Nezvestní - Série 3

(séria)
všetky plagáty
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2006–2007), 16 h 24 min (Minutáž: 42–84 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Elizabeth Mitchell (viac)

Blazkowicz

Kvalitativně dobré, ale je to čím dál blbější. To myslím úplně doslova. Prostě pořád nějaké nepochopitelné zvraty a nová zjištění, které jsou mi už u zadku. Já už chci, aby konečně vypadli z ostrova. Nesmrtelný a pořádně retardovaný Locke, pořád živý idiot Benjamin a nejpitomější postava co tam je, a tou je Kate. Na co sáhne (nebo kam jde) to posere. Poslední díl je děsná blbost. Jednak celým dějem a jednak protože místo flashbacků jsou tam jen flashforwardy, takže úplný maglajz. Celé to přestává dávat smysl. 4-* ()

Vabr

Výrazně horší než předešlá série. Nato, že bysme se tu měli něco dozvídat o Těch druhých a dokonce nahlédnout i do jejich prostředí, tak strašně pustý, otravný a především nevyužitý. Druzí jsou dokonce špatně udělaní. Čekal jsem je jinačí. Jsou hloupí, strašně si protiřečí a jsou otravní. Je dost na hlavu, že si hrajou na chytrý, ale zároveň jsou blbý a taky, že si hrajou na hodný, a když jim někdo řekne, že jsou zlí, tak se strašlivě diví, přestože je mučí, unáší nebo jdou jednoduše po nich. Nato, že jsme museli celou druhou sérii čekat, tak dost chabý. Opět zde platí, že se spolu baví jen blbý postavy, takže Desmond a Charlie, Locke a Ben, Locke a Eco a nakonec Jack a Juliet. Plýtvání, hloupá nebo špatná rozhodnutí, strašný smrti (Hned u první jsem se musel smát a myslel si, že to ta postava přece zemřít nemůže, že by to byla fakt příšerně blbá smrt. Fakt, že zemřela. Takhle blbý smrti jsem ještě v žádným jiným seriálu neviděl. V týhle sérii to nekazí načasování, ale hlavně ten způsob a pořád také výběr.), nudný a nezajímavý flashbacky o ničem (V druhý jich bylo aspoň pár dost dobrých, ale tady se mi nějak nelíbil žádnej.) a špatné díly (Je jich tu mnohem více. Už jsem to koukal spíš z donucení a uvažoval jsem, že to v budoucnosti třeba u 4. série vypnu, pokud to takhle půjde dál. Záživnost strašně klesá.). Desmondova schopnost mě ale absolutně nezajímala a k tomu ji musela dostat tak špatná postava. Nezažíval jsem žádný strach nebo překvapení, i když se o nějakou mysterióznost tvůrci asi snažili. K tomu je to dost nelogický. Nesmí o tom mluvit a zároveň občas něco o tom vyžvaní a nic se stejně nepokazí. Otravovala mě i mrcha Juliet. Jack jí jak blb strašně obraňuje, čímž se u mě mimochodem hodně snížil. Nechápu, proč jí všichni furt jak hlupáci důvěřují, když je to taková kun*a, která je furt obechčívá a neustále má něco proti nim v rukávu. Nechápu, proč se Jack občas umí chovat hodně dobře, jednat rázně, a pak zase v druhou chvíli se chovat jak naprostej idiot (což značně v týhle sérii převažuje). Locke byl snesitelnější. Chodil na dobré mise, kde se choval, jak bych já chtěl, ale u konce se zase začal pomalu chovat jako ,,ne, to nemůžeš, protože...(nějaká výmluva)'' nebo ,,ó, to ostrov''. Výbuch bunkru nedává absolutně žádný smysl, ale očividně zaslepeným fanouškům to nepřipadá ani trochu divný. Celkově mi přišlo, že v téhle sérii bylo výbuchů až moc (v jednom z flashbacků to působilo až sra*koidně). Upřímně, jsem se těšil na nejméně oblíbené postavy celého seriálu - Nikki a Paula. Těšil jsem se na ně, protože mezi mé oblíbené postavy, které se také řadí mezi ty neoblíbené patří Shannon i Anna Lucia. Přestože tu Nikki a Paulo jsou, tak se tu moc neukážou (významněji pouze ve dvou dílech - v jednom random a ve druhém, který je jim přímo věnovaný). I tak se mi zdáli fajn a nechápu vůbec, proč lidem tak příšerně vadí, když tu ani nejsou. Objeví se tu taky nejhatovanější díl celého seriálu, který mě osobně jako nejhorší skutečně nepřišel. Opět bezdůvodně. Nic tak převratného, co by mělo někomu něco zkazit ani něco jiného, se tam fakt neobjevilo. Duo Hugo a Sawyer se mi moc nelíbí. Občas se mi zdá, že než aby ukázali scénáristé celou scénu, tak ji tak trochu ustřihnou a je na nás, abysme si to domysleli, avšak tím vzniká pár nelogických chyb (důvod, proč je něco občas trochu utnutější). Celkově tato série přidala docela dost logických chyb. Je celkem škoda, že jsem v této sérii neměl žádnou oblíbenou postavu, ale na druhou stranu jsem si aspoň víc oblíbil Sawyera a Kate. V této sérii se absolutně NIC ze strany druhých vůbec nedozvíme. Přijde mi to jako velká škoda, že zahodili tak obrovský nápad a místo toho Druzí neustále mlčí, jak kdyby jim někdo u hlavy držel zbraň, přestože zbraně mají hlavně oni. Poměrně často se tu i objeví převaha 5:1 nebo 4:1. Bratr Eca a ředitel věznice mají tak neuvěřitelně hnusný ksichty. Bratr Eca se usmívá DOSLOVA od ucha k uchu. Je to fakt divný. A ředitel věznice má ksicht, jak kdybyste mu na něj sedli, promáčkli ho a pak nějak divně pokroutili tak, aby vypadal jak nerovnoměrnej šutr. Přijde mi to dost ubohý a srabský, ale zjevně tvůrcům ne. I přesto, že se mi průběh této celé série nelíbil, tak konec byl dobrý, zatím nejlepší. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: nikdo (mezi potenciální adepty by patřila Claire nebo Charlie) | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: DESMOND (Snažili se o vybudování něčeho, co nás má dostat u tak blbý postavy, byla to nuda, otravovalo mě to.) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. SAWYER 2. KATE 3. nikdo (dal bych tu rád Alex, ale ta tu je málo, mezi další potenciální postavy by patřili i Nikki a Paulo, ale ti tu jsou taky bohužel málo) | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Jack (Choval se de*ilně, bylo mu úplně fuk, že mu nikdo nevěří a celkově mu začal být každej jedno, strašně slepě bránil Juliet) 2. Desmond (Trapák, kterej si hraje na něco víc. Dělá ze sebe strašně rozumnýho a chytrýho. Jeho schopnost ho tím pohřbila ještě níž.) 3. Juliet (Bez prominutí pí*a, která oje*ává každýho a bez problému jí to na účet hlupáků vychází. Dělá ze sebe strašně rozumnou.). SPOILERY: To jako vážně museli mít Nikki a Paulo tak strašně debilní smrt?! Možná nejdebilnější smrt, kterou jsem kdy viděl (Sami si ji zaviní. Nikki se u toho směje. Hodí nějakýho náhodnýho pavouka ze sklenice po Paulovi, ten spadne k zemi, pak ji kousne pavouk taky. Ona běží na pláž, kde omdlí. Takhle několik hodin leží, a tak se je rozhodnou pohřbít a zrovna během pohřbívání otevře Nikki oči, což nepůsobí vůbec levně a sračkoidně a oba dva jsou pohřbení zaživa. To vůbec nezní jako pořádná sra*ka.) Vážně jsem doufal, že aspoň z těch hrobů vylezou. Nevydržel jsem to, protože jsem chtěl, aby se vážně vrátili a doufal, že to není tak příšerná smrt, tak jsem se podíval na internet, jestli jsou opravdu mrtví a bohužel jsou. To se jich jako nemohli zbavit nějakou normálnější cestou?! Třeba, že by je Druzí odvlekli, spadli by do nějaký pasty s ostrými klacky a nebo najednou zmizeli (což by mohlo být zajímavé, kdyby se v nějaké další sérii vrátili). Strašně levná, hloupá a odfláknutá smrt. K tomu to byl znovu díl věnovaný dopředu mrtvé postavě. Už mě to se*e. Proč neustále vymýšlí díl o dopředu mrtvé postavě?! Jejich epizoda byla navíc strašlivě přeplácaná a celkem padlá na hlavu, kolik zápletek a různých věcí se tam odehrálo. Některé se ale povedly. Vím, že to mělo odkazovat na takové detektivky, ve kterých například hrála Nikki, ale pořád to působí jak strašná blbost. Proč teda ty postavy vůbec sakra vymýšleli? Úplně zbytečně si užrali svůj vlastní čas. Smrt Eca je druhá nejdebilnější vůbec. Musel jsem se smát. Schválně jsem si u něho, tak u Nikki a Paula vyhledal na internetu, jestli to nebylo opět kvůli ubohému, trapnému a dětinskému DUI, které tvůrci tak strašně nesnáší a překvapivě nebylo. Prý Eco zemřel, protože nepřiznal svou chybu. Když se na to tak podívám, tak to zní dost dobře, ale ve výsledku to stejně neospravedlňuje, jak špatná postava to je a jak příšerná to byla smrt. Paulo a Nikki byli zabiti kvůli nesmyslnému a nejasnému hatu od zaslepených fanoušků Jacka, Desmonda nebo Lockea. () (menej) (viac)

Arkanoid

Dej prvých 10 epizód je trochu kostrbatý a naťahovaný, uväznenie v klietkach neponúka ž tie atraktívne lokácie, na aké bol divák zvyknutý. Tieto epizódy zachraňuje dej inej skupiny, v ktorej to ťahajú najmä postava Johna Locka, Desmonda a Charlieho. Teraz nie sú už využívané len flashbacky, ktoré skôr už len trochu dopĺňajú postavy, ale aj flashforwardy, ktoré sú viac menej dobre využívané. Prvým desiatim epizódam (a možno aj celému seriálu) dominuje Flashes Before Your Eyes, kde výborne budovaný flashback s odkazom na budúcnosť ponúka zmes romantiky, drámy a životných hodnôt s prekvapením na záver. Druhá polovica série má dobrodružnejší dej, ktorý napraví chuť po tej prvej. Druhá top epizóda série je The Brig, kde stačilo využiť psychológiu dvoch významných charakterov seriálu a vyhrotiť ich situáciu. V The Man Behind The Curtain tvorcovia ponúkli aj hororovú scénu a významný flashback. Záver série ponúka viac dejov, ktoré síce nie sú úplne vyhrotené a intenzívne, ale ostáva v nich nádej na kvalitný a ešte zamotanejší dej ako doteraz. ()

Lacike

Úvod série pôsobí ako ďalší spin-of, keďže konečne sledujeme tých druhých. A postupne zistíme, že je to vlastne len banda náboženských fanatikov vedených magorom Benom a neviditeľným Jakobom, kde nikto poriadne nevie, čo tam robí a len slepo vykonávajú rozkazy. A naviac to ani nie sú pôvodní Dharmáci, ktorí vyzerali na normálnych vedcov, ktorých ale vyhubila evolúcia, hehe. Našťastie tí druhí sú len o chlp menší dementi ako naši hrdinovia z lietadla, takže celý čas sledujeme ich rovnocenný súboj. Ich plán prečo na konci minulej série chceli, aby Michael priviedol práve tých štyroch je rovnaká chujovina asi ako skoro všetky ich plány. Na druhých ma štvalo len to, že celý čas melú, že oni sú tí dobrí a len tak mimochodom unášajú a zabíjajú ľudí. Pre väčšie dobro, hehe. Táto séria je dynamickejšia a keď ju človek prestane brať vážne, tak aj zábavnejšia. Bohužiaľ už na mňa nefunguje snaha o všetky možné šokujúce odhalenia. Už som sa na tom všetkom len od srdca zasmial. Najviac ma sklamalo, že sa mi postupne znechutilo mnoho postáv. Jack a to jeho lavírovanie medzi svojimi a tými druhými je otravné a nelogické. Locka som mal chuť nakopať. Odhalenie jak prestal chodiť prišlo príliš neskoro. U Charlieho celú sériu čakáme kedy chcípne. Desmondovi asi zo zúfalstva vymysleli novú nadprirodzenú vlastnosť, čím jeho postavu úplne pokazili. Prekvapilo ma, že v sérii pokračuje Eko. Na to som už zabudol, rovnako ako na mnoho detailov v tejto sérii. Ale dlho tu nevydržal. Naplno ma začal baviť hlavne Sawyer, ktorý sa konečne dočkal vyústenia svojej veľkej línie z minulosti. Samozrejme ju museli napojiť na líniu ďalšej postavy na ostrove. Jak šokujúco trápne. Zábavný je stále Hugo. Rozumne sa stále správa Sayid. V pohode je aj Kate, aj keď ten milostný štvoruholník je jak BH 90210. Potešila ma Juliet, lebo Elizabeth Mitchellovú mám dlhodobo rád. Síce tu hrá postavu, ktorej sa nedá veriť nos medzi očami, ale medzi nohy by som sa jej rád dostal. Aj keby ma potom picla, hehe. Dočkali sme sa aj nových stroskotancov z lietadla, Nikki a Paolo, ktorí boli tak zbytoční, že pobavil jedine ich odchod zo seriálu. Bernard a Rose, ktorí ma bavili v minulej sérii sa tentoraz mihli len na chvíľu. Asi si zobrali dovolenku a odišli na ten druhý ostrov, hehe. U tých druhých ma potešilo, že sa trochu zredukovali ich stavy. Aj keď zbaviť sa nezničiteľného kyklopa Mikhaela dalo zabrať. Úplne ma prestali baviť flashbacky. To, že sa všetci pred pádom lietadla stretli, ma už nezaujíma rovnako ako každý prd z ich minulosti typu, ako prišiel Jack k tetovaniu alebo kto je koho súrodencom. To už sme v telenovele? Takže som to často pretáčal. Asi to pochopili aj tvorcovia a na konci sa vytasia s flash wait for it forwardom. Vau. Ok, pred rokmi to bolo šokujúce, ale pri druhom sledovaní to je už len zívačka. Takže celkovo síce lepšia séria ako minulá, ale keď už poznáte množstvo odhalení, tak to už taká pecka nie je. 6/10. ()

koza3

Je to pořád kvalitka,ale už mám dost těch tajností a rád bych odpovědi. Za každou odpověď však dostanu další dvě záhady. To není vůči divákovi fér. Navíc je tady spousta iritujících momentů. Ta neustále mrkající bloncka nebo Ben a jeho master plán. Navíc se snaží tvůrci diskreditovat i Jacka, Locka a Sawyera, takže nám moc nezbývá komu fandit. To se na to pak těžko kouká. Snad se to v dalších sériích trochu zlepší. ()

• V čase 38:03 ve chvíli, kdy Desmond (Henry Ian Cusick) odevzdává hábit, je na stole fotografie opata s Eloise Hawking (Fionnula Flanagan). Jde o další provázání postav, které je v celém seriálu velmi časté. (akolmacka)