...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiálny text distribútora)

Crocuta

22. 3. 2008, 20.00h - Nova vysílá návod na krocení krokodýlů a Prima kontruje nanicovatým Panicem. Věru těžkému ataku musí odolávat tento večer psýcha českého televizního diváka. Dal jsem přednost Macháčkovu opusu, abych si zas jednou s chutí mohl od plic zanadávat na upadající úroveň české kinematografie. O filmu samotném se netřeba rozepisovat, to už zde obstarala řada jiných, pár slov už jen k Šárce Vaňkové - herečka je to asi jako zpěvačka, v Panicovi (na rozdíl od jednoho strašidelného klipu) alespoň nechala ta svoje větrolamná ušiska povětšinou zakrytá vlasy. A k tomu ustavičnému, otravnému měření prsíček - kde nic není, ani tři pubertální kašpaři nic neberou! ()

LV.Helter

Film presračkovaný reklamami. Inač by by asi ani tento bullshit nezvnikol. Je to možno tupé, jeblé a miestami ohrané, ale ani takáto sračka si týchto 10% nezaslúži. A preto aj aj za protest táto druhá bonusová hviezda. Akokoľvek radšej preferujem klasické Madlovky než tieto prazdné a už retardované komédie.30% ()

Happykubas odpad!

V historii lidstva se v Česku nenatočil horší film než Panic je nanic.V historii lidstva nebyla do českého filmu obsazena horší herečka jak Šárka Vaňková.V historii lidstva český film neobsahoval horší puberťácké hlášky, jež jsou navršeny v tomto nevkusném omylu.Zkrátka tomuto filmu se vyhněte, pokud to bude možné.Uděluji 1 % za snahu - konkrétně 0.5 % produkci, 0.25 % režii, 0.24% kameře, 0.01% Šárce Vaňkové a ostatním "hercům" za promarněný čas a absolutně nulové procento scénáři. ()

Trellíno

Příznám se, že jsem čekal daleko větší hrůzu. Sice je to vlastně úplně o ničem, bez jakékoliv alespoň trošinku zapamatovatelné scény, ale na druhou stranu jsem během filmu na sobě ani na chvílku nepozoroval nějaké znechucení či vytočení tím, co se na plátně odehrávalo, byť mne podivné animované vložky ala Básnicí k jistému druhu otrávení pobízely. Takhle je to jenom první z vlaštovek kopířujících styl veleúspěšných Snowborďáků, která určitě do kin opět přitáhne zástupy omladiny, přičemž mě prostě a jednoduše nijak neoslovila, ale ani nepopudila. Takže nechme Panice Panicem s konstatováním že klidně může být ještě mnohem hůř(uvidíme s čím se vytasí Experti a Kotek s Mádlem na vodě). 30,0000000000000000001% ()

Slarque

Narychlo spíchnutá variace na Snowboarďáky má opravdu pitomý scénář, ve kterém bohužel není ani moc humoru. Po technické stránce to není tak špatné jako Experti, ale na druhou stranu neherecké výkony nejen náctiletých jsou vyloženě ubohé. Docela poslouchatelný by mohl být alespoň písničkový soudtrack, přestože tu nezní žádný opravdový hit. V tomto ohledu je tedy Panic také až za Experty a Snowboarďáky (30%). ()

• Kapela, která hraje v hospodě na vesnické zábavě, je UDG. (Indy21)
  • Do českých kin na film přišlo 82,7 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 7,1 milionu Kč. (NIRO)

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (viac)