seann William Scott. Jedna z těch lepších komedií a taky by mně zajímalo, kdo a kde vzal ten český název pro film!! ()

• Eugene Levy (Jimův otec) dostal ve svých scénách svolení k improvizaci, včetně scény, kdy s Jimem (Jason Biggs) listuje v pornografických časopisech, což Biggse vedlo ke znatelně tlumenému smíchu během hlášky "obří orgie". (necisty)

Nové Prci, prci, prcičky jsou na cestě

Nové Prci, prci, prcičky jsou na cestě

04.10.2022

Herečka a režisérka Sujata Day (Definition Please) byla najata, aby napsala scénář k rebootu kultovní americké komedie Prci, prci, prcičky. Film si objednalo studio Universal, které sérii produkuje… (viac)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (viac)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)