Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

Rami

Předchozí díly Harryho byly alespoň průměrné (místy nadprůměrné) fantasy pohádky pro děti - které sice postrádaly fantazii, protože ji dělali lidé bez nápadů a oné fantazie, ale alespoň něco. Ale tento, to je brak. Dialogy jsou otřesné, herecké výkony také, děj žádný. Navíc se celý příběh topí v nejhlubším klišé. Jediné, co drží toto dílko nad hladinou odpadu, jsou některé efekty. Takže dám alespoň 1 hvězdičku, ať mi fandové této série odpustí. Ale dle mého končí Harry Potter ve stejném hnoji jako Star Wars. Bohužel platí to, že ačkoli se to lidem nelíbí, dávají 4 hvězdičky. Což nikdy nepochopím. ()

Illioplius

Myslím, že tento diel bol vskutku podarený. Zhruba takto by mali vyzerať všetky Harry Potter filmy. Podstatným scénam bolo venovaného dosť priestoru, popritom bola vyvážená dramatickosť s vtipnosťou, no a najmä to nebolo po celý čas tmavé. ()

vojo

Keby som kedysi nečítal knihu (čo síce tiež nie je literárne veľdielo, len dobre napísaná kniha pre mládež) tak sa v tomto filme stratím. Miestami až nezmyselne krátené a chaotické. Som zvedavý čo prevedie Yates s ďalším dielom. ()

Eluin

Kdybych nečetl knihu, tak bych byl při sledování filmu asi docela zmaten, nicméně je to rozhodně krok kupředu oproti Ohnivému poháru. ()

Mary19

Zpátky na vrchol. Nový režisér se poučil od svého předchůdce, a natočil (pro mě) zatím nejzdařilejší adaptaci Harryho Pottera. David Yates se zaměřil na vývoj jednotlivých charakterů hlavních postav a na emoce, které jsou podkresleny působivou atmosférou. Takovou, jaká ke mně přichází skrz knížky. A asi jsem jedním z mála, který pochválí velmi povedenou hudbu Nicolase Hoopera... 95% ()

Krchy

Pro mě zatím nejzmršenější díl. Příběh je neskutečně ojebaný a překopaný a bohužel jsem knihu četl jako první, takže i ty tři hvězdy dávám s přimhouřenýma očima. Zejména s přihlédnutím k hereckým (ne)výkonům - když se Radcliffe snaží o vzteklého Harryho, tak se toto *temné* dílko mění v komedii. *po druhém zkouknutí jdu s hodnocením dolů - všechno bych jakžtakž překousl, ale závěrečný souboj s černými létajícími šmouhami aka Smrtijedy a bílými létajícími šmouhami aka těmi dobrými je prostě naprostá demence režiséra - to si mistr Yates myslí, že ta košťata jsou v potterovském světě jen tak pro srandu? ()

Puol

Séria o HP si drží vysokú filmársku úroveň a stále nám nejako potemnieva. Obdobne ako minule na vychutnanie filmu je nutná znalosť predlohy (a tá je veru riadne tlstá). Tradične viac ako hlavní predstavitela (ktorí už viditelne starnú), ma zaujali vedľajšie postavy, či už Gary Oldman, Alan Rickman alebo chuťovka na záver v podobe Helen Bonham-Carter. Toto s detskou fantasy nemá dávno nič spoločné a ako už odrastenejší občan musím konštatovať, že svet HP ma opäť dostal. ()

fixaman

S přehledem prozatím nejlepší (filmový) díl série.. Knižní předloha tohoto dílu je velmi depresivní, přeplněná "vatou" a vůbec ne moc povedená.. Yates vzal z knihy to nejlepší, poskládal to do hlavní dějové linie, která má spád a u které se divák nenudí a navíc dokázal jednu zásadní věc, která předchozím dílům citelně scházela.. Dokázal ukázat propojení mezi světem mudlů a světem čarodějů.. Například přelet nad Londýnem či scéna na nádraží skvěle dotváří toto propojení.. Nemůžu než být vděčný za to, že Yates dělá i zbylé filmy ;-) ()

STina1

Nový režisér, nové spracovanie. Cením si, že tam bolo isté pridŕžanie sa deja v knihe a pár detailov bolo ponechaných, ale výsledný efekt po pár mesiacoch - o čom to bolo? Viem skoro recitovať každú sekundu HP1, ale čo sa týka tohto pokračovania, nuž, neviem. Pri slávnej "hp trojke" už ani neprichádza to nadšenie, či vedia prekvapiť svojim "hereckým talentom", preto ostáva sa zamerať na iné, vedľajšie postavy, nie však nemenej dôležité a tak, nakoľko je to HP, nedá mi to srdce hodnotiť inak. ()

merigieren

Nuda s velkým B. Příliš vážné, příliš bojové a tím pádem i opakované boje nejsou zábavné, pořád něco bouchá, svítí, cyklí se 3 kouzla o jejichž frekvenci si myslím svoje. Efekty jsou stále úchvatné, ale to dá tak na ty 2*. Za zmínku stojí čarování ochránců a ohňostrojová šou. Jinak je to ďábelský mix mnoha postav z předchozích dílů plus další, takže film vypadá jako výcvikový tábor s tvourbou kontaktů mezi lidmi, jež vám budou ukradení... Navíc to ministerstvo kouzel a vše s ním se chová tak hloupě, tomu snad nemůže věřit ani 10 letý děcko. ()

DHDV

Tento film zachránilo dobré zpracování finále této knihy. Jinak film působí jako žvýkačka bez chuti. Pořád něco chybí, a nebo je toho moc, prostě se ten film nemůže domluvit, kterým směrem se vydá. ()

Elbarto08

Zklamala mě délka dvou hodin, místo očekávaných dvou a půl, ale co. Immelda byla výborná v roli Dolores a dostalo to další nádech tajemna, ve kterém je jasné, že už nejsou dětmi ()

SidneyP

Celý film je vlastně barvitou součástí velkého - a hodlám říct i velkolepého, ale taky hodně smutného - konce. Takové emoce jsem u žádného filmu ještě nezažil. Přiznám se, že už skoro vůbec nevím, o čem tam první dvě hodiny postavy kecaly, za to ale vím doslova, co kecaly poslední půlhodinu. Prostě velkolepé finále jak má být... Málem i slzička ukápla. Kdyby takové konce byly u všech filmů... No ty vole, raději bez komentáře. To by bylo v kinech na zemi posmrkaných kapesníků. You're the weak one... And you'll never know love or friendship. And I feel sorry for you. 75%. ()

Heroine odpad!

Ať už mi dají pokoj! S tím odporným rádo-by humorem, s těmi trapnými herci, z tou nelogikou, s líbáním pod jmelím, s vykrádáním všech a všeho, s propagandou školy/sportu/války, s tím socanským podtextem, a se vším tím hnusem, který jako divák musím stále všude sledovat! ()

char_t

Poněkud civilnější díl, a zase o chlup temnější a dospělejí než jeho předchůdci. Nová postava Imeldy Staunton je naprosto krásně odporná a nemastného neslaného Doyla z kolonky hudba naštěstí vyšoupl o trochu víc "svůj" Hooper (který ale stále nedosahuje kvalit Johna Williamse). Škoda jen, že ostatní členové Řádu a Armády nedostanou víc prostoru, Radcliffa už začíná být pomalu dost :) ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)