Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Saur.us

Klasika scifi žánru s výbornou anticivilizační myšlenkou a spoustou výborných scén v první řadě s úplným závěrem ale třeba také s tribunálem, kde Heston parafrázuje slavný citát G. Orwella "Všechny opice jsou si rovny, některé jsou si rovnější" nebo tři orangutani vedle sebe co neslyší zlo , nevidí zlo, nemluví zlo. ()

TaanStari

Co je strach o přežití v porovnání se strachem o vlastní hlavu a koule... Jednoznačně nejlepší díl, nejen díky závěrečné pointě, ale hlavně díky atmosféře. ()

El-Barto

Na rok 1968 je Planeta opic film s hodně odvážným a hlubokým podtextem a taky skvělými maskami. Tenhle film jsem viděl už dřiv, ale nevšiml jsem si toho - ve skutečnosti to je film o lidech, našich špatných vlastnostech a o tom jak by se měli všichni líp, kdyby nás zahnali zpátky do pralesa. Ten konec je vystihující až moc přesně. ()

edie sedgwic

Poctivo ignorujem vsetky remaky tohto filmu, lebo viem, ze original je TOP. Na nic sa nehra. Opovrhuje ludstvom a vyjadruje to v takmer kazdej vete, ktoru hlavny hrdina Taylor vypusti z ust. ()

Helldo

Již téměř 50 let nepřekonaná klasika, která svým moderním nástupcům, především díky myšlenkové hloubce, neustále uniká. ()

pipapa

Naivní, nesmyslné, nelogické, výplod bujné lidské fantazie, ale......poctivá filmařina, stará/klasická filmová škola, která, sice jak kdy, ale měla v sobě i určité kouzlo, roztomilost a dovedla pobavit. Výpověd´ o člověku jako o bestii, která nakonec zničí všechno i sama sebe je, bohužel, pravdivá!...Zajímavý/trefný komentář: troufalka ()

piranha

Já v tom vidím hlavně tu myšlenku. Když si ve filmu místo opic představíme lidi a místo lidí zvířata, je docela jasně vidět, jak zbytečně přezíravě a krutě se chováme ke zvířatům a planetě jako celku v domnění, že máme patent na inteligenci. A přitom jsme tak slepí. Na rozdíl od filmu si ale myslím, že až skončíme s touto planetou, nepomůže nám už ani návrat na stromy, jelikož bude zřejmě kompletně neobyvatelná. ()

zdeny99

I po více jak 50 letech je Planeta opic geniální postapokalyptické sci-fi dílo. Geniální je především v jeho napínavém ději. Už od samého přistání na cizí planetě je divák vnesen do tajuplného světa, co bude za tou pustinou, kde astronauti přistáli. Poté, čeho se bojí ti vegetariánští křováci v poli. Ano, jsou to opice. A ne jen tak obyčejné. Jsou kultivované, na mnohem výši úrovni než zdejší lidé a rozhodně nejsou přátelští. Kromě zmíněné napínavosti filmu jsou zde stěžejní i masky opic. Vždyť také byli nominované na Oscara a rozhodně zaslouženě. To vše pomalu plyne k samotnému konci, který objasní celé téma tohoto legendárního filmu. [26390. hodnocení, 713. komentář, 85%, 269. nejlepší film, 702. nejoblíbenější film] ()

Bozvav

Bohužel, už když jsem snímek viděla poprvé, jsem znala dopředu pointu (můj hodný a přející bratr se postaral), takže moment překvapení se nekonal. Díky tomu jsem na snímek pohlížela výrazně kritičtějšíma očima a nějaké extra nadšení se nedostavilo. Nicméně i tak nelze filmu upřít politický a společenský přesah, chytrý scénář a v době svého uvedení i zajímavý vizuál. Za mne lepší průměr. ()

Vesecký

Už je to dávno, kdy jsem tenhle film několikrát viděl, po dlouhých letech má opět stejnou platnost. Člověk se nezměnil a směřuje k sebezničení. Tehdy to byla atomová smrt, dnes k ní přistupují mnohé další možnosti - globální oteplování, nedostatek surovin a vody,bakteriologické zbraně a bůhvíco ještě. Charltona Hestona si nejvíc pamatuji právě z Planety opic. A musím říci, že se neodvažuji pustit si nějaké nové zpracování a jejich x-té pokračování z nedávných let. Tento originál je nepře¨konatelný a patří tomu nejlepšímu ze sci-fi tvorby vůbec. Pryč s remakery. ()

mls

Tento film je u mňa príkladom toho, ako sa môžte v útlej mladosti pripraviť o filmové prekvapenie. Keď som tento ho pozerať asi pred dvoma rokmi, z celého filmu som si pamätal iba poslednú scénu, a kvôli tomu mi už od začiatku bolo všetko jasné. Preto zakazujte pozerať deťom filmy, až kým na to nebudú zrelé. Lebo to môžu sami neskôr oľutovať. Inak dal by som tomu asi aj tak rovnaké hodnotenie, lebo to má svoje chyby. ()

strikeman

Temné sci-fi s mým velmi oblíbeným hercem v titulní roli. V mládí jak se tak koukám nejen mně nahánělo husí kůži. Remake byla zhovadilost... ()

sandis

Podle mě velice slušné sci-fi s nápadem a na tehdejší dobu bravurním provedením. V neposlední řadě Charlton Heston je skvělý. 9/10 ()

Heavyman

"Vyvaruj se bestie člověka neboť on je zástavou ďábla, sám mezi božími tvory zabíjí veden potěšením, chtíčem či rozmařilostí, zabije i bratra svého může li získat půdu jeho, nenech ho volně žít ve velkém počtu, neboť převrátí domov svůj i tvůj v poušť, vyhýbej se mu zažeň ho zpět do džungle, neboť on je nositelem SMRTI!".....když se to tak vezme měli opičáni svatou PRAVDU! ()

Krchy

Ten konec je již legendární a nadčasový (pamatuji si, když jsem ten film viděl poprvé asi v osmi letech, tak jsem vůbec nepochopil, co to má znamenat:) ), ovšem to před ním na plný počet nebylo. Pro mě za čtyři. ()

Wolvie

Jediná a jedinečná Planeta opic.Věřte mi,pokud se někomu poštěstí vidět film bez znalosti pointy,nemůže nedat maximální hodnocení.Protože tohle je skutečně závěr století.A nesmí se zapomínat i na další nesporné kvality snímku,jako třeba skvělé masky,tajemná atmosféra a špičkový Heston.Rozhodně jedno z nejlepších sci-fi všech dob. ()

Hapretor

Ten, kdo je trochu poznamenaný evolucionistickou či kulturní antropologií, by si nejspíš při koukání na toto dílko rval vlasy. Já byl naopak dost nadšen. Dost staré, a přitom dost originální. Výkon Ch. Hestona vše umocnil. Na tu dobu, v mých očích, zajímavá satira. A konec je takový, že nemůžu než souhlasit. U mě opravdu dost dobré. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (viac)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)