Nezvestní - Série 1

(séria)
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2005), 17 h 43 min (Minutáž: 40–85 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Emilie de Ravin, Dominic Monaghan, Ian Somerhalder, Maggie Grace (viac)

Ouwen

Nebýt tolika nadbytečných flashbacků, které vyvádějí z tempa a narušují rytmus přítomného okamžiku z ostrova, bylo by to bezchybné. Flashbacky by měli být jakožto nástroj, který by spíš vykreslil charaktery před havárií a objasnil důvody, kvůli kterým vzali letadlo. Zbytek, co se týče většího prohloubení do minulosti, mě zkrátka nezajímá, pač ten materiál působí úplně jednotvárně. Možná i by bylo lepší, kdyby dění z ostrova bylo kompletně odstřihnuté a mimo kterékoliv spojitosti s charaktery a jejich příhodama. Já chápu, že takhle Lost těží z určité mytologie, ale asi bych nechal některé věci spíš abstraktně a zamlženě, aby to mělo ten správnej efekt. Protože pokud má dojít na doslovné objasnění, působí to divně. A pak tu jsou určitý náhody, zkratkovitý způsob jak pohnout děním - viz že třeba jedna postava někde bloudí, střih - dvě postavy kecají, střih - ta postava, pro kterou se chystají jít, se najednou vynoří. Že třeba nějaká postava o něco zakopne apod, aby se dobarvila spojitost, zejména Hurley/Poklop/Čísla. Přijde mi, že spoustu věcí, na kterých první série staví, po té uvadne v klišé a v nenaplněných ambicích, viz pozadí s "Druhými". Vlastně mě to baví sledovat kvůli perfektnímu, nervoznímu soundtracku, hereckým výkonům (Fox je hlavně skvělej, pak O'Quinn a Naveen Andrews), charakterům a přirozeným dialogům. Akorát podle mě se podařilo zazdít vývoj Charlieho. No budu pokračovat, ale bohužel, Lost na mě nepůsobí tak hororově, jak jsem doufal. Plno prvků - audiovizuálních, scénáristických a režijních zestárlo v tom horším slova smyslu. ()

MIMI.kry

Zábavné to je, dobrodružství a tajemno ujde, příroda krásná, herci OK. Některé návraty do minulosti bych mohla oželet. Prý se v podobném duchu nese jen 1. a 2.série, tak pochybuju, zda dokoukám do konce, který prý schází, plno věcí prý nedovysvětleno nebo je to vyřešeno špatně a zas tak mi Lost netáhne, abych koukala na pochybné pokračování a případné uhozené polovysvětlení části záhad. Musím říct, že jsem seriálu musela dát víc šancí, než jsem kulťáku přišla na chuť, ale nižší kvalitu než se ukázalo v jedničce už nedám. I tak mi některé momenty přišly nechtěně úsměvné, naštěstí jich není tolik. Nicméně konečně alespoň trochu chápu, co na tom většina lidí tak má. ()

Cement73

Prvá séria LOST, seriálu, o ktorom som veľa počul, ale musel som najprv dopozerať všetky Stargejty a ine sajens-fikšion série... Takže som zistil, že je natočený seriál pred 14 rokmi, ktorý je proste úžasný. A ja si ho dávkujem postupne every day a teším sa každý deň na večer. Prvá séria je jednoznačne na 100%. Udržovaná úroveň napätia a tajomna je proste TOP!!! A Evangeline je jednuducho "k sežrání". ()

agentmiky

Seriál, který má v mém srdci speciální místo. Za mě se fakt jedná o podívanou, která samotný seriálový žánr redefinovala a reinventovala. Po mnoha letech jsem se pustil do tohoto 17 let starého počinu. První série prostě a jednoduše nemá žádnou chybu! Již úvodní dvoudílný Pilot vás chytne a už nepustí. Po stránce postav jsem asi za svůj život neviděl nic lepšího, je jich zde mraky, ale každý dostane svůj prostor (a hlavně...každý divák si oblíbí jiný charakter, v tom tkví to kouzlo...u mě vede asi Sawyer a Sayid). Celý ten mysteriózní nádech perfektní, soundtrack a hudební podkres legendární (po těch letech to na mě hodilo velký závan nostalgie). Scénář si zaslouží potlesk, nápad s flashbacky, jež nám ukazují postavy před havárií letadla, bych zasypal zlatem. Možná si to ode mě odnáší spíše subjektivnější hodnocení, to uznávám, na druhou stranu si fakt myslím, že první série si to bezesporu zaslouží. A ty závěrečné dva díly? Takto se má navnadit na další sérku. Za mě 10/10 Zhlédnuto: Prima CZ dabing ()

TheEvilTwin

S hooodně přivřenýma očima dávám 4*. Starší, mezi lidma dost populární a známý seriál, který má poutavý námět a docela slušné provedení, sympatické postavy a hezké prostředí ostrova. Co mi tady hodně vadilo, že prvních 10 dílů se nestane absolutně vůbec nic a téměř každý díl zahrnuje třetinu stopáže flashbacky, které děj taky nerozvíjí. No a ve výsledku za 25 dílů první série se stane to, co by se dalo rozdělit na svižných 10. Druhá polovina seriálu, kdy se děj rozjel, ho naštěstí zachránila a doufám, že další série šlápnou na plyn a přitvrdí. ()

• Průměrná sledovanost se během 1. sezóny pohybovala od 16 do 20 miliónů domácností, což seriál v době uvedení zařadilo do první desítky nejsledovanějších pořadů v USA. (J*A*M*A*L)