Nezvestní

• Česko Ztraceni (viac)
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (viac)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa hrumsrt k tomuto seriálu (8)

Nezvestní (2004)

Mysteriózní jízda, na jejíž návykovost by měla být protilátka. Stejně jako v případě Útěku z vězení i tady si vzpomínám, když to běželo na Nově. Jenže okolo Ztracených šlo ještě o něco daleko více. Poprvé jakoby ten seriál masově opouštěl prostředí televize a spíše šlo o tu diskusi mimo, kdy jste s přáteli přemýšleli, o co že šlo v poslední epizodě. Tehdy to ještě nešlo tak lehce najít na nějaké streamovací platformě nebo stáhnout, seriály se kupovaly na DVD jako všechno ostatní anebo jste holt jako většina musela čekat až to někdo té Nově přeloží. Já to tehdy nesledoval přece jen spíše jsem se staral, abych se naučil psát nebo abych trefil z družiny domů.. Ale mého staršího bráchu to v jisté době docela pohltilo a bylo období kdy na všech kazetách byli nahrání jen Ztraceni, takže úplně pozitivní první dojem nepřišel... Po letech přišel útlum a já už jen občas slyšel nějaké šustnutí o tom, jak že se finále nepodařilo. Ovšem o tom všem jsem se rozhodl přesvědčit až loni, tedy rovných 18 let od premiéry první série jsem se k tomu dostal i já... Ztraceni jsou seriál, který neuvěřitelně těží z toho, že vás přikove k televizi a nutí vás díky všelijakým záhadám a cliffhangerům pouštět si další a další díly.. A navždy už neodmyslitelný popularizátor flashbacků. /1. série/ - Nevěděl jsem nic o tom jak se to bude vyprávět a už jsem si moc nepamatoval, kdo tam hraje. Do povědomí se mi dostal jen Lock, jehož netradiční jméno a výrazná tvář se mi navždy spojila s touhle seriálovou značkou. Co budu povídat očekávání byla obrovská... Názory jako "První série je to nejlepší, co jsem v seriálové tvorbě viděl", těch byl plný internet.. Byl jsem si jistý, že přehání, ale něco na tom bude. A co z obyčejného survivoru je mystery pouť.. Jak dění na ostrově drží diváka v pozoru a nutí ho si pouštět další a další epizody, tak spíše skládání minulostních mozaiek všech postav pomocí flashbacků je to, co mě asi baví přeci jen více.. Po první sérii je nejoblíbenější postavou Lock (spíš za flashbacky) a Sawyer (spíš za chování na ostrově)... /2. série/ - Více postav, více flashbacků a rozvětvující se příběhové linky. Dění na ostrově je daleko poutavější, to natolik, že překoná i kouzlo flashbacků. Mystery příběh ohledně nového bunkru nebo odkrývající se jiná skupinka to vše dodává seriálu další linky, a přesto se nezapomíná na ty, které nám již byly představeny. Ve své závěrečné třetině mi to přišlo vynikající a když se do toho všeho vrátil Michael a vůdčí postavy museli spolupracovat, tak jsem si to vychutnával. /3. série/ - Docela ústup, který bohužel spíše než nové postavy podkopávají ty staré,  u niž zjišťujeme, jak moc propojení byli i před ostrovem. Na ostrově je vlastně celou dobu jiná civilizace.. Opět návrat k kvalitativně silnějším flashbackům, oproti táhlejšímu dění na ostrově. Přidává se nová postavička Desmond, jenž je výborná. Tvůrci se odhodlali zkusit pár fantasy prvků a ono to sedí.. /4. série/ - Záchrana je blízko. Všechno je tak jednoduché, kdyby každý ale nemyslel na sebe nebo neměl další skryté úmysly. Vedle flashbacků se přidávají i flashforwardy, jenž ukazují důsledky některých činů a vyvolávají řadu dalších otázek. Překvapivě dohodnout podmínky odchodu může být složitější než se zdá, obzvlášť když ve svých postojích nejsou jednotní jak zachránci, tak ani ostrované. Desmond je pořád děsně cool.. /5. série/ - Odvážná série, která prosazuje jiné postavy než tomu bylo doposud. Šílená podívaná, kde dobrovolně musí všichni zopakovat svůj nejstrašnější životní zážitek, aby nastolili rovnováhu. A ať to máme kompletní, tak rovnou žijeme spolu s Dharmskou iniciativou. Oproti zbytku se zdržujeme především v "přítomnosti". Opět ústup a asi i série, po které bych spíš nesáhl, ale pokaždé tvůrci věděli, kdy přidat, i proto je pořád na co koukat. /6. série/ - Ostrov se bude bránit! Důstojná finální série, která ve správný čas přepne do grandiózního rozlučkového finálního módu. Zkouška, kam je divák s přeživšími postavami ochoten zajít. A já už dlouho vím, že kamkoli! Otázky, které se nám od prvních epizod vkrádají na mysl jsou zodpovězeny. A že se mi odpovědi třeba někdy nelíbí? Bylo by moc snadné, kdyby všechno bylo podle představ. Tvůrci již po několikáté ve správný čas po(d)souvají ty "správné linky". A samotné finále je ve hodně velkém stylu. // Ztraceni jsou typ seriálu, se kterým jsem se musel sžít. První setkání mě nečinila nenasytným, ale postupně se mi to dostalo pod kůži, že jsem se musel ohlídnout, co jsem spáchal.. Když vám někdo bude říkat, jak jsou Ztraceni jeho nejoblíbenější seriál, jak změnili všechno, nebuďte jako já, že jde o klišé. Prozřete a dejte tomu šanci.. Na tom nejprostším principu vám tvůrci servírují zážitek, na který nejen nezapomenete, ale pro svoji unikátnost vás nutí vracet se. Velká část tohoto projektu není na obrazovce, ale právě mimo ní.. Jsem člověk, který nemá rád záhady, musím je vyřešit, čehož tenhle projekt dokola a dokola využívá.. Bylo tak nádherné se téměř stát jedním z pasažérů letu Oceanic 815, že bych hned sedl na letadlo znovu a modlil se ať s touhle partou zase spadnu. // Nejoblíbenější postavy - Desmond Hume (Henry Ian Cusick), James "Sawyer" Ford (Josh Holloway) a John Locke (Terry O'Quinn) --- 1. série - 100%. 2. série - 95%. 3. série - 85%. 4. série - 90%. 5. série - 85%. 6. série - 85%. () (menej) (viac)

Season 1 (2004) (S01)

Úvodní série je něco neuvěřitelného i po letech. Perfektní kompozice, která nabízí skvělým způsobem ukázat jak dění na ostrově, tak i motivace a vůbec charakterové archy postav. Dosáhli tak velmi snadného napojení na hlavní postavy a daleko rychleji Vám není naše skupinka fuk. Jasně vidíte, že jde jen o partu lidí, která před tím řešila naprosto normální problémy. Pilotní dvojdíl je parádní, a tak dobře Vás navnadí, že musíte omezit všechno ostatní a dávat jen jeden díl za druhým. Příběhově je to přece jen spíše televizní a s jasnou vizí nechat to ve Vás vždy týden zrát, ale o to více máte dneska nutkání si okamžitě pustit další díl. Z postav si nejde neoblíbit Locka a k němu si přihodím i Sawyera, oba jsou výborně napsaní a zahraní. Mají výborné flashbacky a jako jedni z mála jsou výborní i na ostrově. Na druhou stranu s mojí averzí vůči vůdčím seriálových charakterům je jasné, kdo mě nudí asi nejvíce (promiň Jacku). Ovšem nejde upřít, že z každé postavy, která dostala nějaký prostor vytáhli něco extra. Jinak s tímhle cliffhangerem končit a čekat rok, no páni! Nejlepší epizody - Záhadný kufřík, Čísla a Exodus 1/2. 100% ()

Season 2 (2005) (S02)

Druhá série je asi ukázka směru, jaký nám seriál nabídne dále a ochutnávka stylu, jakým mají v plánu pracovat scénáristé napříč celým seriálem.. Přichází další postavy, nabalují se nám nové flashbacky a zkrátka obsahu je více. Daleko poutavější je už pro mě dění na ostrově, avšak flashbacky už tak pro mě nemají takovou sílu.. Zjištění, že půlka lidí z letadla žije a jen jsou na druhé straně ostrova dá naší skupince spoustu nových problémů, se kterými se musí poprat.. Naštěstí nová skupinka přináší i několik výrazných postav, kteří dobře fungují se starými známými, a dokonce mají i oni samotní, co říci k příběhu.. Přijde mi, že příběh na ostrově dostal opravdu zajímavého tempa a mnohokrát se daří šikovně vygradovat napětí.. Co se týká postav, tak moji oblíbenost si pořád drží Sawyer a Locke, kteří mi zkrátka sedí a jejich prostor vyloženě můžu.. A právě po téhle sérii si přidávám i Eka, který několikrát svým pohledem osvěží napjaté prostředí. Bohužel se ale vyprofilovala i řada těch, ke kterým začínám mít postupně averzi, kdy si říkám, kdy už je někdo konečně srovná.. Není to tak dobré jako předchozí série, ale přesto pořád hodně super.. Nejlepší epizody - Tři minuty, Otazník a Uvězněni. 95% ()

Season 3 (2006) (S03)

Třetí série přesně naplňuje, co jsem si od vývoje seriálu očekával. Stejně jako v případě předchozí série se objeví další postavy, další flashbacky a zas a zas.. Nové flashbacky mě moc nechytají, buď se dokonce opakuje, co už jsme viděli, anebo se přidávají linky, jaké už působí lehce úsměvně. Jak bych se v minulých případech o to více soustředil na události na ostrově, tak tady to jde poměrně těžko, jelikož tam se to vleče.. Jak tvůrci normálně drží vyrovnanost prostoru postav, tak zde trojlístek Jack+Kate+Sawyer začínají dominovat, což je nakonec hrozná škoda, jelikož i když právě flashbacky třetího zmíněného byly okey, tak zkrátka není to tak vyrovnané oproti zbytku. Pořád platí, že Lock má zkrátka super flashbacky a Hugo jakbysmet, ovšem toho prostoru není tolik. Mezi novými příchozími postavami je i týpeček Desmond, který vidí do budoucnosti, což je prvek, který mi původně přišel docela kyselý, ovšem tvůrci s tím nakládají výborně. Takže sledovat Desmonda táhnoucího celé epizody už krátce po svém příchodu je odvážné, nicméně mě jeho příběh baví a zajímá, a tak rychle rozšiřuje řady oblíbených postav. Jako celek je série v podstatě dobrá a v dílčích lepších momentech je opravdu super, ale jinak jde cítit, že dříve to bylo jiné. Jinak je docela vtipný, že celou druhou sérii vám rozvíjí novou skupinku, kterou pak postupně jako nic odstřelí.. Jo, ale finální dvojdíl je pecka! Nejlepší epizody - Záblesky před očima, Za zrcadlem a Zadejte 77. 85% ()

Season 4 (2008) (S04)

Čtvrtá série se drží toho šílenějšího směru, kdy všechno je osudové a samotné čiré přežívání je už tak nějak na druhé koleji, jen s tím rozdílem, že po celých 14 epizod, jenž utvářejí tuhle nejkratší sérii, se něco neustále děje. Od prvních chvil je jasně nastavený cíl, tedy na ostrov dorazila záchrana, takže zbývá už jen všechny naložit a ukončit o čem se všichni dohadují od prvních epizod. Jenže kéž by to bylo tak jednoduché a samotní zachránci nejen, že nejsou ve svých záměrech jednotní, ale oni ani primárně nejdou po přeživších z letadla.. Naši přeživší tak musí vyjednat co nejpřívětivější podmínky a jasně si určit, co a kdo je pro ně priorita.. Vedle napínavého dění na ostrově, které mnohdy připomíná bajku o Achillovy a želvě, se tradičně odehrávají i fantastické flashforwardy (netuším, zda tenhle termín existuje) a my nahlížíme do budoucnosti přeživších, což nám tentokrát neodkrývá motivace činů postav, nýbrž jejich samotné důsledky a co především i jejich zbytečnost.. Původní členové se rozdělují a nezbývá než doufat, že všichni dojdou čeho chtějí.. Poprvé tu není nikdo, kdo by mi vadil, a pokud prostor dostává Desmond, je to lahůdka! Spolu s první sérií prozatím nejnávykovější. Nejlepší epizody - Konstanta, Seznamte se s Kevinem JohnsonemNení nad to být doma: 3. část. 90% ()

Season 5 (2009) (S05)

Pátá série i nadále pokračuje ve stylu, jaký nastavila předchozí série, jen tentokrát už je toho opravdu hodně. Úvodní epizoda slibující cestování v čase je něco, přes co už asi někteří nepřejdou, ale Ztraceni se už od prvních chvil prezentovali několika fantazijními prvky a navíc mám hrátky s časem rád, takže proč ne. Tolik prostoru je věnováno Dharmské inciativě, která sice několikrát potěší nostalgickou provázaností, ale jelikož jsem toho o ní už tak slyšeli dost, tak tématu spíše dochází šťáva. Děje se toho spoustu a rychle se přepíná mezi různými linkami, kdy holt některé postavy i hlavní postavy nedostanou tolik prostoru, jak jsme byli zvyklí (Desmond ?!). Šílená podívaná, kde dobrovolně musí všichni zopakovat svůj nejstrašnější životní zážitek, aby nastolili rovnováhu. Finální dvojdíl je, jak jsme již zvyklí, špičková podívaná.. Jako celek mě série místy tolik nebavila, za což může právě rozdělenost postav a neustálé lpění na současnosti, nicméně tvůrci věděli, kdy a jak přidat.. Nezbývá než doufat, že pro závěrečnou sérii se podaří zodpovědět všechny otázky. Nejlepší epizody - Život a smrt Jeremy Benthama, 316 a Incident - část 1. 85% ()

Season 6 (2010) (S06)

Tohle je to co naštvalo tolik lidí? Že se z kouř mění na lidi, že sledujeme alternativní realitu a skáčeme mezi ní? Tak dlouho čekáte na odpovědi, ale když přijdou, nepřijmete je?.. Oproti předchozí sérii se mi na to kouká vlastně lépe. Už to není seriál o lidech, kterým se na tajuplném ostrově zjevují obrazy lidí, co tam být nemají? Není to mysteriózní jízda, která stojí na spolupráci diváka, který musí přijmout uvěřitelnost fantazijních prvků? Copak neřeší způsob, jak ostrov opustit?... Nádherná rozlučka a mistrovské dílo J. J. Abramse, který na nic a na nikoho nezapomíná.. Samotné finále je jedna z nejvelkolepějších a nejkrásnějších věcí, jakou jsem měl, kdy možnost vidět. Nejlepší epizody - Konec, Kandidát a Poslední rekrut. 85% ()

Konec (2010) (S06E17)

Jak může být tohle tak zatracovaný konec... Jak si i po letech může někdo utahovat z "nepovedeného" finále Ztracených... Nostalgický a emotivní závěr, jaký bych přál všem seriálům. Nepamatuji si, kdy bych viděl něco tak silného. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)