Vražedné čísla

• Slovensko Numb3rs (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2005–2010), 84 h 34 min (Minutáž: 43 min)

David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard, Navi Rawat, Peter MacNicol, Dylan Bruno, Diane Farr, Aya Sumika, Sophina Brown, Michelle Nolden (viac)

Obivan

Skoro v každém díle zazní nějaká dobrá hláška a seriál se mi zdá být docela zajímavý. I když šťávu mu dodává samozřejmě Charlie, génius na čísla, looser na scrabble. Co rozhodně zaujme, je celkové originální zpracování, neboť spojit dohromady něco na první pohled tak vzdáleného jako matematika a kriminální seriál, už požaduje slušnou dávku odvážnosti. ()

NICOX

No, takže asi takhle: matematika je něco, co naprosto nesnášim, nerozumim tomu a zároveň mě to děsí. Nechápu jak sem mohla udělat zkoušku za 2 a omlouvám se všem svým učitelům matiky od Mgr. Kellerové přes Mrg. Mrkuse až po RNDr. Šimsovou za to, co sem předváděla u tabule. Děs!! Ale k seriálu. Jediný co mi vadí, že z toho dělaj, že matika se dá použít u všeho... no prostě nedá a nerozmlouvejte mi to. :) Jinak je to v poho a David Krumholtz je fakt "sympouš" - miluju jeho vlasy :). A já si jdu vypočítat, co budu mít ve středu k obědu :) 75 % ()

Lencha

I když tu Charlího matematiku a vzorečky vůbec nechápu, tak mi přijde tenhle seriál zajímavej. Beru ty jeho výpočty tak, že má pravdu i když nemám šajn, o čem to tam počítá:-))) ()

Lukoboss

Matika mně nikdy nešla, to musím přiznat. Ale když tady vidím, jak se tvoří rovnice i na situace, kde to fakt jako není možný (a stačí mi k tomu selský rozum, abych si řekl, že takhle ne), začínám se usmívat (nebo spíš šklebit?). Nic proti číslomilům a matematikářům, ale mně to prostě přijde divný. ()

Nerhinn

Díl s Vennovými diagramy je obzvláště vypečený. To jsme brali tak v... sekundě? Kdo by byl tušil, jak strašně cool věc to je :D ()

miksacka

Momenty, kdy Charlie vysvětluje složitý algoritmus pomocí věcí, které jsou lidem více známé a srozumitelné, jsou super. Rodinné sešlosti rodiny Eppesových taky ráda uvítám. ;-) ()

wosho

Nejsem matematik, ale i dle mého prostého rozumu je základ tohodle seriálu spíše sci-fi, než krimi. Ale díky humoru a dobrému hereckému obsazení, se na to dá dívat a čas strávený u tohodle seriálu ubýhá příjemně a rychle. ()

Greenpeacak

. Nieže by som sa v matematika vyznal, ale niektoré riešenia záhad, ktoré chce vypočítať pomocou nejakého vzorca alebo pomocou nejakej teórie založenej iba na domnienkach poprípade nejakej anabáze mi pripadá troška sci-fi. Nechcem nášho mladého číselného mága podceňovať, ale niektoré jeho dedukcia sú v 80% prípadoch iracionálne a von koncom nezmyselné. A nemusím byť génius, aby som zistil pravdepodobnosť jeho výpočtov sú viac ako len málo pravdepodobné. Ale viac-menej, keď sa tým nebudem zaoberať, tak je to slušná kriminálka a dokážem sa prehrýzť cez premúdrené matematické výroky Charlesa. ()

Bohemák

Naprosto jsem značné nadšení pro tenhle (pouze v prvním nápadu originální) seriál nepochopil. Žádné skvěle napsané a v policejním prostředí uvěřitelné dialogy a po 4. díle už naprosto nic nového. Pro mě jen hodně naleštěná a na něco více si hrající slušná americká kriminálka, kterou si ale nikdo nemůže dovolit nasadit v hlavním vysílacím čase. Ano, ale zmiňované "oslavy lidského rozumu" si také považuju. 50% ()

Paity

Pár dílů tohle fungovat může, že si geniální mládenec spojí zdánlivě nespojitelné a dostane výsledek vyšetřování/oběť/vraha. Vydrží to ale jen skutečně krátce, pak už zbyde jen nuda. ()

Radim

Dobrý nápad, ale oproti "konkurenčním" kriminálním seriálům tomu chybí hlavně sofistikovanější scénáře - na mě to působí hodně amatérsky. ()

Wishkah

Mohlo to být zajímavě absurdní spojení matematiky a kriminalistiky a mohl vzniknout zajímavý seriál. Místo toho vznikla amatérsky zahraná a chtěně temná cool detektivka. Jenom další seriál na večer ()

Asmodin

Vražedná čísla a Doktor House patří k sobě. Jsou to totiž nové odnože Sherlocka Holmese. I zde se vyskytuje jedinec jako obyčejná postava s neobyčejným intelektem bez nadpřirozených sil. Seriál jistě není špatný a dozvíte se v něm i nějaké zajímavosti z matematiky stejně jako v BBT, proto taky nechci dávat odpad!, ale já jsem už jen mírně otrávená, že vzali Doktora House a udělalu z něj kriminalistu a předtím z všetečky Holmese udělali doktora. Není to špatný, ale už je to ohraný. ()

Yardie

Docela zajímavý nápad, zapracovat matematiku do vyšetřování zločinu. Nevím, jak moc je to reálné a co z toho je opravdu v praxi možné, každopádně nápad dobrý. Možná by tam mohly být trošku více vysvětleny ty výpočty, protože ne až tak znalému člověku v matematice se z těch všech výrazů motá hlava. Případy jsou povětšinou zajímavé, i když mi tam chybí větší napětí ve vyřešení. Celkově je to takový průměr, nedonutilo mě to koukat na každý díl. Ale když mám čas a chuť, kouknu se. Howgh! ()