Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

alky

Posledních dvacet minut jsem vůbec nedýchala... myslím si, že až ten film budu mít najetý z dvd, tak se to vyšplhá na pět... ()

aliajas

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko. ()

Georgeo2

Po skvelej trojke tu mame konecne dalsi diel, ktory mi sadne ako Harrymu metlobal!!Ano je to kratke a ano je to minoritne akcne, no je to skratka narez!!!Som len zvedavy ako budu na mna posobit posledne dve Potterovky-uz Fenixov rad je temny ako dusa toho, ktoreho meno nevyslovujeme(Voldemort:).Ja od toho nie expecto patronus ale expecto vela...Nechajme sa prekvapit...****=79% ()

RomanL

Do dvouhodinového filmu se nedá nacpat děj celé knihy, ale hlavního ducha a linii zachytil režisér velmi dobře. Až jsem se divil, jak celý film spěje hezky logicky od začátku do konce. Výprava a efekty skvělé jako vždy, hereké výkony bych já označil za výborné a i vedlejší postavy dokázaly skvěle upoutat pozornost. ()

FlashCZ

Supr film. Každý nový Potter je prostě lepší než ten předchozí. ILM se tentokrát zas ukázali. No a v tomhle filmu jsem asi objevil nejnepříjemnější filmovou postavu kterou jsem kdy videl a to babu v růžovém. Škoda jen že souboj Brumbála s Voldemortem nebyl víc podle knižní předlohy ale i tak zapůsobil. ()

Kvico

asi nazaujimavejší diel zo všetkých aspon z mojho pohladu. cim dalej sa to pritemnuje a Harry rastie so svojim publikom a nie je uz len rozpravkou pre 10 rocne deni ako tomu bolo na zaciatku ale stava sa z neho seriozny film aj pre zrelsie publikum. uz sa nikto neposklada do skatulky z toho ked vidi Rokfort alebo rozne cary, ale viac sa sustreduj pozornost na obsah co je podla mna "zdravsie". dost ma v kine prekvapil kratky cas pre vedlajsie postavy, no v celku to ublizilo mozno viac penazenkam danych hercov nez filmu ako celku.slovenskz dabing mi ale pripadal krajne rusivy,al vzhladom na plne natrieskane kino(ake som uz navno nevidel) hlavne deti to bola nutnost a film sa preto zrazat pod zem nemoze. a reziser dobre zvladol nahustit vsetko tak aby ani stopaz nerobila problemy a film zbehol ako voda...prvy krat mozem povedat ze ako nefanatik do Pottera a necitatel knih sa tesim na dalsi diel...inak Fiennes sa mi ako Voldemort strasne pozdava a rovnako aj Helena Bonham Carter sa zda pre strigy narodila, tak napoly si to vyskusala v Big Fish a teraz uz to rozbalila naplno ()

Barlog951

!! KONEČNE !! som sa dočkal dielu na ktory sa dá normálne pozrieť ... síce decký divák môže byť sklamaný ... kedže to už nieje ten "decký" Potter ... prešpikovaný kúzlamy a posupným zoznamovaním do deja .. z vývojom knihy sa prosto posúva aj hranica komu je to prednostne určené ... veď nechcite aby male decko pochopilo co sad eje v hlave 15-násť a viac ročnoemu ... kedže tento diel (filmový aj knižný) bol poňatý v zmysle "začala sa puberta ... rebelia výťazy" naskytuje sa priestor pre ludskú psychyku ... tu musim Daniel Radcliffovi zložit absolutorium ... som si nikdy nemyslel že "mali krpaň" može odohrať až psychologicku ulohu ... vo filme sa mu da uveriť všetko ... kazde gesto aj mimika tvare prosto vychadza priamo z neho ... aj Potterovym suputnikom Hermione (ktora konecne odhodila masku biflosky :) ) aj Ronovy to slo na vybornu ... škoda ze sa im nenaskitlo viac priestoru "aby sa prejavili este viac" A o nove profesorfe Obrany Proti Čiernej Mágie "len to najlepšie" :D bola prosto dokonalá ... dokonale stvárnené zlo ... a tie jej úškľabky ... prosto som ju žral ... "herecký vykon roka :D " zmena režiséra bolo to najlepšie co spravili producenti ... David dal Potterovy nové krídla temnoty ... ktora bude pretrvávať až do konca ... Veď Temný Pán je s5 ... tak nechcite všade plno farieb a úsmevy na tvárach ... čo sa týka ostatku .. Hudba, kamera aj strih je prosto výborny ... jedine čo môžem vitknuť je možno malá bohatosť scény a ako bolo spomenuté slabé dotiahnutie niektorých efektov... ()

Helper

Kdybych nečetl knihu, byl by díl pro mě zřejmě velmi chaotický, na druhou stranu je toto způsobeno počtem stran knihy a délkou filmu. Každopádně dobré pokračování s důležitými prvky nutnými pro další pokračování děje. Vidím to tak na 60 procent. ()

tom05

Mám rád potterovský svět , mám rád 5. knihu a bál jsem se , jak moc se bude film lišit od mých představ. Dopadlo to výborně , konečně tam nebyl famfrpál a na testrálech se s tvůrci také shodnu. Nevadí mi ani ořezání děje , co mi ale opravdu vadí ( bohužel už od Vězně z Azkabanu ) je M.Gambon jako Brumbál. Naštěstí to vyvažuje A.Rickman , ale je tam tak mááálo. ()

Jan XXIII

Sice se se říká,že 5 díl má nejslabší předlohu,ale triky jsou na velice slabé úrovni.Horší než u prvních dílů.Zatím jasně nejhorší díl.. ()

estella

Předchozí díly se mi líbily mnohem více! Očekávání zdaleka předčilo dojem po shlédnutí filmu. Zdá se mi, že to bylo o ničem, a kromě Hermiony mi postavy vůbec nesedly (nejvíc asi Ron). Jediné, co jsem si opravdu užila, bylo setkání Harryho a Lenky s létajícími koňmi. ()

Formanka

Tenhle díl není jen osekanej, okleštěnej, ten už je přímo vykleštěnej. Je to v podstatě taková hrubá kostra 5.dílu. Vim, že to asi jinak nejde, ale pocit, kterej u mě na konci filmu převládal bylo prázdno...Kvalitou se to knížce ani nepřibližuje. Nejdřív jsem si říkala, že je mi líto těch, co knihy nečetli, ale teď je mi spíš líto nás, co je známe...o to smutnější je pak totiž návštěva kina. ()

Wulfhere

S patym pokracovanim Harryho pribehu se mi opet posunul zebricek a nyni se treti a paty dil perou o prvni misto. Mel jsem z pocatku trochu obavy, ze reziser, ktery predtim tocil jen vlastne pro televizi takovyto film nezvladne, ale nastesti se nic z toho nevyplnilo. Pate i seste pokracovani knihy neni prilis o akci, ale spis o pribehu a charakteru a tam Yates prokazal vynikajici kvalitu. Akcnosti si uzijeme v dile sedmem, ktery by zase mohl tocit reziser trojky. :-) ()

MtS

Film podle nejhorší knihy ze všech sedmi asi ani nemohl dopadnout jinak... Myslím, že i kdyby se štáb snažil sebevíc, musel by točit podle jiné předlohy, aby film mohl být zábavný. Příští díly snad nabídnou lepší podívanou (poslední dvě knihy lepší jsou). ()

Elissabet

Vždycky, když dokoukám nového Pottera tak řeknu, že tenhle už byl nejlepší. U tohoto jsem to ale už opravdu myslela vážně. Harry už nám vyrostl a není jenom malý kluk co začne lítat na koštěti a strkat hůlky trolům do nosu. Teď už je celý film nabitý emocemi, akcí a ztrhujícími scénami a okamžíky. Nejlepší záběry byly jednoznačně konečný boj na ministerstvu záhad, všechny ty pohyby a propracovaná gesta. Bylo to úžasné. Jednoznačně stojí za zmínku i růžovoučká paní učitelka, kterou by stoprocentně nikdo nechtěl poznat, zvlášť pak studentíci jako já. Prostě už to není jenom film...už je to Film s velkým "F". ()

Kubaz

Nový režisér Harrymu opravdu prospěl. Po děsné čtyřce nebylo zase tak těžké napravit reputaci, ale styl jakým to provedl David Yates mě opravdu dostal. Ohromující a nepostrádá to jediný důležitý moment z knihy. Jen pár drobností by se našlo...proč má nejdelší kniha nejkratší film a zamrzí pak i málo prostoru pro vedlejší postavy. Mám na mysli hlavně Lenku Láskorádovou, ta je totiž tak strašně roztomile ujetá, že bych jí vydržel poslouchat celý den. ()

tribys

Pro mě nejlepší Potter, kterému konkuruje jedině 3.díl. Yates má obrovský potenciál a opravdu ho naplňuje. Skvěle natočený film a věřím, že 6.díl bude ještě lepší ()

Paulia

Tak na tohle pokračování jsem se těšila jako malá holka, ale nutno říct, že mě celkem zklamalo. Možná je to tím, že to byl první díl, u kterého jsem ještě před zkouknutí četla knihu a tak mi ve filmu hodně věcí chybělo. Obzvláště konec, odehrávající se na odbrou záhad, mi přišel odfláknutý a z kina jsem odcházela s rozporuplnými pocity. Do filmu se zkrátka nedá nacpat to, co do několik stovek stránkové knihy... Ale mám ráda tu atmosféru a Harry Potter je zkrátka Harry Potter... (Harry Potter "nerovná se" Daniel Radcliffe) ()

drozd

Vzhledem k tomu, že nejsem fanda knížek, asi mi něco uteklo. Film se mi sice líbil, ale už se to točí pořád dokolečka. Stejně jako v předchozím dílu je Harry zavlečen Pánem zla do jeho zběsilé hry a je na něm, aby na to přišel a dostal se z toho. K tomu jako v úředchozích dílech "Deus ex machina" - obřík (před tím to byl pegas, fénix a už ani nevím co), který hodí náměstkyni ministra kentaurům. I když takový obřík by možná byl na ministerstvech užitečný. ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)